Przeskocz do treści

Sesja Rady Gminy – kolejne kłamstwa

Poinformuj innych

 

Sesja Rady Gminy - kolejne kłamstwa

Po odsłuchaniu nagrania sesji Rady Gminy z dnia 20.04.2018 r. utwierdziliśmy się      w przekonaniu, że Panowie Wójtowie również mówią jednym głosem –                    ale zupełnie innym niż my.

Ważne:

Pan wójt Tadeusz Osiński publicznie oświadczył, że oficjalne stanowisko
Urzędu Gminy w sprawie S12 wynika z Planu Zagospodarowania Przestrzennego przyjętego Uchwałą Rady Gminy 31.08.2009 r., który wskazuje przebieg korytarzy tej trasy przez teren naszej gminy.

Czy rzeczywiście?

Poniżej zamieszczamy mapę – Plan Zagospodarowania Przestrzennego z 2009 r.

W artykule „Król jest nagi” ujawniliśmy dokumenty wysłane z Urzędu Gminy             w dniu 15.06.2016 r. do GDDKiA  -  pismo oraz załączoną do niego mapę.

 • W piśmie Pan Wójt powołuje się na Plan Zagospodarowania Przestrzennego       z 2009 r.
 • Dołącza do pisma mapę, którą zamieszczamy poniżej.

Teraz porównajmy obie mapy (z 2009 r.  i 2016 r.) ......  Czy wszystko się zgadza?

 • Nie zgadza się „wariant południowy”
  (przesunięty korytarz przecina środek góry i ociera się o cmentarz - to jawny sabotaż).
 • "Wariant północny" na przestrzeni lat też uległ dziwnym transformacjom (dokładna analiza map może dostarczyć zainteresowanym wiedzy o powodach zmian tego korytarza).

Zauważmy:

To właśnie ten dokument  z 2016 r. -  spowodował naniesienie na mapę projektową  jedynego, znanego nam „wariantu północnego” przedstawionego
na  I spotkaniu informacyjnym z przedstawicielami GDDKiA.

 

 • Przedstawione dokumenty uzupełnijmy teraz wypowiedziami Panów Wójtów:

- Pan wójt Tadeusz Osiński zapytany o mapę z 2016 r. na II spotkaniu informacyjnym w szkole w dniu 18.04.2018 r. powiedział, że nie została ona wysłana z Urzędu Gminy.

- Zastępca wójta Pan Dariusz Bulski stwierdził natomiast podczas sesji, że te dokumenty wysłane z Urzędu Gminy nie mają większego znaczenia.

- Dodajmy jeszcze, że zastępca wójta dobitnie podkreślający za każdym razem rzetelność przekazywanych przez Urząd informacji, nie odpowiedział na zadane mu na sesji pytanie: Dlaczego na stronie UG zamieszczono jedynie pismo z 2016 r., które bez mapy niczego nie wskazuje i nic nie znaczy.

Zasadnicze pytanie brzmi:

Czy Urząd Gminy miał PRAWO w 2016 r. zaproponować GDDKiA korytarze S12, które pozostają w niezgodności z Planem Zagospodarowania Przestrzennego?

Zdaje się, że to już pytanie …… nie do nas.

49 myśli na “Sesja Rady Gminy – kolejne kłamstwa

 1. Z U S

  Pomijanie prawdy przez wójtów Kowali to sposób na utrzymanie się przy władzy co za wstyd ktoś za nich myśli Pytanie kto im myśli Zakłamanie Upokorzenie Społeczeństwa

  Odpowiedz
 2. Prawnik

  Proszę Państwa, jestem prawnikiem. Jeżeli Gmina posiada Plan Zagospodarowania Przestrzennego z wpisanymi od 2009 roku planowanymi przebiegami korytarza drogi S12, to oznacza to, że Urząd Gminy nie mógł w tych przebiegach wydawać pozwoleń na budowę i ich nie wydawał. Jeżeli później niezgodnie z zagospodarowaniem przestrzennym przesunął korytarze drogi to jest to niezgodne z prawem.
  Szykujcie się Państwo do pozwu zbiorowego przeciwko działaniom wójta.
  Mieszkańcy Nowego Makowa niech sprawdzą, czy Skaryszew posiadał plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli tak, to jest to tożsama sytuacja.

  Odpowiedz
  1. Ewa

   Oczywiście. Droga planowana jest od lat. Na niektórych mapach w nawigacjach samochodowych był już ten ślad naniesiony, właśnie ten z zagospodarowania przestrzennego. Na portalach handlu nieruchomościami, np: OTODOM - na mapie dostępnej, też był ten korytarz naniesiony. Plan Zagospodarowani Przestrzennego - to jest dokument prawny.

   Odpowiedz
 3. Ewa

  Trzeba przyznać, że wójt jest ryzykant. Powołuje się na plan zagospodarowania przestrzennego z 2009 a dołączają mapę ze zmienionymi przebiegami. I to i pierwszy i drugi wariant, a drugi w dodatku przez cmentarz.

  Odpowiedz
  1. Jacek

   To już nie tylko ryzyko, ale wręcz brawura. Nasze władze za bardzo przyzwyczaiły się do stanu, że nikt im nie patrzy na ręce. Zdaje się, że te czasy już minęły.
   Panowie - popełniliście fatalny błąd!!! PYCHA was zgubiła.

   Odpowiedz
 4. GutMir

  Już czas zatrzymać tą falę kłamstwa i szkodliwych działań przeciwko społeczeństwu mieszkańcom gminy Kowali przez tzw władzę gminy od kilku lat żyją na koszt społeczeństwa a nie robią nic dla
  Nas i Naszej gminy

  Odpowiedz
 5. Spuścizny Stanika

  Sesja z 20.04.2018r.
  No ciekawe,
  Wójt Osiński i wtórujący mu w-ce Bulski twierdzą że wszyscy posłowie ziemi radomskiej z lewej i prawej strony politycznej są za wariantem północnym niszczącym naszą Gminę Kowala.
  Cholera - nie wiedziałem, że nasz Wójt jest również rzecznikiem prasowym wszystkich posłów ziemi radomskiej?!?!
  Ciekawe co na to sami posłowie???
  Ale szyche mamy na urzędzie wójta - a'la impresario?.

  Odpowiedz
  1. Star Wars

   Panie spuścizno Stanika,
   to nie Wójt, czy a'la impresario - to droid z wadliwym oprogramowaniem.
   Prawdziwego Osińskiego już dawno nie ma. Zjadł go kosiarz umysłów Bulski.

   Odpowiedz
  2. Patriota

   Wójt Osiński podczas sesji powołał się na wizytę I SłOWA posła Kosztowniaka w dniu 28 marca w UG.
   Pan POSEŁ KOSZTOWNIAK i jak stwierdził WSZYSCY POSŁOWIE ZIEMI RADOMSKIEJ popierają wariant północny.

   Ludzie zapamiętajcie te słowa,

   Odpowiedz
 6. Obserwator

  Z cełej tej sesji da się zauważyć, że tylko jeden radny mówi do rzeczy i wie o czym mówi.
  Dlaczego jest osamotniony?
  Gdzie jest reszta radnych i sołtysów?. Przychodzą tylko po diety?
  Co z naszą małą ojczyzną Gminą Kowala z taką ich postawą?!!!.

  Odpowiedz
  1. patriotka

   Na terenie gminy nie brakuje postaw Judasza od tzw.,,góry'' do ,,dołu''--są ludzie którzy chcą wpuścić autostradę w środek Gminy, po domach współziomków ,bo kawałek ugoru wykupią za parę psich groszy----a smród,hałas,barykada i łzy ludzi przeznaczonych do wyburzeń zostaną już na zawsze !!! JEŻELI MOŻESZ ZROBIĆ COŚ DOBREGO DLA INNYCH I SPOŁECZEŃSTWA TO SIĘ NIE WAHAJ !! Dobro wraca do ludzi ale zło też i to ze zdwojoną siłą!!! Wypełnij ankietę przeciw wariantowi ,,B,,

   Odpowiedz
   1. Tutejsza

    Oczekujemy wiele od polityków,rządu,posłów itd,a na naszym gminnym podwórku takie bagno!!! przecież to ludzie z nas i przez nas wybrani----kogo tu będzie wybrać w nadchodzących wyborach--PRAWIE wszyscy nadają się do wyborczej utylizacji choćby za nicnierobienie i szkodliwe postawy!!!

    Odpowiedz
  2. Głos w sprawie

   Pan Radny z Kotarwic jako jedyny porusza temat S12.
   Panowie Wójtowie głośno mówią, że są za wariantem południowym, a jednocześnie, ani Oni, ani Rada jako taka nie zamierzają podjąć żadnych działań w obonie tego wariantu - wiedzą przecież, że ma on wielu przeciwników .
   Czy te kłamstwa i manipulacje nigdy się nie skończą?

   Odpowiedz
  3. Eldorado

   Radny z Kotarwic angażuje się w sprawę S-12, widać to i słychać (sesja rady). W ten sposób pomaga całej gminie, a nie tylko jak mówią mieszkańcom Kowali-Kolonia.
   Szkoda, że reszta radnych nie poczuwa się do takiego obowiązku.
   A gdzie podział się radny MG???
   Mówią ludziska, że jak pojechał świętować sukces Sołtykowa, bo tam się ochoczo udzielał razem z Panią K. - to do tej pory nie wrócił, taka impreza!!!

   Odpowiedz
   1. Mieszkaniec Kowali

    Panie Pachniewski proszę nie odpuszczać. Niech wszyscy mieszkańcy zobaczą kto jest z NAMI, a kto jest za prywatnymi interesami.
    Proszę doprowadzić do uchwały Rady Gminy w sprawie akceptacji wyłącznie wariantu południowego.

    Odpowiedz
   2. Bolek

    Moi drodzy a czy wy nie wiecie, że osoby które mają coś do ukrycia to siedzą cicho, nie angażują się lub publicznie kłamią, bo co im innego zostało. Zostali obnażeni z kłamstwa, obłudy i hipokryzji,nie mają za grosz wstydu. Jest to przykre dla mieszkańców ale i przerażające -kogo my mamy na stanowiskach urzedniczych???? NIE WOLNO SIĘ PODDAWAĆ. Oby nikczemne plany urzędników nie okazały się zbyt KOSZTOWNE dla nich samych.

    Odpowiedz
 7. Po sesji

  Możliwe, że Pan Wójt akurat w tej sprawie sporo wie mówiąc publicznie o tym, że wszyscy posłowie -z lewa i prawa popierają wariant północny przez Kowalę. Ta informacja wiele wyjaśnia - dziwne zachowanie nie tylko naszych wójtów, radnych itd - kręcenie, brak argumentów, działania na niekorzyść gmin (nie tylko naszej).
  To wszystko jest baaardzo dziwne.....

  Odpowiedz
  1. Wyborca

   Ciekawe, czy Pan Osiński zdaje sobie sprawę z tego, że wziął na siebie sporą odpowiedzialność wypowiadając się publicznie w imieniu Posłów Ziemi Radomskiej (wskazuje nawet nazwisko) . Ta informacja cieszy się dużą popularnością. I to w dodatku w roku wyborczym....

   Odpowiedz
 8. Tubylec

  Pan wójt Osiński zdecydowanie musi już odpocząć, bo stracił nawet instynkt samozachowawczy - w tej kadencji strzelił sobie już nie tylko w oba kolana.
  Natomiast Pan Zastępca - jak widać - nie uczy się na błędach - ani swoich, ani swego przełożonego. Obu Panom już bardzo dziękujemy.

  Odpowiedz
 9. Kowal

  Osiński ma wielkie pretensje, że nie brał udziału w spotkaniu z posłem Kosztowniakiem, kurde przecież on nigdzie nie brał udziału w żadnym spotkaniu.
  Nawet jak złożył deklaracje, że pojedzie do GDDKiA reprezentować Gminę to też go tam nie było. Olewa świadomie wszystko, a przed kamerą na sesji zgrywa jarząbka i udaje pokrzywdzonego. Tragiczny z niego aktor.
  Tych spotkań było pewnie więcej w różnych miejscach - gdzie pan był panie wójcie Osiński???.
  Czyżby dorwała choroba filipińska.

  Odpowiedz
 10. Lama

  Jeśli informacja o stanowisku naszych Posłów jest prawdziwa, to rzeczywiście jesteśmy prawie bez szans. Mimo wszystko nie poddawajmy się! Pamiętajmy - w roku wyborczym zdarzają się cuda. Czasem bardzo wielkie cuda.

  Odpowiedz
 11. Anonim

  Uważam że cała ta sprawa po prostu jest śmierdząca. Skala kłamstwa jest duża. Nadmieniam, że ludzie na takich stanowiskach jak wójt zobowiązani są do zdroworozsądkowego myślenia i świadczenia prawdy. A tutaj????!!!! Budowa tej drogi od początku na pewnych jej etapach przeczy zdrowemu rozsądkowi.To wszystko już było poruszane na blogu.Jezeli informacje o stanowisku naszych posłów są prawdziwe to może jest to jakiś klub układ zamknięty, wy nam pomożecie, my wam pomożemy i interesy się kręcą.Czasami zastanawiam się czy czasy komunistyczne na pewno minęły, bo mam wrażenie że myślenie nadal pozostało.

  Odpowiedz
 12. Dr Quin

  Ten gość Osiński ma już całkiem wypalony mózg chyba, mówi o tragedii ludzi którzy stracą domy, likwidacji gminy w przeciągu 10 lat, to wszystko przez "bezmyślność" jakichś polityków patrzących tylko na słupki poparcia w Radomiu- i się uśmiecha z wielkim zadowoleniem. Psychopata.

  Odpowiedz
  1. expres

   ANKIETY;ANKIETY;ANKIETY!!!------wypełniać ankiety :zdecydowanie negatywnie dla wariantu ,,B''niszczącego GMINĘ na pierwszej stronie! przekazywać w sklepie odzieżowym w kowali (u p. Antczak) ;do skrzynki pocztowej Kowala-kolonia 10,,b''...Kowala-kolonia 2,,C''--przekażemy wprost projektantom w W-wie.Po tym wszystkim trudno zaufać Urzędowi Gminy !

   Odpowiedz
 13. Zeus

  Wójt 28marca2018 miał bronić interesy gminy Kowali w GDDIA w Warszawie A on został i po co Spotkał się z posłem za naszymi plecami NIC O NAS BEZ NAS

  Odpowiedz
 14. GMO

  Jeśli posłowie odwiedzają wójta to niech wójt zorganizuje spotkanie MY WSZYSCY mieszkańcy gminy Kowala chętnie posłuchamy posła i wszystkich obecnych

  Odpowiedz
 15. Tadeusz Łosiński

  Przespałem wybory i niechcący obudziłem się wójtem. Staram się jak mogę ale tak na prawdę nie znam się na swojej pracy, proszę o wyrozumiałość. Jeżeli to wszystkich pocieszy to oficjalnie zaproponowałem już wariant D przez mój dom.

  Odpowiedz
 16. ZEUS

  Wójt zorganizuje spotkanie z posłami w gminie Kowala Ale stan jego zdrowia jest krytyczny a choroba postępuje w zawrotnym tempie Nie wiem czy dotrwa do tego czasu i da radę potwierdzić Wypowiedzi z sesji rady gminy i poparcie jakim go wszyscy parlamentarzyści obdarowali w tajemnicy przed ludem Kowali ?

  Odpowiedz
 17. miejscowa

  O co tak naprawdę chodzi z tym ulubionym przez wójtów i niektórych posłów ziemi radomskiej wariantem ? Dlaczego uważają, że jest najlepszy ? Przecież to nieprawda. Miejmy nadzieję, że decyzję podejmować będą ludzie nie zamieszani w lokalne interesy.

  Odpowiedz
 18. Zeus

  Wszyscy mieszkańcy wiemy o co chodzi przy budowie S12 jak nie wiemy o co chodzi to zawsze chodzi o to samo Tylko dlaczego my mamy za to płacić i milczeć na to bezprawne działanie

  Odpowiedz
  1. Real

   Zobaczcie jak samorząd gminy Puławy walczy o zmianę węzła drogowego, który jest dla nich szkodliwy (artykuł w internecie) - nie to co u nas.
   Przeczytajcie też komentarze pod tym artykułem. Piszą w prost, że S-12 buduje się pod bogatych cwaniaków, wprost do ich działek z biznesem bo za to zapłacili. Jeśli chodzi o zwykłego Kowalskiego, to nie ma nic do powiedzenia. Rozwala się jego dom i całe jego życie.
   Dlatego nie możemy siedzieć cicho i się bać - to najgorsze rozwiązanie.
   U nas sytuacja jest taka sama jak w tym artykule - S 12 buduje się pod konkretnych ludzi niszcząc życie i dobytek zwykłego uczciwie pracującego obywatela.
   Nie godzimy się na to i będziemy walczyć z tą patologią.
   My wszyscy razem zjednoczeni możemy to powstrzymać, ale musimy przestać się bać, musimy trzymać się razem i być konsekwentnym w działaniu.

   Odpowiedz
   1. Zgodnie z prawem i sprawieliwością

    Jeśli w Radomiu i gminach skażonych przebiegiem drogi S-12 istnieje "układ zamknięty" - to należy zgłosić do Prokuratury podejrzenie o popełnieniu przestępstwa!

    Odpowiedz
    1. Zgodnie z uczciwością

     Jeśli odwołuje się Pan do PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI -- w sensie moralnym, jak również partyjnym -- to rzeczywiście, właśnie tak powinien Pan postąpić. Popieram.

     Odpowiedz
 19. GMO

  Jesteśmy razem gdyby tak nie było to nie było by tego kłamstwa ataku na karzdym kroku przez w/w zwanych wojtami i ich zleceniodawców kim kolwiek są

  Odpowiedz
 20. Oburzony

  Do Komitetu Społecznego Kowala-S12.
  Słyszałem, że ktoś kto swoją pozycję społeczną od lat buduje na kłamstwie, a ostatnio zasłynął jako obrońca Sołtykowa z napisem na czapce razem ze swoją koleżanką w Echu Dnia - chodzi i rozpowiada że policja węszy przy listach z zebrania jakie zorganizowali mieszkańcy gminy Kowala w świetlicy "szansa" z przedstawicielami urzędu gminy Kowala w sprawie S-12.
  Otóż prawda jest taka, że policja owszem sprawdza listy podpisane przez mieszkańców naszej gminy w dużej części sfałszowane (ciekawe na czyje zlecenie) przeciwko wariantowi tzw. "południowemu " opowiadając się tym samym za wariantem niszczącym naszą Gminę Kowala tzw "północnym".
  Sugeruję, żeby szacowny Komitet Społeczny, który dzielnie walczy o naszą wspólną Gminę Kowala, odniósł się lub zareagował na te kłamstwa pewnego radnego z napisem na czapce.

  Odpowiedz
 21. Alonzo

  No facet bezpardonowy, z ogromnym tupetem. Ma szczęście, bo mieszkańcy Kowala-Kolonia to bardzo "elegandzcy" ludzie. Bo normalnie to powinien zostać przepędzony.

  Odpowiedz
  1. tutejsza

   Taka okazja żeby się pokazać--a tu go nie dopuścili przed obiektyw--dopiero go skręcało z żalu!

   Odpowiedz
   1. pat

    Ma MG ogromne szczęście,że ludzie zgromadzeni,a było ich trochę ,nie zaczęli go rozliczać publicznie z jego działalności jako radnego od wielu kadencji--przecież uczestniczył w tworzeniu tych CHORYCH PLANÓW zagospodarowania przestrzennego -zaplanowania autostrady przez środek gminy--to jemu , innym radnym i wójtowi z 2009r zawdzięczamy te tarapaty ,tę walkę którą teraz musi tutejsze społeczeństwo prowadzić!!! Faktycznie ludzie tu żyjący mają ogromną klasę!

    Odpowiedz
 22. Zeus

  G M ma zanik pamięci i jest nie świadomy tego co robi złego
  Krzywdzi wszystkich prawych dobrach uczciwych ludzi którzy nie dają się wciągnąć w jego intrygi i knowania na szkodę państwa

  Odpowiedz
 23. Kowala Walcząca

  MG przyczepił się jak rzep psiego ogona do dzielnych i zdeterminowanych obywateli tej gminy.
  Chciał zabrać głos, ale jego aparat mowy jest w stanie wypowiadać same kłamstwa lub wychodzi mu jeszcze dobrze drżącym głosem wójt Stanik, Stanik, Stanik, Stanik, Stanik........................................... dlatego z wywiadu nic nie wyszło.
  On jest tutaj persona non grata - zapracował sobie na to bardzo, bardzo.

  Gwiazdami wieczoru natomiast byli wszyscy Ci ludzie, którzy postanowili walczyć o ten kawałek naszej ziemi.
  Wójt Osiński i wtórujący mu w-ce Bulski podśmiewają się z nas pod nosem i dalej są przekonani że zrealizują swój kretyński plan i rozwalą Gminę Kowala na pół tragicznym w skutkach wariantem "B".
  My mieszkańcy mówimy NIE.
  Wasze fatalne urzędowanie dobiega końca i naleźy je solidnie rozliczyć!!!
  Co raz więcej słychać głosów z różnych zakątków gminy o zgłoszeniu sprawy do prokuratury na działalność wójtów na szkodę naszej gminy. Należy im się to jak najbardziej.
  Ci zwykli obywatele mieszkający tu naprawiają to co spieprzyli poprzednie i obecne władze.
  Z tą różnicą, że Ci dzielni obywatele ratują Gminę Kowala za darmo - a wójtowie i niektórzy radni rozpieprzają Gminę Kowala za grubą kasę.

  Wnioskuję, żeby wójtowie i rada gminy Kowala zrzekła się swoich uposażeń na rzecz tych dzielnych obywateli naszej gminy Kowala.

  Odpowiedz
 24. Karamba

  Wczorajsze spotkanie mieszkańców Kolonii Kowala pokazało, że lokalna społeczność tej części miejscowości ma do siebie duży szacunek. Wczorajszy pstryczek w nos "Pierwszemu lanserowi gminy" pokazał, że nie którzy nie mają ani krzty honoru pokazując się wśród mieszkańców (dalszych sąsiadów), których wcześniej podnosząc rękę "Za" na sesji rady gminy skazano na tułaczkę. Ale cóż wybory idą a głosy trzeba zbierać. Panowie pseudoradni z miejscowości Kowala i Kolonia Kowala myślę, że jak piosence zespołu Perfect "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść", niestety dalsza część tekstu piosenki jest nie dla was. P.S życzę miłego spoglądania w lustro przy porannej toalecie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *