Przeskocz do treści

Aktualne informacje w sprawie S12

Poinformuj innych

 

Aktualne informacje w sprawie S12

Zamieszczamy nagranie z posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. budowy drogi ekspresowej S12, które odbyło się dnia 13 września 2018 r. w Warszawie.
Poprowadził je poseł Andrzej Kosztowniak pełniący funkcję przewodniczącego tego zespołu.
Wzięli w nim udział parlamentarzyści, członkowie zarządu GDDKiA
oraz przedstawiciele zainteresowanych samorządów.
Naszą gminę reprezentował jedynie kierownik Piotr Markiewicz.

Z wypowiedzi Zastępcy Dyrektora GDDKiA wynika, że III tura spotkań informacyjnych w sprawie S12 została zaplanowana na początek listopada, zaś decyzji o wyborze wariantu preferowanego należy spodziewać się w marcu 2019 r.

Na szczególną uwagę zasługuje wystąpienie burmistrza Sulejowa Pana Wojciecha Ostrowskiego, tam podobnie jak u nas próbuje się narzucić fatalny dla mieszkańców wariant S12.
Oto włodarz, któremu warto było zaufać oraz (prawie) cała prawda o tym,
jak wygląda projektowanie przebiegu dróg w Polsce (godz. 12:17 nagrania).

W nagraniu nie należy szukać wystąpienia przedstawiciela Kowali – daremny trud.

Zdaje się, że „nasze” sprawy zostały przedstawione przez wiceprezydenta Radomia  Konrada  Frysztaka, który oficjalnie optuje za niszczącym Kowalę wariantem północnym (B).

Nadmieniamy, że podczas zebrania sołeckiego w Kowali w dniu 11 września,
obecni na nim wójtowie, nie poinformowali nas o mającym się odbyć za 2 dni spotkaniu, pomimo pytań mieszkańców o aktualne informacje w sprawie S12.

Jak widać, postawa naszych włodarzy wobec problemu S12, w tym kandydata na urząd wójta Dariusza Bulskiego, nie uległa żadnym zmianom.

 

Relacja dźwiękowa rozpoczyna się od godziny 11:05 nagrania.

Źródło nagrania Sejm RP

37 myśli na “Aktualne informacje w sprawie S12

 1. bezRadny

  A jednak warto z władzami rozmawiać, v-ce Bulski nie powiedział na zebraniu sołeckim w Kowali o planowanym na następny dzień spotkaniu komisji sejmowej , mimo że był pytany o postępy w sprawie S12, jednak gdy pokazali mu mieszkańcy Kowali-Kolonii paluszkiem co trzeba zrobić, czyli naprawić połamane lampy przy parkingu kościelnym, oznaczyć przejścia dla pieszych przy kościele w Kowali- to już jakieś oznaki zainteresowania tymi wstydliwymi dla mieszkańców gminy sprawami okazali. Panie wójcie czekamy dalej na "zebry", lampki może nie całkiem pionowe, ale widać różnicę.
  Szkoda, że "gospodarze" gminy sami nie zauważają takich oczywistości.

  Odpowiedz
  1. Z Kowali-Kolonii

   Wójtowie nie poinformowali nas o tym ważnym spotkaniu, bo jak widać, nie wybierali się tam. Nie przewidzieli tylko tego, że będzie ono nagrane i zamieszczone na stronie Sejmu.

   Odpowiedz
   1. Z Komitetu

    A ten wstrętny Komitet o spotkaniu się dowiedział i znów wszystko ujawnił. I znowu się wydało, jak to wójtowie o nas walczą.

    Odpowiedz
    1. Też z Kowali-Kolonii

     V-ce D.Bulski zapytany na zebraniu sołeckim w Kowali, co zamierza zrobić w sprawie S12 jako wójt, odpowiedział, że wszystko, na co pozwala prawo.
     Czyżby prawo zabroniło mu pojechać na to spotkanie do Warszawy?

     Odpowiedz
     1. Z Komitetu

      Tyle właśnie warte są słowa i obietnice wyborcze pana Dariusza Bulskiego, ubiegającego się o mandat społecznego zaufania.

 2. Miś miejscowy

  Nic dziwnego, że " włodarze" naszej gminy nie walczą o wariant najlepszy dla jej mieszkańców. Oni od dawna mają inne priorytety - własne interesy i dalszą karierę. Tak jakby temat drogi S 12 przez naszą gminę wcale ich nie obchodził, a niektórych nawet denerwował. Ludzie są od początku pozostawieni sami sobie.

  Odpowiedz
 3. Nemo

  Burmistrz Sulejowa brawo - oto prawdziwy gospodarz gminy. Powiedział całą, ale jakże przykrą prawdę o sposobie wyboru wariantu przez GDDKiA. Sulejów płaci bardzo wysoką cenę za obronę swoich ziem. Mam wrażenie, że u nas sytuacja jest bliźniacza.
  O ile wójt T.O. nie brał udziału w negocjacjach z generalną, tak teraz widzimy że v-ce D.B. też to już olał i wysyła podrzędnego urzędnika. Tylko z Gminy Kowala znowu nie było włodarza.
  Nasi włodarze sami się rozegrali. Postawili się pod ścianą i czekają na "rozstrzelanie" .
  Jak sami widzicie, wszystko w naszych rękach. Musimy walczyć dalej!!
  Co by było gdybyśmy zaufali zapewnieniom T.O. i D.B.??.
  Oceniajcie - wybory już blisko.

  Odpowiedz
  1. Z Kowali-Kolonii

   Nemo, nasi włodarze nie siebie postawili pod ścianą, tylko nas.
   Poza tym - jak mogą prowadzić negocjacje, skoro są współautorami wariantu północnego B? To już zostało przecież udowodnione.

   Odpowiedz
   1. Uczestnik zebrania

    A wiecie, co powiedział v-ce D.Bulski na spotkaniu sołeckim w Kowali, gdy ktoś z mieszkańców wytknął mu, że to im zawdzięczamy usunięcie z mapy wariantu południowego, przez to, że puścili go przez cmentarz?
    Powiedział........."że za szybko rysowali kreski na mapie".
    Taki poziom wypowiedzi - obraża słuchaczy.

    Odpowiedz
 4. Merytoryczny

  Takiej merytorycznej wypowiedzi jaką wygłosił Burmistrz Sulejowa z ust naszych włodarzy jeszcze nie słyszałem. Same konkrety. Sprawy trudne, czasem tragiczne oparte na faktach, liczbach, raportach a nie na "wicie rozumicie to jest trudne i się nie da".
  Wielka szkoda, że Kowala w tak ważnej debacie jest niema. Szkoda.

  Odpowiedz
   1. Hrabina Kowalska

    No wiecie Państwo, są jakieś przepisy, ustawy, rozporządzenia, druki...........to nie tak, ja wszystkiego muszę przestrzegać....., rzekłby v-ce DeBeściak i uraczył ucałowaniem rączek i służalczym pokłonem w kierunku Frysztaka 🙂
    To może i lepiej że go nie było, trochę mniej wstydu.
    A o swoje sprawy zatroszczymy się sami!

    Odpowiedz
 5. Pijany Mistrz

  Wspaniała postawa burmistrza Sulejowa, ale całość jakoś nie napawa optymizmem. Mamy tzw. rok cudów wyborczych. Dziś każdy głos- mieszkaniec jest ważny: nie podoba się instalacja artystyczna "krzywe latarnie"- dla was wyprostujemy, nie zdążacie przejść przez drogę do kościoła- kto wie, może nawet "zeberki" załatwimy w powiecie. "Wasz GŁOS jest dla nas ważny- do wyborów".
  Super, ale co po wyborach? A no widzimy w Sulejowie, wszystkie dane co do milimetra świadczą, że jednak droga ma iść gdzie ma iść. ROZBÓJ tego wymaga. A Jak analiza 13-sto kryteryjna nie starczy, to dołożymy kolejne kryteria, które na pewno pozwolą obiektywnie wybrać WŁAŚCIWY wariant.
  Tylko wybierając NASZYCH przedstawicieli we władzach lokalnych i wyżej możemy mieć nadzieję na dobre rozwiązanie śmierdzącego problemu.

  Odpowiedz
  1. Analizator

   Trzecie spotkanie informacyjne dopiero w listopadzie, więc nawet i GDDKiA też czeka do sytuacji areny politycznej po wyborach - takie to jest nie wpływanie polityków na przebieg trasy S12.
   Powinno być wszystko normalnie procedowane nie tracąc czasu i nie trzymając ludzi w niepewności. Taka machina jak GDDKiA, tyle badań, tyle opinii, tyle pomiarów, ogromne pieniądze a na końcu wybiera komputer z mocno niedoskonałym systemem. A jak coś jest nie tak, to dokłada się kolejne kryteria - żeby było jak niektórzy chcą.
   Gdzie w tym wszystkim znajduje się człowiek? - on jest tylko jedną z mniej liczących się kryterium.
   Więc dla kogo budowane są te drogi, po co i w czyim interesie? - skoro nawet interes całej gminy się nie liczy.

   Odpowiedz
 6. Zainteresowany

  Szanowni blogowicze, jak to jest?.
  Pamiętam, jak na sesji Rady Gminy Kowala całkiem niedawno nasz wójt Tadeusz Osiński powiedział, że odwiedził go poseł Andrzej Kosztowniak i zapewnił go, że wszyscy posłowie ziemi radomskiej lewej i prawej strony politycznej są za wariantem jak najbliższym Radomiowi czyli wariantem B. To tak zabrzmiało, jakby T.O. chciał powiedzieć "dajcie sobie spokój z tą walką o Kowalę, bo i tak pójdzie tak, jak sobie życzą posłowie".
  Teraz gdy obejrzałem tę relację z posiedzenia słyszę głos przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu posła Andrzeja Kosztowniaka, że politycy absolutnie nie wpływają na przebieg trasy S12 i chce to wyjaśnić raz na zawsze, a jego osobę nie powinno się kojarzyć w ogóle z jakimkolwiek wpływaniem na przebieg trasy S12 na terenie gminy Kowala.
  Więc mam pytanie do wójta T. Osińskiego lub jego zastępcy D. Bulskiego, który tak "ochoczo" brał udział w negocjacjach - o co tu chodzi?
  Może któryś z tych panów będzie miał odwagę wyjaśnić mieszkańcom, co miało na celu stwierdzenie publiczne o poparciu posłów za wariantem B tak bardzo niszczącym naszą gminę?
  Gdzie są granice absurdu i mataczenia?

  Odpowiedz
  1. Kowalka

   Myślę, że warto byłoby doprowadzić do spotkania posła A. Kosztowniaka z naszymi wójtami i zadać to pytanie. Mogłoby być ciekawie!

   Odpowiedz
  2. Realista

   Ja sądzę, że odpowiedź na Twoje pytanie zawarta jest w wypowiedzi dzielnego burmistrza Sulejowa. Wśród wielu prawdziwych stwierdzeń, które wypowiedział, najważniejsze są te, których nie dopowiedział.....

   Odpowiedz
 7. Stąd

  Dla nas istotna jest wypowiedź wiceprezydenta K.Frysztaka o terenach blisko Radomia - wypowiedź niepokojąca i niestety niekonkretna.
  Powiedział o braku odpowiedzi GDDKiA na wysłane przez Radom wnioski, jeden z nich dotyczy wprowadzenia nowego węzła, który nie pociąga istotnego wzrostu kosztów inwestycji.
  O jaki węzeł może chodzić? Ktoś wie?

  Odpowiedz
  1. Z Kowali-Kolonii

   Jakiś czas temu w Wyborczej zamieścili wypowiedź wice K. Frysztaka, z której wynikało, że starają się o dodatkowy węzeł umiejscowiony w Kowali-Kolonii na przebiegu wariantu B.
   Nie trudno sobie wyobrazić, że wtedy wyfrunie połowa Kowali-Kolonii.

   Odpowiedz
   1. Z gminy

    A może chodzi o "międzytorze"?
    Przecież "nasi" wysłali do GDDKiA propozycję nowego wariantu tzw. "międzytorze". Z całą pewnością zrobili to w porozumieniu z Radomiem. Umiejscowienie węzła nad drogami i torami zastąpiłoby wiadukt - stąd być może jest mowa o niskich kosztach dodatkowego węzła.

    Odpowiedz
 8. Antywarchoł

  No, nie da się spokojnie komentować pomysłów warchołów (jak to słusznie powiedział burmistrz Sulejowa)!!!
  Wprowadzenie węzła w środek zabudowy - to chyba tylko po to, aby jak najwięcej ludzi wypędzić i skrzywdzić.

  Odpowiedz
  1. Hiperantywarchoł

   Kto im dał władzę?
   W nagraniu jest wypowiedź wójta gminy Końskowola, który wystarał się o dodatkowy węzeł, ale na pustej przestrzeni obejmującej 80 ha. W ten sposób uczynił je terenami inwestycyjnymi, którymi już interesuje się wiele firm. To z pewnością wpłynie na szybki rozwój gminy.
   A u nas, co? Węzeł pomiędzy domy? I co to ma dać?

   Odpowiedz
   1. Kowalka

    Obawiam się, że oni i "nasi" wiedzą, co to ma dać, tylko my nie wiemy.
    Stąd pełna zgoda na linii władze Kowali - władze Radomia.
    Tylko cud nas może uratować.

    Odpowiedz
 9. Pijany Mistrz

  Ale nie jesteśmy sami- Kumięga olał równie klasycznie Maków jak nasi włodarze nas. To chyba takie PSL-owskie standardy troski o wyborców.

  Odpowiedz
  1. marche

   A burmistrz Zwolenia o 4 siedliska walczy, jeździ, spotyka się. I to nie są one przeznaczone do wyburzenia, tylko żeby nie zostały odcięte od wsi.
   Tam burmistrz walczy żeby wsi nie podzielić, a nasze w d...... mają podział gminy. Ot taka subtelna różnica.
   A panie Frysztak, pan gada sobie o swoim samorządzie, a nie (usunięto przez administratora) w sąsiednie. Słyszałem że dom w Kowalówce chcecie sprzedać i chętnych brak......to może tam wytycz paluchem s12?..... a nie co ja mówię, tam już s12 była......

   Odpowiedz
   1. Świtezianka

    Sęk w tym, że Gmina Kowala nie jest samorządem a nasi obecni czy poprzedni "włodarze" nie są samorządowcami!!!
    Gdyby tak było to by walczyli o gminę i mieszkańców jak burmistrz Zwolenia czy Sulejowa.
    Specjalne podziękowania dla S. Stanika, T. Osińskiego i D. Bulskiego - za całokształt.
    Ktoś kiedyś z rządu PO-PSL w TV powiedział: ch..., du..., i kamieni kupa.
    Tak właśnie było, ale to się zmieni.

    Odpowiedz
   2. Vivakowala

    Tak,tak - droga przez Kowalówkę w planie była ale się zmyła -bo p. v-ce Frysztak nie był wówczas jeszcze ,,ważny'', więc ówczesny wójt S.S. zrobił odpowiednie manewry na mapach gminy - a co? niech sąsiedzi mają! nikt się przecież nie pozna w dyskretnym przesunięciu o kilkaset metrów! A, że Kowala i tak zostanie rozcięta centralnie na pół i kilka posesji pójdzie do zburzenia - to nieistotny szczegół! Ważne teraz, żeby jeszcze wskoczyć na ciepluchną posadkę wójta na 5 lat ( pewnikiem ostatnie dla Gminy Kowali w tym kształcie) Wszak p.Stanik bez żadnych kompleksów ubiega się ponownie o stanowisko włodarza naszej gminy- tupet godny pozazdroszczenia!!!!!! A o najważniejszej obecnie sprawie dla całej gminy jaką jest przebieg przez nią S-12 w jego kampanii wyborczej ani słowa !!!!!!

    Odpowiedz
 10. Chwila prawdy

  KAŻDY, kto pomoże tym nieodpowiedzialnym, pozbawionym wstydu, autorefleksji i nade wszystko ODPOWIEDZIALNOŚCI za naszą GMINĘ ludziom jakimi są były wójt Stanik i obecny v-ce Bulski dorwać się znowu do ,,sterów gminy'' NIECH się już czuje ZDRAJCĄ tej ZIEMI!!!

  Idźmy do wyborów i zachowajmy się ,,jak trzeba'' dla naszej małej Ojczyzny!!!
  ONI już pokazali co ich OBCHODZIMY!!!

  Odpowiedz
 11. Anonim

  ,,Specjalne podziękowania dla S. Stanika, T. Osińskiego i D. Bulskiego - za całokształt.''

  Plakat DeBeściaka w barwach Prawa i Sprawiedliwości........ NO TEGO TO JESZCZE NIE GRALI.
  Czy to ma ludzi wprowadzić w Błąd......?
  Czy mi się wydaje .
  I się wykleił.?
  To RozbOJ powinien być zielony ..... JAK ROZUMIEM ....BO PROSTY CHŁOP JESTEM.
  Czy wspólne jest też NIEKORZYSTNE DLA NASZEJ Kowali- S12

  Odpowiedz
  1. Kowalikus

   No faktycznie, wygląda to na plagiat.
   Myślałem, że D. Bulski przyowdzieje barwy zielone jak PSL - jak to mawiał jego mistrz T. Osiński z PSL, że ma pilnego ucznia D. Bulskiego.
   Z Bulskiego jak widać jest większy cwaniak - chce jeszcze jechać na renomie PIS, mimo że został usunięty z szeregów PIS-u.
   Dlaczego teraz wstydzi się barw zielonych PSL-u ??
   Kolejna zagrywka, żeby zmylić wyborców ??
   Takich kandydatów podszywających się na potrzebę chwili trzeba się
   wystrzegać !!.

   Odpowiedz
   1. Kowalka

    Bardzo sprytna zagrywka kandydata D. Bulskiego: wtajemniczeni wiedzą, że ma poparcie PSL-u (więc zagłosują), a niewtajemniczeni dadzą się nabrać na PIS-o podobny baner (więc też zagłosują).
    Tylko czy my chcemy, aby wygrało cwaniactwo? Czy to o to chodzi w demokratycznych wyborach?
    Nie tego potrzeba tej naszej zmęczonej Kowali.

    Odpowiedz
 12. ViwaKowala

  Wszystkie działania p.Bulskiego od początku mijającej kadencji skupione są wokół tego, żeby posadzić się na najwyższym stołku w gminie. Używa ku temu wszelkich środków i sposobów nie mniej bezczelnie jak p.Stanik.
  Stąd te barwy na bilbordzie zarówno u niego jak i u Stanika a-la PIS. Na czas kampanii wyborczej obydwaj się przefarbowali aby mamić tych co tylko powierzchownie interesują się polityką i nie połapią się kto jest kto i co sobą reprezentuje..
  Typowe dla zwykłych ,płytkich karierowiczów postępowanie pod hasłem ,,KASA'.
  NIE DAJMY SIĘ IM OSZUKIWAĆ !
  KOWALA potrzebuje jak nigdy wcześniej PRAWDZIWEGO WODZA !!!!!

  Odpowiedz
 13. Mieszkaniec

  Dariusz B. na plecach kolegów "wjechał" na "stołek" w UG Kowala. Jak był Radnym to jeszcze jako tako się zachowywał ale teraz wszyscy wkoło narzekają na brak "komunikacji".

  Co do obwodnicy:
  Jaki prywatny interes mają Nasi "Włodarze" żeby unikać jak ognia tematu S12 ?

  Czemu nie chcą zająć żadnego oficjalnego stanowiska ?

  O co tu chodzi ?

  Ktoś mi wyjaśni czym podyktowane jest zachowania Dariusza B. i Tadeusza S. ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *