Przeskocz do treści

Apel mieszkańców Makowa Nowego

Poinformuj innych

Współpraca

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY KOWALA

Od paru dni wszyscy śledzimy z niepokojem to, co dzieje się  z planowaną drogą ekspresową s12. My jako mieszkańcy Makowa Nowego rozumiemy Wasz sprzeciw dla niekorzystnego podzielenia Waszej Gminy. Warianty 1, 2, 3 zaproponowane podczas I tury spotkań zostały bardzo niekorzystnie zmienione również i dla Nas. Wariant A, który został zaproponowany parę dni temu, znacząco przybliżył Naszą miejscowość do tej inwestycji - przebiega w zasięgu 50 – 150 m od zabudowy, niszcząc tym samym Jej rozwój, sprawiając że życie przy tak bliskiej odległości od drogi ekspresowej jest szkodliwe dla zdrowia oraz bardzo uciążliwe.

Dlatego prosimy o poparcie naszych starań. Jeśli dla Gminy Kowala Wariat A oraz C są równoznaczne, to prosimy o poparcie wariantu C, który oddaliłby drogę ekspresową od granic Radomia, a tym samym ratując Naszą miejscowość.

Będziemy Wszystkim bardzo wdzięczni za pomoc.

 

Małgorzata Hałas

(mieszkanka miejscowości Maków Nowy)

45 myśli na “Apel mieszkańców Makowa Nowego

 1. Zenek

  W jedności siła,
  Ludzie nareszcie zaczynają rozumieć co znaczy trasa ekspresowa o podwyższonych parametrach 120 km/godz., którą grupa kolesi próbuje zafundować nam zwykłym mieszkańcom projektując tą trasę przez nasze miejscowości. Ta S-12 powinna przebiegać zdala od zabudowań, szkół, urzędów, miejsc użyteczności publicznej itp. Tym bardziej że są w pobliżu puste, niezabudowane tereny.
  Trzeba walczyć z patologią !!!.

  Odpowiedz
  1. Z makowa

   Coraz więcej ludzi zaczyna też rozumieć, skąd się biorą takie chore pomysły i jak się podejmuje decyzje w tym kraju. Nie pozwólmy kilku kolesiom o zatraconej moralności decydować o losie paru tysięcy ludzi. Musimy się zjednoczyć przeciwko nim. Bądźmy w kontakcie.

   Odpowiedz
 2. Nie dla wariantu A

  Przedstawiony nowy wariant A jest niezwykle krzywdzący dla mieszkańców Makowa Nowego. Zamyka Radom i Skaryszew na rozwój. Wariant C wydaje się najbardziej korzystny. W 100 % popieram mieszkańców Makowa Nowego.

  Odpowiedz
 3. Alonzo

  Kochani!
  W jedności siła, wspólnie razem MY Mieszkańcy, możemy zepchnąć tą drogę tam gdzie jej miejsca, w pola, w tereny niezurbanizowane.
  Żaden Witkowski, żaden Frysztak i politycy (od prawa do lewa) nie będą decydować o naszym życiu.
  Maków Nowy, Gębarzów są z nami, mieszkańcami Kowali.
  Proszę się organizować, zbierać ankiety, głośno mówić NIE ciemnym interesom Radomia i sprzedajnym wójtom!, burmistrzom!

  Odpowiedz
 4. Obywatel

  Ludzie organizujcie się oddolnie, żebyśmy byli w razie co gotowi.
  Walka się dopiero zaczeła. Dobrze że nie tylko Kowala zrozumiała co te s..........e chcą nam tu zgotować.

  Odpowiedz
 5. LudzieLudziom

  Sprawa mieszkancow Makowa Nowego nie wyglada dobrze. Nowy Wariant A dzieli miejscowsc, trasa przebiega bardzo blisko nowo wybudowanych domow i osiedli. Podczas gdy przestrzen miedzy Makowcem a Makowem Nowym pasem 1.5 km pozostaje wolna. Szkoda ze wladze Skaryszewa sa tak bardzo obojetne i nie wspieraja mieszkancow. Panie Burmistrzu Skaryszewa niech Pan cos zrobi w tym kierunku. Przeciez na wariancie C skorzysta i Skaryszew i Kowala a z pewnoscia Radom

  Odpowiedz
  1. Alonzo

   Ale nie beznadziejnie, bo jest wariant C, jest się o co bić.
   My w Kowali mielismy tylko jeden wariant północny, dosłownie pazurami został wywalczony południowy. U nas walka trwa już od grudnia zeszłego roku.

   Odpowiedz
 6. kos

  Tylko wariant C jest zgodny ze sztuką projektowania. Dwa pozostałe powstały na zlecenie i nie mieszczą się w standardach cywilizowanego, demokratycznego kraju. Nie pozwólmy zrobić u siebie Ukrainy!!!!

  Odpowiedz
 7. Janosik

  Zwykłe skur........syństwo,
  - gdzie jest nadzór,
  - gdzie jest minister infrastruktury,
  - gdzie jest premier,
  - gdzie jest prezes Kaczyński - czy on wie co tu się wyrabia???
  - May Day, May Day, May, Day!!!.

  Odpowiedz
  1. Kwicoł

   Janosik - Co ci powim, to ci powim, ale ci powim......Oni wsyscy
   majom nos w .........
   Biezmy ciupazki, trza je najpirw dobze naostzyć i sami im pokazemy, jak sie drogi projektuje....

   Odpowiedz
   1. Pyzdra

    Tyz prowda. Murgrabia ma duzo dukatów, a hajduki dalej na chłopy napadają. Trza bedzie z nimi potańcować. Chyba ze Jego Mość Cysorz co poradzi...

    Odpowiedz
 8. Nie dla A

  Wariant A w gm. Skaryszew najbardziej niekorzystny. Hamuje rozwój zarówno Radomia jak i Skaryszewa. Przebiega przez tereny zabudowane. Węzeł w Nowym Makowie bardzo źle skomunikowany z DK 9. Odsunięcie drogi S12 od Radomia oznacza możliwość rozwoju miasta oraz mniej wyburzeń budynków mieszkalnych. Przesunięcie S12 w kierunku Skaryszewa daje gminie tereny inwestycyjne oraz otwiera na potencjalnych inwestorów. Wariant C odciąża DK9 w miejscowości Makowiec.

  Odpowiedz
  1. Sąsiad

   Sami widzicie, że wcale nie chodzi tu nawet o dobro samego Radomia. Na to nie można patrzeć bezczynnie. Trzeba pokazać wspólny front mieszkańców całego odcinka S12. Razem możemy to zrobić.

   Odpowiedz
 9. Ewa

  O wykorzystywaniu specustawy przez samorządy, polityków mowi się już bardzo dużo. 9 kwietnia w TVP wypowiadał się minister infrastruktury - Adamczyk o nadużyciach samorządów związanych właśnie ze specustawą.
  A z czym mamy do czynienia w Kowali, Skaryszewie? Jak celowo w tereny zamieszkałe podprowadza się drogę, i ludzi straszy specustawą?
  Czas chyba żeby i ministerstwo się o tym również dowiedziało.

  Odpowiedz
  1. tutejsza

   Dzięki tej specustawie dokonują rozboju na ludziach--dają 120 dni od wręczenia decyzji wywłaszczeniowej na opuszczenie danego miejsca czyli domu,gospodarstwa,pól---pieniądze dadzą ale nie mówią kiedy i ile i w ilu ratach---ROZBÓJ W ŚWIETLE PRAWA!!! Dlatego tak śmiało,bezpardonowo wjeżdżają teraz we wsie,osiedla !!!

   Odpowiedz
 10. z u s

  W obecnej chwili są czynione przygotowania i wszystkie konieczne prace raporty oddziaływania na środowisko w celu uzyskania decyzji środowiskowej na realizację inwestycji budowy S 12 Razem wszyscy mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew, Gózd, gdzie jest planowana budowa S 12 Przedstawmy w/w posiadane materiały dowody
  i argumenty świadczące o szkodliwym i destrukcyjnym wariancie B Szkodliwym dla gmin powiatu i państwa

  Odpowiedz
 11. Realistka

  Apeluję do wszystkich mieszkańców gminy Kowala i innych miejscowości, których problem dotyczy. Musimy być jednością bo tylko w jedności siła. Jestem przekonana że razem możemy dużo zdziałać. Zaangażujmy się w wypełnianie ankiet. Nie wierzymy sławnym zapewnieniom decydentów. Oni już pokazali na co ich stać. PAMIĘTAJMY RAZEM MOŻEMY DUŻO!!!

  Odpowiedz
  1. tutejsza

   W skrócie:: wariant A oraz C oszczędza Gminę Kowala----pozytywny
   wariant B przegradza Gminę Kowla na pół;powoduje wyburzenia wielu domów----zdecydowanie negatywny!

   Odpowiedz
   1. Gosia

    wariant C jest również dobry dla pozostałych miejscowości. Wariant A je niszczy. Opowiedzmy sie wspólnie za wariantem C.

    Odpowiedz
 12. GutMir

  Ludzie dobrej woli z wszystkich gmin po trasie S12 wypełnione ankiety przekazujcie tylko do KOMITETU S12 Apeluje do was do nas nie przekazujcie Tych ankiety radnym i innym urzędasom Bo to ważne i ma być dostarczone pewnie i działać na naszą stronę przeciwko B wariantowi B

  Odpowiedz
 13. Z Makowca

  To może razem wybierzmy wariant C (tylko C) zdecydowanie najlepszy
  Kowala, Makowiec, Maków Nowy.

  Tylko żeby mieszkańcy Kowali wybierali wariant C.
  WARIANT C NAJLEPSZY DLA WSZYSTKICH.
  Makowiec, Kowala, Maków Nowy.
  Razem mamy wieksze szanse.

  Odpowiedz
 14. Alonzo

  Oczywiście, że tak. Razem odepchniemy tą drogę, gdzie jej należne miejsce - w pola. Dla Kowali C czy A, wszystko jedno i tak jako mieszkańcy opowiadać się mogą na swoim odcinku, a to tosamo.
  Natomiast potrzeba potężnej akcji w Skaryszewie, uruchomić Sołtyków niech pomogą - niedawno ich dotyczył ten problem, odepchneli od siebie niech pomogą przepchnąć dalej na południe. Tylko wariant C !!!!

  Odpowiedz
 15. lk

  Tylko warient C. W tym wariancie przebieg trasy nie koliduje z zabudowaniami. Trasa przebiega głównie w obszarach leśnych. Poptrzebna jedna wspólna petycja z miejscowości zainteresowanych przebiegem. Petycja, która podkreśla sprzeciw dla wariantów A I B I wskazuje jako preferowany wariant C. Petycja podpisana przez setki osób - mieszkanców Gminy Kowala, Gminy Skaryszew. Petycja powinna zawierać troche prawniczego języka. Wskazywać negatywne skutki Ai B I korzyści z C. Petycja powinna również informować że w przypadku wyboru A lub B mieszkancy skorzystają z każdej prawem dopuszczalnej mozliwosci, które opóźnią całą inwestycje. Można również zagrozić blokadami dróg. Gmina Kowala może dokonać blokday DK7 oraz obwodnicy biegnacej od M1 do Młodocina a Makowiec I Nowy Maków może dokonać blokady DK9. Wykonanie w jednym czasie takich blokad powoduje paraliż Radomia. Petycje powinny być wysłane do wszystkich biorących udział w projektowania S12 (Gminy, Radom, GDKiA, Projektanci, Wojewoda, Starosta). I oczywiście poinformowanie mediów. To media mają dzisiaj siłe rażenia. Wykonanie petycji I blokad - nagłosione przez media I efekt gotowy. Tak Sołtyków wygrał poprzednią batalię - robili pikiety I ściągali media.

  Odpowiedz
  1. Chili

   Brawo. Wspaniala wiadomość. Kowala nie jest sama. Dotej pory wykrwawialiśmy się samotnie. Sołtyków zadowoliło to, że od nich odepchneli, nie ogladali się na nas. Organizujcie się, wspólnie uderzymy.

   Odpowiedz
  2. Powstaniec

   Ik,
   widzę że plan gotowy!!!
   To jest dobry plan. To przedsięwzięcie napewno zrobi wrażenie na ludziach odpowiedzialnych za ten bałagan z S-12 na terenie naszych gmin.
   Zrobi wrażenie na włodarzach miasta Radom, a jak trzeba to i do Warszawy pojedziemy, niech nam wytłumaczą o co tu chodzi???
   Bądźmy w kontakcie przez E-maila komitetu społecznego.
   My wszyscy razem mamy wpływ na nasz los. Mamy realny wpływ na projektowanie trasy S-12 przez nasze gminy.
   Nie obchodzi nas, co obiecali kundle z poszczególnych gmin decydentom.
   Naród to My,
   Suweren to My,
   Nie będą nas lekceważyć!!!.

   Odpowiedz
 16. Nie dla wariantu A

  Wspólna petycja: Kowala, Maków Nowy, Roweckiego, Makowiec, Maków, Nowiny, w której będzie jedno stanowisko nie dla b i a. Tylko wariant C. W petycji napiszmy że wykorzystamy wszystkie dostępne środki odwoławcze które mogą opóźnić inwestycje. Wspólnie możemy spowodować zablokowanie drog krajowych 7 i 9 a także niedawno wybudowanej obwodnicy biegnącej do M1 w Radomiu. Połączmy siły i działajmy bo dni uciekają.

  Odpowiedz
 17. Obywatel

  Żaden polityk, od prawa do lewa nie będzie mówił, że droga ma iść po naszych domach, naszych szkołach, naszym życiu, jak może iść po polach i niużytkach.
  Dość już tego, myślą że im wszystko można!!!

  Odpowiedz
 18. Żal ach Żal

  HYBRYDO - OsińskoBulska,
  CZEMUŚ NAM TO ZROBIŁA !!!
  Czem że Kowala na to zasłużyła???
  Niegdyś dzielnie z moskalami wojowała!!!
  Swe dzielne syny na Tej Kowalskiej Ziemi pochowała!!!
  Teraz dzięki Stanikowi, Osińskiemu i Bulskiemu tragicznego rozbioru doczekała!!!
  ŻAL, ŻAL, ach ŻAL....Tych wszystkich ludzi żal.

  Odpowiedz
  1. Memento Mori

   Zdecydowanie na śmietnik historii z nimi. Teraz mają władzę, pieniądze są silni. Głupcy myślą że zawsze tak będzie, że nie będzie starości, samotności i śmierci - wtedy wszystko wraca, każda wyrządzona krzywda staje przed oczami.

   Odpowiedz
   1. Sędzia

    Na śmietnik historii??? - to byłby zbyt łagodny wymiar kary!!!
    Jeżeli towarzystwo dopuściło się przestępstwa - to trzeba rozliczyć i solidnie ukarać. Może za kratami przyjdzie skrucha i zrozumieją co znaczy być człowiekiem dla człowieka.

    Odpowiedz
 19. GutMir

  Już czas na nowego wójta gminy i nowych radnych Już czas na nowego wójta gminy i nowych radnych Już czas na nowego wójta gminy i nowych radnych
  Oni mają Odejść
  Jaki to czas? NAJWYŻSZY

  Odpowiedz
 20. LudzieLudziom

  Mieszkańcy Makowa Nowego, Makowaca dzielnicy Janiszpol w Radomiu zbierają podpisy pod petycją wobec sprzeciwu wobec projektowanego wariantu A i B . Jednym słowem wspierają mocno Kowalę. Podpisów jest już ponad 600 i cały czas przybywa. Mile widziane wsparcie KOWALI dla : TAK DLA C Wariantu

  Odpowiedz
 21. Komitet Społeczny Kowala S12

  Oczywiście możecie na nas liczyć, nie zapomnijcie tylko przesłać ankiet do Schuessler-Plan 😉

  Odpowiedz
 22. Camer Image

  W górę serca,
  chwalić TVN!!! x 3.

  Chyba jako jedyni zainteresowali się problemem naszej gminy, jej mieszkańców i nie tylko.

  Odpowiedz
 23. Pingback: Dalsze protesty na S12 - Kowala S-12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *