Przeskocz do treści

„Dziel i rządź”

Poinformuj innych

"Dziel i rządź"

Na ostatniej sesji Rady Gminy w dniu 25.05.2018 r. zaistniała kuriozalna,
naszym zdaniem, sytuacja.

Oto - zatwierdzono uchwałę wyrażającą poparcie Rady Gminy dla „wariantu południowego”, aby chwilę później ogłosić propozycję Urzędu Gminy wprowadzenia trzeciego wariantu S12 – przebiegającego między torami przez Kosów i Ludwinów

Jednak sytuacja ta, tylko z pozoru wydaje się być bezsensowna.

Uchwała  – dotychczas niemożliwa do przyjęcia, została teraz przegłosowana
prawie jednomyślnie - chyba „na wszelki wypadek” przed niewyemitowanym jeszcze reportażem stacji TVN o sprawie S12.

Trzeci wariant natomiast – to odświeżony pomysł przeprowadzenia trasy S12
przez obecnie gęstą zabudowę północnej części gminy - nagłośniony przez
Urząd Gminy w określonym celu.

Jakim?

Trudno nie odnieść wrażenia, że to kolejna próba skłócenia społeczności gminy, zgodnie z zasadą: „dziel i rządź”.
Powstały konflikt ma zapewne zdyskredytować działania osób z Komitetu Społecznego, które rzekomo przesuwają S12 na innych, sprowokować odwet,
a w efekcie dostarczyć do GDDKiA argumentu, że nie ma jednolitego stanowiska mieszkańców gminy przeciw „wariantowi północnemu B”,  że ma on jednak wielu zwolenników.

Tezę tę opieramy na poprzednich doświadczeniach, ale przede wszystkim
na słowach projektanta z Schuessler-Plan wypowiedziane podczas II spotkania informacyjnego z GDDKiA w dniu 18.04.2018 r.
Na zadane przez mieszkańca Kowali-Kolonii pytanie o ewentualne wprowadzenie trzeciego wariantu S12 - mgr inż. Zbigniew Wichański wykluczył taką możliwość.

Mamy jednak nadzieję, że prowokacja ta, wbrew oczekiwaniom włodarzy, doprowadzi do zjednoczenia mieszkańców gminy w walce o jedyny możliwy
do przyjęcia „wariant południowy” trasy S12, o który od samego początku
w transparentny i udokumentowany sposób walczymy.

Przypominamy!                                                                                                                Wójt ma obowiązek realizować podjętą przez Radę Gminy uchwałę.
Rada Gminy poparła "wariant południowy" (C).

Nowa propozycja Urzędu Gminy - przebieg S12 w "międzytorzu" (mapa oraz pismo do GDDKiA) znajduje się pod linkiem poniżej:

http://kowala.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=5&schemat=&dzialy=5&akcja=artykul&artykul=3060

 

 

 

153 myśli na “„Dziel i rządź”

 1. Kos

  Jak to? Do tej pory obowiązywała narracja, że o wszystkim decyduje GDDKiA.
  Wójt przekonywał o tym do znudzenia.
  Teraz okazuje się, że UG ma moc zaproponowania nowego wariantu.
  Wójtowie - gubią się w tych manipulacjach.

  Odpowiedz
 2. Lama

  Nietypowo też przekazywana jest informacja na ten temat.
  O "wariancie północnym B" wuburzani dowiedzieli się dopiero na spotkaniu informacyjnym z GDDKiA.
  Natomiast "międzytorze" nagłaśnia się nawet na sesji RG.
  Skąd ta odmiana?

  Odpowiedz
 3. z Kowali-Kolonii

  Niestety - pomysł ze skłócaniem działa. Sama słyszałam, że ludzie z Kosowa mają pretensje o przepychanie na nich trasy S12.
  To bardzo niesprawiedliwe. Przecież od samego początku walka toczy się wyłącznie o" wariant południowy".

  Odpowiedz
 4. Alonzo

  Jak to mawiał Mickiewicz......

  "Już był w ogródku, już witał się z gąską"
  (...)
  "Ej! - krzyknął z góry - Ej, ty ryży kudła,
  Wara od źródła!"

  Odpowiedz
  1. wyrok

   Wlączcie sobie ludziska nagranie sesji Rady Gminy z 25maja ( 58 minuta nagrania) to wszystko robi sie jasne jak nasi włodarze,kierownik od dróg i projektant Król --stają na głowie,żeby przeforsować expresówkę s-12 północną częścią gminy,żeby wykonać zadanie wyznaczone przez,,radom,,----jawna zdrada stanu!!!!

   Odpowiedz
 5. Zdegustowany

  To nie żart! Ludziom z Kosowa wmawia się, że popełnili błąd wypełniając ankietę przeciw "wariantiwi północnemu B", że przez to teraz sami są w kłopocie.
  Napuszczanie ludzi na ludzi - klasyczna manipulacja.

  Odpowiedz
  1. kalejdoskop

   Warto obejrzeć sobie również nagranie sesji Rady Gminy (25maja) od 20minuty i 20s -----jak przebiegała dyskusja nad podjęciem tej uchwały w sprawie s-12----zobaczycie w jakich bólach się rodziła?---kto tam stanął na wysokości zadania---co prawda późno to wszystko,ale lepiej niż wcale!!! polecam!!!

   Odpowiedz
  2. wstyd

   To rzeczywiście chytry plan, ale wyjatkowo podły.
   A myślałam, że wszystkie granice przyzwoitości zostały już przekroczone.

   Odpowiedz
 6. z Kowali

  Podobna sytuacja miała już miejsce. Gdy toczyła się walka o powstanie "wariantu południowego" przymuszony UG owszem wyrysował ślad, ale taki, który wymagał wyburzenia wielu domów na Kątach. Potem okazało się, że nie było takiej konieczności.
  To było działanie mające na celu skłócenie ludzi, aby zablokować powstanie "wariantu południowego". Na szczęście nie udało się.
  Teraz jest podobnie, napuszcza się ludzi na ludzi, aby pokazać rozłam w kwestii "wariantu północnego".
  Koniecznie chcą wytrącić argument jednomyślności mieszkańców gminy.

  Odpowiedz
  1. lupa

   No gołym okiem widać,że Kowala jest sprzedana ---teraz dzielni urzędnicy mają tylko doprowadzić sprawę do końca według podanego scenariusza----nieważne którędy, byleby północną częścią gminy----nieważne ile swoich wyburzą,zrujnują, byleby zabezpieczyć interesy tych, z którymi się przez lata ,,poukładali,,

   Odpowiedz
 7. Pijany Mistrz

  Jak tak patrzę na to co się dzieje w tej naszej biednej gminie to po prostu z podziwu wyjść nie mogę. Oto obecnie słynny projektant p. Król, emeryt z Kowali ze słynnym planistą p. Markiewiczem, który numerów domów na wiejskiej ulicy nie potrafi upilnować, opier...ją jak głupich siośków z pod budki z piwem, inżynierów z firmy Schuessler-Plan, firmy projektującej największe inwestycje budowlane w Europie. Zarzucają im publicznie niekompetencję i kumoterstwo w sprawie przydrożnej knajpy. Do tego proponują nowy "fantastyczny" wariant w międzytorzu- dość gęsto już zamieszkałym rejonie gminy na pewno z kilkunastoma wyburzeniami, mimo że jest wariant południowy bez jakichkolwiek wyburzeń.
  Jakie, czyje interesy oni realizują, że pozwalają sobie na takie działania?. Mi jedyne skojarzenie jakie przychodzi to to, że sprzedali skórkę na jeszcze żywym niedźwiedziu osobom powiązanym z jakimiś grupami przestępczymi i wiedzą że jak tej skórki nie dostarczą to chyba będą musieli dać swoje marne lisie skórzyny w zamian.
  Jak by co to podpowiadam tym panom: w Polsce jest instytucja świadka koronnego, bo nie ma rzeczy cenniejszej niż życie.

  Odpowiedz
  1. Matnia

   Wygląda to tak, jakby nasi wójtowie - jakiś cyrograf w sprawie wariantu północnego S12 - własną krwią podpisali......

   Odpowiedz
 8. A może...

  A może wójtowie sądzą, że ludzie z Kosowa i Ludwinowa chętnie zgodzą się na wariant w międzytorzu przez ich domy i podwórka?
  Może tamtejsi ludzie są mniej stuknięci niż ludzie z Kowali-Kolonii?
  Może oni lepiej rozumieją "dobro narodowe" leżące przy trasie S12?

  Odpowiedz
 9. Una

  Wojtowie naprawdę myślą, że tu mieszka ciemnota i każdy pokrętny plan broniący ich interesów uda się wcisnąć tym prostaczkom. TAK Nie jest.!!!!! Już wszyscy zdołaliśmy się zorientować jak to działa i aż się prosi o pomstę do Nieba. Mieszkańcy muszą być jednością.!!!!! PAMIETAJMY zło tak jak dobro wraca ze zwielokrotnioną siłą!!!!.

  Odpowiedz
  1. osąd

   Na tym etapie to już dawno powinny być aktywne organa ścigania zawiadomione o możliwości popełniena przestępstwa korupcyjnego i to zawiadomione z urzędu choćby przez GDDKiA,posłów,senatorów i inne osoby publiczne które zostały poproszone o pomoc w tej bulwersującej i jaskrawo bezprawnie prowadzonej sprawie -----czy tak działa Panstwo Prawa i Sprawiedliwości o którym tyle hymnów pochwalnych się głosi???? ----czy to raczej jedna,wielka ściema???? Komu wierzyć,ufać,na kogo głosować?????

   Odpowiedz
   1. konik morski

    Łał!!!-tak bujnęło morzem,że podejrzewam iż to jakąś wielką ośmiornicę widły Posejdona drasnęły. bo nawet piranie wiały!

    Odpowiedz
    1. meduza

     Którą? tą co tu już kiedyś pływała w tym morzu, a potem ktoś ją pogonił bo panoszyła się z tymi swoimi płaszczkami?

     Odpowiedz
     1. śledzik

      Jedna płaszczka,ta z tą wielką paszczą to tak zamula wszędzie gdzie może,że niebawem ośmiornica nr ONE w tym morzu mace swoje rozłoży i wyłapie drobne rybki,skorupiaki etc.bo zgłodniała na tym wygnaniu??!!

  2. Neptun

   Posejdon - wygląda na to, że zapomniałeś dodać, że wszystkie działania były podejmowane bezinteresownie ku rozwojowi społeczeństwa gminy Kowala i dobru narodowemu.
   Ha, ha, ha.......

   Odpowiedz
   1. pijawka z Oronki

    No jeszcze trzeba pamiętać,że ,,dobro narodowe'' i ,,rozwój''to może być tylko po północnej stronie Gminy Kowala,południowa część za kościołem nie może się rozwijać!! Ciekawe dlaczego????

    Odpowiedz
    1. karp

     Ciemnoty z okolic Oronki!!! Do ,,rozwoju'' to trzeba sie ,,odpowienio '' przygotować przez pare ładnych lat-mapy zagospodarowania w spokoju przed ciemnym ludem przestudiować,kontakty odpowiednie nabyć.........i dopiero wtedy ,,dobro narodowe''forsować,a nie tak spontanicznie!!!

     Odpowiedz
     1. miejscowa

      Wyborcy są potrzebni tylko na początku, żeby dostać się dzięki ich glosom na jakiś urząd, a potem - hulaj dusza!

     2. ziaba

      Karp! Ryby i ciemny lud głosu nie miały ,nie mają i mieć nie będą, a ty siedź cicho ,bo cię z bloga zdejmą jak Posejdona za zbyt śmiałe tezy!Lepiej udawaj jak większość,że nie wiesz o co chodzi,potem jesienią grzecznie do urny wyborczej i spływaj!!!

     3. Wędkarz

      No i oczywiście, jak wszystkim wiadomo, ryby najlepiej łowić w mętnej wodzie. Ja się na tym znam.

     4. glonojad

      AAA........karpiku dzięki ci , to ty mi oczy otworzyłeś.Ja uważałem,że dobro narodowe i wspólne to to samo.A tu się okazuje ,że dobro narodowe to dla wybranych narodu a wspólne dla reszty.Szkoda tylko ,że to studiowanie map nie bylo podane do informacji publiczneji nie odbyły się wcześniej jakiekolwiek konsultacje z ludem.Cóż, śmiem twierdzić,że wykorzystano perfidnie nasz pakiet zaufania dany wybranym.Czy to nie jest nadużycie??????????
      Pijawko, no cóż strona południowanie nie ma chyba prawa do rozwoju.Tak zdecydowali wybrańcy narodu.Jesteście po prostu malo atrakcyjni, aczkolwiek ziaby rechotały , że jakies szanse są.

 10. miejscowa

  Nie będzie prawdziwego państwa prawa i sprawiedliwości jeśli urzędnicy państwowi nie będą kontrolowani po zakończeniu swoich kadencji przez odpowiednie służby. Nie można liczyć na uczciwość i rzetelność każdego, bo zawsze znajdą się tacy, którzy to wykorzystają. Niektórzy ludzie powinni być wykluczeni z polityki, bo nie robią nic dobrego dla swojego kraju.

  Odpowiedz
  1. zgodnie z prawem wyborczym

   A może trzeba się szykować do weryfikacji wyborczej-bo to co się teraz dzieje nie ma nic wspólnego ani z prawem ani sprawiedliwością. Pewien (jak mu się wydaje ważny gość) w radiu Rekord dziś rano się mądrzył jak to przy okazji wielkich inwestycji takich jak s-12 różne interesy się załatwia, stąd te protesty-czyżby znał to z autopsji????

   Odpowiedz
   1. Radiomaniak

    Ja to słuchałem-oj ten pan wie o czym mówi,oj wie!!! INNI TEŻ WIEDZĄ!!! Swój swojemu krzywdy nie zrobi!!!

    Odpowiedz
 11. miejscowa

  A może urzędnicy podejmą wreszcie męską decyzję i wybiorą najlepszy dla gminy i ludzi wariant C ? Po co przeciągać tę nerwową sytuację ? Czy już są wakacje w urzędach? Dobrze by było wyjść z twarzą z tej, mówiąc delikatnie, nieciekawej sytuacji. A ci, którzy chcą się wzbogacić cudzym kosztem mogą przecież zagrać w toto lotka. Szczerze, życzę im wygranej. A z drugiej strony - pieniądze to nie wszystko. Ważne jest też dobre imię i czyste sumienie.

  Odpowiedz
 12. A teraz z zupełnie innej beczki

  Za każdym razem gdy oglądam nagranie z tzw. Sesji Rady Gminy czuję wszech obezwładniającą niemoc i przygnębienie. Jak to możliwe, że w tak bliskiej odległości od dużego bądź co bądź miasta, może istnieć gmina z radą składającą się niemalże z samych leśnych dziadków, mentalnie i wiekowo zakorzenionych chyba w czerwono armijnej partyzantce. Chłopaki i dziewczyny patrzą tylko jak ostatnią starą poduszkę wywlec ludziom z pod głowy w tej gminie, albo choć za wodę nie zapłacić.
  Jednak na ostatnim nagraniu "nasi" radni przeszli samych siebie. Okazuje się że te matoły po połowie roku wałkowania tematu drogi S12, dwóch spotkaniach z projektantami drogi, dalej nie wiedzą że na drodze 744 w Parznicach planowane są węzły ze zjazdami. To po prostu nie da się nie używać epitetów w stosunku do takiej rady.

  Odpowiedz
  1. Rumcajs

   Spoko, spoko,
   Wójt Osiński doskonale wie gdzie na drodze 744 w Parznicach planowany jest węzeł.
   Ba bardzo dobrze wie !!!
   A kolegom radnym widocznie nie powiedział - żeby nie było im szkoda.
   Ot cała tajemnica.
   Karamba.

   Odpowiedz
    1. FoxTrot

     Małe lisie kroczki - byle do celu:
     1. Wprowadzić nowy wariant północny
     2. Uwalić wariant południowy (pewnie mamuta wykopią)
     3. Napuścić Kosów na Kowale
     4. Policzyć koszty na "wójowe oko"
     5. Wybrać wariant B - bo "najtańszy"
     6. Interesa w Parznicach i lesie Skaryszewskim obronione.

     A ja wam mówię pany - Figa z Makiem!!!

     Odpowiedz
     1. Kot Prezesa

      A ja bardzo lubię figę z makiem. Niestety tyję po niej i prezes mi zabrania

   1. Partyzant

    Dodanie przez GDDKiA "wariantu południowego C" , który jest zgodny ze sztuką projektowania to taki "zawór bezpieczeństwa" na wypadek wybuchu afery.
    Radom natomiast uważa, że wprowadzenie wariantu C - nie powinno się zdarzyć.
    Teraz Radom razem z naszymi próbują znależć wyjście z tej sytuacji - no i stąd ten chytry plan "międzytorza". Dokładnie taki jak nakreślił to FoxTrot (chociaż, moim zdaniem za górką wykopią nie mamuta, a dinozaura - zrobi większe wrażenie).
    Chcą wywołać wojnę wśród mieszkańców naszej gminy, ale ta "bomba" nie wybuchnie.
    Huknie, ale gdzie indziej !!!!

    Odpowiedz
    1. Prorok

     Panowie nietykalni - a to znacie?

     (...) rozproszył dumne myśli głów pychą nadętych,
     wyniosłych złożył z tronu, znikczemnił wielmożne (...),
     (...) bogaczów z niczym puścił i nędznie rozproszył..."

     W TYM starciu - nie macie żadnych szans !!!

     Odpowiedz
     1. tutejsza

      I Tego się trzymajmy!!! Skoro po ludzku rzecz biorąc to co się wyprawia woła o pomstę do Boga!!! BÓG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY!!!

    2. Traper znad Oronki

     Żeby wykopać mamuta za górką to trzeba go tam najpierw zakopać !!
     Markiewicz podobno wskazał już odpowiednie miejsce, a Król zaprojektuje tamtędy trasę.
     Potrzebne są już tylko kości mamuta - pilnie poszukiwane.

     Odpowiedz
     1. Zoolog

      Spryciarze dadzą rade. Skleją dwa byki, dodadzą ryj świński i mamut jest. Nie takie rzeczy się robiło

  2. Chili

   A ile nerwów kosztowało "wyszarpanie" tej uchwały przez radnego z Kotarwic.
   Ogląda się to jak thriller, ale niestety bardzo marnej jakości.
   Przychylam się do opinii, żenujący poziom tej rady. Skąd w tych ludziach myśl się zrodziła, że mogą reprezentować kogokolwiek (choć w "swoich interesach" są bardzo skuteczni ) . Słuszność miał ten "filozoficzny" sołtys z Romanowa: Nie piszmy że to w interesie mieszkańców, napiszmy że to radni tak sobie myślą. Słusznie, bo taka rada nie ma prawa nas reprezentować, to poniżej godności mieszkańców!!!!! Chłopki roztropki. Trzech radnych zostawić, reszta (usunięto przez administratora) - Panie Gębski proszę się do tej trójki nie poczuwać, jedno logiczne zdanie - nie zmyje pana zdrady względem mieszkańców Kowala-Kolonii.

   Odpowiedz
   1. Lux

    Radny z Kotarwic czyli Wiesiek Pachniewski - trzeba dodać,
    postarał się o uchwałę przy której stracił trochę zdrowia na sesji rady gminy tłumacząc otępieńcom o co wogóle chodzi.
    Jak widać swój chłop (bo od nas), który rozumie co znaczy podział gminy i czym to będzie skutkować w przyszłości.
    Dla Kotarwic sporo zdziałał i dobrze zapowiada się na przyszłość dla całej gminy.
    Szkoda, że Kowala-Kolonia nie ma takiego radnego, bo by to wszystko inaczej wyglądało - biedni sami sobie pozostawieni mieszkańcy.

    Odpowiedz
 13. miejscowa

  Czy nasi urzędnicy uważają, że to ludzie, mieszkańcy Kowali mają za nich wszystko robić? To po co oni w ogóle są? A może nasza gmina nie potrzebuje wójta i radnych? Może byłoby to lepsze i mniej kosztowne dla państwa?

  Odpowiedz
  1. Bloherka

   Myślę, że gorzej być nie może. Rządy w Kowali osiągnęły kompletne dno. A może się mylę?- z tym gorzej. Może my mieszkańcy jeszcze nie jednym będziemy zaskoczeni. Czasem czytając bloga mam wrażenie, że co niektórzy będący przy władzy w naszej gminie, naoglądali się filmów typu moda na sukces, gdzie intryga goni intrygę -jest to przykre żenujące -pomysł z oszczędnościami uważam za ciekawy.

   Odpowiedz
 14. Bratanki

  W sumie miejscowa masz rację,
  po cholere nam taki wójt, w-ce, rada którzy siedzą tam tylko dla swej chwały i nawet nie wiedzą jak ma przebiegać trasa S-12 przez naszą Gminę i gdzie są zaplanowane węzły.
  My mieszkańcy popołudniami byśmy lepiej zarządzali tą gminą, bo myślimy o ogóle i dla dobra gminy - w przeciwieństwie do tych obecnych etatowych.

  Odpowiedz
  1. pat

   To pogonić to zasiedziałe,leniwe towarzystwo-nie dać się omamić tym farbowanym lisom po raz kolejny----idą wybory-----przemyśleć,interesować się osobami,które na kolejne 4 lata sadza się na urzędy----ci co wpędzili nas w te obecne tarapaty z s-12 (od co najmniej 3 kadencji) nie do zaakceptowania pod żadnym pozorem----po owocach już ich doskonale poznaliśmy!!!

   Odpowiedz
 15. GutMir

  My jesteśmy żywo zainteresowań i zaangażowani w nasze sprawy i życie NAS tutaj żyjących mieszkańcych na ziemi gminy Kowali NIE RZUCIM ZIEMI Z KĄD NASZ RÓD nie poddamy się i obronimy NAS i naszą Kowalę

  Odpowiedz
 16. miejscowa

  Wiadomo, że są naciski posłów z Radomia ale władze naszej gminy reprezentują interesy mieszkańców naszej gminy. Dlaczego posłowie uważają, że jeden kilometr dalej to taka ogromna odległość od granic miasta? Myślę o popieranym przez mieszkańców gminy wariancie C. Ale przecież wariant A, który przebiega blisko Radomia ( oczywiście zależy z której strony się patrzy) też się niektórym posłom nie podoba. Jaką szkodę będzie miał Radom - czyli jego mieszkańcy - jeśli droga S12 będzie przebiegała ciut dalej, a dzięki temu nie zniszczy się gminy i życia wielu ludzi ? Czy ktoś się pytał ludzi z Radomia co oni o tym sądzą ? Dlaczego politycy myślą o ludziach tylko co 4 lata? Zbliżają się wybory. Ciekawe co będą obiecywać i jakich pięknych słów używać. A wystarczy być tylko przyzwoitym człowiekiem, nie ważne z jakiej się jest partii.

  Odpowiedz
  1. Realista

   No cóż o przyzwoitość to w dzisiejszych czasach trudno. Są jednak ludzie poczcziwi może są w mniejszości, a może na siłę nie pchają się do polityki, bo ci co tak za wszelką cenę chcą być na świeczniku to z poczciwością mają niewiele wspólnego. Myślę że wszyscy mamy już pogląd na całą tę sprawę. Ci co jeszcze się łudzą, że to wszystko nie jest prawdą, że rządzą nami lokalnie prawi, niech otworzą szeroko oczy. Nagminnie łamane jest 8 przykazanie oraz przykazanie miłości.Proszę mi odpowiedzieć jak to się ma do naszych włodarzy, co niektórych radnych,bo z tego co wiem to te osoby uważają się za katolików. Ktoś kiedyś na blogu zarzucił, że tu jest taka narracja Bogoojczyźniana -A ja odpowiadam do takiej narracji zdolni są tylko patrioci .Jeszcze trochę to zacznie nam się wmawiać że czarne jest białe a białe jest czarne, nie możemy na to pozwolić. Praworządność w Kowali niestety upadła. Miejmy nadzieję że przyjdą lepsze czasy. Ja głęboko w to wierzę.

   Odpowiedz
 17. Zeus

  Zjednoczone społeczeństwo dokonało w przeszłości wiele zmian i nowych rozwiązań dla nich korzystnych Dla tego teraz jest ta gra to najwyższy poziom manipulacji i poniewierania NAS naszej gminy i żeby to robił ktoś obcy A to nasz rodak jeden z NAS NIE DAMY SIĘ PODZIELIĆ I ZNISZCZYĆ POLSKI MY NARÓD POLSKI RÓD

  Odpowiedz
 18. miejscowa

  My mieszkańcy musimy być czujni. Sprawa nie jest jeszcze załatwiona. Dziwnie wszystko przycichło. Przynajmniej oficjalnie. Ale ludzie już wiedzą, że w jedności siła oraz to na kogo mogą liczyć.

  Odpowiedz
 19. Zgodnie z prawem i sprawiedliwością

  Istnieje prawdopodobieństwo, że decyzja o wyborze wariantu przebiegu S-12 zostanie odwleczona na czas po wyborach samorządowych. Zatem najpierw wybierzmy ludzi spoza "układu zamkniętego", a potem walczmy dalej o wariant "C"!

  Odpowiedz
  1. Meganieufny

   Układy,układziki; ty mi to ,ja tobie tamto-przecież to polska polityczna rzeczywistość.Dotyczy również samorządów!!! To tylko przed wyborami odgrywa się te szopki,góry obietnic-najczęściej bez pokrycia-potem kto by nie zasiadł na stołku realizuje plan nakreślony wg ustalonej w kuluarach hierarchii władzy i wpływów-i żaden się nie wychyli ,bo po nim!!! Nawet tzw kandydat musi mieć ,,plecy''bo inaczej marne jego szanse!!!

   Odpowiedz
 20. Vote

  Pewniakami są Ci z dystryktu K.
  Skoro "Łukaszenka" chce ich zneutralizować, to dobrze o nich świadczy.
  Zachowują się jak trzeba.
  Żeby tylko chcieli kandydować.

  Odpowiedz
  1. ornitolog

   Kto tu zechce kandydować?-Jak się wejdzie między wrony trzeba krakać jak i one. Jakiś ORZEŁ by się przydał!!!

   Odpowiedz
 21. Z Radomia

  Dlaczego Radom chce poprowadzić s12 po samych granicach miasta?
  Przecież odetną miasto od bardzo dobrych , perspektywicznych terenów w stronę południa!!
  Co oni najlepszego chcą zrobić?
  To jest klasyczna EUTANAZJA!!!
  S12 musi iść wariantem "C" - a najlepiej gdyby wyznaczyli jeszcze bardziej odsunięty na południe korytarz, tam w tych pustkowiach.
  Radom musi z komunikować się łącznicami i tzw. wsteczami z s12 - to pozwoli na swobodne oddychanie Radomia. Będzie gwarancją rozwoju miasta, nie zniszczy istniejących siedlisk ludzkich.
  Jako mieszkaniec Radomia nie zgadzam się na takie rozwiązanie. Jest to bardzo zły pomysł z tą ideą "międzytorza", która pozbawi masta przyszłości.
  Apeluje do władz miasta Radom o żetelne przeanalizowanie i przemyślenie tej kwestii.

  Odpowiedz
 22. Zgodnie z prawem i sprawiedliwością

  No właśnie - przecież w myślących perspektywicznie mieszkańcach Radomia też mamy sojuszników za wariantem "C"!
  Proszę, aby Przewodniczący Komitetu Społecznego Kowala S-12 wystąpił na posiedzeniu Rady Miejskiej i ostrzegł przed zamknięciem rozwoju Radomia od strony południowej!!!!

  Odpowiedz
  1. Empatyczny

   A ja myślę, że nie ma potrzeby fatygować przewodniczącego.
   Radom ma "świetnych" radnych miejskich, "świetnych" radnych powiatowych, którzy napewno czują wagę sprawy - a przynajmniej powinni!!!
   Przewodniczącego zostawmy już w spokoju.

   Odpowiedz
  2. Szok

   A to tam w Radzie Miejskiej nie ma już myślących ludzi?
   To przewodniczący Komitetu z Kowali ma uświadamiać światłych z miasta?
   Przewodniczący i Komitet wykonali już tytaniczną pracę w uświadamianiu ludzi, obronie gminy Kowala przed niszczącym ją wariantem "B", obronie naszej ziemi, domów, szkół, ekologii, czystego powietrza przed kretyńskimi pomysłami ludzi niskich pobudek.
   Myślę, że są bardziej odpowiednie osoby do przedstawienia zagrożeń dla miasta Radom na skutek złych decyzji administracyjnych.
   Np: posłowie, radni, starosta, wojewoda, społecznicy......... , GDDKiA....... .

   Odpowiedz
   1. Chili

    A generalnie jak Radom chce się zamykać w czarnej d........ to niech się zamyka. Ale s12 po granicach swoich proszę puścić, może być i po Żeromce - kto co lubi. Taki jeden bufon zwany "Kochany Waldek" już tu się mądrzył, że S12 blisko Radomia - cytuje: zniechęca do osadnictwa w Kowali mieszkańców Radomia, a co za tym idzie, minimalizuje negatywne zjawisko suburbanizacji". Już tu ktoś pisał - zróbcie sobie 4 ekspresówki naokoło Radomia......... i kiście się w tym smrodzie.
    Od Kowali wara!

    Odpowiedz
    1. KIK

     No to jak to jest naprawdę?????Wszyscy no górze mówią o walce ze smogiem a tutaj taki smród w ludzi się wpuszcza.

     Odpowiedz
    2. meganieufny

     No nie układy i układziki ???? Jeden drugiemu boi się sprzeciwić i powiedzieć prawdę w oczy mimo,że robią totalne głupoty!!!Ludźmi z Komitetu kowalskiego będą się wysługiwać-żałosne!!!!

     Odpowiedz
 23. Okolice Radomia

  Zobaczcie jak Kielce budują obwodnicę, chociażby S7 - jedzie się i Kielc nie widać. Przeciwieństwo tego, co chce się zrobić tutaj.
  Poza tym Kielce wspaniale się rozwijają - a Radom (bez komentarza).
  Witkowski i Frysztak chcą dusić ludzi czy im się to podoba czy nie spalinami w potężnych ilościach.
  Z takim myśleniem to ten Radom nigdy nie wyjdzie z doła, grajdoła.

  Odpowiedz
 24. Pijany Mistrz

  Gmina zamieściła na Youtube kolejny dowód w sprawie mułu dennego w naszej Radzie. Okazuje się, że kolesie z bez"Szansy"naopamiętanie, storpedowali projekt, dzięki któremu miało się poprawić bezpieczeństwo dzieci i ludzi w Augustowie.
  Jaka najordynarniejsza część narodu w tej "Szansie" się zebrała, tych wszędzie obśmiewanych "buraków polskich", dla których ważniejsze od tego żeby im było dobrze, jest tylko to, żeby ich sąsiadom na pewno było gorzej. Skąd się tyle tych szmalcowników w tym narodzie bierze.

  Odpowiedz
  1. Dezintegracja

   Obejrzałem, faktycznie - ale gnoje, ale bagno!!!
   INTEGRACJA - śmiech na sali.
   Niewybaczalne. Czym sobie ta Kowala i jej mieszkańcy zasłużyli na takie traktowanie przez włodarzy teraz przez radę gminy.
   Szkoda dzieciaków, szkoda zmarnowanej szansy na dofinansowanie.
   Zapamiętamy to dobrze.
   DEZINTEGRACJA - oni uśmiercają Gminę Kowala!!!

   Odpowiedz
   1. Hades

    Uwaga, uwaga,
    Miecio G sam sobie udzielił prawa głosu,
    To się lepiej ogląda niż cyrk Monty Pythona.
    Upadek ich jest wieeelki.
    A pycha kroczyła przed upadkiem!!!
    Gratulacje dla Osińskiego, Bulskiego, Marczykowskiego, dla Integracji, Miecia i jemu podobnych.

    Odpowiedz
  1. Jacek

   Czyli jest jak zawsze - nieważne, że można coś pożytecznego zrobić dla dobra społecznego - liczy się tylko to, aby dołożyć przeciwnikom przed wyborami - naszym kosztem.
   Ładna prognoza na przyszłość!
   Rozgonić to zasiedziałe towarzystwo wzajemnej głupoty!

   Odpowiedz
 25. Turysta

  Radom, wprowadzając trasę expresową s12 do miasta chce na siłę pozyskać turystów którzy chciał czy nie chciał muszą zwiedzić miasto.
  Chytry plan...
  Turystyka może okazać się dżwignią finansową dla Radomia.

  Odpowiedz
  1. Sowa

   Oczywiście owi turyści koniecznie muszą zwiedzić stacje benzynowe, restauracje i hotele, które powstaną przy węzłach S12...

   Odpowiedz
 26. miejscowa

  Już od dawna cała Polska śmieje się z Radomia. Patrząc na to co wyprawiają nasze władze aż strach - może niedługo cała Europa będzie się śmiała. Ale nam, ludziom, którzy tu żyją, wcale nie jest do śmiechu.

  Odpowiedz
 27. Siła w precyzji

  Jeżeli Radom ma mieć korzyści finansowe z turystyki,
  to najpierw musi się postarać o jakieś jeziora, rzeki i góry jakieś by się przydały. Chociażby jaskinie.
  Na razie jest lotnisko cywilne z którego nic nie odlatuje i nikt nie przylatuje - można zwiedzać to muzeum porażki.

  Odpowiedz
  1. Sowa

   No to muzeum już mamy, a góry i jeziora to też nie problem - przy węzłach S12 postawi się makiety.
   Radom - miasto cudów....Zapraszamy!

   Odpowiedz
 28. miejscowa

  Jak to nie mamy atrakcji ? A sesje Rady Gminy ? Przecież to kabaret na żywo. Dla ludzi z zewnątrz może to być jak podróż w czasie.

  Odpowiedz
  1. King Kong

   "Miś" - to dla nich za wysoka pułka.
   Oni są jak ludzie z pra, pra pierwotnym instynktem (pierwotniaki, pantofelki).
   Do jaskini, a nie do urzędu.
   Oni swojego mandatu społecznego nie traktują jak służby dla drugiego człowieka, czy chociażby dla Gminy.
   Zabezpieczają swoje podstawowe potrzeby i liczę się tylko Ja Sam, ile mogę ugrać, ilę zyskać, nic nie stracić i przed wyborami błyszczeć.
   Pierwotne instynkty - miejscowa, a tracą wszyscy.
   To jest jednak "walka o mandat (ogień)".........

   Odpowiedz
   1. Mieszkaniec

    Niestety polityka w naszej gminie, to nie służba ludziom. To sposób na życie, to tworzenie sobie układów,to jawne okłamywanie lokalnego społeczeństwa. Mamy dobry przykład na trasie S 12.To dobry przykład pasożytnictwa. To my mieszkańcy z naszych podatków utrzymujemy ich.Ktoś mi powiedział że przez tę całą sytuację to mądrzy ludzie nie chcą mieć z polityką nic wspólnego bo to bagno,a niestety niektórzy wręcz są chorzy na władzę, intryga i kłamstwo to ich chleb powszedni. Czy oni potrafią inaczej funkcjonować?Tylko że my potrzebujemy mądrych i uczciwych. Takich musimy wybierać. Jeszcze muszę odnieść się do ostatniej sesji rady gminy -wstyd panowie przewodniczący i w/przewodniczący. Dobry przykład że co niektórym nie zależy na dobru ludzi rozgrywacie jakieś interesy między sobą. Żenada.

    Odpowiedz
 29. GutMir

  To jeszcze nie mówi się że my człowiek jest najważniejszy czyżby to za wcześnie Obawy że do wyborów zapomniemy postaci im znak obok nazwiska Mówią że to wszystko robią DLA Ciebie i dla mnie za darmo wszystko mam dają i tylko oczekują wdzięczność do końca świata i jeden dzień

  Odpowiedz
 30. Zeus

  Bezprawie goni bezprawie nękanie obywateli na karzdym kroku od dołu do samej góry Masz słuchać i ślepo wykonywać chore zalecenia i bezsensowne przepisy Jako dobry i wzorowy obywatel nie protestować i krytykować łamania prawa przez tych co to prawao stanowią ............?

  Odpowiedz
  1. Mieszkaniec

   No tak, bo najlepiej jest rządzić takimi którzy nie mają swojego zdania, są prostolinijni i ufają naszym lokalnym władzom, radnym,albo są zastraszani.Ciekawe czy niektórzy pracownicy naszego urzędu gminy i podległych mu instytucji to osoby z odpowiednimi kompetencjami na odpowiednich stanowiskach??? Ludzie mówią różnie.Mówią też różnie o sposobie pozyskiwania głosów przed wyborami. I jak wytworzy się taki klub wzajemnej zależności- to dziwicie się jak to wszystko funkcjonuje!!!!!! Jedni się boją a inni z tego korzystają. Podkreślam jeszcze raz sprawa S 12 obnażyła całą hipokryzję rządzących obecnie i poprzednio -ba poprzedni wójt palcem nie kiwnął aby pomóc,a przecież jest mieszkańcem tej gminy. No i ta kwestia przesunięcia trasy na miedzytorze - to ci pomysł -analogia do poprzedniego, przesunęli z jednych na drugich. Tak ważnych spraw tak się nie rozwiązuje.!!!!!!!!! To jest zwykle bandyctwo. Dla Kowali i nie tylko najkorzystniejszy jest wariant C.

   Odpowiedz
 31. miejscowa

  Jeśli decyzja będzie należała do ludzi mądrych i absolutnie nie powiązanych z lokalnymi układami - będzie OK.

  Odpowiedz
  1. Mieszkaniec

   Otóż mądrość wynika między innymi ze świadomości, a świadomość z interesowania się sprawami własnej gminy. Apeluję do mieszkańców o to aby naprawdę interesowali się tymi sprawami.

   Odpowiedz
 32. GMO

  Lenin mówił że nieważne kto głosuj nieważne jak głosuj ważne tylko kto i jak głosy liczy DLA NASZEJ GMINY KOWALI jest konieczne aby dobrze głosować i dokładnie policzyć glosy

  Odpowiedz
  1. Info

   Nie wiadomo, podobno w czerwcu ma nie być.
   Chyba chłopaki się "wachają".
   Dla ciekawości w Orońsku: (chodzi o odcinek w kierunku Przysuchy)
   /Multiconsult Polska sp. z o.o. zaprasza na spotkanie konsultacyjne odnośnie przebiegu trasy S12 przez teren Gminy Orońsko.
   Spotkanie odbędzie się dnia 12 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Orońsku/

   Odpowiedz
 33. SOKOLE OKO

  No tak, czekamy do wyborów.
  Po wyborach się okaże który wariant najmniej "szkodliwy" środowiskowo, najtańszy i gdzie wykopią tego sławnego mamuta.

  Odpowiedz
 34. miejscowa

  W dwutygodniku " Twój Radom" ( maj ) burmistrz Skaryszewa pan Ireneusz Kumięga wypowiada się na temat budowy drogi S 12. Mówi między innymi, że w czerwcu ma odbyć się w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami. Czy będzie spotkanie mieszkańców Kowali ? W tym samym numerze tej gazety jest wywiad z panem Dariuszem Bulskim,zastępcą wójta Kowali. Pan Bulski chwali się kolejnymi inwestycjami w naszej gminie ale o sprawach, które naprawdę interesują nas, mieszkańców nie wspomina nawet słowem. Dziwne.

  Odpowiedz
 35. mieszkanka

  Pan Bulski ... czy to ten spec .od funduszy.
  Człowiek zagadka.

  Bo w Kowali wielki szał ,zgadnij co zastępca chciał ?
  ....Chciał być w Pis-ie, w PSL-u ; specjalista jakich wielu..
  Obietnice bez pokrycia,
  uśmiech miły ,
  głupia mina ,
  jest,, kasiora'' do pierwszego
  niech się buja Nasza gmina.
  Są wybory, coś obiecam ,jest PO i będzie heca.

  Odpowiedz
 36. miejscowa

  Obiecanki cacanki. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy w bajki niektórych ludzi. A wybierać będziemy my, ludzie tutejsi. Chyba rzeczywiście niektórzy myślą, że mieszkają tu ciemni ludzie.

  Odpowiedz
 37. Mieszkaniec

  Nie ma co biadolić , trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś uczciwy i chcący dobrze dla naszej gminy. Biada to by była gdyby został constans lub before. Problem S12 obnażył kto jest kto i czyich interesów broni. Gmina liczy przecież kilka tysięcy mieszkańców.

  Odpowiedz
 38. Łysak

  Niech żyje Polska,
  Ku chwale Kowali,
  Wszyscy wiedzą kto jest "ofiarą",
  A kto "katem" !!!.
  Ktoś mnie kiedyś zapytał - ile jesteś w stanie poświęcić dla Kowali,
  -odpowiadam,
  -wzystko, ponieważ nikt nie będzie nam mówił jak mamy żyć!!!
  Jeżeli ktoś uważa, że nie mamy prawa oceniać, analizować, wypowiadać swoje opinię - to znaczy, że żyjemy w gettcie i musimy się bać!!!
  Zastrasznie - znane metody z przeszłości..........................
  Nasz kraj jest wolny - więc i Gmina Kowala jest wolna.
  Dobrze by było, żeby ludzie, mieszkańcy uświadomili sobie kto zgłasza swoje kandydatury na stanowiska w naszym urzędzie.
  Niektórzy uzurpują sobie prawo do powrotu, do autonomii, co za tym idzie - dyktatury.
  - Dość, dość, dość!!!
  Prawda - to ci którzy nie kłamią!!!.

  Odpowiedz
 39. miejscowa

  Nic nie da mówienie o sprawiedliwości dla wszystkich jeśli urzędnicy, którzy sprawują władzę w miastach i gminach mówią jedno, a robią coś zupełnie innego. Niektórzy (niestety wielu) uważają, że mają władzę absolutną i nie muszą liczyć się z nikim, a tym Nikim jest dla nich zwykły obywatel. Rzeczywiście ludzie powinni bardziej interesować się kogo wybierają ( jeśli w ogóle wybierają) i co ten ktoś potem robi, jakie podejmuje decyzje. Bo urzędnicy mają pracować dla dobra swojego kraju i jego obywateli, a nie swojego i towarzystwa wzajemnej adoracji. Utopia? Jeśli tak, to czemu tak mówią w expose i piszą w podręcznikach?

  Odpowiedz
 40. Zeus

  Prawym i sprawiedliwym ma być obywatel Wobec tego co wladza robi złego i łamie prawo i nie zachowuje żadnych zasad moralnych NIE ma zastosowania żadne prawo Sprawiedliwość zaś omija ich szerokimi łukiem DLA CZEGO TAK SIĘ DZIEJE kto zna odpowiedź na zadane pytanie

  Odpowiedz
 41. Vera

  Ja znam.
  Każdy katolik wie, że sprawiedliwości na tym świecie próżno szukać. Istnieje sprawiedliwość doskonała, ale potem. Ja życzę wszystkim, którzy postępują tak jakby się ich życie miało skończyć na tym świecie, żeby zrozumieli że wszystko co osiągnęli krzywdząc innych trzeba "oddać" oby tylko zdążyli w tym życiu, bo potem może być już za późno. A każdego człowieka szkoda.

  Odpowiedz
 42. GutMir

  Drogie władze gminy Kowali Wy się opamiętajcie z tym rządzeniem i dzieleniem GMINY dość tego Zostawcie coś dla nowej rady gminy Kowali i Nowego Wójta gminy Kowali ONI MAJĄ BYĆ NA MIEJSCU WAS PRACOWAĆ DLA NAS

  Odpowiedz
 43. Froyd

  Na stronie UG Kowala zamieszczono opowiedż GDDKiA z dn. 15.06.2018r. na Petycje mieszkańców Makowa Nowego i Makowca gmina Skaryszew.
  Oraz odpowiedż UG Kowala na pismo mieszkańców Kosowa, Ludwinowa, Augustowa w sprawie nowego oficjalnego już pomysłu "międzytorza" - nowego wariantu korytarza s-12.
  Naszemu wójtowi z Kowali mieszają się już protesty i sprzeciwy ponieważ odpowiedż GDDKiA z 15.06.2018r. dotyczy Petycji mieszkańców Gminy Skaryszew, a wójt z Kowali podłączył tą odpowiedż GDDKiA również jako odpowiedż na pismo mieszkańców naszej gminy, Kosowa, Ludwinowa, Augustowa ???? - totalny CHAOS !!!.

  Nasi po wizycie u WAŻNIAKA realizują coś bardzo osobliwego. Stosują w naszej gminie gołym okiem widzialne socjotechniki, które ewidętnie mają skłócić mieszkańców, wprowadzić chaos, dezinformacje, rozbić jedność.
  W tej chwili Gmina umywa ręce od podejmowania decyzji w sprawie wyboru korytarza - obarcza tym Generalną. ( a wiemy jak było wcześniej, kto był autorem szkodliwego wariantu B ).
  Dzisiaj nawet UG Kowala uważa, że projektańci z Wa-wy popełnili marketingowy błąd przedstawiając 14.12.2017r. tylko jeden przebieg trasy s12 oznaczony jako B i "eleminował" pozostałych mieszkańców z opiniowania ograniczając ich zdanie tylko w aspekcie obywatelskim. - co za odmiana !?!?.
  Dlatego dzisiaj UG Kowala wciąga w ten konflikt całą już Gminę Kowala podpierając się specustawą drogową Dz.U 2017.1496 ze zm. , która ma pierwszeństwo nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Gmin, co obecnie dokonuje się odnośnie naszej Gminy.

  Po instruktażu u WAŻNIAKA - zmienił się sposób myślenia i działania naszych z UG Kowala.
  Cała Gmina - POBUDKA - dzisiaj MY jutro WY - a musimy WSZYSCY.

  Odpowiedz
 44. Bruce Lee

  To znaczy, że w 2009r. doszło do czegoś niejasnego.
  Uchwałą Rady Gminy nr: VII/40/09 z dnia 31.08.2009r. dokonano zmiany zagospodarowania przestrzennego gminy uchwalonego Uchwałą nr: IV/21/2001 z dnia 14.09.2001r. i zmieniono nieznacznie przebieg trasy s12 na terenie Gminy Kowala.
  Mieszkańcy Kowali-Kolonii nie przypominają sobie konsultacji społecznych jakie narzuca Ustawa o samorządzie gminnym - a wykonanie uchwały z 2009r. Rada Gminy powierzyła ówczesnemu Wójtowi Gminy Kowala.

  Ciekawe co ???. Wtedy, przypominam nie działała specustawa, bo jej po prostu nie było !!!.
  Jak ocenicie takie działania z 2009 roku, które dzisiaj doprowadziły do kryzysu społecznego w naszej gminie. Naraziły na niewłaściwe gospodarowaniem własnym majątkiem osoby dzisiaj przeznaczone do wyburzenia???, które nigdy nie były w sposób właściwy poinformowane o zmianie przebiegu korytarza s12!!!
  - Kto był wnioskodawcą tej uchwały z 2009r. ???
  - Jakie jest uzasadnienie tej uchwałyz 2009r. ???
  Mam nadzieję, że kiedyś poznamy odpowiedż.

  Odpowiedz
  1. Tu żyjący

   "WŁADZA" - a cóż to takiego "miejscowa" ?.
   "WŁADZA" - to SŁUŻBA dla drugiego człowieka i ku generalnie rozwojowi.
   "WŁADZA" - to GOSPODARZ - a jeśli gospodarz to i gospodarność.
   "WŁADZA" - to mądrość, rotropność, sprawiedliwość, pokora, prawdomówność, szczerość, oddanie, opieka, przewidywanie, przejrzystość.
   "WŁADZA" - nigdy nie jest dla SIEBIE i swoich kumpli.
   "WŁADZA" - nigdy nie kłamie, oszukuje, lawiruje, dzieli, poróżnia, ukrywa, mataczy.
   Do tej SŁUŻBY jaką jest WŁADZA potrzeba ludzi prawych, bezkompromisowych i moralnych.
   Do tej SŁUŻBY jaką jest WŁADZA nie wolno wybierać "PAJACYKÓW".
   Jeżeli świadomie marnuje się okazje na dofinansowanie inwestycji która będzie służyć mieszkańcom, tylko dlatego że ktoś jest z innego obozu politycznego, to jak nazwać takie działania?
   Ktoś się stara o głosy społeczeństwa, żeby zająć dane od preferencji miejsce w urzędzie - potem wykorzystuje ten mandat i działa na szkodę obywateli których wcześniej prosił o poparcie - jest to "OCHYDA" najwyższych lotów.
   Co myślicie o sprawie S12 w naszej Gminie?
   Co ta sprawa odkryła i pokazała dla nas tutaj mieszkających?
   "SŁUŻBA" nie "WŁADZA" - Panie i Panowie.
   QVO VADIS - dokąd zmierzasz człowieku ?.

   Odpowiedz
 45. miejscowa

  Nie tylko w naszej gminie ludzie źle wybierają. Jesteśmy po prostu łatwowierni ponieważ mierzymy innych swoją miarą. Trudno uwierzyć, że można z premedytacją działać na szkodę ludzi, których się reprezentuje.

  Odpowiedz
 46. Alonzo

  Gratuluję Komitetowi-S12 skuteczności, Urząd Gminy zamieszcza wiadomości odnośnie drogi S12 z prędkością światła.
  Można? Można.

  Odpowiedz
 47. Jacek

  No właśnie, Urząd Gminy napisał ostatnio, że projektanci proponując Kowali tylko jeden wariant popełnili "błąd marketingowy". To pokazuje, ile warte są te warianty. Od początku wiadomo, jakim śladem ma iść droga, a te inne warianty, to ściema dla ludu. Widocznie Kowalę uznali za wyjątkowy ciemnogród, skoro stwierdzili, że tu nawet ściema nie jest potrzebna. A tu taki klops - wieśniaki powiedziały - NIE!. No i muszą się teraz zdrowo gimnastykować.

  Odpowiedz
  1. Sowa

   Rodzi się pytanie: Dlaczego tak marnie oceniono mieszkańców Kowali?
   Odpowiedź narzuca się sama: Właśnie w takim stylu jesteśmy reprezentowani - my i nasze sprawy. Niestety.

   Odpowiedz
 48. Nie ma to jak klasyka...

  "Pani Twardowska"

  ...
  "Jeszcze jedno, będzie kwita,

  Zaraz pęknie moc czartowska;

  Patrzaj, oto jest kobieta,

  Moja żoneczka Twardowska.

  Ja na rok u Belzebuba

  Przyjmę za ciebie mieszkanie,

  Niech przez ten rok moja luba

  Z tobą jak z mężem zostanie.

  Przysiąż jej miłość, szacunek

  I posłuszeństwo bez granic;

  Złamiesz choć jeden warunek.

  Już cała ugoda za nic."

  Diabeł do niego pół ucha,

  Pół oka zwrócił do samki,

  Niby patrzy, niby słucha,

  Tymczasem już blisko klamki.

  Gdy mu Twardowski dokucza,

  Od drzwi, od okien odpycha,

  Czmychnąwszy dziurką od klucza,

  Dotąd jak czmycha, tak czmycha."

  Wideoilustacja do tekstu powyżej od 25 min 25 sekundy nagrania ostatniej nieodbytej sesji Rady Gminy Kowala https://www.youtube.com/watch?v=uW_2cObcVYY
  Miłej zabawy

  Odpowiedz
    1. exwyborca

     Tylko czy ta Dzielna WOJOWNICZKA z Zabierzowa powinna tracić nerwy i zdrowie ,bo były wójt sterując swoimi,,żołnierzykami''z ,,Integracjii'' bezwsydnie rozgrywa potyczki przedwyborcze z ew.kontrkandydatem obecnym vice wójtem???? Podobno szykuje się do powrotu na fotel wójta,więc nie może dopuścić,żeby obecnie rządzący mieli jakieś ,,sukcesy'',by byli chwaleni przez ludzi z Zabierzowa za jakąś drogę,o którą błagają od lat !!!

     Co za niebywałe chamstwo,buta i arogancja!!!!

     Odpowiedz
     1. tubylec

      Dla Pani/Pana bezpieczeństwa prawnego wpis został niedopuszczony przez administratora.

 49. mieszkanka

  ......Podobno szykuje się do powrotu na fotel wójta....
  i właśnie rozpoczął swoją cichą kampanie ;

  1- zaczynamy krzywdzić ludzi - drogi nie będzie.
  2- układamy się z radnym -mają nie przychodzić na sesje,
  3- trzymamy tylko ze swoimi, nie obchodzą nas sprawy zwykłych mieszkańców gm. Kowala.
  4- Hasło wyborcze =
  DZISIAJ SIĘ ZINTEGRUJEMY ,A PO WYBORACH LUDZIOM D.....POKAŻEMY,
  TAK WYGLĄDA NASZA RACJA ,NASZ KOMITET INTEGRACJA .

  Odpowiedz
 50. Cześć, tu Sławomir

  "Cześć, tu Sławomir".
  Dla Pani/Pana bezpieczeństwa prawnego wpis został niedopuszczony przez administratora.

  Odpowiedz
 51. Komitet Społeczny Kowala S12

  Prosimy o wpisy zgodne z tematem drogi S12, któremu ten blog jest poświęcony.

  Odpowiedz
  1. samuraj

   Fajnie,że KOMITET dba o bezpieczeństwo swoich blogowiczów!!! WSZYSCY WSZYSTKO WIEDZĄ!!!! Dużo się już słyszy o tym,że niektórzy za swe szczere ,prawdziwe komentarze są szykanowani ,zastraszani ,pomawiani,pozywani przez pewną PERSONĘ----która mam nadzieję będzie w tej Gminie -non grata!!!!!!! Moglibyście KOMITECIE trochę o tym tu napisać--jesteście zbyt ułożeni i grzeczni!!! Kto mieczem wojuje -od miecza ginie!!!

   Odpowiedz
 52. miejscowa

  Panowie z " Integracji" już nie pierwszy raz pokazali swoim zachowaniem gdzie mają gminę i jej mieszkańców. A swoją drogą z kim oni chcą się integrować ?
  Wiele zależy od tego, co ustalają nasi urzędnicy.

  Odpowiedz
 53. Tubylec

  Dzięki za ostrzeżenie - widocznie PERSONA (wzorem czasów minionych) sądzi, że prawdę da się zastraszyć.

  Odpowiedz
 54. "Cześć, tu Sławomir"

  Czy ta PERSSONA to ten gość o którym myślę?
  Jeśli tak, to faktycznie - jest to wyjątkowo mściwy typ.
  Wszystkich stara się terroryzować , straszyć i poniżać.
  On chciałby, żeby u nas było jak w korei północnej - wszyscy w 100% popierają, głosują i kochają swojego wodza.
  Dzięki KOMITECIE za ostrzeżenie - ale nie podoba mi się, że nie można wprost się wypowiedzieć na pewne tematy na tym blogu bo komentarze są usuwane!!!
  Wasz regulamin dopuszcza komentarze związane z ważnymi tematami i istotnymi sprawami dla rozwoju gminy i mieszkańców gminy Kowala - a przyszłe wybory takimi są, bo to będzie miało ścisły związek z problematyką S12 w naszej gminie.

  Odpowiedz
  1. Złociuchny

   Jak widać, wolność słowa nie wszystkim jest na rękę - szczególnie przed wyborami!!!
   Trzeba błyszcześć - ale jak, skoro jestem draniem.

   Odpowiedz
 55. Zgodnie z prawem i sprawiedliwością

  Przeczytajcie koniecznie ten artykuł - najpierw się nie informuje, a potem stawia Obywatela pod ścianą (!):

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/krzywda-monarchow/ksh8jzs

  "– Ale tak naprawdę krzywda Monarchów nie rozpoczęła się w momencie próby przejęcia ich domu przez wykonawcę prac budowlanych – podkreśla Świerczyński. – To tylko konsekwencja, po pierwsze, wieloletniego, uporczywego zwodzenia Monarchów i błędnego informowania ich o planach inwestora S5 wobec ich działki i budowanego domu. A po drugie i przede wszystkim, naturalne następstwo totalnie niekorzystnego zezwolenia, które GDDKiA przygotowała Monarchom w połowie zeszłego roku, stawiając ich w fatalnej sytuacji. Dyrekcja bowiem nie zaakceptowała linii zaproponowanej przez projektanta trasy S5, która również dom Monarchów – jako konieczny do zburzenia – włączała do strefy, którą przejmuje skarb państwa. I pozbawiła ich szybkiej ścieżki odszkodowawczej za dom.

  "Odnieść można wręcz wrażenie, że (…) celowo tak wyznaczono podział nieruchomości, by Skarb Państwa zaoszczędził na odszkodowaniach, a moi mandanci zostali wprowadzeni w sytuację, w której uzyskanie słusznego odszkodowania za dorobek życia zostanie im wyjątkowo mocno utrudnione. Stanowi to rażące naruszenie zasady zaufania obywatela do Państwa (…)", napisał Maciej Świerczyński w odwołaniu od decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej do ministra infrastruktury i budownictwa."

  Odpowiedz
  1. Zizi top

   Szok, po prostu szok!!!
   To są realia. Ładnie się mówi tylko na spotkaniach informacyjnych z GDDKiA.
   Jeśli wspólnie nie zawalczymy o samych siebie to....................... koniec.

   Odpowiedz
  2. z Kowali-Kolonii

   Opisana sytuacja jest porażająca. U nas nie jest lepiej. "Ktoś" narysował kreskę przez nasze domy - nikogo nie informując o tym fakcie przez 10 lat. Miało się nie wydać, a resztę miała załatwić specustawa.
   Uparta walka trwa już siódmy miesiąc, ale jaki będzie finał - nie wiadomo.

   Odpowiedz
 56. The Voice of Kowala

  Zachodzi więc pytanie,
  czy my jako lokalna społeczność nie powinniśmy wynająć dobrego prawnika, na pewno nie z Radomia, który by wyjaśnił kulisy powstania wariantu S12 przez środek naszej gminy począwszy od roku 2009???.
  Proszę o opinie i komentarze merytoryczne.

  Odpowiedz
 57. miejscowa

  W 2009 roku urzędnicy naszej gminy kompletnie zlekceważyli mieszkańców Kowali. Czy takie postępowanie jest dozwolone w demokratycznym kraju ? Jeżeli się sądzić to z osobami, które są odpowiedzialne za ówczesne działania. Ale teraz przy odrobinie dobrej woli można zmienić tamte decyzje i uratować naszą gminę. Oczywiście w razie konieczności trzeba wykorzystać wszystkie dostępne obywatelom tego kraju prawa.

  Odpowiedz
  1. Sąsiad

   Sprawa jest warta rozważenia. Prawem każdego obywatela jest nie tylko uczestniczenie w wyborach, ale także egzekwowanie praworządności wobec tych, którzy zostali obdarzeni mandatem społecznego zaufania.
   Wiele będzie zależeć od tego, co usłyszymy na spotkaniu informacyjnym z GDDKiA, które planowane jest we wrześniu.

   Odpowiedz
 58. Anonim

  Mieszkańcy naszej gminy mogą stracić dorobek całego swojego życia.
  Dom- miejsce , którego nie da się niczym zastąpić.
  To bardzo przykre....
  może nasza władza się obudzi....

  Odpowiedz
 59. 123

  Jako osoba spoza gminy Kowala czytam te komentarze i nie rozumiem czemu są takie narzekania na wariant między torami, którego szczegółowego przebiegu nikt tu jeszcze nie widział, a jednocześnie przez lata nikt nie walczył o przeniesienie torów przecinających m.in. Ludwinów czy Trablice na pół, tak żeby szły bardziej na północ, obok torów linii kolejowej nr 22 na Łódź (przy elektrociepłowni)? Była okazja np. podczas remontów, PKP PLK zainwestowało środki w modernizację, a nikt nie pomyślał żeby "zjednoczyć" linie kolejową nr 8 i 22. Dla PKP to same korzyści - dwa razy mniej infrastruktury czy przejazdów, a dla mieszkańców brak torów przez środek miejscowości, brak konieczności przejazdu dwa razy przez tory i więcej działek. Do tego możliwość stworzenia przystanków kolejowych z lepszą infrastrukturą, bo od razu dla wszystkich relacji, a nie jak obecnie zdublowane przystanki oddzielne na każdej linii kolejowej, na których praktycznie nic nie ma oprócz peronów, bo nie opłaca się przy małym ruchu. Tutaj zrobiony na szybko możliwy nowy ślad LK22: drive.google.com/open?id=1IZwoEjJM5n1ROG1gdmOtucYTbEMZW1Ey&usp=sharing

  Odpowiedz
  1. 123

   Oczywiście chodziło o nowy ślad LK8. Do powyższej mapki dorobiłem też propozycję nowego wariantu S12, o którym mowa w tym wpisie (międzytorze), który wymaga jak najmniejszej ilości budynków do wyburzenia, biegnie jak najdalej od zabudowań (przy Ludwinowie nie idzie nawet między torami, a po ich północnej stronie, już na terenie Radomia) i umożliwia powstanie ewentualnie dodatkowego węzła przy radomskiej obwodnicy południowej (opcjonalnie, ale węzeł również widoczny na mapce). Gmina Kowala może zgodzić się na taki wariant S12 jeśli przy okazji PKP PLK zrealizuje właśnie zadanie przeniesienia linii kolejowej nr 8 na północ, w sposób o którym pisałem, co byłoby ułatwione, bo nowy ślad torów biegłby w dużej części równolegle i zaraz obok budowanej trasy S12 (wspólny projekt). Kolejną zaletą tego wariantu jest mniejszy koszt budowy (zamiast odbijania na południe i wielu łuków mamy w miarę prostą linię w kierunku Zwolenia) oraz możliwość zrobienia bezkolizyjnych przejazdów przez tory w kierunku radomskich ulic: Krychnowickiej, Stalowej i Wierzbickiej. Link do mapki: https://drive.google.com/open?id=1rBwe5da-VpjxNyxn7VDUOPsz3mHerXIA&usp=sharing

   Odpowiedz
   1. Alonzo

    A ja się zastanawiam po co lansujesz tutaj ten wariant międzytorza, nawet i z mniejszą ilością wyburzeć jest nadal bardzo uciążliwy dla mieszkańców. Po co o tym myśleć, rozmawiać, analizować jak już został opracowany wariant A(C), który nikogo nie krzywdzi i jest najlepszy. Ludzie się w końcu zjednoczą i pokażą "kto tu rządzi" - ale to jesienią.......

    Odpowiedz
    1. 123

     Niczego nie lansuję, tylko pokazuję, że wariant międzytorza nie musi iść między torami przy najgęściej zabudowanym obszarze (Ludwinów) i zwracam uwagę, że ma też wiele innych zalet - może znacznie poprawić infrastrukturę kolejową i drogową w całej okolicy, bo przy budowie takich ekspresówek można jednocześnie wiele wywalczyć jeśli chodzi o sąsiadujące tereny (wystarczy popatrzeć na przebieg S7 w Szydłowcu). Obecnie mieszkańcy są w tym rejonie i tak ograniczeni koleją z dwóch stron.

     Odpowiedz
   2. De facto

    Ten projekt "międzytorza" S12 może był dobry w latach kiedy powstawał tj. w 1981 roku, ale dzisiaj przy tak gęstej zabudowie to tylko krzywda dla ludzi którzy tam postanowili zamieszkać. Połączenie dwóch nitek kolejowych to był by dobry pomysł przed remontem, modernizacją tych torów. Teraz kiedy PKP zainwestowała tyle pieniędzy w remont raczej na pewno nie zgodzi się na przesunięcie całej linii kolejowej żeby szły równolegle siebie.
    Obecnie najlepszym wariantem S12 dla ogółu Gminy jest wariant A(C).
    Gmina powinna zrobić wszystko żeby wszedł w życie we własnym interesie i jej mieszkańców.
    Wypowiadane stwierdzenia, że gmina nie ma wpływu na przebieg trasy S12 przez jej teren jest zwykłą manipulacją. Fakty wskazują inaczej i to już od ponad 10-ciu lat.

    Odpowiedz
  2. tubylec

   A kto tu kiedyś z rządzących myślał,żeby zrobić coś dla dobra ogółu,pespektywicznie,z duchem czasu???? Lezą do władzy dla kasy,wpływów i z rządzy władzy!!! W Kowali od niepamiętnych czasów nie było włodarza z haryzmą,tzw. jajami,któryby ogarnął tę gmine całościowo,a nie tylko swoje podwórko -jak problem to zepchnąć na sąsiadów -nie zawalczyć całościowo,jak przystoi prawdziwemu przywódcy!!! Takie czasy??? Tacy tu ludzie??? A znowu kolejne wbory za pasem i jak dotąd kandydata na dobrego wodza nie widać!!!

   Odpowiedz
 60. Zgodnie z prawem i sprawiedliwością

  Jak to nie widać???
  Ja widzę bardzo dobrze 🙂
  Tylko czy zechce kandydować...?

  Odpowiedz
   1. Chili

    No jeżeli mamy na myśli tego samego to ten definicji Męża Stanu nie spełnia, co najwyżej Węża Stanu 🙂

    Odpowiedz
    1. tubylec

     WĘŻA jakiegoś, chyba nie STANU tylko dusiciela szuka cała Warszawa i okolice to może dajmy im tego naszego,też okazała i wredna jak widać coraz wyrażniej gadzina!?!?!?

     Odpowiedz
 61. Youtuber

  Obejrzyjcie sobie ostatnią sesje gminną, szczególnie końcówkę.
  Panie z Zabierzowa REWELACJA!
  Pan "specjalista od roboty w białych rękawiczkach" właśnie strzelił sobie w PIĘTE!
  I żeby nie było, że nie w temacie bloga, to o S12 też sporo było, a MG znowu robi wam reklamę. Pijar macie za darmo

  Odpowiedz
 62. Pyton

  BOJÓWKI tzw. INTEGRALSI coraz to bardziej się WSŁAWIAJĄ--polecam ostatnie nagranie Sesji Rady Gminy -opublikowane 12,07,18r (pod koniec kiedy są tzw wolne wnioski)---zobaczycie jak popisuje się radny z Kosowa--mało,że szarpie przed sądem kolegę z Rady do czego się z dumą przyznaje,to z jaką butą i arogancją odnosi się do ludzi z Zabierzowa? Radny z Kowali-Kolonii też już PROFILAKTYCZNIE zarzuca Komitetowi-s12:,,podejrzewam,że teraz będzie podwojone to wszystko''ale co konkretnie już nie wydukał--może też poleci z tym do sądu--tak na szelki wypadek--u INTEGRALSÓW to nagminna praktyka!!!?

  Odpowiedz
  1. kinoman

   Ja Już ten dreszczowiec kowalski obejrzałem-faktycznie-już na początku obaj panowie : przewodniczący i jego zastępca na luzie ,a nawet z oczekiwaniem współczucia od wszystkich, zdawkowo wytłumaczyli swą nieobecność na dwóch poprzednich sesjach Rady G.--i wielkie g....o sobie robią z tego,że narażają nas na ogromne straty materialne-co jest powiedziane w trakcie dalszej transmisji. Dużo można się dowiedzieć z tego nagrania o reprezentantach naszej gminy,kto z klasą i merytorycznie zabiera głos, kto jest tylko mąciwodą ,kto przychodzi sobie posiedzieć,żeby wziąć dietę (sporą jak za posiedzenie grzecznie ),są też tacy,których problem S-12 nudzi i deneruje w myśl zasady :,,róbta z nami co chceta''. Polecam wszystkim -obejrzyjcie,oceńcie kogoście wybrali,bo jesienią znowu trzeba wybierać!!!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *