Przeskocz do treści

Ostatnia tura spotkań informacyjnych z GDDKiA

Poinformuj innych

 

Ostatnia tura spotkań informacyjnych z GDDKiA

W dniu 5 listopada 2018 r. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej w Kowali odbędzie się trzecie (ostatnie) spotkanie informacyjne odnośnie projektowania drogi S12 przez teren naszej gminy.

Walka Nas mieszkańców gminy Kowala trwa nadal.
W świetle medialnych doniesień o możliwości przekraczania uprawnień przez urzędników państwowych, musimy podwoić nasze wysiłki, by dopilnować właściwego umiejscowienia tej  ważnej dla naszej gminy inwestycji, tak by przynosiła ona korzyści całej lokalnej społeczności, a nie pojedynczym osobom z "układu".

 

Na stronie internetowej projektu drogi S12  znajdują się uszczegółowione przebiegi poszczególnych wariantów, zawierające przepusty na drogach lokalnych oraz proponowane drogi dojazdowe.

Trzecie spotkanie informacyjne w sprawie S12
Trzecie spotkanie informacyjne w sprawie S12

Poniżej linki do pobrania wszystkich załączników z proponowanymi przebiegami trasy S12:

Kowala – S12-D-1.001.A.v1

Kowala – S12-D-1.001.B.v1

Kowala – S12-D-1.001.ŁAB

Kowala – S12-D-1.002.A.v1

Kowala – S12-D-1.002.B.v1

Kowala – S12-D-1.002.ŁAB

Kowala – S12-D-1.003.A

Kowala – S12-D-1.003.B

Kowala – S12-D-1.003.ŁAB

Kowala – S12-D-1.004.A

Kowala – S12-D-1.004.B

Kowala – S12-D-1.005.A.v1

Kowala – S12-D-1.005.B

Kowala – S12-D-1.006.A

Kowala – S12-D-1.006.B.v1

Kowala – S12-D-1.007.A

Kowala – S12-D-1.007.B

Kowala – S12-D-1.008.A

Kowala – S12-D-1.008.B

24 myśli na “Ostatnia tura spotkań informacyjnych z GDDKiA

 1. Z Komitetu

  Proszę jak najszybciej i najszerzej rozpropagowywać tę informację w śród znajomych i przyjaciół. Jak widać gmina cały czas się tą kluczową inwestycją "nie interesuje". Informację umieszczą pewnie dopiero dwa dni przed spotkaniem i powiedzą, że "już nie da się nic zrobić".
  A jak już pokazaliśmy, razem możemy "coś" zrobić. Do zobaczenia w szkole 05-11-2018r.

  Odpowiedz
  1. Chili

   I ani Stanik, ani Bulski nam w tym nie przeszkodzą 🙂
   Byliśmy sami i nadal jesteśmy sami, ale jak widać było w telewizji, dajemy radę 🙂

   Odpowiedz
   1. Prawda

    My też wiemy........ 🙂
    Wiemy, że toczy się postępowanie prokuratorskie w sprawie "Układu Radomskiego".
    Sprawa ma ciąg dalszy, a o to nam Mieszkańcom chodziło.
    O prawdę!

    Odpowiedz
 2. Nie traćmy zaufania...

  Do Hymnu!
  ... Nie traćmy zaufania i mocno wierzmy w to,
  że kara ich nie minie poskromić trzeba zło.
  Trzeba tępić zło, trzeba tępić zło,
  żeby w Kowali więcej nie było go.
  Trzeba tępić zło, trzeba tępić zło,
  aby w Kowali nie było go...

  Link do oryginału: https://youtu.be/Ba2jKId9vrk?t=669

  Odpowiedz
  1. Prawda

   Nie tracimy...... 🙂
   Wiemy, że toczy się postępowanie prokuratorskie w sprawie "Układu Radomskiego".
   Sprawa ma ciąg dalszy, a o to nam Mieszkańcom chodziło.
   O prawdę!

   Odpowiedz
  1. Z Komitetu

   No cóż, na pierwszy rzut oka wygląda na niezmieniony sam korytarz. Może jakieś kosmetyczne przesunięcia o kilka-kilkanaście metrów. To na Kowali-Kolonii. Koloni Gębarzowa już tak nie jestem pewny, trzebaby ze szczegółowymi mapami z poprzedniego spotkania w tym miejscu porównać, może jutro odszukam mapy z poprzedniego spotkania. No i dojazdówki są naniesione. Akurat mi pasują. Ale ludzie na Kowali Koloni pod lasem "Pasieką" w wariancie "B" są odcięci całkiem od centrum gminy, będą musieli nadrabiać z 4-5 km żeby się dostać do kościoła, szkoły czy urzędu. Teraz mają ok 0,5 km.
   Namawiam wszystkich do sprawdzania wszystkiego i oczywiście wypełniania ankiet tylko na wariant "C" . Adres do pobrania ankiety http://s12-radom-pulawy.pl/wp-content/uploads/2018/10/Ankieta_spotkanie_informacyjne_III_tura.pdf

   Odpowiedz
   1. map

    Porównując przejście przez Kowalę-Kolonię widać, że przez usunięcie drogi serwisowej są dwa domy mniej do wyburzenia (w północno-wschodniej części): https://i.imgur.com/lOMvXs2.png No ale tak jak piszesz przez usuniecie tej drogi serwisowej kilka domów ma gorszy dojazd do centrum gminy.

    Odpowiedz
  2. Z Komitetu

   Odnalazłem wcześniejsze kwietniowe szczegółowe mapy z przebiegu drogi S12 przez Kowalę i w przebiegu drogi na tym odcinku nie widzę różnic. Różnice są w planowanych drogach dojazdowych, no ale to było założeniem poprzednich spotkań, weryfikacja przez mieszkańców proponowanych dróg dojazdowych i przepustów.
   Niestety nie mam z czym porównać przebiegu na odcinku Skaryszewa. Pewnie wy macie pościągane wcześniejsze mapy, to ewentualnie napiszcie na czym te różnice polegają. Pod adresem http://s12-radom-pulawy.pl/S12_Google.html ciągle są dostępne mapy google z naniesionymi wariantami, ale pewnie też w końcu usuną, jak link do tych map na stronie projektu drogi S12

   Odpowiedz
   1. Głos z Makowa Nowego

    W wariancie B zmian raczej nie widzę jesli chodzi o Skaryszew. Cieżko mi się wypowiadać na temat wariantu C (brakuje mi tych mapek). Wariant A dla Naszej miejscowości Maków Nowy niekorzystnie zmienili. Korytarz niby jest ten sam (z ewentualnym przesunięciem 5-10m). Zmiana dotyczy wielkości węzła z DK9. Jest on o wiele większy niż poprzednio zakładano, z tego powodu trasa dosunęła się do Naszej zabudowy jeszcze badziej. Na to chwilę w Naszej miejscowości będzie 8 wyburzeń (niestety mapki są nieaktualne) + 7 wyburzeń w sąsiedniej miejscowości. Do tego dochodzi wejście w dużą betoniarnie i prawdopodobnie (jeszcze niepotwierdzone) wykup stacji benzynowej. Zmienili Nam również przebieg dotychczasowej drogi lokalnej.
    Wczoraj widziałam dobre hasło: Im więcej zakrętów, tym więcej przekrętów 😉 Pasuje idealnie.

    Odpowiedz
    1. map

     Zrobiłem porównanie z poprzednim wariantem w rejonie DK9: https://i.imgur.com/V9Cj5m4.png

     Widać, że przez przesunięcie drogi serwisowej na południe jest jeden dom mniej do zburzenia (na południowym wschodzie). Co do betoniarni to nie widzę żadnych zmian (wariant dalej nie wchodzi na jej teren), podobnie jeśli chodzi o stację benzynową (co widać na powyższym obrazku) - ta żółta kreska to tylko oznaczenie gdzie jest granica hałasu 61dB, więc nie widzę powodów do wykupienia stacji.

     Odpowiedz
     1. Głos z Makowa Nowego

      Droga wchodzi w teren betoniarni. Nie jest część produkcyjna, a bardziej składowa/magazynowa. Jeśli chodzi o stację. Widać na aktualnych mapach ile zabiorą aktualnej DK9. Zabierają drogę aż do końca stacji. Może będzie tam wiadukt (nie wiem napewno). Jesli tak to stacja nie ma żadnego wjazdu ani wyjazdu. Właściciel stanie na rzęsach zeby go kupili. Przecież to oczywiste.

     2. map

      Widać, że tam jest zaznaczony obiekt WS, co wskazuje że S12 pójdzie nasypem (wiaduktem) górą, a DK9 przetnie trasę dołem (WD wskazywałoby na odwrotne rozwiązanie, czyli DK9 wiaduktem). Aktualna DK9 na północ od S12 jest zaznaczona (jak można zauważyć równo do granicy Radomia) pewnie dlatego, że w ramach inwestycji będzie przebudowana/wyremontowana. Myślę, że stacja w takim miejscu to będzie nadal bardzo dobra lokalizacja, więc wątpię żeby właściciel chciał jej wykupu 😀

 3. Głos z Makowa Nowego

  do map.

  Dziękuję bardzo za wytłumaczenie 🙂 nie wiedziałam co oznaczają te skróty. W takim układzie stacja rzeczywiście nie traci wjazdu i wyjazdu. Jedyne co, to jeśli górą puszczą S 12, a w przyszłości DK9 zmieni swoje dotychczasowe miejsce, to stacja będzie musiała się utrzymywać tylko z okolicznych mieszkańców. Ale to już inna sprawa.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Anonim

  4.listopada chcecie ,żeby nikt nie wykorzystał waszego cennego głosu?
  Z informacji,,wyborców'' -CUDA się działy w komisjach obwodowych .
  Gminna komisja wcale nie była lepsza.
  Szkoda Naszych głosów.Cuda.
  Napiszcie sobie swojego kandydata nr .3.4.5
  I Widzimy się na spotkaniu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *