Przeskocz do treści

85 myśli na “Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. budowy drogi ekspresowej S-12

 1. Pinokio

  Co to za kukiełkowy teatrzyk, dla kogo? A poziom bardzo mierny.
  Za to nasz wójt się wyrobił, jak rasowy polityk, "za a nawet przeciw", tylko skąd on wziął tę liczbę wyburzeń, nigdy taka liczba nie padła na spotkaniach informacyjnych, coś przed nami ukrywa???

  Odpowiedz
 2. Zgroza

  Co ma znaczyć wypowiedź wójta D. Bulskiego?
  Nasz wójt wciąż uważa, że S12 dotyczy jedynie wyburzanych. Nie widzi przyszłych degradujących skutków dla całej miejscowości, a nawet gminy. Zapomniał o półtora tysiącu ankiet mieszkańców, którzy mając nieco szersze horyzonty myślowe, wypowiedzieli się przeciwko wariantowi B.
  Jednym słowem znów zawalczył o nas jak "lew".

  Odpowiedz
 3. Mieszkaniec

  Wspaniałemu Burmistrzowi Sulejowa udało się wywalczyć uczciwe i służące społeczeństwu rozwiązanie. Wójt Gielniowa idzie podobnym torem. Tylko u nas - jak zawsze.
  Mieszkańcy muszą działać dalej, bo nie będzie dobrze.

  Odpowiedz
 4. Tadeusz

  Tak, ja też zwróciłem uwagę na wypowiedż Wójta Bulskiego i zabrzmiało to jak zaproszenie dla gdaki do realizowania wariantu B północnego którego chcą władze Radomia Witkowski i Frysztak.
  "W Kowali jest tylko 6 czy 7 wyburzeń, więc śmiało"
  Jestem mocno rozczarowany. Nic Bulski nie wspomniał o jednomyślności na ostatnim spotkaniu informacyjnym w Kowali z GDDKiA gdzie na sali było głosowanie za którym wariantem są mieszkańcy obecni na zebraniu a było bardzo liczne zebranie i mieszkańcy jednoznacznie opowiedzieli się za wariantem południowym A, C.
  Nic nie wspomniał o bardzo dużej ilości ankiet wysłanych z naszej gminy w ilości prawie 1500 sztuk przeciw wariantowi północnemu B tak bardzo szkodliwemu dla całej gminy.
  Nie wspomniał o bliskim sąsiedztwie szkół w Kowali i Mazowszanach z drogą ekspresową S12 w wariancie północnym B.
  Nie wspomniał o bardzo ważnej uchwale rady gminy Kowala która dotyczyła stanowiska urzędu Gminy Kowala za poparciem wariantu południowego A,C i została przyjęta przez 99% radnych. Przeciw głosował tylko radny Chruślak.

  A miał wielką szansę dobitnie i merytorycznie się wypowiedzieć w obronie gminy Kowala, w obronie wariantu południowego A, C. Nie zrobił tego! Dlaczego??
  Jak słyszeliśmy inni wójtowie z Sulejowa czy Gielniowa potrafią się odezwać w obronie swoich gmin i mieszkańców i wygląda na to że pójdzie po ich myśli.
  Wstydzę się panie Wójcie Bulski za Pana bylejakość.

  Odpowiedz
  1. rtg

   Panie Tadeuszu tam na sali był również przewodniczący Rady Gminy Kowala p. Chruślak - nawet dzioba nie otworzył w imieniu Rady za obroną naszej małej ojczyzny Gminy Kowala, a na radach tak się popisuje jaki to ważniak przewodniczący i wszystkich gani, ucisza, poucza.
   Ale to w takich sytuacjach poznaje się prawdziwych "mężów stanu, ludzi zaufania publicznego" - p. Chruślak niestety również nie zdał tego egzaminu.
   W boju nasi włodarze są nic nie warci, niestety.
   Może onieśmieliło ich sąsiedztwo Witkowskiego i Frysztaka po przeciwnej stronie stołu?
   Jak by tu się podlizać ale nie podpaść.

   Odpowiedz
 5. Irena

  Co fakt to fakt, sytuację uratował starosta radomski W. Trelka. To on wyraźnie wypowiedział stanowisko Starostwa i urzędów Kowali i Skaryszewa i wole mieszkańców tych gmin za poparciem wariantu południowego A, C.
  V-ce Radomia Frysztakowi wyraźnie się to nie podobało za co zganił starostę Trelkę, a co z kolei wprowadziło w zakłopotanie Starostę?
  Czyżby p. Starosta stosował podwójne standardy "jestem za a nawet przeciw" co od razu oburzyło Frysztaka?
  Jeżeli nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Starostwa Powiatowego Radom odnośnie za preferowanym wariantem południowym A, C to dobrze by było nadrobić jak najszybciej zaległości żeby w temacie była jasność.
  Ludźmi nie wolno się bawić, bo wcześniej czy później kończy się........

  Odpowiedz
  1. Mieszkaniec

   Jak to o co chodzi?
   O lans przedwyborczy!
   Nagle o wypadkach, ciekawe.
   Jeżeli politycy p. Suski, p. Macierewicz i inni tam obecni posłowie chcą jak najszybciej wybudować tę drogę S12 - to nic nie stoi na przeszkodzie!
   Potrzeba kompromisu pomiędzy samorządami oraz samorządami i GDDKiA.
   Jeżeli nasza prywatna własność się nie liczy, jeżeli nie liczy się interes całej gminy (mam na myśli gminę Kowala, bo tu mieszkam) i jej mieszkańców a liczy się tylko i wyłącznie prywatna własność polityczno-biznesowa pewnych osób pokazanych niedawno w reportażach ogólnopolskich TVP i TVN dla których podciąga się drogi za publiczne pieniądze czyli i za nasze, to o co tu chodzi?
   W gminie Kowala istnieje wariant południowy A, C który jest akceptowany przez urząd gminy i mieszkańców - budujcie śmiało choćby jutro. Nic nie stoi na przeszkodzie.

   Odpowiedz
 6. Echo

  Decyzja o wariancie preferowanym zapowiedziana była na przełom marca i kwietnia, a tym czasem należy sie go spodziewać pod koniec roku, czyli.....po wyborach......mówi wam to coś?

  Odpowiedz
  1. Z gminy

   Wygląda na to, że to mieszkańcy muszą wziąć sprawy w swoje ręce i nieważne że będzie po wyborach. Jeżeli chcą budować w spokoju to niech wezmą pod uwagę stronę społeczną która opowiedziała się jednoznacznie na dokumencie jakim były ankiety. Takiej ilości ankiet nie wolno zlekceważyć. To silny głos społeczeństwa którego nie wolno w państwie demokratycznym i państwie Prawa i Sprawiedliwości nie brać pod uwagę!

   Odpowiedz
 7. HeYa

  Tak czy siak, przed wyborami, po wyborach oczywistym jest drodzy decydenci, że mieszkańcy wykorzystają wszystkie możliwe procedury odwoławcze łącznie z tymi w UE. W Kowali mimo "płochej" postawy Bulskiego jest jednogłos odnośnie przebiegu wariantu, potwierdza to decyzja Rady Gminy z 2018 roku, którą wójt czy mu się to podoba czy nie musi respektować. Przygotujmy się kochani, że jeszcze się trochę pobujamy z tą drogą. Przewodniczący zespołu może narazie spuścić powietrze - do następnego teatrzyku, pod koniec to już mi go nawet żal już było 🙂

  Odpowiedz
 8. Wisła

  Prezydenci Radomia p .Witkowski i Frysztak wprosili się do komisji podejmującej ostateczne decyzje wyboru wariantów. Nie kryją jednocześnie, że chodzi im o wariant B.
  Dlaczego nie chcą wariantu A, który zadowala i Kowalę i Radom?
  Przydałby się kolejny reportaż o radomskich decydentach!

  Odpowiedz
  1. Anonim

   Był w wiadomościach.
   Odnośnie ustaleń superwizjera i wiadomości, nigdzie nie ukazały się sprostowania, nie toczą się żadne pozwy, więc należy uznać że dziennikarze pokazali prawdę. Wiemy natomiast, że Bertold Kittel wygrał proces z wiadomościami w związku z podaniem przez nich nieprawdziwych informacji o znajomości z Witkowskim. Takie mamy na razie fakty, reszta to ble, ble, ble.....

   Odpowiedz
 9. Roman

  Czy mógłby ktoś z blogowiczów wrzucić linki z tymi reportażami TVN i TVP o decydentach radomskich na blog, bo chętnie obejrzę dla przypomnienia.

  Odpowiedz
 10. Olek

  Prezydentowi Witkowskiemu tak leży na sercu dobro społeczne, że zaapelował o zmianę prawa, aby zwykli ludzie nie mieli żadnych możliwości ingerowania w proces projektowania takich inwestycji jak np. S12. Chyba ma dość uganiania się z pospólstwem.

  Odpowiedz
  1. Echo

   No to wygląda na to, że jeszcze będzie musiał się trochę pouganiać. Jeśli nie podoba mu się wariant A - kompromisowy dla Kowali i Radomia, to niech powie dlaczego. Póki co, jest jeszcze kilka instytucji którym można zadać to pytanie.

   Odpowiedz
  2. Anonim

   Może Witkowski z Frysztakiem przedstawią liczbę ankiet, ilu to Radomian jest za wariantem "B", tak chetnie podpierają się tezą że mieszkańcy radomia chcą S12 jak najbliżej. Na spotkaniach informacyjnych widziałem 5 słownie (pięć) osób.

   Odpowiedz
 11. Wizjoner

  Wszystko powoli zaczyna się układać w całość - S12 w wariancie B, nowy ślad 733 i hale krychnowickie - to inwestycje sprzężone.
  OK - tyle że te hale to interesy prywatne, a ciągnięcie dróg publicznych pod interesy prywatne to coś, co podlega paragrafom.
  Czy tym razem o tę korzyść dla Radomia chodzi?

  Odpowiedz
 12. Też z gminy

  Jestem pod wrażeniem tupetu i hipokryzji v-ce Frysztaka.
  Lobbuje za wariantem jak najbliżej Radomia, który przebiega przez działki jak to powiedziano w reportażu TVP jego dalekiej rodziny niszcząc bezpardonowo gminę Kowala i powodując wyburzenia mieszkańców kowali-kolonii.
  Czy wszyscy oślepli?? Co on sobie wyobraża?? Że jesteśmy bydłem do przeganiania z pola na pole??
  Panie Frysztak wariant południowy, który jest tylko ok. 1 km oddalony od północnego ratuje gminę Kowala i nie przeszkadza w interesach Radomiowi.
  Dżentelmeni umieją zawierać kompromisy. Czy jest Pan takowym?
  Proszę powiedzieć wprost, o co Panu chodzi? O tejże działki z reportażu TVP, czy o coś innego?
  Miejmy nadzieję, że GDDKiA weźmie pod uwagę silny głos społeczny mieszkańców gminy Kowala i poprowadzi korytarzem jak najmniej inwazyjnym czyli południowym A.

  Odpowiedz
 13. tgj

  Bujajcie się i tak zrobimy swoje. Wasze szczekanie nic nie pomoże, każdy wie że dobry troll może dużo.
  See yoo tomorrow.
  Kogo obchodzi los zwykłego wieśniaka.
  A już na pewno nie Antoniego.
  Po trupach do celu.

  Odpowiedz
  1. Alonzo

   Tych trzech to rozpoznaję z nagrania, tylko nie wiem kto to ten czwarty za skałą się chował. Ale dojdziemy.

   Odpowiedz
 14. miejscowa

  Nasza gmina nie miała szczęścia do panów wójtów. W sumie to od nich wszystko się zaczęło. Tylko dziwne, że nadal tak można. A miało być inaczej.
  Ale o sprawiedliwość trzeba walczyć. Chyba gdzieś są porządni ludzie od których coś zależy - jak nie u nas , to dalej ...

  Odpowiedz
 15. Amelia

  Można było coś zmienić podczas wyborów i wybrać tego porządnego człowieka...obecny pan wójt, jako zastępca nic dobrego w sprawie S12 nie robił, a jednak nadal jest przy stołku i kontynuuje swoje działania...

  Odpowiedz
  1. Po sąsiedzku

   Brawo dla komitetu społecznego halekrychnowice za determinację, za szybkie i skuteczne działania, za jedność i odwagę.
   Dowiedzieli się o tej gigantycznej inwestycji w ostatniej chwili dzięki czujności jednego z mieszkańców który podniósł alarm.
   Tak to było by po nich.
   Tak miasto Radom informuje swoich mieszkańców.

   Odpowiedz
   1. ehh

    Jakiej ostatniej chwili jak to były dopiero konsultacje przed decyzją środowiskową, którą każdy może zrobić dla dowolnego terenu, nawet jak nie ma szans na kupno danych działek (to jest tylko badanie terenu).
    Nie wiem też co ma Radom do przepisów, które obowiązują w całym kraju - zgodnie z prawem była rozwieszona informacja i to dzięki temu mieszkańcy się o tym dowiedzieli, a miasto nie ma wpływu na to że jakaś prywatna firma bada teren - jedynie co może zrobić to informować społeczeństwo zgodnie z procedurami o kolejnych etapach, jak dla każdej takiej inwestycji.

    Odpowiedz
    1. Po sąsiedzku

     Jedną postrzępioną i zamokniętą kartkę na drzewie uważasz ehh za odpowiedni i wystarczający sposób informowania społeczeństwa??
     Jak trzeba zrobić wiec przedwyborczy albo konwencję, to wiecie jak skutecznie poinformować ludzi , zaprosić a nawet zrobić zebranie.
     Tak samo było w sąsiedniej gminie Kowala, gdzie mieszkańcy dowiedzieli się że będą wyburzani przez S12 dopiero na zebraniu jak przyjechała GDDKiA.
     Nikt z włodarzy nie raczył uprzedzić ludzi o planach przebiegu trasy.
     Także ehh sposób działania w takich sytuacjach żeby ukryć przed ludżmi plany pewnych krętaczy są znane i się powtarzają.
     Czy w ostatniej chwili? - oczywiście że tak, ponieważ zostało im tylko kilka dni na zgłoszenie uwag do ratusza miejskiego w wyznaczonym terminie.

     Odpowiedz
 16. Haratyk

  Terminy dla odcinka gr. woj. łódzkiego - Radom (bez węzła):

  Etap realizacji: Przygotowanie – w opracowaniu STEŚ-R
  System realizacji: P&B
  Data umowna wykonania STEŚ-R: 03.12.2020 r.
  Data planowana odbioru PB: 15.04.2023 r.
  Data planowana wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia na realizację: 15.11.2021 r.

  Decyzje administracyjne:
  Planowana data uzyskania DŚU: 15.10.2020 r.
  Planowana data złożenia wniosku o ZRID: 15.04.2023 r.
  Planowana data uzyskania ZRID: 15.11.2023 r.

  Terminy dla odcinka Radom (z węzłem) - Puławy:

  Etap realizacji: Przygotowanie – w opracowaniu STEŚ-R
  System realizacji: P&B
  Data umowna wykonania STEŚ-R: 13.05.2020 r.
  Data planowana odbioru PB: 15.04.2023 r.
  Data planowana wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia na realizację: 15.11.2021 r.

  Decyzje administracyjne:
  Planowana data uzyskania DŚU: 15.10.2020 r.
  Planowana data złożenia wniosku o ZRID: 15.04.2023 r.
  Planowana data uzyskania ZRID: 15.11.2023 r.

  Odpowiedz
 17. Mirek

  Zaczyna się najgorętszy okres kampanii wyborczej, niestety nieufność do polityków w związku z tym musi być podwojona. Na dożynkach w naszej gminie dziś dostaliśmy jednak bardzo pozytywny impuls co do procedowanej drogi S12. V-ce prezydent Radomia i kandydat na posła K. Frysztak ze sceny oznajmił mniej więcej "Decydenci z Radomia nie będą budować drogi w brew mieszkańcom" i że „w przeciwieństwie do oponentów politycznych on nie ma tu działek”. Nie dało też się nie zauważyć, że nikt z "oponentów" nie odważył się do Kowali przyjechać. Oddają pole walkowerem? Będziemy obserwować dalej.

  Odpowiedz
  1. Anonim

   Oponenci raczej szykują się do ostatecznego uderzenia w demokrację. Piszę tak ponieważ mieszkańcy Gminy Kowala wyrazili swoją opinię w ankietach jakie GDDKiA zebrała z terenu naszej gminy. I tak ok. 3000 (ok.99%) ankiet przeciwko wariantowi północnemu B jaki decydenci z Radomia różnej maści forsują wbrew mieszkańcom i urzędowi Gminy Kowala. Rada Gminy Kowala jednoznacznie wyraziła stanowisko w uchwale głosując za poparciem południowego przebiegu w wariancie A trasy S12 przez nasz teren oraz w ankietach mieszkańcy.
   Nie wspomnę już o tajemniczym przesunięciu przebiegu trasy S12 przez Kowalę- Kolonię za rządów byłego wójta S.Stanika wczasach urzędowania pani premier E.Kopacz.
   Wszystko jasne?
   Działki i działeczki kontra demokratyczny wybór wariantu - zobaczymy na ile to prawda państwo Prawa i Sprawiedliwości a na ile to zwykła ściema.

   Odpowiedz
 18. Lucy

  Na Kowali już huczy o deklaracji v-ce prezydenta Radomia K. Frysztaka ogłoszonej na dożynkach w Kowali. Wszyscy bardzo się cieszą z tej informacji, że S12 nie będzie budowana wbrew woli mieszkańców. I o to chodzi.

  Odpowiedz
  1. Anonim

   Frysztak wycofuje się rakiem, działki nie jego ale jego ciotki, po której zresztą podobno spadkuje?, nepotyzm jest, wszyscy w Kowali wiedzą że przebieg wariantu przesunął Stanik odsuwając S12 od swojej posesji a przesuwając na działki rodziny Frysztaków. Dwie pieczenie na jednym ogniu. A wszystko przyklepała pewna pani premier, ponoć skoligacona. Ale to bardzo dobrze, że się wycofuję, bo z bohaterów opcji Pisowskiej reportażu TVN - nikogo do tej pory na to nie było stać. Nic się nie stało? - a właśnie że się stało!

   Odpowiedz
   1. XYZ

    Stało się i to dużo, mleczko się wylało, och jaki be ten Bertold. Ale co się stało, że Frysztak zmienił zdanie? ni mniej ni więcej w tym artykule jest relacja z posiedzenia zespołu parlamentarnego i tam zgoła podtrzymywał swoje dotychczasowe stanowisko odnośnie przebiegu S12?, czym ta zmiana jest podyktowana pewnie nigdy się nie dowiemy, ale nie sądzę żeby kłamał, nawet on takim cynikiem nie jest, rodzina jego była świadkiem tych słów, tu mieszkają.

    Odpowiedz
    1. 11

     Frysztak w tej relacji nie wskazywał konkretnego wariantu, tylko mówił o wariancie bliższym miastu. Chodziło pewnie o wariant A, który we wschodniej części jest akurat bliższy Radomia niż wariant B (czyli ten biegnący przez zabudowania w Kowali) i zapewnia też lepszą komunikację z lotniskiem, o którym wspominał (krótszy odcinek nowego śladu krajowej dziewiątki do wybudowania na koszt Radomia). Na koniec dodał, że miasto popiera wariant powstały po konsultacjach wszystkich zainteresowanych gmin, a jak wiadomo był to wariant A, więc można stwierdzić, że takie jest oficjalne stanowisko Radomia.

     Odpowiedz
     1. XYZ

      No to może czas, aby miasto Radom poprzez swoich przedstawicieli czyli Prezydenta i V-ce oficjalnie udzieliło poparcia dla wariantu A, bo jak do tej pory słyszeliśmy tylko, że V-ce foruje w mediach oraz na sesjach Rady Miasta drogę przez Kowalę-Kolonię, czyli wariantem B. Na pewno mieszkańcom Kowali lepiej by się spało przed wyborami.

     2. Eleonora

      Kurde, niech ktoś to powie nareszcie oficjalnie a nie takie gdybanie. Ludzi można testować i sprawdzać ile są w stanie wytrzymać, ale wszystko ma swoje granice. Żeby ktoś się o tym gorzko nie przekonał.
      Mam już dość tej kampanii, obietnic pustych, cwaniactwa decydentów.
      Po co iść do wyborów?, żeby wybrańcy ludu mogli się nachapać naszym kosztem?, kosztem całej gminy?

 19. Miejscowy

  Powiedział, że On tu nie ma działek w przeciwieństwie do oponentów.
  Ale to z kolei pokazała TVN jakiś czas temu.

  Odpowiedz
 20. Ala

  No to teraz oczekujemy by PISowcy dopilnowali, żeby wariant preferowany "C" ogłoszono przed wyborami, czym oczyszczą swoich decydentów. A generalnie zauważyłam, że znacznie wzrosła popularność terminu "decydenci" w przeciągu ostatniego roku, i to nie tylko w mediach lokalnych.

  Odpowiedz
 21. &&&

  A prezes mówił, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy!!!
  Niestety procedowanie przebiegu S12 w naszej gminie jest tego zaprzeczeniem.
  Mało że idą dla pieniędzy, to jeszcze chcą budować drogi za publiczne pieniądze pod swoje prywatne interesy.
  No kto by tak nie chciał??

  Odpowiedz
 22. Prot

  Do 11 - Widzę, że posiadłeś umiejętność czytania w myślach v-ce Frysztaka. Jakże cenna to zdolność. Zatem dokonaj introspekcji raz jeszcze i napisz, czy ów radomski decydent powiedział prawdę na dożynkach w Kowali o uwzględnieniu głosu mieszkańców w sprawie S12. Bowiem chodzą głosy, że była to jedynie wyborcza blaga. Trochę się martwię, bo wiesz, bywają takie blagi które trudno wybaczyć. A temat od tygodnia nadal gorący....

  Odpowiedz
  1. 11

   Czyli cytowanie konkretnych wypowiedzi (które można zresztą usłyszeć na filmiku w tym wpisie) to od teraz umiejętność czytania w myślach? Użytkownik XYZ, na którego komentarz odpowiadałem, z jakiegoś powodu był pewny jaki wariant popiera Frysztak, więc specjalnie wyszukałem wypowiedź zastępcy prezydenta Radomia w tym nagraniu i wyciągnąłem zgoła inne wnioski. Czy powiedział prawdę to przecież łatwo sprawdzić, bo gminy już dawno powinny były wysłać do GDDKiA popierany przez siebie wariant, więc możesz oficjalnie zapytać władze Radomia (albo poprosić jakiegoś radnego o interpelację) jaki wariant rekomendowały, a nie miesiącami tworzyć na blogu różne teorie spiskowe (w stylu "chodzą głosy, że była to jedynie wyborcza blaga" - przypominam, że przed wyborami różne "głosy chodzą").

   Odpowiedz
   1. Chili

    Być może jesteś dyletantem odnośnie S12 i wyciągasz jakieś wnioski ze strzępka informacji, bo jakbyś śledził sprawę przebiegu S12 w naszym regionie to byś wiedział, że Miasto Radom, Skaryszew i gmina Gózd zawarły porozumienie i oficjalnie popierają wariant półnony, co dla Kowali znaczy ni mniej ni więcej wariant "B", a gmina Kowala pod przymusem mieszkańców wypracowała wariant "A". Działo się to na początki 2018 roku i jeszcze przypomnę, że w grudniu 2017 GDDKIA przedstawiła mieszkańcom tylko 1 wariant przebiegajacy przez całą właściwie gminę - i był to "B" . Zasadniczo zakładam, że nie jesteś dyletantem tylko usilnie chcesz sceniczne szoł Frysztaka przekuć w stanowisko Miasta Radom. Ale dokumenty są zgoła inne i raczej nikt się nie da nabrać.

    Odpowiedz
    1. 11

     Widać, że już te wszystkie warianty ci się mylą, a pouczasz innych... Czytając twój komentarz to chyba ty "wyciągasz jakieś wnioski ze strzępka informacji", ja szukałem informacji w kilku źródłach (różne artykuły i oficjalne komunikaty) i już w końcu chyba wiem skąd na tym blogu panuje takie zamieszanie. Na wstępie przypominam, że nie można na położenie wariantów patrzyć tylko z perspektywy Kowali, bo taki wariant A jest północny dla gminy Skaryszew, Gózd i dla wschodniej części Radomia, a dla Kowali jest z kolei południowy. Cytując jeden z artykułów Echa Dnia czy oficjalne stanowisko ministerstwa infrastruktury:

     Dla S12 do tej pory zostało przedstawionych kilka wariantów.
     • Wariant B - brązowy - funkcjonował orientacyjnie w tym przebiegu już od poprzedniej próby ustalenia trasy S12 w latach 2007-2009 i został pokazany na I spotkaniu informacyjnym jako pomarańczowy, który w rejonie Huty Mazowszańskiej rozplatał się na 3 warianty (niebieski, zielony i pomarańczowy)
     • Wariant C - błękitny (południowy) - został wprowadzony na wniosek mieszkańców Kowali po pierwszych spotkaniach informacyjnych i został pokazany na II spotkaniu informacyjnym w kwietniu br.
     • Wariant A - różowy – wariant wypracowany przez GDDKiA po spotkaniach z gminą Kowala, Skaryszew, Gózd i Radom jako najlepiej łączący interesy tych gmin i również zaprezentowany na II spotkaniu informacyjnym w kwietniu br.
     • Wariant łącznik AB – szary - podwariant wprowadzony po I turze spotkań, w celu uzyskania pełnej analizy wielowariantowej na terenie Kowali.

     Widać, że powyższy cytat obala główną tezę twojego komentarza, że "miasto Radom, Skaryszew i gmina Gózd zawarły porozumienie i oficjalnie popierają wariant północny, co dla Kowali znaczy ni mniej ni więcej wariant B, a gmina Kowala pod przymusem mieszkańców wypracowała wariant A".

     Odpowiedz
     1. Chili

      O la Boga, uparty jesteś w swej niemądrości jak osioł, jak się tu piszę o wariantach, to chyba oczywiste, że chodzi o przebieg przez Kowalę, a nie na całym odcinku Radom-Puławy. Co mnie obchodzi przebieg w Skaryszewie czy Goździe jak warianty łącznikami mogą się łączyć. Dla Kowali jest jeden wariant "północny" a wydaje mi się że Radom nie ma żadnego północnego 🙂 . Daj już spokój warianty, łączniki, znamy na pamięć, co kiedy i kto wprowadził też, zdradę Kowali przez Frysztaka też, ale zawsze się może oczyścić, wszystko przed nami:)

   2. ***

    do 11. O jakich ty teoriach spiskowych mówisz, stanowiska Radomia jest znane od 2 lat, oficjalnie przesłane jako porozumienie z Gozdem i Skaryszewem do GDDKiA, FRysztak bardzo często zabierał w mediach głos i zawsze tak samo. Nie trzeba wysyłać zapytań wszyscy zainteresowani wiedzą że miasto Radom jest za wariantem północnym. Z tego co wiem nic się w tej kwestii nie zmieniło. A wystąpienie Frysztaka w Kowali, cóż był tam jako osoba prywatna może sobie gadać co mu się podoba, czy w to wierzyć? chyba niestety raczej nie, przynajmniej dopóki nie pojawi się oficjalna wypowiedź, że miasto Radom zmieniło stanowisko. I tyle w temacie. Podsyłam artykuł, a na tym blogu można znaleźć mapę z porozumienia Radomia, Skaryszewa i Gozdu. Poszukaj sobie. http://radom.wyborcza.pl/radom/7,44313,24262834,s12-w-regionie-radomskim-radom-gozd-skaryszew-za-wariantem.html

    Odpowiedz
    1. 11

     O i widzę kolejna osoba, którą trzeba wyprowadzić z błędu. O stanowisku gmin, o których piszesz przeczytaj w moim komentarzu wyżej. Jeśli chodzi o resztę to w artykule, który linkujesz nikt nie mówi, że popiera wariant B - tekst jest po prostu niezręcznie napisany (zamiast posługiwać się konkretnymi nazwami wariantów piszą tylko o "północnym", który niewiele mówi, bo dla każdej gminy znaczy co innego). Po pierwsze, padają słowa że "najkorzystniejszy byłby wariant północny, najbliższy miastu", a to właśnie wariant A jest najbliższy Radomia, bo praktycznie ociera się o granice miasta w rejonie DK9 (od wariantu B jest jeszcze z 3 km do granicy Radomia w najbliższym miastu punkcie). Po drugie, wójt Skaryszewa, o tym wariancie popieranym też przez gminę Gózd i Radom mówi: "Wariant północny jest korzystny dla nas chociażby ze względów organizacyjnych, jeśli chodzi o ruch i przekierowanie strumienia samochodów". Proponuję spojrzeć na mapę - dla Skaryszewa to właśnie wariant A jest północny. Nie śledzę tego bloga, więc oszczędź mi czasu i podlinkuj tę "mapę z porozumienia Radomia, Skaryszewa i Gozdu", bo jestem ciekawy jak wygląda.

     Odpowiedz
     1. ***

      Gazeta Wyborcza_19.04.2018_"mówił nam kilka dni temu wiceprezydent Konrad Frysztak. Według niego S12 powinna przechodzić za centrum kongresowym Chełmiński. – W przebiegu, który my proponujemy, jest skrzyżowanie z drogą powiatową 733, przedłużeniem Krychnowickiej aż do Kowali, i wskazywaliśmy, że tam gmina powinna zabiegać o kolejny węzeł. I my również chcieliśmy o to zabiegać – tłumaczy wiceprezydent"

 23. !!!!!!!!!!!!!

  Gówno mnie obchodzi kto z kim zawarł pie....ne porozumienie przeciw uczciwie pracującym i płacącym podatki mieszkańcom Kowali w sprawie już wiadomo dzięki telewizji skorumpowanego przebiegu trasy S12 przez gminę Kowala w wariancie północnym B.
  Wychodzimy na ulicę i blokujemy drogę E7 w razie procedowania tego politycznego wariantu wbrew całej gminie, przeciw mieszkańcom.
  Dość tej "decydenckiej" błazenady.

  Odpowiedz
 24. !!!!!!!!!!!!!

  W d.....e mam również to, ( usunięto - wulgaryzmy stop ) żeby żonka mogła mieć z....y etacik dobrze płatny. Czy to liżą posłowi, senatorowi, i innym namaszczonym.
  Jeżeli Oni nie mają zwykłej ludzkiej przyzwoitośći i moralności w tym co robią na tych urzędach - to co My mamy do stracenia???
  Chcą Nas w majestacie prawa ograbić z dorobku całego życia???, mając alternatywę odnośnie wariantu !!!. Jest południowy A, co z nim nie tak???

  Odpowiedz
  1. 11

   Że co? Nie wiem nawet o co ci chodzi w tym "komentarzu". Odpowiedziałem wcześniej konkretnie na twój komentarz, a w odpowiedzi dostałem niezrozumiały bełkot mający chyba mnie obrazić. Widzę, że jak ktoś nie zgadza się z waszym kółkiem wzajemnej adoracji to przeprowadzany jest na niego frontalny atak.

   Odpowiedz
   1. Anna

    Frontalny atak to został przeprowadzony na Nas z Kowali-Kolonii i to bez ostrzeżenia, ale pewno 11 bardzo dużo o tym wiesz kto z kim i dlaczego.

    Odpowiedz
   2. Prot

    Czy można się nie zgadzać z faktami?
    Jeśli ktoś próbuje kreować jakąś rzeczywistość równoległą, to jest albo pajacem, albo politykiem.
    Usiłujesz manipulować opinią publiczną zapewne dla celów wyborczych.
    A wystarczyłoby powiedzieć, że zmieniliście plany. Mam wielką nadzieję, że tak właśnie jest. Tylko to chcemy usłyszeć i nic więcej.

    Odpowiedz
  1. Yti

   Oooo, jakaś zmiana planów, przed wyborami daliby wariant? Zadziwiająco nagła zmiana narracji. Na spotkaniu w zespole parlamentarnym mówiło się o październiku, końcówce roku a tu taka niespodzianka.
   Ciekawe jak poszło posiedzenie KOPI dla odcinka zachodniego, dla niewtajemniczonych powiem, że wariant pomarańczowy (Wieniawa) rekomendowany po posiedzeniu ZOPI też był wywalczony przez mieszkańców wbrew lokalnym biznesom, mam nadzieje że to dobry prognostyk i dla nas 🙂

   Odpowiedz
 25. UFO

  do 11 - Dość śmiesznie próbujesz zmanipulować opinią publiczną, że to nie tak, źle zrozumieliście, Frysztak i miasto od początku byli za wariantem "A". To mi bardzo dobrze wygląda, bo może już wiecie jaki wariant będzie rekomendowany przez projektanta, więc cokolwiek próbujecie dla Frysztaka ugrać przed wyborami, jak węzła się na 733 nie uda wybudować w okolicach wiadomo czyich działek, to chociaż posła łapnąć. Ale nie taką bezczelnością, to się tak nie uda, przyjrzyj się podwójnym kropeczkom na mapie.
  (sesja RM Radom_02.07.2018_wypowiedź Frysztaka + mapa)
  https://youtu.be/jdvy8MwfyIU?t=1690
  -polecam od ok. 28 minuty.

  Odpowiedz
 26. Pijany Mistrz

  Jest to poniekąd ciekawe, kiedy wojownicy w "słusznej sprawie" stają się siepaczami diabła z którym idą walczyć. Nie bez powodów pycha jest pierwszym z grzechów.

  Odpowiedz
 27. madridista011

  Dzwoniłem do GDDKiA. Posiedzenie komisji się odbyło, lecz stwierdzili, że potrzebują dodatkowych analiz i nie są w stanie mi powiedziec kiedy je skończą. Myślę, że to celowe zagranie, zeby nie robić szumu przed wyborami

  Odpowiedz
 28. CBA

  No nie zazdroszczę tym urzędniczynom w GDDKiA od S12 na Mazowszu. Co wietrzyk zawieje, to wszystko abarot. Już się zdawało że jednak będą ustępować, to teraz znów odwlekają na po wyborach. Ciekawe co tym razem naszych złociutkich tak zbudowało, że znowu kombinują. Może się kiedyś dowiemy.

  Odpowiedz
 29. Prot

  Decydent z Radomia v-ce Frysztak wszystkim gminom zainteresowanym przebiegiem s12 mówi dokładnie to samo - czyli to co ludzie chcą usłyszeć. Ostatnio także dla mieszkańców Zwolenia.
  Byle do wyborów !

  Odpowiedz
  1. Acha

   Pan v-ce wszędzie się chwali, że nie ma działek na s12, w takim razie gdzie jest pozew przeciwko TVP? Bo co - w sądzie trzeba by udowodnić, a wyborcom można paplać bez zobowiązań. Jak widać pan decydent w tej kampanii stawia na frajerów.

   Odpowiedz
 30. Y......Y

  Wszystko wskazuję, że mamy doczynienie z Deja Vu, czyli powtórka scenariusza z Sulejowa. Analiza 16-wariantowa nie wskazała zadowalającego wyniku algorytmu, to dołożą nowe analizy, może się uda...... i algorytm wypadnie pomyślnie....... Ciekawe czy dołożą analizę bezwstydu i żenady? - cała Polska na was patrzy
  https://echodnia.eu/radomskie/budowa-trasy-s12-w-radomskiem-wciaz-nie-wybrali-wariantu-drogi-beda-kolejne-analizy-projektantow/ar/c1-14406931

  Odpowiedz
 31. Pijany Mistrz

  Jutro jeszcze raz podejmijmy trud gonienia zła i...
  Do Hymnu!

  ... Nie traćmy zaufania i mocno wierzmy w to,
  że kara ich nie minie poskromić trzeba zło.
  Trzeba pędzić zło, trzeba tępić zło,
  żeby w kraju więcej nie było go.
  Trzeba pędzić zło, trzeba tępić zło,
  by w kraju nie było go...

  Link do oryginału: https://youtu.be/Ba2jKId9vrk?t=669

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *