Przeskocz do treści

Zaskakująca informacja z GDDKiA

Poinformuj innych

ODBĘDZIE SIĘ POSIEDZENIE ZOPI 2 !!!

W dniu 24 października 2019 roku odbyło się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięcia Inwestycyjnego (ZOPI), na którym projektanci zarekomendowali do dalszych prac wariant „B” drogi S12 - dla Kowali nie do przyjęcia.  

Od tamtego czasu z niecierpliwością oczekujemy na posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięcia Inwestycyjnego (KOPI), na którym zapadną decyzje dotyczące  wyboru wariantu preferowanego.

Tymczasem bezpośrednio w GDDKiA Oddział Warszawa -  wydział dokumentacji uzyskaliśmy informację, że w najbliższym czasie jest planowane posiedzenie, ale nie KOPl  lecz ZOPI 2.

Termin posiedzenia nie jest jeszcze znany….

O co chodzi?

33 myśli na “Zaskakująca informacja z GDDKiA

 1. Luc 2020

  No to faktycznie coś niestandardowo.
  Może ktoś się nareszcie zreflektował, że "tłuste (ingerencja administratora)" zapędzili się za daleko z tym wszystkim i zaczęło im się (ingerencja administratora) z koryt wylewać. Prawdopodobne jest, że teraz wyznaczą wariant zgodny z wolą urzędu Gminy Kowala i mieszkańców gminy Kowala czyli wariant A,C.
  Ponadto trzeba przypomnieć, że na pierwszym ZOPI projektanci zupełnie nie wzięli pod uwagę kilka tysięcy ankiet mieszkańców z gminy Kowala przeciwko wyjątkowo szkodliwemu wariantowi północnemu B i rekomendowali ten wariant B (tzw. szlak (ingerencja administratora)) do dalszego procedowania na KOPI.

  Odpowiedz
 2. xyz

  Czy ogarnie się całe to szemrane towarzystwo zobaczymy na ZOPI 2 ? - a tak na marginesie co to wogóle jest ZOPI 2???.
  Generalnie dobrze że się ten "burdel" przeciąga, z wiosną nowe siły w narodzie 🙂 Jedno jest pewne, tak łatwo NAS nie ogracie.

  Odpowiedz
  1. Chili

   Wyczytałem w zawiłych procedurach GDAKI, że ZOPI 2 jest przewidziane wtedy, gdy po ZOPI 1 - "ktoś" dostał duuuużego kopa w d......e.

   Odpowiedz
 3. Misiopysio

  Wydaje mi się, że cała ta sytuacja może mieć po prostu podłoże kadrowe. Ponieważ decyzję ZOPI na posiedzeniu KOPI musi przekazać uczestnik GDAKI Wawa który brał udział w posiedzeniu ZOPI, a od tamtego czasu cały zestaw dyrektorów GDDKiA Wawa się wymienił. Obecnie to chyba najgorętsze dyrektorskie stołki w tym kraju.
  Przypadek???
  Nie sąąąądzęęęę!!!!!!

  Odpowiedz
  1. Anonim

   MysiuPysiu coś w tym jest 🙂 W ciągu ostatniego roku wymienił się cały gabinet dyrektorski GDAKA Warszawa, z wyjątkiem Sekulskiego.

   Odpowiedz
  2. Kot Prezesa

   A mnie jednak smuci spadek kultury w społeczeństwie polskim. Czy któryś z nowo powołanych p.o. dyrektorów podziękował Komitetowi za szansę jaką otrzymał? Choć jakoś symbolicznie?; a nie zaszkodziłoby jakby pokazali klasę jak pewien znany polityk pewnego znanego ugrupowania:
   https://youtu.be/l5SXKYcTeig?t=49

   Odpowiedz
  1. Fox

   Moim zdaniem, to raczej klasyczny kryminał.......Tylko w scenariuszu ktoś zdrowo namieszał.......no i teraz trzeba dokręcić nowe odcinki.

   Odpowiedz
 4. Różyczka

  Kryminał,horror i tragedia.Wszystkiego po trochu.Może i odrobina komedii,tylko komu chce się śmiać.Chyba wszyscy zauważyliśmy ,że nasz los w większości jest w rękach ignorantów i pospolitych cymbałów.Coraz trudniej o człowieka.

  Odpowiedz
  1. Mia

   Po takim "przeoraniu" jakie NAS spotkało, myślę że większość straciła sens i wiarę w cokolwiek na ziemi, a na pewno wiarę w ludzi, którzy tak "pięknie" gadają, do takich "pięknych" wartości się przyznają, ba reprezentują je na wiecach, spotkaniach......a potem co wyłazi? kasa i partykularne interesy, choć doskonale wiedzą jaka jest prawda, i doskonale znają motywy działania sprawców całego tego bajzlu z S12.

   Odpowiedz
  1. ???

   A ja się pytam, czy do 2030 roku wreszcie rozbiją mafijny układ radomski, by miasto Radom i region zaczęły normalnie żyć i się rozwijać. Tego oczekuje społeczeństwo.

   Odpowiedz
  1. Komitet Społeczny Kowala S12

   Bardzo dziwna sprawa - uzyskaliśmy sprzeczne informacje w tej samej instytucji.
   W sprawie S12 nic już nas nie dziwi.
   Cierpliwie poczekajmy.

   Odpowiedz
 5. Komitet Społeczny Kowala S12

  Dzisiaj tj. 04.02.2020 r. uzyskaliśmy w GDDKiA Oddział Warszawa Wydział Dokumentacji potwierdzenie wiadomości o planowanym ZOPI 2 z uszczegółowieniem, że jeszcze nie została uzgodniona forma tego posiedzenia (zewnętrzna czy wewnętrzna).
  Termin posiedzenia ZOPI 2, a następnie posiedzenia KOPI uzależniony jest od złożenia dokumentacji przez firmę projektową, która nanosi poprawki. Nie należy tego spodziewać się w lutym.
  Poinformowano nas także, że wszelkie prace niezbędne do złożenia wniosku o wydanie decyzji środowiskowej powinny zamknąć się w I połowie obecnego roku.

  Odpowiedz
 6. Eho

  Projektanci nanoszą poprawki? Jakież to są poprawki, skoro trzeba je nanosić przez - bagatela - pół roku ????? To jakieś kuriozum!

  Odpowiedz
 7. Marcin

  Może to spotkanie ma na celu analizę kolizji S12 z nową linią kolejową Radom-Ostrowiec, jaka będzie przebiegać przez Trablice i Hutę Mazowszańską?

  Odpowiedz
  1. Pijany Mistrz

   Albo prędzej kolejne odwlekanie w czasie do kolejnych "wyborów o wszystko", czyli o to kto ten kraj rozgrabi do końca. Nie ma wyjścia Panowie i Panie szlachta, szable w dłoń i na pohybel ku..... i złodziejom!!!!
   Pora szykować się do ostatniego boju.

   Odpowiedz
   1. Polityczne bagno

    Przecież takim postępowaniem, czyli odwlekaniem decyzji do kolejnych "po wyborach", tylko wszystkich utwierdzacie, że redaktor Bertold Kittel miał jednak rację. I po co z gęby cholewę było robić ?

    Odpowiedz
    1. Program Pokojowy Trampka

     Cha, cha, cha!!!
     Najbardziej mnie rozbawiła nazwa CPK dla świata: "SOLIDARITY TRANSPORT HUB POLAND"- czyli "SOLIDARNY WĘZEŁ TRANSPORTOWY POLSKA"- po ludzku. Z kim te złodzieje chcą się tak solidaryzować tym węzłem?
     Ch...., d...., i kamieni kupa, jak to wieszcz powiedział.

     Odpowiedz
 8. Anonim

  To skoro nawet nie mają odwagi przyklepać tego wariantu "B", w KOPI przed wyborami - to co tam jest jak nie korupcja i szmbo?
  KOPI powinno odbyć się w połowie stycznia.
  Nie usuniecie tych zgniłych członków to sami zgnijecie z nimi.

  Odpowiedz
  1. kończWaść

   Jak widać przegrane wybory na prezydenta Radomia to mało- muszą jeszcze przerżnąć wybory w maju !
   Przecież wszyscy już jaskrawo widzą do czego służą inwestycje drogowe w radomskim!

   Odpowiedz
   1. Pijany Mistrz

    Sugerujesz, że pisuarscy decydenci nie wiedzą co stracili? Te wszystkie stołeczki w spółkach miejskich, ale może i w urzędzie marszałkowskim. To dość zabawne, w układzie radomskim wszyscy (albo prawie) są tak samo umoczeni, ale cały syf jest wylany tylko na pisiuarów. To musi boleć.
    Decydenci doskonale wiedzą, że na dopięcie wszystkich swoich "biznesików" zostało im już tylko nieco ponad 3 lata, niby powinno starczyć, ale tylko jeśli "automatyczny długopis" Prezesa przejdzie na drugą kadencję, a jak nie, to do końca roku zostaną rozpisane nowe wybory parlamentarne i PIS straci wszystko. A z PISem i Kosztowniak i Frysztak i wszyscy "biznesmeni" z układu radomskiego.
    Więc szanowni państwo szable w dłoń, złodzieja goń, goń, goń!!!

    Odpowiedz
    1. BASTA

     Zima wasza - WIOSNA NASZA !!!!!!!

     Jak przed wyborami nie dadzą decyzji co do wariantu preferowanego i to zgodnego z tym co lokalne społeczeństwo i samorząd oczekuje to urządzimy im kampanię wyborczą!

     Odpowiedz
 9. Zebrra albinos

  I tu jest czas na refleksję dla członków pisu, odwieczne pytanie czy dla nieposkromionego apetytu kilku cwaniaczków którzy nie wiedzą kiedy odejść od koryta warto warować jak psy do rychłego końca. Ci przy korycie raczej zabezpieczą się na następne chude lata, a przeciętny członeczek z nizin pisu któremu udało się wypchnąć jakiegoś innego członeczka PO, ale w sumie nie za takie duże znowu pieniądze, raczej nie ocaleje po kolejnej dojnej zmianie. Jak to mówią starzy doświadczeni członkowie jeszcze z czasów 2 RP, jeść trzeba łyżeczką, nie chochlą, żeby się nie uświnić zanadto.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *