Przeskocz do treści

S12 – historia prawdziwa

Poinformuj innych

 

S12 – historia prawdziwa

Wielcy budowniczy Kowali
Wielcy budowniczy Gminy Kowala

 

S12 - historia prawdziwa

Nie było łatwo, ale udało się nam zdobyć większość kluczowych dokumentów
w sprawie S12 i poukładać je w całość.
Obrazują one proces projektowania tej trasy przez teren naszej gminy.
Fakty te były ukrywane przez 10 lat i nigdy nie miały trafić do wiadomości publicznej.

1. Od roku 2001 zgodnie z ówczesnym „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kowalaw świadomości mieszkańców  istniał projekt przebiegu trasy S12 w postaci trzech wariantów:
-  wariant (W1) – zlokalizowany na granicy Kowali-Kolonii i Augustowa
-  wariant północny (W3) – biegnący przez Kowalówkę blisko posesji
Pana Sławomira Stanika
- wariant południowy (W2) – umiejscowiony w dole za kościelną górką.

Poniższa mapa – to dokument „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kowala” z tamtego okresu:

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Kowala z 2001 r.- mapa
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Kowala (Uchwała Rady Gminy Kowala z dnia 14 września 2001 r. Nr: IV/21/2001)- mapa

 

2. W roku 2008 w trakcie swojej I kadencji wójt Pan Sławomir Stanik wystarał się      o to, aby mieć wpływ na projekt przebiegu S12 przez naszą gminę.

Poświadczają to poniższe pisma:

3. Zaraz potem, na początku 2009 r. z naszego Urzędu Gminy wyszła propozycja dokonania zmian w „Studium uwarunkowań” dotycząca przebiegu S12.
Zmianę tę zaopiniowała pozytywnie GDDKiA, a następnie Rada Gminy zatwierdziła ją uchwałą, co potwierdzają poniższe dokumenty:

Zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kowala z 2009 r.- mapa
Zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kowala z 2009 r.- mapa

 

Tak więc od 2009 r. „Studium uwarunkowań” zawierało zmieniony projekt S12           z dwoma wariantami przebiegu:
- wariant północny – biegnący przez Kowalówkę, został odsunięty na niewielką
odległość 
w kierunku południowym
- wariant południowy – zlokalizowany za kościołem, pozostawiony bez zmian.

Decyzja o przesunięciu korytarza S12, wbrew obowiązującym procedurom,
nie została poprzedzona żadnymi konsultacjami społecznymi. Nie zostali o niej poinformowani nawet ci mieszkańcy, których domy znalazły się w korytarzu
tej trasy. Na stronie BIP UG nie zamieszczono załącznika zawierającego tę mapę.

4. W 2016 r. w wyniku działań obecnych wójtów: Pana Tadeusza Osińskiego
oraz zastępcy Pana Dariusza Bulskiego doszło do usunięcia z projektu przebiegu S12 wariantu południowego. Stało się tak za sprawą wysłanego przez nich                 do GDDKiA pisma wraz z mapą, która zawierała:
- wariant północny – zgodny ze Studium Zagospodarowania z 2009 r.
- wariant południowy – przecinający cmentarz parafialny – niezgodny ze Studium.

Pismo oraz mapa zawierają zafałszowane informacje. Mapy nie upubliczniono
na stronie gminy.

Oto te dokumenty:

Dokumenty te stały się powodem odrzucenia wariantu południowego
(przez cmentarz), co potwierdził Zastępca Dyrektora Oddziału GDDKiA Pan Tomasz Kwieciński w piśmie skierowanym do Komitetu Społecznego z dnia 14 maja 2018 r.

5. Dnia 14 grudnia 2017 r. odbyło się I spotkanie informacyjne, na którym  przedstawiono zaskoczonym mieszkańcom jedyny wariant północny.
Ten wariant przecina centralnie gminę, co grozi katastrofalnymi dla jej rozwoju skutkami oraz wymusza wyburzenie kilkunastu posesji.

6. Dalszy ciąg sprawy znany jest czytelnikom tego bloga – w dużym skrócie, to: założenie Komitetu Społecznego „Kowala S12”, a następnie bezkompromisowa walka o przywrócenie wariantu południowego, pozyskiwanie dokumentacji, ujawnianie prawdy, przeciwstawianie się mataczeniu i nieustającym manipulacjom
ze strony decydentów.

7. W wyniku walki Komitetu Społecznego, udało się uzyskać naniesienie na mapę wariantu południowego – bez wyburzeń, o czym mieszkańcy zostali poinformowani na II spotkaniu informacyjnym w dniu 18.04.2018 r.

8. Obecnie GDDKiA rozpatruje dwa warianty S12, ale sytuację komplikuje fakt wysłania do GDDKiA przez obecnych wójtów propozycji nowego wariantu
tzw. „miedzytorza” – pomimo wywalczonej przez Radnego Kotarwic Wiesława Pachniewskiego uchwały Rady Gminy zawierającej oficjalne poparcie dla wariantu południowego (C).

9. Z niecierpliwością czekamy na III spotkanie informacyjne z przedstawicielami GDDKiA , które zaplanowane zostało na początek listopada.

10. Jakie decyzje zapadną w najbliższej przyszłości? Z całą pewnością zależą one
od wyników najbliższych wyborów samorządowych. Świadomość tego faktu pociągnęła za sobą nasze zaangażowanie w obecną kampanię wyborczą,
która w naszym uznaniu daje nadzieję na optymalne rozwiązanie problemu S12 - czyli przeprowadzenie trasy wariantem południowym (C).

Przedstawione powyżej treści wykazują aktywny udział byłego i obecnych włodarzy naszej gminy w projektowaniu przebiegu trasy S12, w dostępnym nam na obecną chwilę zakresie dokumentacyjnym.
Dowodzą nieprawdziwości uporczywie forsowanej przez nich tezy o wyłącznej decyzyjności GDDKiA w sprawie przebiegu S12.

Motywy postępowania wójtów nie stanowią tematu tego artykułu.

65 myśli na “S12 – historia prawdziwa

 1. Roman

  No to niezła kicha. Nie sądziłem że aż do tego stponia mogą być mieszkańcy tak bezprawnie i bezkarnie lekceważeni!!
  Jeśli nie było konsultacji społecznych w 2009r i żadnej informacji czy zebrania w tej sprawie, a cała Kowala-Kolonia zapewne to potwierdzi, to trzeba zgłosić sprawę do prokuratury i to zgłoszeniem zbiorowym, bo to działanie wójtów na pewno nie było prawidłowe, czy zgodne z prawem. Mieszkańcy przez brak należytej informacji niewłasciwie zarządzali własnym majątkiem, a to są już wymierne straty finansowe. To było zwykłe zadziałanie na szkodę mieszkańców, a na to są paragrafy.

  Odpowiedz
 2. Stąd

  Wójtowie działali na szkodę tej ziemi, swoich sąsiadów - a teraz starają się o mandaty społecznego zaufania - jakaś pokrętna ta ich moralność.

  Odpowiedz
 3. Społecznik

  Stanik to wójt, który jak pokazują załączone dokumenty, wykazał największe zainteresowanie przebiegiem S12 przez Kowalę, szkoda że tylko po to, żeby odepchnąć ją od siebie 🙁
  A miał ogromną możliwość przeprowadzić ją korytarzem bezkolizyjnym, a tak to ma kolizję z mieszkańcami!
  Egoiści nie powinni sprawować funkcji publicznych...

  Odpowiedz
  1. przeznaczony do zagłady

   JAKIM PRAWEM ??????? Powstało takie Studim Uwarunkowań, w którym dopuszcza się przecięcie NASZEJ GMINY centralnie na pół?????????
   Każdy włodarz, który coś takiego wymyśla i akceptuje to ZDRAJCA Kowali !!!!!
   Grozi to bowiem ROZBIOREM Kowali!!!!, a może taki mieli właśnie plan???????

   JAKIM PRAWEM przeznaczyli moje życie ci wielcy budowniczy do zagłady i nigdy mi o tym nie powiedzieli ??????????????????????????????????????????????????????????????

   Odpowiedz
  2. Mieszkaniec gminy

   Pan Stanik - 60 lat, 5 lat akurat do emeryturki - bo w oczach pana Sławomira bynajmniej nie widzę entuzjamu "rozwoju".
   A potem... See You Frajery z S12 pod nosem w upadłej i zanieczyszczonej gminie.
   Komu on ten rozwój proponuje?, jeżeli mieszkańcy nie obronią Kowali to zazdroszczę tym których wykupią, bo cała reszta zostanie ze smrodem i hałasem!

   Odpowiedz
   1. Obserwator

    Rozwój? cha, cha, cha
    Ja wiem kiedy się rozpoczął rozwój ale Stanika, dokładnie w 2004 roku, kiedy to dzięki SLD został kierownikiem ARiMR w Radomiu. Wtedy to jak feniks z popiołu wyrósł budowany nieudolnie wiele lat wcześniej dom. NIe ma to jak zastrzyk finansowy z budżetu państwa a potem wieloletni z gminy Kowala (wg danych Echa Dnia pensja Stanika w latach prosperity większości w Radzie Gminy była większa nawet niż ówczesnego Prezydenta Radomia). O takim rozwoju marzy Stanik i świta wokół niego, choć źle teraz nie ma, dzięki PO - posadka w Zarządzie Lokalami Miejskimi - ale to może się skończyć, więc chce Nas Mieszkańców znów "uszczęśliwić" swoją osobą, a sobie zapewnić dalszy rozwój.

    Odpowiedz
 4. Do wyburzenia

  Ludzie! Kto ma teraz odwage zagłosować na Satnika i Bulskiego niech się liczy z tym : SPRZEDALI NAS SPRZEDADZĄ I WAS - tylko kwestia czasu!!!

  Odpowiedz
 5. miejscowa

  Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy mają wiedzę na temat przebiegu trasy S 12 przez Kowalę. Wielu ludzi nie ma pojęcia jakie są zagrożenia, również dla nich. Temat ten był przez lata ukrywany, a i obecnie władze gminy nie nagłaśniają go, tak jakby był mało ważny lub dla nich niewygodny. Potrzebujemy dobrego gospodarza, lokalnego patrioty, któremu będzie zależało na tej ziemi i ludziach, którzy tu żyją.

  Odpowiedz
 6. Anonim

  ''Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy mają wiedzę na temat przebiegu trasy S 12 przez Kowalę''
  Najwyższa pora poinformować ich w inny sposób niż blog.

  Odpowiedz
 7. xyz

  No co wy,
  naprawdę nikt was przez 10 lat nie poinformował o tak ważnej sprawie??. No nie wierzę - to przecież rozbój w biały dzień!!
  To w takim razie sprawa była ukrywana najpierw przez Stanika a potem Osiński z Bulskim też nie raczyli poinformować mieszkańców, że właśnie wysyłają propozycje przebiegu trasy S12 przez wasze posesje.
  To wygląda na celowe działania - niestety.
  Wójt mieszkańcowi WILKIEM - to niedopuszczalne.

  Odpowiedz
 8. Zeus

  Witam i o propozycję konfrontacji kandydatów na wójtów pytam Zwołajmy debatę niech będzie rozwój i słuchanie ludzi z KOWALI Deklarują że mamy głos (ale tylko przy urnie wyborczej) a oni są otwarci na każdym kroku na nas i nasze potrzeby Czekam na słowa prawdy pisane i mówione bo to co mówią to już było i jest powielane a miało być dawno zrealizowane

  Odpowiedz
  1. Mia

   Nooo, a najlepszy jest złotousty Mieczysław, już chyba na trzecią kadencję próbuje wskoczyć na radnego na gazyfikacji Kowali-Kolonii.
   A gazu jak nie było tak nie będzie (bo rury za mała średnica przepustowości) ale o tym sza.......

   Odpowiedz
  1. Nocny Marek

   Właśnie przeczytałem. No nareszcie coś świeżego dającego nadzieję na przyszłość.
   Dobry program, porządni ludzie i nareszcie pokazał się nowy prężny kandydat na wójta, bo myślałem że już nie ma sensu iść na wybory.
   Ja popieram Wiesława Pachniewskiego - niech to będzie dobra zmiana dla naszej gminy.

   Odpowiedz
 9. Chili

  Już czytałem!
  Nie jest to coprawda obiecywana "kandydatka" numer trzy (Kocie Prezesa masz wciry), ale "kandydat numer trzy" i też mi się podoba!

  Odpowiedz
 10. cba

  Mimo że obwodnica zachodnua Radomia (S7) nawet nie była projektowana, to teren przez który ona biegnie był "izolowany" ( brak pozwoleń na budowę itp). Gdy budowa ruszyła, nie było problemów z wyburzeniam (znam jeden przypadek samowoli budowlanej, dom został rozebrany). Dziadek od zawsze powtarzał mi że za naszą działką (granica Ludwinów-Kowalówka) kiedyś będzie autostrada. Teraz dziwna sprawa bo wymyślili że S12 będzie przebiegała przez środek Kowali. Trzeba spojrzeć kto na tym najbardziej skorzysta i zacząć szukać rozwiązania od tamtej strony.

  Odpowiedz
 11. Świtezianka

  Hola,
  są już pierwsze zdarzenia aktu wandalizmu na banerze kandydata na wójta W.Pachniewskiego w miejscowości Kosów.
  Czyżby kontrkandydaci Stanik i Bulski i ich sympatycy nie wytrzymywali presji??
  Zachowania ludzi niskich pobudek, słabych, przestraszonych, zdesperowanych.
  Taka u nich demokracja i taki dialog społeczny - pogratulować i skasować w wyborach 21 października.

  Odpowiedz
 12. Ewa

  Gratuluję panu Pachniewskiemu doboru radnych do komitetu. Większość z tych osób znam bezpośrednio lub pośrednio, wywodzą się ci ludzie ze znanych i szanowanych rodzin, są młodzi i już doświadczeni, w większości z wyższym wykształceniem, czasem po kilku kierunkach. Na pewno znacznie bardziej otwarci na nowoczesność, a przy tym w swym światopoglądzie etyczno-moralnym osadzeni mocno w cywilizacji zachodniochrześcijańskiej. Nie sądzę, żeby zgodzili się na zszarganie swoich nazwisk dla jakiś partykularnych interesików- przekręcików.

  Odpowiedz
 13. xyz

  A ta bibuła Stanikowa co jest tak mieszkańcom usilnie narzucana, ostatnio był tam dodatek specjalny w postaci jakiś pisemek wybiórczo wydrukowanych o S12, ale mapy tej co Komitet zamieścił nie widziałem, a na pewno wiedzieli o niej. Jesteśmi znowu manipulowani i prawda w wydaniu Stanika czy Gębskiego musi, powtarzam musi być wygodna dla nich.
  Komitet fajnie te fakty poukładał w całość i wynika z tego jasno co się działo. Osobiście jestem przerażony zachowaniem i działaniem tych ludzi.
  Trzeba z tym zrobić porządek.
  W najbliższym czasie odbędę rozmowę z prawnikiem o całej tej sytuacji z 2009r.
  Oni są nieodpowiedzialni i niebezpieczni dla nas mieszkańców. Po prostu.

  Odpowiedz
  1. Mirek

   Jeśli niezgodne z prawem, to może zmiana przebiegu korytarza s12 w 2009r odbyła się z rażącym naruszeniem prawa i ten korytarz nie ma prawa bytu i traktowanie go jako wariant jest niezgodne z prawem.

   Odpowiedz
 14. Zawiedzony

  Wójt Stanik miał bezpowrotną szansę w 2009 roku zachować się jak trzeba i przejść do historii Kowali w świadomości jej obrońcy, ale nie zrobił tego. Skazał Kowalę na podział a ludzi na zagładę.
  Panie Sławomirze, proszę otworzyć sobie wypowiedź burmistrza Sulejowa, burmistrza Zwolenia (jest tu na blogu) i zobaczyć jak działają i zachowują się włodarze zaufania publicznego. Pan zawiódł, i po czymś takim nie wiem skąd czelność kandydowania i wypisywania tych miałkich bzdur w swojej gazetce. Nie ma Pan cywilnej odwagi w ogóle odnieść się do sprawy S12! Jest to naprawdę oburzające!

  Odpowiedz
  1. Patriotka

   Bogu dzięki, że znalazł się Pan Wiesław Pachniewski, który jako radny wspierał i zapowiedział dalsze wsparcie dla wariantu południowego s12.
   Czytałam jego stronę jako kandydata i jestem pod wrażeniem.
   Jeszcze raz powtórzę, Dzięki Bogu że kandyduje Pan Wiesław, bo jest nadzieja na zmianę wizerunku Kowali i na Nową Jakość.
   ps. bardzo dobry wybór kandydatów na radnych

   Odpowiedz
   1. Chili

    O tak, powiało świeżością, zdecydowanie jestem na TAK!
    Z taką ekipą Kowala mogłaby wizerunkowo wreszcie wyjść z cywilizacyjnej zapaści.

    Odpowiedz
 15. Kowalok

  Panie radny Mieczysławie Gębski,
  niech pan już przestanie tak krążyć po okolicy i nękać ludzi swoją osobą i "prawdomównością", a jak pan już musi to niech pan zachęca ludzi do czytania bloga "Kowala-s12.pl" tam się dowiedzą całej prawdy.

  Odpowiedz
  1. kpt. Hak

   No, ale jak to się stało że wasz radny z Kowali-Kolonii p. M.Gębski przez 10 lat nie poinformował swój okręg o tak poważnej i dużej inwestycji i o planowanym przebiegu korytarza trasy expresowej S12 przez Kowalę-Kolonia ??. To się nie mieści w żadnych standardach urzędniczych już nie mówiąc o standardach przyzwoitości.
   Jakim cudem ten człowiek jest radnym ??.
   On Was robi w konia, a frajerzy dalej głosują ??. Przepraszam, ale nie da się tego inaczej nazwać jak frajerstwo mieszkańców Kowali-Kolonii.
   A jak pan M.G. ma w ogóle czelność kandydować na radnego i być głosem mieszkańców Kowali-Kolonii ??.
   Ta Kowala to jakieś Guantanamo - dlaczego nie powiecie dość takiemu traktowaniu ??.

   Odpowiedz
   1. Nocny Marek

    Właśnie mówimy DOŚĆ!!
    Ja i moja rodzina popieramy nowego kandydata na wójta Gminy Kowala, który prezentuje się bardzo obiecująco. Dał się już poznać z rad gminy Kowala jako bardzo merytoryczny, konkretny, stanowczy, niezwykle uprzejmy, z klasą, pracowity, lubiący współpracować ze społeczeństwem, komunikatywny, społecznik - pan Wiesław Pachniewski.
    Link do jego strony i facebooka.
    http://pachniewski.pl/

    Sami poczytajcie i oceńcie.

    Odpowiedz
 16. Pijany Mistrz

  Możliwe, żeby na tę ziemię wyklętą mogła w końcu dotrzeć cywilizacja, a nie rządy hunów jak do tej pory, gdzie jedyną metodą "rządzenia" było dzielenie społeczności lokalnej na przeciwne obozy i napuszczanie jednych na drugich? Wiadomo w mętnej wodzie łatwiej swoje brudne interesy ukryć, a głupi mieszkańcy zamiast władzy na ręce patrzeć, niech sobie skaczą do gardeł- ale o co?. O wasze posady, bo różnic przez ostatnie kilkanaście lat w gminie nie było.
  Więc czy w końcu możliwy mógłby być dialog między ludźmi dla budowania lepszej przyszłości dla wszystkich mieszkańców?. Proponuje nam to pan Pachniewski w naprawdę zgrabnym programie. Uważam, że trzeba się tym promykiem nadziei zainteresować, pójść na zebranie, dopytać o szczegóły. Bo jak nie teraz to kiedy, jeśli nie my to kto?

  Odpowiedz
  1. Czarna Mamba

   Ja nie biorę pod uwagę obu pseudosamorządowców - ani D.B, ani S.S.
   Pa, do zobaczenia na wyborach.

   p.s.
   a garnituru DB nie ma się co czepiać. Tu chodzi o jego osobowość, prawdomówność i wiarygodność - no i tu jest klapa.

   Odpowiedz
 17. Anonim

  Garnitur w znaczeniu ; ciągle jestem taki sam,...nic nie mogę, chciałbym ale..., ....całuję rączki,.....nie jestem już specjalistą, ...to nie należy do moich kompetencji ,....
  u nas w Kowallly,
  .... Proszę Państwa to nie zależy ode mnie ,itd , itd.

  Odpowiedz
 18. Z nadzieją

  Przeczytałam stronę kandydata p. W. Pachniewskiego - powiało świeżością. Fajna ekipa, znam większość z nich, to porządni ludzie - i kompetentni.
  Jest nadzieja na zmianę. Czas rozbić skorupę. Niech nadejdą wreszcie dla tej zmęczonej gminy dobre lata - bez zastraszania, bez podziałów, bez układów i kombinowania. Niech wyrażenie "funkcja społecznego zaufania" - odzyska swoje właściwe znaczenie.
  Taka jest moja opinia i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  Odpowiedz
 19. Wyborca

  Strona kandydata W. Pachniewskiego jest OK, ale najwięcej o nim świadczą ludzie, krórych zaprosił do współpracy. Zgadzam się z poprzedniczką - jest nadzieja.

  Odpowiedz
 20. Z gminy

  Po lekturze "historii prawdziwej" zastanawiam się, czy w obecnych czasach takie słowa, jak: honor, przyzwoitość, zaufanie...mają jakąkolwiek wartość.
  Błądzić jest rzeczą ludzką, ale udawać, że nic się nie stało - to prostactwo.

  Odpowiedz
 21. Nornica

  Mieszkańcy, sąsiedzi również pozdrawiają szanownego D.Bulskiego. O jak miło, sympatycznie i domowo się zrobiło - szkoda tylko, że ja ten swój dom stracę na skutek pańskich nieodpowiedzialnych działań.
  Pan nie chce być wójtem dla ludzi - już to pan udowodnił.
  See you too 21 październik.

  Odpowiedz
 22. Morfeusz

  A czy przypadkiem gmina Kowala nie jest czasem znów "Liderem Regionu"?
  Tyle to tych "Liderków" za czasów Stanika dostała. A powiedzcie w którym miejscu ta Gmina była tym liderem, w czym ta Gmina tak się wyróżniała??
  Gazyfikacji jak nie było tak nie ma,
  Kanalizacji jak nie było tak nie ma,
  Dróg asfaltowych tam gdzie ludzie mieszkają nie ma, za to w łąkach zrobili,
  Oświetlenia ulicznego w wielu miejscach brakuje,
  Nowe drogi robi się bez chodnika, bo za mało mieszkań i za mało pieszych - absurd.
  Fatalnie działająca przychodnia zdrowia,
  Haniebne przejęcie przez urząd połowy działki sióstr zakonnych - obecnie sprawa jest w sądzie odkręcana,
  Nie sfinalizowanie pomocy przy tworzeniu Hospicjum Matki Bożej Królowej Apostołów dla potrzebujących - ksiądz musiał się wynieść,
  Palenie nocne gum w centrum Kowali - posterunek Policji za 800.000 zyla (bez dotacji) nie pomógł,
  Zmarnowanie okazji na potężną dotację chociażby na wóz strażacki, czy wywóz eternitu (ok 500.000zł.) - to już dzieło T.O. i pilnego ucznia D.B.
  itd.....
  Ale "lider regionu" był a jakże - ładnie w gazetce wyglądało.
  Kpiny.

  Odpowiedz
 23. Krzysztof

  Podejście włodarzy gminy do mieszkańców widać po kształcie obwodnicy południowej Radomia. Pozwolili na odcięcie części mieszkańców pomiędzy torami, "7" i obwodnicą. Winny jest Stanik i jego ekipa. Nowa ekipa też praktycznie nic nie zrobiła dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców - chyba że wysypanie piachu przy wiadukcie można uznać za wielki sukces w budownie kładki nad torami. I znowu pchają się do koryta...

  Odpowiedz
 24. Pijany Mistrz

  Jutro ważny dzień, miejmy nadzieje że wielu z obecnych radnych ostatni raz stanie w kolejce po dietę za "posiedzenie na radzie gminy". Wychodzimy na ostatnią prostą, za parę tygodni okaże się, czy mieszkańcy naszej Gminy wyciągnęli jakieś wnioski i zdecydują się na "skok cywilizacyjny" wybierając nową jakość, czy jak Indianie na Dzikim Zachodzie wyginą w zderzeniu z "wyższą" cywilizacją sprzedając swoją godność i ojcowiznę za przysłowiowe szklane paciorki i ognistą wodę. Może pogoda nie sprzyjająca zbytnio, ale liczę, że kampania jeszcze się troszkę rozkręci, kandydaci wystawią swe głowy z gawry przed zimą i zaprezentują się szerzej niż tylko przez media elektroniczne i papierowe. To ważne, bo może pomóc wyjść na te wybory wielu ludziom, którzy zakładają, że nie ma po co iść na wybory, bo i tak nic się nie zmieni. Niestety do tej pory to oni mieli rację.

  Odpowiedz
  1. Agentka Super G

   No toś się doczekał dalszego rozwoju kampanii- widocznie któryś mniej wyględny kandydat nie wytrzymał i pociął piękny baner p. Wiesława Pachniewskiego. Wygląda to na robotę w "białych rękawiczkach"

   Odpowiedz
   1. Alonzo

    Oto mamy przykład kondycji demokracji w Kowali.
    Ja myślę że to taki przekaz podprogowy - kto nie ze mną - do wyrżnięcia!
    W historii świata już kilku takich dyktatorów było, ale żeby w Kowali?
    To daje wiele do myślenie, jak bardzo niektórym "opłacało" się być tym wojtem....

    Odpowiedz
 25. Chili

  Widać blask bijący od Pana Wiesława - poraża!
  Już nie wytrzymują ciśnienia, a tu jeszcze 3 tygodnie do wyborów, chyba eksplodują.

  Odpowiedz
  1. A na nas

   Gdzieś o tym czytałem, że to trolle internetowe tak robią. Ale to sugerujesz Kocie Prezesa że "Fotograf nadworny" to kontrkandydat przed poranną toaletą?

   Odpowiedz
 26. Anonim

  To jest właśnie sposób działania tych nieudaczników,
  Mają strach u d....,kończy się koryto , kasa i marzenia o fotelu wójta.
  ,,kandydat nie wytrzymał i pociął piękny baner p. Wiesława ''
  To pokazuje jak bardzo są ....
  Pan Wiesław już mnie ,moich bliskich i znajomych przekonał.
  Wystarczy obejrzeć sesje Rady Gminy.
  21 -Uratujemy Naszą Gminę .

  Odpowiedz
  1. Patriotka

   A nieprzekonanym polecam właśnie przejrzenie sesji, najlepiej kilku, żeby sobie wyrobić pogląd na temat dotychczasowej pracy p. Wiesława.
   Polecam na YouTube, wpiszcie: sesja UG Kowala.
   Lepszej reklamy nie trzeba, a niszczenie banerów bez znaczenia, choć w mojej opinii proceder ten może zadziałać wręcz z korzyścią dla Pachniewskiego.

   Odpowiedz
 27. Mia

  Hej 'Nadworny Fotograf', ale wtopa! Musisz poćwiczyć to trollowanie, ja wiem że nerwy, ja wiem że ciśnienie, ale taka pomyłka, tak się zdemaskować?

  Odpowiedz
 28. Wernyhora

  Słuchajcie Kochani, pocięli te banery to pocięli - trudno, ale ja mam bardzo dobre wieści. Tu i tam słychać, że ludzie są bardzo pozytywnie nastawieni do kandydatury Pana Wiesława Pachniewskiego, bardzo dobrze jest oceniana jego strona jako kandydata, kandydaci i prezentowany na niej program. Społeczeństwo naprawdę oczekuje zmian nie tylko wizerunkowych ale przede wszystkim mentalnych w Urzędzie Gminy. Kowala jest gminą podmiejską, w centrum Polski, a poziom narracji jaki tu od wielu lat panuje to właśnie najlepiej pokazują te zniszczone banery, niestety. Chamstwo i zastraszanie.

  Odpowiedz
 29. Listonosz

  Ja tam wiem swoje!
  Chodzę z racji swojego zajęcia tu i tam po gminie i wiem co ludzie gadają. Nachalność komitetu Stanika i jego kandydatów na radnych ludzi męczy i denerwuje, a znowu o Bulskim mówią, że całe cztery lata nic nie robił, żeby teraz rozgrzebać różne prace zwłaszcza te drogowe na ostatni gwizdek przed wyborami-tak po chamsku ,,pod publiczkę''. Wcale to ludziom nie pasuje.

  Jest coraz więcej głosów, że jak jest możliwość to trzeba na wójta kogoś NOWEGO wybrać.
  Ja zresztą też tak uważam, obejrzałem parę sesji i faktycznie ten Pachniewski to jak już się odzywał to mądrze i na temat - wyróżnia się znacznie spośród reszty.

  Odpowiedz
 30. Też Biznesmen

  Mnie to się podoba,że kandydat Pachniewski jest człowiekiem, który sam się najpierw dorobił z konkretnej pracy, wie jak działa biznes od podszewki, rozumie, ile kosztuje każdy krok w swoim biznesie, żeby coś osiągnąć.
  A nie tylko zmieniać biurka w różnych instytucjach po znajomości i po linii partyjnej najczęściej.
  Pachniewski z tej całej trójki kandydatów jest dla mnie bezkonkurencyjny!!!!!

  Odpowiedz
 31. Komisarz wyborczy

  Taki akt wandalizmu to oczywiście atak i próba zastraszenia kandydata, ale także i tej osoby, która dla dobra demokracji udostępniła za darmo swój plac, miejsce na te banery. Jest to pokazanie takim osobom jak niskie się ma o nich zdanie, wchodząc na ich teren i ośmieszając ich przekonania. Nie powinno się tak traktować żadnych ludzi, to zwykła potwarz.

  Odpowiedz
 32. oceniam sytuację

  Niszczą Pachniewskiego banery bo sie go boją!
  Nawet na tych fotografiach wygląda mądrzej i szlachetniej od tych dwóch pozostałych.
  Stanik to nawet banerów nie zrobił,bo w mniejszym formacie gazetowym nie jest aż nak straszny!
  Bulski za to z baneru przemawia: jak mnie nie wybierzecie to wam przywalę!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *