Przeskocz do treści

Były pomówienia – jest skarga

Poinformuj innych

 

Były pomówienia - jest skarga

Zgodnie z zapowiedzią - zamieszczamy pismo radnego Pana Mieczysława Gębskiego będącego odpowiedzią na nasze wezwanie do publicznego wykazania treści kłamstw zamieszczonych na tym blogu przez Komitet Społeczny, o które zostaliśmy publicznie oskarżeni podczas sesji Rady Gminy.

Odpowiedź radnego Mieczysława Gębskiego
Odpowiedź radnego Mieczysława Gębskiego

 

Pismo Pana Radnego nie zawiera treści wykazujących zasadność wygłoszonego podczas sesji oskarżenia.

W związku z powyższym informujemy, że Komitet Społeczny złożył skargę
na radnego Mieczysława Gębskiego do Przewodniczącego Rady Gminy z żądaniem publicznego przeproszenia za dokonane pomówienia.

Skarga do Rady Gminy
Skarga do Rady Gminy

192 myśli na “Były pomówienia – jest skarga

 1. kinoman

  No to ciekawe!! Czekam na to odniesienie p.MG na najbliższej sesji.Zwykle to on oskarża różne osoby za krzywdzące oceny,a tu musi się zmierzyć z publicznmi przeprosinami ewentualnie udowodnić swą rację tak ochoczo wygłaszaną!!Już nie mogę się doczekać-mam nadzieję(choć trochę wątpię),że przyjdzie na tę radę!!

  Odpowiedz
  1. baczny obserwator

   Co za zadyma wokół ,,lokalnego lidera'' MG?????? Tak się wszędzie ,,udziela''a tu gromy lecą! To strażacy,to komitet,to ziomkowie........-tylu ludzi ma do niego jakieś ale.Wygląda na to ,że emerytura samorządowa tego pana zbliża się dużymi krokami-choć chyba jeszcze się na nią nie wybierał.

   Odpowiedz
 2. Tutejszy

  Bezpodstawne publiczne formułowanie oskarżeń nie poparte żadnymi dowodami jest przestępstwem.

  Fałszywe kreowanie rzeczywistości i świadome wprowadzanie opinii publicznej w błąd w celu uzyskania osobistych korzyści jest przestępstwem.

  Odpowiedz
 3. Pijany Mistrz

  Cho, cho, cho, tyle tematów, tu Komitet, tu strażacy, banda złego na jednego. Cała sesja najbliższa chyba będzie zarezerwowana dla Miecia. W myśl zasady niech mówią byle co, byle nazwiska nie przekręcali.
  A kalesony to strażacy mu powinni zostawić.

  Odpowiedz
 4. Alonzo

  No mam wrażenie że o to mu właśnie chodzi - żeby było o nim głośno. Bo chyba tylko du.....ń będzie kogoś szkalował publicznie i pokątnie, i myślał że ten ktoś się do tego nie odniesie. A wystarczyło by siedzieć cicho, w dobrym guście byłoby przeprosić mieszkańców Kowali Koloni i całej gminy za ignorancję jaką okazał wobec S12, ba, wsadzenie ich na "minę" z kumpelasem S.S. - a teraz straszne ich oburzenie, bo ludzie się ocknęli i powiedzieli dość! Co do kaleson, nie mam zdania.

  Odpowiedz
 5. saper

  MINA,,s12'' którą to właśnie EKIPA byłego wójta zainstalowała wkrótce wybuchnie-do tej pory to tylko jak widać Komitet podjął próbę jej rozbrojenia-a winowajcy jeszcze mają czelność robić zaczepki,dyskredytować,oczerniać -taki MG traci już resztki godności i TWARZ!!!

  Odpowiedz
  1. Mel

   Saper, roboty jest dużo, cały teren wokół jest zaminowany - to poradziecki system zintegrowany - trochę zardzewiały, ale wciąż działa.

   Odpowiedz
  1. tuiteraz

   IDŹCIE,Idźcie!!! -kolejny zakręt sam was ,,wyrzuci''z tej karuzeli gminnej-was i z wami ZITEGROWAYCH----dopóty dzban wodę nosi dopóki się ucho nie urwie---Nie zadbaliście wówczas,gdy była okazja o kształt tej gminy ,o bezpieczeństwo tak wielu mieszkańców od Kątów,przez Rożki,nie mówiąc już o Kowali-Kolonii-tylko zepchnęliście autostradę o kilkadziesiąt metrów -bez żadnej wizji na przyszłość!! To jest błąd (lub rozmyślne działanie) NIE DO WYBACZENIA!!!

   Odpowiedz
 6. Lama

  Widzę, że obowiązujaca tu od lat zasada: Kto z Mieciem wojuje, ten od Miecia ginie - powoli przestaje być aktualna. W górę serca!!!!!

  Odpowiedz
  1. miotełka

   Nasunęło mi się nowe powiedzienie: ,,Wymiatał Mietek razy kilka wymiotą i jego za chwilkę ''------ale będzie pustka!!!

   Odpowiedz
   1. BB z wiarą

    Jak wytłumaczyć ten chorobliwy pęd do władzy S.S. jego "białych rękawiczek". Czy ja dobrze pamiętam , ale Sławomir ( nie mylić z Zapałą) po przerżniętych wyborach strzelił focha , obraził się na wszystkich , porzucił urząd -DOSŁOWNIE!!! nie przekazując funkcji nowo wybranemu wójtowi... Zgadzam się że lewatywa dobra na wszystko ...ale upieram się, że potrzebny psychiatra.

    Odpowiedz
    1. Mel

     BB przypomnij sobie zamieszczoną na blogu piosenkę Anji Orthodox 'Władza jest jak narkotyk". Niestety, w Polsce nie ma oddziałów leczenia uzależnień od władzy.

     Odpowiedz
     1. Z gminy

      Mówi się, że królem trzeba się urodzić, widocznie - wójtem i radnym - też trzeba się po prostu urodzić .... cóż, siła wyższa ...

    2. Misia

     No może i odszedł bez pożegnania, ale na powitanie słowa ułożone już ma - wypier..... .....ać!!!!
     Bardzo, bardzo elegancki człowiek

     Odpowiedz
  2. Sowa

   A ja znam inne przysłowia:
   Gdyby Miecia nie skakała, to by nóżki nie złamała.
   Miecio z gminy, ludziom lżej.
   Miecio z oczu, Miecio z serca.
   Jak Miecia widzą, tak Miecia piszą.
   Przyszła kryzka na Miecia.
   Taki Miecio straszny, jak go malują.
   Jak sobie Miecio pościele, tak się Miecio wyśpi.
   Masz ci Mieciu placek!
   Jak Miecio dołki kopie, to sam w nie wpada.
   Dopóty Miecio plotki nosił, dopóki nie oberwał w ucho.
   Nie kupuj Miecia w worku.

   Odpowiedz
 7. Chili

  Ta gmina nie ma nic, nie ma szefa, nie ma radnych, NIC!. Ma tylko pijawki które ssą dopóty się da. Widzieliście jak obecnie ludzie przedzierają się z parkingu w Kowali do Kościoła? Szczególnie starsi? Chyłkiem i biegiem w obawie żeby jakiś kierowca WSZ, lub TST nie pie........ł, bo trąbienie na ludzi to już norma.
  Nikt tego nie widzi (nawet nasz częsty bywalec kowalskiej górki)? Jak jest parking i kościół, to trzeba zrobić przejście dla ludzi, postawić znaki i ograniczenie prędkości. Cóż się dziwić kierowcom jak oznaczenia nie ma !!!

  Odpowiedz
 8. Alonzo

  I znowu trzeba będzie łazić po chałupach, listy zbierać, że trzeba, że niebezpiecznie, że ruch bardzo się nasilił.
  To po (usunięto przez administratora) nam te władze?
  A wyobrażacie sobie dyskusję na sesji?, a po co, a czy to konieczne, czy można było tego uniknąć, i na koniec ziewnięcie Pani radnej że to...... strasznie nudne. Szybkie zamknięcie sprawy przez Marczykowskiego, werdykt wysokiej rady: "NIE, nie opłaca się, tylko dwie wypłaty zostały do końca kadencji"
  A ludzie dalej chyłkiem, jak kogoś w końcu trafi to przecież jego wina, bo powinien zejść na krzyżówki, przejść przejściem dla pieszych i wdrapać się z powrotem. Tak orzeknie każdy "niezawistny" SĄD w tym kraju

  Odpowiedz
  1. Chili

   A jak ludzie znowu nie wytrzymają i założą bloga "Ratujmy Parafian przed rozjeżdżeniem" to nasz nieoceniony radny ogłosi, że już w 2009 roku Stanik, Kumięga i Dziewit wypracowali trzy warianty przebiegu przejścia dla pieszych i pojedzie w tej sprawie protestować do Sołtykowa wraz z drugą nieocenioną radną.

   Odpowiedz
   1. Kos

    Nałoży słynną czapkę i pojedzie, pod warunkiem jednak, że wypadnie to w roku wyborczym i że będzie tam "Echo dnia".

    Odpowiedz
    1. Lama

     No a potem co najmniej przez pół roku będziemy oglądać wielkie zdjęcie i czytać w kolejnych wydaniach Echa świetną wiadomość, że w Sołtykowie wszystko się zaczęło, ale nie wiadomo jak się skończy.

     Odpowiedz
 9. z Kowali-Kolonii

  Nie no, coś tam robią, np. w celu poprawy bezpieczeństwa na słynnym zakręcie w Kowali-Kolonii postanowili zburzyć kilka domów. Niech więc nikt nie mówi, że naszym władzom brakuje wyobraźni czy rozmachu...

  Odpowiedz
  1. Chili

   Zmyślni są niesamowicie.
   Nie ma praktycznie tygodnia, żeby na tym zakręcie ktoś się nie wyłożył. Niemożliwością jest aby wymóc na drogówce postawienia ograniczenia do 30 km/ha, informacji niebezpieczny zakręt i dodatkowo wstawienia barierek zabezpieczających pieszych na chodniku. Jest to poza zasięgiem obecnej władzy.
   Czas więc na wybory, i na KANDYDATKĘ NUMER TRZY!

   Odpowiedz
 10. Hector

  Co za bezczelność i hipokryzja starych układów!!!
  Czas może by było wywalić dokumenty i pokazać wszystkim nieświadomym jak przebiegał proces sprytnego przeplanowania, zmiany zagospodarowania przestrzennego gminy, który uwzględnił niewielką zmianę przebiegu wariantu północnego który przebiegał przez Kowalówkę - a teraz przebiega przez Kowalę-Kolonia. (i to nie był cud na mapie, tylko świadome działanie).
  Już chyba nie muszę przypominać, że mieszkańcy Kowali-Kolonia nie zostali nigdy poinformowani o tym fakcie przez ówczesnego wójta S.S. oraz radnego z Kowali-Kolonia p. M.G. - nie mówiąc już o zorganizowaniu zebrania czy przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. A ci co zostali wytypowani do wyburzenia przez poprzednią ekipę powinni domagać się swoich praw w sądzie.
  Sami ocencie, kto aspiruje na urzędy?
  Po co oni chcą wracać?
  Jeszcze czegoś zapomnieli rozwalić?

  Odpowiedz
 11. osadnik z Radomia

  To co tu piszecie to tylko niedbalstwo w samej Kowali, a pozostałe miejscowości, ile zaniedbań.....
  I nie trzeba naprawdę wielkich dotacji unijnych, załatwiań u Marszałka i innych pokłonów. Czasem wystarczy "oko" porządnego gospodarza i trochę dobrej woli radnych.

  Odpowiedz
 12. Mieszkaniec

  Pewnie i tak nie bedzie ten komentarz wyświetlony ... ale zaryzykuje ☺ Jak czytam te brednie na tym blogu oraz komenarze to nasuwa mi sie jedna myśl: w Urzędzie oraz wsród opozycji INTEGRACJI nie robią nic innego ją tylko szkalują. Napiszcie o osiągnięciach Pana O,Vice i innych ... Aaa ... nie ma co pisać bo nic nie wiedzą w sprawie S 12 którą zajmuje się była pani od konserwacji powierzchni płaskich namaszczona na Urzędnika...

  Odpowiedz
  1. Też mieszkaniec

   Ach Mieszkaniec...... masz rację, wchodzenie na ten blog, to ryzyko wysokiego stopnia - można tu przeczytac coś, co w oczy zakole - to coś niektórzy nazywają prawdą.
   Zastanawiam się tylko, dlaczego akurat ciebie tak kolnęło?

   Odpowiedz
 13. Blogowicz

  A ty Mieszkaniec widzę idziesz tropem Mistrza Mieczysława. Żaden konkret. Napisz co ci na wątrobie leży to się chętnie odniesiemy

  Odpowiedz
  1. Mieszkaniec

   Piszecie o problemach a balujecie na festynach ... Kasa na promocję jest a na przejście dla pieszych nie ma. Ciekawe kto sponsoruje te wasze imprezki? Pan Radny ? Taak ale chyba nie o tym samym radnym mówimy ... Niezłe pranie mózgu. Poziom tego bloga to nawet nie żenada to żałość i kampania wyborcza Psiorów a miało być tak pięknie : "walczymy o Kowalę" i nawet dzisiejsze ŚWIĘTO zostało tu wykorzystane...

   Odpowiedz
   1. Alonzo

    O jakiej ty imprezce mówisz, może tych przeznaczonych do wyburzenia?
    Bo ja to tylko łzy, gorycz i bezsilność widziałem.
    Myślę że ten BLOG to LAUR DZIĘKCZYNNY dla wszystkich tych którym to zawdzięczają.
    A być może pożegnalny.....

    Odpowiedz
   2. Powstaniec

    Dzisiejsze święto jest dla patriotów.
    Ty "mieszkaniec" chyba się do nich nie zaliczasz.
    O dzisiejszym święcie trzeba wspominać - to DUMA a nie wstyd.

    Odpowiedz
   3. Ktoś z Komitetu

    Mieszkańcu, znów trzeba przyznać ci rację:
    - poziom tego bloga to żenada - bo o grubych przekrętach pisze się tu zbyt delikatnie,
    - to żałość - bo wyraźnie słychać jęk żalu tych, którym sypią się misternie uwite plany na przyszłość,
    - to kampania wyborcza - niech zwycięży PRAWDA!

    Odpowiedz
 14. Kot Prezesa

  Na baner promocyjny składałem się z pozostałymi członkami Komitetu z własnej kasy, wczoraj BBQ przed sierpniem też sam sobie zasponsorowałem, psiory karmię za swoje, więc albo blogi pomyliłeś , albo miejscowości Mieszkańcu.

  Odpowiedz
 15. Kowala Walcząca

  Dzisiaj 74 rocznica Powstania Warszawskiego.
  Nie było by wolnej Polski, gdyby nie ofiara z życia tych bohaterów z powstania.
  Nie było by wolnej Kowali, gdyby nie było wolnej Polski.
  Nie będzie wolnej Kowali, jeżeli przestaniemy się o nią bić.
  Ktoś chce Nam założyć KAJDANY - ludzie o "bezczelnych twarzach".
  Nie pozwolimy - jeszcze Kowala nie zrujnowana póki tu mieszkamy.

  Odpowiedz
  1. Misia

   A ja myślę że rozterki Mieszkańca wynikają ze zwykłego braku zrozumienia zawartych na blogu i w komentarzach treści.
   Porozumienie między pewnymi "środowiskami" jest niemożliwe do osiągnięcia. Stoimy na dwóch przeciwległych biegunach.

   Odpowiedz
   1. Na kacu

    Daj spokój, nudno było jak nie wiem co, a radość z walki na pierwszym froncie bezcenna. No i to dobro narodowe i ten rozwój. Jesteśmy z Tobą. Wspieramy Cię! Tak trzymaj!

    Odpowiedz
 16. Pląsacz

  Do "mieszkańca".
  O co chodzi z tym balem na festynach?

  Jeśli takowy bal się odbędzie,
  to pierwszy poproszę szanownego "mieszkańca"
  do ekskluzywnego tańca.
  Wpadniemy w wspólny wir po ściernisku pląsania,
  przedstawimy się sobie i miło zleci czas do rana.
  Jam jest stąd, kandydat do tutejszych ziem władania,
  a mam nadzieję że "pani" godna u mego boku usługiwania.
  Czas biegnie szybko, już ostatnie takty walca,
  a towarzystwo "integracja" bazgrze coś spod dużego palca.

  Odpowiedz
 17. Anonim

  Prosty człowiek, tak na sucho , wierzy w to- co wpadnie w ucho...
  A w Kowallyyyy radny - radził...i tak głupców swych usadził....
  Że Komitet, nic nie zdziała bo ....w Kowallly , ,,klika" działa
  .... Ludu głupi ....Ważna sprawka ... trza na wójta wybrać ...Sławka........On się zna na gminie zero....ale wesprze się MAGIERĄ- polecam....
  SŁAWOMIR - Magiera....super .

  Odpowiedz
  1. Pijany Mistrz

   No jak by Tadzio zaprosił SŁAWOMIRA na dożynki to by było coś.
   GMINNE DOŻYNKI SŁAWOMIRA.
   Chyba Sławek wyczuł pismo nosem i zaszczuł dożynki swoimi integralsami.

   Odpowiedz
  1. BB z wiarą

   Do "mieszkańca"...Jak widać nasza piękna Mała Ojczyzna ma różnych mieszkańców. Twoje lęki i nietrafione tezy podszyte frustracją dowodzą tylko jak bardzo , to forum jakim jest BLOG KOWALA- S12 jest potrzebne . Widzimy , że kolega trochę odstaje . Aktywni uczestnicy tego forum są dowcipni , inteligentni, wiedzą co to sarkazm i zdrowy dystans do siebie. Czasami mamy tu nawet prawdziwych wirtuozów słowa - to fakty. Co do zarzutów pod adresem Komitetu...Pokrętna logika.. Działalność Komitetu , poparta rzetelną kwerendą dokumentów , dla ludzi ceniących prawdę jest nadzieją na prawdziwe i uczciwie życie publiczne w naszej gminie... A co do zarzutów o wykorzystanie *74 Rocznicy Powstania Warszawskiego..* To jest właśnie wolność !!! My mamy prawo i potrzebę pamiętać ,być dumnym i mówić o tym . To nasz świadomy wybór...

   Odpowiedz
   1. członek Komitetu

    Dobrze mieć świadomość, że są ludzie w tej gminie dla których działalność Komitetu, opinie blogowiczów stanowią jasną, klarowną całość i mają jedynie na celu dojście prawdy.
    Jako członek komitetu i blogowicz mam świadomość, że są ludzie których działania są zawsze nakierunkowane na władze i pieniądze (wszelkimi metodami) i wszystko tak będą postrzegać. Cobyśmy w tej chwili zrobili, napisali będzie postrzegane jak kampania wyborcza. Tylko kogo????, z tego co wiem to Komitet S12 nie staruje na wójta

    Odpowiedz
 18. Pląsacz na bis

  Część 2-ga do "mieszkańca".

  Gdy tak już w tym tanecznym uścisku trwamy,
  szczyty jedności ducha i ciał osiągamy.
  W harmonii słowa finalnym stwierdzenia,
  szepsząc do ucha szczere słowa wyznania;
  Klub "integracja" natychmiast do rozwiązania.

  Musimy tak wytrwać do jesieni wyzwolenia.
  Prawdziwy Mąż stanu oświecony,
  zjedna ziemi kawałek "integracją" - podzielony.

  Dzięki za recenzje.
  Wy wszyscy,
  którzy podjęliście słuszną walkę,
  Nie bójcie się "wypłynąć na głębię".
  Posiądźcie "niebiesko piszące szable" w dłoń,
  wroga Kowali jesienią - goń, goń, goń !!!.

  Pozdrowienia dla Komitetu S-12,
  i wszystkich ludzi dobrej woli.

  Odpowiedz
  1. vivakowala

   Pląsaczu! Do tańca ,do którego zapraszasz trzeba mieć choć troszke polotu i wyczucia taktu,a czy dostrzegasz choć namiastkę tych przymiotów w owej partnerce(partnerze)????? Ciężko publicznie i na oczach wszystkich kręcić piruety z kimś sztywnym,ślepym i niewyważonym--no ale jak masz odwagę i determinację to kibicować będę szczerze!!!

   Odpowiedz
 19. zainteresowany

  Czy ktoś z blogowiczów orientuje się jaki jest postęp prac przy kosztorysach na poszczególnych wariantach eski?

  Odpowiedz
  1. z Komitetu

   Spotkanie, które miało być w czerwcu, zostało przełożone na jesień (podobno wrzesień). Oficjalnie GDDKiA informowała, że ze względu na bardzo dużą liczbę protestów (sam Komitet zebrał ok 1000 ankiet przeciw wariantowi "B") muszą je przeanalizować.
   W terenie mieszkańcy zgłaszają nam, że pojawiają się kosztorysanci, widziani byli też przyrodnicy

   Odpowiedz
 20. Chili

  Jesteśmy w gotowości bojowej, spięci z sąsiednimi miejscowościami.
  Narazie trochę luzu wakacyjnego.........ale nic a nic nie odpuszczamy, czekamy do jesieni.

  Tańce na FESTYNIE przednie

  Odpowiedz
 21. Mgr inż.

  Na ten moment tylko dzięki Komitetowi Kowala S12 jest wariant południowy. Co do ostatecznego wyboru wariatu- na dwoje babka wróżyła, są głosy z różnych stron, że jednak ten wywalczony wariant południowy będzie na terenie gminy Kowala preferowany- i słusznie, natomiast ze względu na ogromne naciski Radomia w dalszym przebiegu droga jednak będzie ostro skręcała w kierunku lotniska. Ciągle nie wiadomo na kiedy gddkia planuje 3. spotkanie informacyjne. Miejmy nadzieję, że przygotują się i nas do tego spotkania równie dobrze jak do drugiego spotkania, na stronie s12-radom-pulawy.pl będą podane informacje o wynikach dotychczasowych badań w przejrzystej i w przystępnej formie.
  Uważam, że upór Radomia, by ta droga szła po samej granicy miasta jest nie uzasadniony, tym bardziej że gddkia obiecał wydobyć dodatkowe środki na skomunikowanie miasta przez podniesienie parametrów drogi nr9, to wydaje się najbardziej słuszny i perspektywistyczny kierunek budowy tych dróg. Myślę że mieszkańcy Makowa i innych zainteresowanych miejscowości i osiedli mają pole do podjęcia walki o swoje miejscowości i domostwa.
  Ale Komitet i wszyscy zainteresowani do ostatniej chwili muszą trzymać rękę na pulsie.

  Odpowiedz
 22. Ludwik

  Dzień dobry. Jestem na blogu pierwszy raz. Któś pokazał mi ten blog i zalecił czytanie go. Zrobiło się głośno ostatnio o p.MG, o ostatniej radzie gminy, o klubie integracja. Słuchajcie jestem człowiek prosty a młodsi pomagają mi przy internecie ale chce wam powiedzieć, że nikt nie narobił tylu szkód w gminie i parafii co to towarzystwo wzajemnej adoracji. Zastraszanie, zwalnianie, kłamanie, manipulowanie, oczernianie i szkalowanie za plecami porządnych obywateli - co oni potrafią więcej. Nie rozumieją co to znaczy być mężem zaufania publicznego, po co jest wójt, czy radny, czy sołtys. Puścili mi to nagranie z sesji z 3.40 min. i rzeczywiście wszystko to co powiedział p. MG to kłamstwo w czystej postaci. Po okolicy ludzie wiedzą swoje. Komitet od kilku miesięcy walczy o te droge co tak szkodzi ludziom i gminie i trzeba ich podziwiać i wspierać. Wypowiedż p. MG na tej radzie jest chaniebna, mało że nic nie zrobił przez tyle lat, to mam wrażenie że prawda była ukrywana do samego końca i teraz rozpowiada kłamstwa i odwraca rzeczywistość. Daj mu Boże najpierw nawrócenie a potem oświecenie. Wy komitet tak tego zostawić nie możecie. Widać żeście ludzie honoru i prawi. Z kłamstwem i ze złem trzeba walczyć. Ktoś tu napisał, że dzięki Wam zacznie się w gminie nowa jakość życia publicznego. Zgadzam się z tym zupełnie. Musicie tylko wytrwać i nie układać się ze złem. Pan Bóg dopomoże a droga pójdzie tam gdzie powinna na pewno nie po ludzkiej krzywdzie. Zobaczcie, tyle lat po wojnie a mam wrażenie jako człowiek już starszy, że gdyby okupacja wróciła to natychmiast pojawili by się kolaboranci i szmalcowniicy. Boże zachowaj. Niech Was aniołowie prowadzą. Dzięuje wnusiowi za pomoc w internecie.

  Odpowiedz
  1. Ktoś z Komitetu

   Panie Ludwiku, cieszę się, że są tacy mieszkańcy jak Pan, którzy rozumieją, że znaleźliśmy się w sytuacji, która wymaga obrony fundamentalnych wartości, jakimi są: prawda, sprawiedliwość, praworządność.
   Nie wolno godzić się na zło w życiu publicznym.
   Nie jest łatwo przeciwstawić się nieuczciwym układom, ale myślę, że warto, że trzeba.

   Odpowiedz
 23. Bloger

  Gdy zaczynaliśmy tę batalię na początku najbardziej uderzyło mnie to że WSZYSCY wszystko wiedzą: kto gdzie jakie brudne interesy knuje, kto komu posmarował, kto gdzie drogę za publiczne pieniądze, wykorzystując mandat zaufania społecznego, prowadzi po "trupach" pod swoje interesiki. Jakim więc cudem ci WSZYSCY takich przedstawicieli do władz wybierają.
  Od początku od samej góry po ciecia w gminie wszyscy mówili że "to niemożliwe, nic się nie da zrobić, może jakby jakaś żabka, albo ślimak był no to by przesunęli tę drogę, ale nie dla ludzi". Dzięki działaniom Komitetu i wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leży przyszłość naszej małej ojczyzny i to co zostawią swoim dzieciom i wnukom, udało się wymusić wariant południowy, który nie tylko te paręnaście rodzin zaoszczędził, ale też biegnie naturalną linią wyznaczoną przez geologię, nie naruszając obecnej struktury gminy.
  Zdecydowanie zauważamy że ludzie w naszej gminie wychodzą z letargu, zaczynają brać sprawy w swoje ręce. Może to też trochę zasługa działania Komitetu, może byliśmy dla kogoś zachętą, może to rzeczywiście docelowo wpłynie na jakość dialogu społecznego prowadzonego w naszej gminie.
  Niestety nasz naród jest bardzo spolegliwy, każdy uważa że należy pilnować swojego nosa, a reszta sama się ułoży. Dopiero gdy zobaczymy walec u naszych bram, widzimy że jednak samo się nic nie układa, że może gdybyśmy dokonali innych wyborów, to nasi radni i sołtysi poinformowaliby nas o zagrożeniu na czas, a tak to znowu wielki zryw, powstanie, walka, miejmy nadzieję, że wygrana, ale przynajmniej dla mnie to nie jest zbyt pocieszające, bo dopóki nie wypracujemy w sobie odpowiedniej umiejętności przewidywania naszych wyborów na przyszłość, zawsze będziemy "mądrzy po szkodzie", a wiejskie cwaniaki i złodzieje bez jakiejkolwiek moralności i etyki, swoje brudne interesy będą dalej załatwiać naszym kosztem.

  Odpowiedz
 24. Ludwik

  Dziatki moje, mam już 70+ lat i powim wam szczerze, że teraz ja żyję w czasach że coś można powiedzieć. Kiedyś jakbym coś powiedział niepochlebnego na naczelnika to sąsiedzi z ORMO spałowali.
  Dzisiaj jest dzięki Bogu wolność słowa dlatego chciałem powiedzieć i bez strachu że bardzo negatywnie oceniam rządy i jako człowieka byłego wójta S.S. oraz radnego M.G i ich klub integracja. Takie jest moje zdanie do którego to wolności słowa upoważnia mnie konstytucja.
  Popatrzcie co się dzieje w całym kraju. Co z Polską wyprawia PO. Sami szkodnicy. Zadnego programu, ani lidera, tylko skażenie i wstyd.
  O PIS się różnie mówi, ale jak slucham młodych to gdyby się utrzymała taka dobra tendencja gospodarcza, poszanowanie rodziny, pomoc rodzinie, spadek bezrobocia, uszanowanie właściwe bochaterów Polski,
  niezłomnych to młodzi uważają że zaczynają się czuć dobrze i bezpiecznie we własnym kraju. Powraca powoli patriotyzm. Gdy niegdyś byłem smarkaczem, to można było tylko pomażyć o takich czasach.
  Dziękuję jeszcze roz wnusiowi za pomoc w internecie.

  Odpowiedz
  1. vivakowala

   To już jakiś konkret!!! Poważny człowiek zabiera głos w lokalnych sprawach publicznych-do przemyślenia wszystkim,którzy boją się jeszcze odzywać ,stoją obojętni wobec zła---oceniajmy tych,którzy rządzili,rządzą i ubiegają się o władzę ,bo to jest nasz obowiązek,powinność i od tego zależy los nas wszystkich ---prostym przykładem jest właśnie sprawa S-12---zlekceważono ludzi,narażono ich na straty zdrowotne,moralne,finansowe---przykładem jest też sprawa kładki w Zabierzowie ,itd,itd,itp----czy chcemy,żeby tak było dalej????

   Odpowiedz
 25. BB z wiarą

  Szanowny Pan Ludwik, był uprzejmy wspominając swoje życie zahaczyć od ORMO , poprzez hiPokryzję PO , do tego że o PIS mówi się różnie.... CZuję się głęboko skonfundowana , ponieważ w tej refleksji zabrakło wspomnienia o "dorobku" PSL ( PZL- Kosiniak i ten drugi Kamysz )(ZSL-dla tych z lepszą pamięcią ) . W Kowali mamy wzorzec PSL-u...Tadzio "to nie moja sprawa" i "i tak się nie uda" . Ostatnie lata poświęcił na szkolenie następcy... Efekty tego szkolenia , ta hybryda polityczno-apolityczna,dała się zauważyć przy okazji konsultowania przebiegu s -12 . Jak już wiemy UG ,że swoimi VIP -ami- Wójtem i jego poddańczo-pojętnym DB(de-beściak) na czele , jest "za a nawet ...przeciw" . Jeżeli chodzi o DB , to zdumiewa mnie to, bezmyślne deprecjonowanie dorobku Komitetu s -12. Każdy potencjalny pretendent ,
  myślący o funkcji wójta , raczej szukałby w Komitecie sprzymierzeńca - jak widać DB - nie ma instynktu samozachowawczego... Zadanie dla wszystkich...ile to szkolenie Pana DB na wójta ( bo jak ogłosił) kosztowało nas wszystkich, z publicznych pieniędzy . Proszę o uczciwe szacunki...

  Odpowiedz
  1. Syn tej ziemi

   Pan Ludwik pewnie nie wspomniał o ZSL/PSL bo nie ma o czym mówić. Każdy ich i tak kojarzy jako sprzymierzeńców POgrążców Polski. PSL to wieczny koalicjant, któremu chodzi o utrzymanie przy sobie średniego żłoba/koryta. To partia ludowa która zapomniała o swoich korzeniach, zapomniała o rolnikach. Partia Ludowa tylko z nazwy - teraz płacą za to wysoką cenę.
   Jeśli chodzi o sytuację w Gminie Kowala, to zgadzam się z BB z wiarą.
   Tak się dzieje jak nie ma konkretnego, wyrazistego, uczciwego z zasadami kandydata w wyborach. Dlaczego DB uzyskał dosyć przyzwoity wynik w wyborach i zrobiono go w-ce?, ano dlatego że ludzie głosowali przeciwko innemu kandydatowi i nie mając alternatywy głosowali na DB. Tym innym kandydatem był oczywiście S.S. Ludzie nie chcieli powrotu S.S, więc zagłosowali na DB i TO - dlatego, jeszcze raz powtarzam bo nie było właściwego i odpowiedniego kandydata. Mieszkańcy nie mieli po prostu wyjścia.
   Jeśli chodzi o samego w-ce DB, to myślę że absolutnie nie posiada cech przywódczych i jego osobiste uwarunkowania (psychiczne, motoryczne, decyzyjne, kulturowe) całkowicie eliminują tego pana z tak odpowiedzialnej funkcji jak wójt. Bez urazy dla DB - po prostu nie wszyscy mogą pełnić kierownicze funkcje.
   I żeby DB był szkolony następne lata przez starych wyjadaczy jak T.O. - to strata czasu i pieniędzy.
   Wójt musi być dobrym menadżerem, patrzeć na całą gminę, musi być mądry i stanowczy ale i sprawiedliwy (nie spolegliwy dla cwaniaków kosztem mieszkańców matki Gminy).
   Określenie DeBeściak dobrze odzwierciedla opinie wsród mieszkańców.
   Nic nie robienie przez 3 lata, zbieranie kasy na konto po to żeby teraz w roku wyborczym wysypać wór z remontami i inwestycjami jest niskich lotów i bardzo nieprofesjonalne działanie panów TO i DB. To chyba taka desperacja żeby tylko wygrać wybory lub przynajmniej całkowicie nie przegrać licząc na jakiś stołeczek (a może ten sam) od nowego wójta.
   Jeśli tylko taką szkołę odebrał DB od TO - to nic dobrego na przyszłość dla Gminy i Mieszkańców nie wróży.
   Zapytałeś BB z wiarą ile nas podatników kosztowało szkolenie DB na wójta z publicznych pieniędzy - odpowiadam:
   Za dużo!!!
   Samochwalenie się DB za pomocą gazetek roznoszonych tu i ówdzie i na portalach płatnych internetowych bardzo źle świadzczy o nim samym.
   Dobry produkt nie wymaga reklamy!!!,
   a wójt na swoją renomę pracuje całą kadencję od samego początku.
   Wspomniałaś BB, że wójt mając na swoim terenie taki komitet jak "Komitet Kowala-s12" powinien współpracować z tymi ludżmi wykorzystując ich potencjał do podniesienia poziomu debaty publicznej - zgadzam się z tym całkowicie. Tak to właśnie powinno wyglądać.
   Tym czasem DB gdy usłyszał trochę uzasadnionej krytyki od Komitetu na zebraniu i nie tylko pod swoim adresem jako osoba pełniąca funkcję publiczną - strzelił focha, obraził się i krytycznie odnosząc się do mieszkańców z Komitetu którzy walczą o przetrwanie swoje i gminy, brnie jak koń zklapkami na oczach w przepaść.
   Jeśli w nadchodzących wyborach samorządowych nie wykreuje się włąściwy kandydat na wójta (męża stanu), to obawiam się powtórki z rozrywki. Mieszkańcy będą głosować nie na kandydata - tylko przeciwko innemu (bardzo złemu kandydatowi). Wtedy mniej poradni jak np. DB dochodzą do głosu.
   Już nie długo poznamy listę oficjalnych kandydatów na fotel wójta. Mam nadzieję, że pojawi się ktoś odpowiedni.
   Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego udanego wolnego bloga.

   Odpowiedz
   1. Pisuar

    Z Pana DB jest taki PeSeLowiec,
    jak z koziej d... y trąbka i to przyszywana.
    Kondycja PSL-u jest taka jaka naszego wójta T. O.
    CIENIUTKO.

    Odpowiedz
    1. BB z wiarą

     Nieśmiało przypominam, że Tadzio O. niestety nie ma dość "pomagania'' mieszkańcom... W myśl haseł PSL (pustych) "człowiek jest najważniejszy " Tadzio idzie do rady powiatu. Ludziska przez ostatnie cztery lata nie mógł się bardziej obnażyć!!! Czy nie ma już nikogo godnego zaufania na jego miejsce ?? Co gorsza, jest,,mistrzem" DB ..To ci dopiero tandem . Kowalo -WALCZ!!!

     Odpowiedz
  2. Alonzo

   Myślę że historia atencji Komitetu do panów wójtów jest tu na blogu aż nadto opisana i udokumentowana, żeby wysnuwać wniosek, że Pan DB mógłby szukać sprzymierzenia z Komitetem.
   Jedno wiem na pewno, że Kandydaci na wójta będą musieli zmierzyć się z drogą S12, bo jak wszyscy tu wiemy nic jeszcze nie jest wiadome, i prawdopodobnie nie będzie wiadome aż do samego końca, czyli wyboru wariantu przez komisję.
   Zatem stawiam tu pytanie, czy wśród kandydatów znajdzie się taki, co zadeklaruje Nam Mieszkańcom wspólną obronę wariantu południowego, niezależnie od politycznych i biznesowych nacisków.

   P.S. Tego pytania nie kieruję do S.S. i D.B. - tu już wszystko zostało powiedziane i zrobione, wszystko wiemy, wszystko rozumiemy

   Odpowiedz
 26. Tutejszy

  Wczoraj na terenie naszej gminy gościliśmy geohydrologów, którzy wykonywali swoje czynności w pasie trasy S-12 na wariancie B.
  Międzyinnymi zaglądali do studni, mierząc poziom wody.
  Ci panowie mieli ze sobą stosowne dokumenty i upoważnienia.
  Także więc czynności przygotowawcze trwają - to nie sen.

  Odpowiedz
  1. z Kowali-Koloni

   Uściślając to robili pomiary poziomu wód podskórnych na podstawie istniejących odwiertów jakimi są funkcjonujące studnie, w pasie szerokości mniej więcej od Lotniska w Radomiu - po Dąbrówkę Zabłotnią, a w ciągłości od Młodocina aż do Puław, czyli na projektowym odcinku.
   Jest to standardowa procedura dokumentacyjna jaką należy przeprowadzić przed budową drogi takiej kategorii.
   Wszystkiego dowiedziałem się od miłych młodych Panów, dokonujących pomiarów.

   Odpowiedz
 27. Pijany Mistrz

  Wkrótce zacznie się radosne święto oszołomów obiecujących przysłowiowe kiełbaski i piwko "za darmo", uśmiechy dla wieśniaków i walkę do ostatniej kropli krwi z "wrogami ideologicznymi" pchającymi się do tego samego korytka.
  Kadencja została wydłużona jeszcze o rok, więc tym bardziej jest o co się bić. Blog ten oczywiście nie służy i nie powinien służyć za jakąkolwiek tubę wyborczą, co nie znaczy że ktoś z tu piszących nie zdaje sobie sprawy z wagi tych najbliższych wyborów, szczególnie odnośnie głównego tematu tego bloga - dobrego przeprowadzenia na całej długości naszej gminy drogi S12 wariantem południowym "C". Stawka tak naprawdę będzie się rozgrywać o 'być albo nie być' dla naszej gminy, czyli o włączenie lub nie (zapewne tylko części północnej naszej gminy) w granice administracyjne Radomia, zaś resztę do gminy Wierzbicy. Z takimi planami nikt od lewej do prawej strony polityków radomskich się szczególnie nie kryje, dziwnym trafem w naszej nieszczęśliwej gminie jest to temat tabu. Nikt się nawet nie zająknie na ten temat.
  Wszyscy mówią o nagłym i zdecydowanym rozwoju Radomia, cuda wianki na patyku, ale do tego Radom potrzebuje przestrzeni życiowe, żeby nie powiedzieć "Lebensraum". My w Kowali poznaliśmy ostatnio "czym się je rozwój", czyli ciągnięcie drogi za publiczne pieniądze po dorobku życiowym wielu rodzin, byle dociągnąć ją pod konkretne partykularne interesiki. Pojęcia Lebensraum w naszym kraju chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Czyli całą tę narracja przedwyborczą Radomia można zamknąć w stwierdzeniu, że wciągniecie sąsiadujących miejscowości do Radomia, jest niczym więcej niż próbą ratowania trupa kroplówką z krwawicy ludzi, którzy w tych miejscowościach dorabiali się. Z czym to się będzie dla tych ludzi wiązać łatwo się dowiedzieć rozmawiając z kimkolwiek z Jeżowej Woli, po włączeniu tej miejscowości w życiu tych ludzi jedyne co się zmieniło to stawki opłat.
  A co do naszych kandydatów, potencjalnie znamy już dwóch: byłego wójta Stanika i obecnego v-ce wójta "ucznia czarnoksiężnika" Bulskiego. W kwestii kluczowej obwodnicy S12 obydwaj ci panowie pokazali swym wyborcom ludzką du..ę, pierwszy spychając wariant północny drogi S12 z siebie na sąsiadów, drugi wysyłając podrobioną mapę z wariantem południowym przez cmentarz na szczycie górki sprzeniewierzając się uchwale Rady Gminy o zagospodarowaniu przestrzennym, gdzie wariant ten był wyraźnie za górką. Pozostaje pytanie czy w kilkunastotysięcznej gminie znajdzie się kandydat który będzie w stanie podjąć w tej kwestii jednoznaczne zobowiązanie obronienia dobrego dla całej gminy wariantu południowego wbrew wszelkim naciskom biznesowym i politycznym i pokaże wyborcom ludzką … twarz.
  No i oczywiście niech wszyscy kandydaci jednoznacznie odniosą się do planów włączenie przylegających do Radomia miejscowości i generalnie jaki mają pomysł na rozwój naszej gminy.
  A pole do popisu chyba jest, po wybudowaniu obwodnicy S12 przez naszą gminę przebiegać będą dwa bardzo ważne szlaki komunikacyjne wsch-zach i pół-południe, ważne nie tylko w Polsce ale i w Europie, tędy będzie szedł tranzyt na całą Europę. Co więcej na terenie naszej gminy będzie się znajdował węzeł między tymi drogami, jeden z najważniejszych w tym kraju. Bliskość Radomia i obietnice rozwoju lotniska w Sadkowie także dają dalsze perspektywy na ściąganie inwestorów do naszej gminy. Uważam, że w tej sytuacji nie wystarczy, że ewentualnie nowy wójt otworzy nowe przedszkole czy kupi nowy wóz strażacki. Nasza gmina może rozwijać się jak podwarszawski Raszyn, przynosząc jej mieszkańcom rzeczywisty rozwój i bogactwo, lub może stać się pożywką dla rozwoju Radomia, który wszystkie środki pochłonie, łaskawie rzucając peryferiom jakieś ochłapy.

  Odpowiedz
  1. vivakowala

   Pijany Mistrzu! Twoja wypowiedź to SAMO SEDNO tego co przed nami!!! Oby się pojawił godny zaufania ,silny,decyzyjny i charyzmatyczny NOWY kandydat lub co daj Boże kandydaci na fotel wójta naszej gminy--bo Ci co nas tak srodze zawiedli,rozczarowali bez okrucha wstydu i autorefleksji mają czelność i odwagę znowu pchać się do władzy!!! To samo dotyczy się również kandydatów na RADYCH!!!---szkodniki INTEGRACJI niech odejdą,bo okazali się zdrajcami tutejszego społeczeństwa a udowodnili to już zbyt wiele razy!!!

   Odpowiedz
   1. ja

    o wyborach cos tu sie juz gada-to moze wie juz ktos po ile w tm roku bedzie placil (usunięto przez administratora) za glos-kasa mi potrzebna,trunek tez moze byc,jedyna okazja wyrwac co.

    Odpowiedz
  2. Tutejszy

   No, no Pijany Mistrzu słuszne zdania analizy. Każdy się z tym zgodzi.
   D. B - uczeń czarnoksiężnika
   S. S - powrót zombi i od razu atakuje
   Integralsi - publiczny pokaz ludzkiej du... y
   To się nadaje puścić w eter.

   Odpowiedz
 28. ZZWsz

  Reprezentując ZZWsz (Związek Zawodowy Wyborców szmaciarzy) apeluję o podwyżkę - waloryzację o wskaźnik inflacji z 4 ostatnich lat, oraz premię ekstra za głosowanie poniżej godności.

  Odpowiedz
   1. ja

    a mi to loto kto bedzie tym wujtem bo tyle z nich pozytku co nic to pujde zaglosowac jak mi zaplacom jak (usunięto przez administratora) ostatnio, sie da sie pujdzie

    Odpowiedz
  1. niezabutka

   A ja przypominam,żeby transport był zapewniony JAK POPRZEDNIO u Integralsów ,bo te babki i dziodeczki chętniej zagłosują ,no i ten krzyzik niech tam pomogą namalować przy tym zapłaconym okienku -takie ,,taxi-głosik''i ,,pomocna rączka''

   Odpowiedz
   1. xyz

    Co mi tu ku ...... komentarza nie wpuszczata -chciałem tylko powiedzieć jakie przy poprzednich wyborach stawki były za głos płacone(np mnie) przez kumendanta bo ktoś tu pytał przecież. 🙁

    Odpowiedz
 29. Lambada

  Pijany Mistrz powiedział wszystko na temat.
  Czytajcie Pijanego, ale z charyzmą Mistrza.
  Wyrasta na prawdziwego "medium" Kowali.

  Odpowiedz
 30. miejscowa

  Teraz dla naszej gminy być albo nie być jest wybór wariantu drogi S- 12. My musimy walczyć o swoje. A nasi urzędnicy powinni dbać o nasze wspólne dobro - naszą gminę. Nie można się poddawać. Dlaczego interesy Radomia mają być ważniejsze niż nasze ? Radom ma wiele możliwości, my nie. Obecne wybory są szczególnie dla nas ważne. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś uczciwy, kto wreszcie będzie chciał być dobrym gospodarzem dla Kowali.

  Odpowiedz
 31. Cikita

  Czy to prawda, że DB będzie startował z poparciem PiS-u??
  Czy Pana DB przypadkiem nie usunięto z PiS za kolaboracje z PSL??
  Czy ktoś wie na ten temat więcej??
  Jest to istotne z punktu widzenia wiarygodności tego kandydata na wójta!!

  Odpowiedz
  1. BB z wiarą

   Taaa ... Będzie startował z PIS-u dokładnie tak jak Sławek Stanik . Przecież Wicie , że w imię wyższych celów ( i POnad podziałami) zgłosił swoją gotowość do kandydowania z listy PIS-u na wójta Kowali. Liczę , że mądrala (kryptoreklama - usunięte przez administratora) pokusi się o rzetelny komentarz w tej kwestii.

   Odpowiedz
   1. Pląsacz

    Czy to możliwe?. Nie wierzę, że S. S chciał startować z listy PIS.
    BB wiesz co piszesz?. Nie wciągnełaś czegoś na luz?.

    Odpowiedz
    1. ja

     Wszystko możliwe. Też o tym słyszałem. Widać, że z której strony wiatr zawieje... czy można zaufać takiemu kandydatowi?

     Odpowiedz
    2. Irek

     No nieźle. Ma facet parcie na fotel wójta.
     S.S był już w tylu partiach, że można śmiało powiedzieć że jest bezpartyjny.
     Kanibal polityczny, obłuda i mega hipokryzja.
     Czy taki człowiek czuje szacunek dla samego siebie?
     Bo do wyborców, mieszkańców to wiemy już że nie.

     Odpowiedz
 32. Lambada

  Gościunio 4 lata temu startował z listy PIS i zebrał głosy elektoratu PiS-u i prawie wygrał wybory. Dostał posadkę v-ce i przefarbował się na PSL - za pewne za na mową swojego "mistrza" T. O - jak mawiał.
  Więc kim on jest? , jakie ma przekonania?.
  PSL-to przecież koalicjant PO, więc do PIS-u dzieli te partie kosmos.
  Więc dlaczego DB tak się zachował?. Ale może to dobrze. Przynajmniej pokazał prawdziwe oblicze - nie ważne z kim byle do władzy.
  Ja uważam, że DB jest całkowicie niewiarygodny - udowodnił już to.

  Odpowiedz
 33. miejscowa

  Gdy ukażą się listy wyborcze wszystko się wyjaśni. Pogłoski nie zawsze się sprawdzają. A czasem ktoś może zmienić zdanie. W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Tym razem każdy powinien się dobrze zastanowić na kogo odda głos. W małych miejscowościach ludzie się znają. Głosujemy na ludzi nie na partię. Bo ostatecznie to ludzie podejmują decyzje zgodnie ze swoimi przekonaniami i wartościami. Nie wiem tylko czy nowe władze będą mogły jeszcze naprawić to co zepsuli inni. Może jednak nie wszystko zepsuli.

  Odpowiedz
  1. Faustyna

   Tak miejscowa, w małych gminach jak Kowala głosujemy na człowieka.
   Ale zwróć uwagę na to, że sam kandydat (szczególnie na wójta) bez poparcia i zaplecza politycznego będzie tylko lubianym i szanowanym wójtem. Po zakończonej kadencji ludzie powiedzą, że nic dla Gminy nie zrobił. Nowy Wójt Gminy Kowala musi podjąć ogromny wysiłek, żeby wydobyć tą gminę z recesji i wprowadzić nową jakość w życiu publicznym i nową jakość w funkcjonowaniu UG Kowala. Wójt chcąc realizować inwestycje strategiczne zmieniające jakość życia mieszkańców, musi pozyskać fundusze zewnętrzne a bez zaplecza politycznego nie wiele zdziała.
   Dlatego miejscowa trzeba zwrócić uwagę z jakiej opcji politycznej lub z jakim poparciem politycznym kandydat na wójta się identyfikuje.
   To samo dotyczy radnych.
   Historia v-ce DB pokazała jak bardzo jest nieodpowiedzialnym urzędnikiem. Trzeba powiedzieć wprost, że oszukał swoich wyborców którym serce bije po prawej stronie przechodząc do PSL kierując się hiper egoizmem. Porzucił idee dla stanowiska.
   Jeśli chodzi o byłego wójta S. S to sam sobie zapracował na swoją opinię. Nikt nie chce jego powrotu i powtórnie zasmakować jego dobroci i sprawiedliwości. Jego klubik Integracja wsławia się coraz większym błazeństwem.
   BB napisała "Kowalo Walcz".
   My już od dawna Walczymy o prawdę, sumienie i moralność.
   Nie stójcie z boku obojętnie. Jeśli chcemy zmian trzeba się zaangażować i podjąć ryzyko.

   Odpowiedz
 34. miejscowa

  To prawda. Poparcie " wyższej instancji" jest ważne. Ale mieliśmy już urzędników z różnych opcji i prawdę mówiąc niewielka była różnica. Myślę, że niezależnie od opcji politycznej ( co oczywiście trzeba brać pod uwagę) dużo zależy od samego człowieka. Mam nadzieję, że pojawi się ktoś godny zaufania. Prawdziwy mąż stanu dla naszej Kowali. Chyba zasługujemy na to. Tylko czy tacy istnieją?

  Odpowiedz
 35. Pijany Mistrz

  "Wyższa instancja" to zwykle układy polityczno-mafijne gdzie wszyscy pracują na leadera, a później muszą ślepo wykonywać polecenia takowego. Owszem czasem takie działanie może być skuteczne, ale zależy to od klasy ludzi, od tego czy można im zaufać, a także od transparentności całego procesu. Nie zgodzę się, że nie można zrobić nic dobrego "poza układem", wójt przede wszystkim powinien być managerem potrafiącym szukać szans rozwoju w znacznie szerszym spektrum możliwości, niż tylko ochłapy rzucane z administracji centralnej, zwłaszcza przy tak dogodnym dla rozwoju położeniu naszej gminy, powinien na ile to możliwe ułatwiać rozwój przedsiębiorczości lokalnej i pozyskiwać inwestorów z zewnątrz. Oczywiście idealnym był by wójt z kompetencjami jak powyżej, jednocześnie mający "przyjaciół" w jednostkach nadrzędnych administracji, jednak takie układy muszą być poparte jednoznacznymi deklaracjami w kwestiach zasadniczych, by dla tych układów nie zechciał sprzedać swych wyborców za perspektywę awansów w strukturach partyjnych.

  Odpowiedz
    1. viwakowala

     Pijany Mistrzu! jeżeli potrafisz też na trzeźwo tak analizować sytuację gminno-polityczno-ekonomiczną to ujawnij się szybko i stawaj do wyborów na włodarza naszéj gminy-jest ona w pilnej potrzebie,bo uległa strasznej destrukcji na przestrzeni tych co najmniej 12lat!!! ,,żniwo wielkie ,ale robotników (uczciwych) mało...."

     Odpowiedz
  1. Faustyna

   Oczywiście, że wójt w ramach własnego gminnego budżetu może coś zdziałać.
   Ale szału nie będzie - jeśli wójt będzie gospodarny a rada gminy rozsądna.
   Jeśli chodzi o inwestycje strategiczne to za mało.
   Natomiast zgodzę się z tym, że Gmina Kowala powinna pozyskiwać inwestorów z zewnątrz. Posiada atrakcyjne tereny pod biznes.
   Np: w Kosowie na terenach dawnego PGR zamiast sprzedawać działeczki pod zabudowę jednorodzinną (jakoś mało chętnych) to powinno tam powstać duże centrum handlowe typu np. Castorama. Lokalizacja idealna, blisko Radomia, klient by był, a podatki z działalności szły by do gminnej kasy Kowala.
   Ale chyba z obecnej władzy nikomu na tym nie zależy.
   No właśnie, Wójt musi być dobrym menadżerem lub mieć dobrych doradców.

   Odpowiedz
 36. Mel

  Co tu marzyć o pozyskiwaniu inwestorów, skoro nasz Urząd nie jest zainteresowany nawet tym, co dają. Inne gminy stale korzystają np. z funduszy ekologicznych, a my od wielu lat - nic. Na jakie zmiany można liczyć, skoro do władzy znów pchają się ci sami spece?

  Odpowiedz
 37. Realistka

  Prawda jest taka, że jeżeli nie znajdzie się kandydat z mocnym kręgosłupem i zasadami to będziemy patrzeć na początek końca tej gminy w aspektach zarówno moralnych, ekonomicznych ale i społecznych.
  Pytanie kieruję do wszystkich. Czy naprawdę tego chcemy?.

  Odpowiedz
    1. Lambada

     My chcemy nowiuśkiego na dotarciu prosto z fabryki z gwarancją 5 letnią Męża Stanu.
     Tamten mąż STANu nadaje się już tylko do kasacji.
     Stacja demontażu wraków działa pełną parą 24 h w Gminie Kowala.

     Odpowiedz
 38. Pląsacz

  Dlaczego mnie nikt nie poinformował o balu na festynie.
  Przecież wiecie, że miałem pląsać z "mieszkańcem" do samego rana.
  Jak ja teraz wyglądam?, Jak się wytłumaczę?.

  Odpowiedz
   1. Pląsacz

    Jak to nie będzie festynu?? No co wy?? Kto tak zarządził?? Dlaczego?? Za co?? Czyżby zemsta?? A to integracja?? Wszystko jasne!!

    Odpowiedz
    1. Pląsacz

     A tak bardzo liczyłem na zbliżenie z "mieszkańcem" podczas walca.
     A tu nic z tego. Festyn odwołany.
     Żal, ach żal.

     Odpowiedz
  1. BB z wiarą

   Czyli co ? Mieszkańcy Kowali nie dali się nabrać PSL -ej narracji z powiatu? Podobno Pan Osiński był zachwycony formułą imprezki... Kiedy patrzyło się jak nasz wójt dukał i ledwie dychał ze sceny , to czysto po ludzku-czlowieku daj już nam od siebie odpocząć...

   Odpowiedz
   1. Kot Prezesa

    No, no - to BB wybrała się na imprezkę a Wiary ze sobą nie zabrała.......ładnieś nas załatwiła siostrzyczko........i Megiery nie odtupałem 🙁

    Odpowiedz
     1. Matahari

      Zaraz, zaraz, gdzie ja jestem?
      Chyba blogi pomyliłam.
      Nie BB, tylko DB jest naszym szpiegiem.

   2. Powiatowy

    To co, chyba tłumów nie było na tej PSLowej imprezce.
    Formuła była tylko dla samej formuły.
    T. O dukał i dychał, ale jeszcze chce być orędownikiem narodu w powiecie.
    Czy ci ludzie nic a nic nie mają odrobinę samokrytyki?
    Czy nie czas dać ludziom odpocząć od siebie p. Tadeuszu?
    W powiecie jest już tylko sam mech i leśne dziadki.
    Dajcie młodym i kreatywnym zmieniać Powiat i Polskę.

    Odpowiedz
    1. BB z wiarą

     Święte słowa...p.Tadeusz przez ostatnie lata w UG dał popis niekompetencji ,lenistwa, braku kreatywności . Tak bardzo był przejęty sprawami mieszkańców , że najchętniej to pasjami nie przychodził do roboty . Tam przecież miał z-cę DB , który z tępego lansu zrobił sposób na funkcjonowanie w UG. Mimo , że się powtarzamy to zwracam uwagę szanownych blogowiczów, jak szkodliwym elementem życia publicznego i samorządowego Jest "mistrz" p.DB . Pan Tadeusz (usunięto przez administratora) niech idzie na emeryturę i tam zajmuje się swoim kłopotliwym hobby - my naprawdę tu w gminie , ani w powiecie nie musimy tego oglądać.

     Odpowiedz
     1. Z górki widać lepiej

      No dobra gadacie sobie jacy oni żli i (S.S, M.G, T.O, D.B) i wogóle a czy jest ktoś kto jest wstanie to zmienić?
      Czy znajdzie się "czarny koń" tych wyborów który przekona mieszkańców do siebie?

 39. GutMir

  Powiedzmy głośno NIE dal grupy radnych z dezintegracji którzy są przeciwni wszystkimi i wszystko co robią inni a ich wódz naczelny nie chce i nie rozumie jest negowane Popierają tylko to co według ich wodza jest korzystne dobre i daje profity dla nich samych Towarzystwo Wzajemnej Adoracji A integracja gdzieś głęboko ukryta

  Odpowiedz
 40. Kowal

  Ooo, witam GutMira na forum.
  Myślałem już, że grupa pościgowa w białych rękawiczkach gdzieś Cię dopadła, związała i prowadziła z Tobą dialog społeczny opiekając żeberka nad żywym ogniem niczym Kmicicowi.

  Odpowiedz
 41. GutMir

  Za panowania wodza dezintegracji festynom nie było końca odbywały się co roku i to po dwa dni w towarzystwie najlepszych i najdroższych gwiazd polskiej estrady skąd takie sknerstwo w dezintegracji wódz zakazał zabawy BEZ niego przecież może się pojawić jak robił to w przeszłości już nie lubi się bawić

  Odpowiedz
  1. Kowal

   Podobno wodzowi dezintegracji muza Tadeuszowa nie odpowiada.
   Gwiazdy za słabe, rytmy nie takie, towarzystwo wsiowe, etc...
   Wódz po przerżniętych wyborach obraził się śmiertelnie na wszystkich.
   Przyszedł by, ale nie jest wójtem. Więc jak tu przyjść jako zwykły mieszkaniec?
   Może w przebraniu- jeśli trafi się bal maskowy.

   Odpowiedz
   1. vivakowala

    Bal maskowy właśnie się zaczyna!!! Cieeekawe jaką to maseczkę przywdzieje tym razem wspomniany WÓDZ INTEGRALSÓW w czasie kampanii wyborczej,coby przekonać do siebie tych co jeszcze się łudzą i wahają? Maseczkę rudego liska witaliska przywdzieje, a może miluśkiego kotecka ??---będzie bajerował jakiż to dobry i wspaniały zamierza być--miodzio!!! A to,że S-12 dzięki jego decyzji przerżnie Gminę centralnie na pół bezpowrotnie to drobny szczególik!!-jedną kadencyjkę jakoś się pociągnie (usunięte przez administratora)

    Odpowiedz
    1. BB z wiarą

     Wódz integralsów...brzmi prawie dumnie. To ten sam z przed czterech lat z "patologią" na swych nieszczerych ustach . Co teraz nam zaserwuje ? Zrobi wszystko by jednym zaimponować a innych zmanipulować . To będą tylko chwyty marketingowe... Ciekawa jestem ludzi którzy z nim pójdą . Przecież jego przewrotność i paskudny charakter znamy już doskonale...

     Odpowiedz
     1. Z górki lepiej widać

      A ja tam nie jestem ciekawy tych ludzi którzy pójdą z nim, a raczej za nim (bo to różnica).
      Marszałek Piłsudski takich szkodników zsyłał na wyspę.
      Niech tam wzajemnie dobierają sobie do d...y.

   1. Irek

    Wolna od S. S, MG, TO, DB, klubu integracji.
    Wolna od kłamstwa, kolesiostwa, mataczenia, nieuczciwości, bezmyślności, braku honoru, arogancji, niegospodarności.
    Przywróćmy uczciwość, moralność, honor w życiu publicznym.

    Odpowiedz
 42. Zeus

  Jak wiemy kiedy wybory to pamiętamy o zachowaniu byłego wójta który po przegranych wyborach pozostawił urząd bez przekazania następcy porzucił stanowisko pracy to wielki brak odpowiedzialności i honoru
  Pamiętajmy i nie dajmy się nabrać

  Odpowiedz
 43. Z górki widać lepiej

  No hasła piękne, ale są to tylko hasła rzucane w przestrzeń.
  Gdzie kandydat, który weżmie na bary odpowiedzialność?
  P.s.
  Komitet tak prężnie działa, może ktoś rozsądny z komitetu by się pokusił?
  No że chyba już jest tylko czegoś nie wiem.

  Odpowiedz
   1. Tutejszy

    Słuszna słuszność BB, może tym razem pora na Panią Wójt ?
    Tylko czy takowa się znajdzie?
    Może ktoś z pań blogerów się zdecyduje?
    Drogie panie odwagi. BB z wiarą, miejscowa, chili, tutejsza, realistka, blachara, patriotka, wernychora - ojczyzna wzywa a Kowala w potrzebie. Nie oglądać się na innych. Innych nie ma.

    Odpowiedz
 44. Z górki widać lepiej

  Niezłe jaja na tym blogu, aż się chce tutaj wracać.
  Gdzie indziej to tylko suche plucie i szkalowanie obywateli.
  Sprawy ciągniecie poważne, a tu czasami taki luz.
  Chciało by się poznać was osobiście.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *