Przeskocz do treści

Sesja Rady Gminy – „Co autor miał na myśli?”

Poinformuj innych

 

Sesja Rady Gminy - "Co autor miał na myśli?"

Podczas sesji Rady Gminy w dniu 06.07.2018 r. radny Pan Mieczysław Gębski publicznie oskarżył Komitet Społeczny „Kowala S-12” o zamieszczanie na swoim blogu kłamstw oraz oszczerstw. Uczynił to - nie wykazując jakichkolwiek treści       ani uzasadnienia  (3 godz. 40 min. nagrania sesji).

W uznaniu Komitetu Społecznego tak sformułowana wypowiedź Pana Radnego   jest wyrazem arogancji oraz pomówieniem.

W związku z powyższym, publicznie zwracamy się do Pana Mieczysława Gębskiego   o sporządzenie pisma zawierającego wykaz rzekomych kłamstw oraz ujawnienie prawdy.
Pismo to zostanie opublikowane na tym blogu.

Nadmieniamy, że wpisy zamieszczone na blogu przez Komitet Społeczny       poparte zostały właściwą dokumentacją. Oczekujemy od Pana Radnego informacji w podobnym stylu.

93 myśli na “Sesja Rady Gminy – „Co autor miał na myśli?”

 1. fakt

  ,,Językiem jak smykiem'' -----p.MG lubi występy przed kamerą--byle co ,byleby ludzie widzieli,że jest i ,,działa''!!! Zapomniał już ,że to Komitet jak to sam nie raz przed kamerami nazywał ,,obrony Kowali'' podjał walkę o tę Gminę!!! -a on jako radny od wieeeeelu kadencji (i inni) zgotowali gminie ten los przez głosowanie nad takim ,,studim uwarunkowań '',że GDDKiA śmiała zaprojektować trasę s-12 przez sam środek Gminy!!! A teraz rozczula się strasznie nad sobą,że jest po prostu rozliczany za swą pracę!?!?!? WSTYD!!!!

  Odpowiedz
 2. Jacek

  To dobrze, że ktoś nareszcie zapytał pana radnego, o jakie kłamstwa chodzi. Od kilku miesięcy rozgłasza on wieści o strasznych kłamstwach na blogu, ale nigdy nie mówi, o jakie to kłamstwa chodzi. No to nareszcie się dowiem.

  Odpowiedz
  1. Mieszkanka

   Chcę zauważyć, że pomówił publicznie o szerzenie kłamstw nie tylko Komitet, ale też mieszkańców . Zrobił to na kilku kolejnych sesjach. Czuję się obrażona. Niech radny nareszcie udowodni te kłamstwa.

   Odpowiedz
   1. Stąd

    Radny pozwala sobie nie tylko na sesjach! Z tą wiadomością o kłamstwach był już chyba wszędzie. Dziwię się, że Komitet zareagował dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale. Wreszcie radny ma pole do popisu. Niech się wykaże.

    Odpowiedz
 3. z Kowali

  Radny tępo myśli. Pomawia o kłamstwa ludzi, którzy na wszystko wykazują dokumentację. Ciekawe co wymyśli tym razem, aby się wybielić?

  Odpowiedz
 4. z Kowali-Kolonii

  Panie MG - ma pan tupet - na blogu już kilka razy udowodniono, że to pan kłamie. Chyba przeciągnął pan strunę.

  Odpowiedz
  1. Sąsiad

   MG stosuje znaną metodę - złodziej krzyczy: łapać złodzieja! Taką metodę stosują zazwyczaj ci, którzy mają coś do ukrycia. Czyż tak nie jest panie radny?

   Odpowiedz
 5. Komentator

  MG zapewne czepi się komentarzy. Wtedy ja też zażądam, aby udowonił, gdzie są te kłamstwa, bo ja ich tu raczej nie widzę. Puste słowa, to za mało - panie radny!

  Odpowiedz
  1. Też komentator

   Radny myli pojęcia - kłamstwo, to nie jest to samo, co negatywna opinia. Radzę, aby pan uważnie czytał te komentarze, może coś pan zrozumie? Może w końcu odkryje pan prawdę o sobie?

   Odpowiedz
  2. tuiteraz

   Nasz złociutki,wszędobylski-MISTRZ INTRYGI i KRĘTACTWA panikuje ,bo wybory się zbliżają dużymi krokami,a tu sukcesów brak!!!! Kombinuje usilnie : Co by tu teraz tym lokalnym wieśniakom (za takich nas ma) za BAJE sprzedać ,żeby na tego radnego na kolejną kadencyjkę wskoczyć??? Może gaz im obiecam???Może przy kościele się pokręcę--zapomniałem tylko pójść do sprzątania jak była moja kolej,ale przecież inni są od brudnych prac????Może...........?????? Co tu zrobić ,żeby mnie wybrali??????

   Odpowiedz
 6. Skandal

  Właśnie odsłuchałam "wystąpienia MG" i już nie potrzebuję kawy - ciśnienie mi wzrosło......JESTEŚ PAN BEZCZELNY !!!!!!!
  Publicznie szkaluje pan ludzi (bezpodstawnie) i jeszcze bierze za to co miesiąc publiczne pieniądze!
  JAK PAN ŚMIESZ ?

  Odpowiedz
  1. kinoman

   Po obejrzeniu nagrania stwierdzam :Wystąpienie ,,wybitnego mówcy''MG to jedno,a to,że nikt z tam obecnych nie stanął w obronie szkalowanego Komitetu to drugie!!!! Po co oni tam siedzą?????? Gmina idzie do zaorania przez s-12----ludzie oddolnie robią co mogą,żeby zapobiegnąć tej tragedii---a oni milczą!,jedna nawet znudzona tym tematem do bólu!!! Co wam po tych halach sportowych,co wam po tych altanach,świetlicach-jak Gmina pójdzie do rozbioru??????Bo pójdzie jak pozwolimy ją rozjechać przez sam środek?!!!

   Odpowiedz
   1. z Kowali

    Rzeczywiście, nie znalazł się nikt odważny, który by stanął w obronie Komitetu, ale też nikt nie poparł radnego MG, a przecież on zapewne na to liczył. Nie udało mu się rozhuśtać krytyki wobec Komitetu. To też wiele mówi.

    Odpowiedz
    1. z gminy

     A to nie wiecie, dlaczego wszyscy radni nabrali wody w usta? To oni was tak załatwili. Większość z nich w 2009 r. siedziała na tych samych stołkach, tylko wójt był inny. Wtedy to Rada Gminy jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia S12 przez wasze domy (patrz BIP -uchwała zatwierdzająca wprowadzenie zmian do studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego). W dodatku wygląda to tak, jakby złożyli przysięgę milczenia, bo przez 10 lat nikomu o tym nie powiedzieli. Ówczesny i obecny radny Gębski też nie powiedział o tym swoim sąsiadom.

     Odpowiedz
     1. z Kowali-Kolonii

      Trzeba to powiedzieć dokładnie - w 2009 r. doszło tylko do niewielkiego przesunięcia śladu S12, tak aby nie szedł przez Kowalówkę (wystarczy porównać mapy studium uwarunkowań z 2001 r. i z 2009 r. - ja je widziałem). Pamiętacie, kto był wtedy wójtem? Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że nasz ulubiony radny uczestniczył w projektowaniu tego śladu. I jeszcze ma czelność pomawiać ludzi o kłamstwa w tej sprawie. Dokumenty nie kłamią, to pan radny kłamie.

 7. Uczestniczka

  Uczestniczę w pracy Komitetu i wiem, ile czasu, trudu, nerwów i pieniędzy trzeba było włożyć, aby zatrzymać chory pomysł przeprowadzenia S12 przez środek gminy. Nie wiem, jak się to skończy, ale zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby uratować nie tylko dorobek swojego życia, ale ocalić całą gminę przed degradacją.
  Tymczasem radny Gębski, który pobiera wynagrodzenie z naszych podatków, nie zaproponował nam jakiejkolwiek pomocy ani razu. Otrzymaliśmy od niego jedynie serię publicznych i niepublicznych pomówień. I właśnie taki człowiek został wybrany, by nas reprezentować i zdaje się, że chce to robić nadal. Panie Gębski, czy ma pan jakiś honor?

  Odpowiedz
  1. Uczestniczka 2

   Ja też należę do Komitetu Społecznego. Założyliśmy go po to, aby zawalczyć o sesnowene przeprowadzenie ekspresówki przez teren naszej gminy. Tymczasem okazało się, że depnęliśmy w wielkie bagno, o isnieniu którego nie mieliśmy pojęcia. To, co odkrywaliśmy kolejno, przerosło nasze podejrzenia.
   Nie rozwinę tego tematu, bo to nie jest bezpieczne. Powiem tylko, że sytuacja z S12 pokazała nam prawdę o ludziach władzy - od najniższego szczebla do najwyższego oraz prawdę o tych, którzy tej władzy bezwiednie się kłaniają. Żyjemy w zepsutym świecie, w którym rządzi interes i kłamstwo.

   Odpowiedz
   1. Uczestnik 3

    Ujawniliśmy na blogu trochę prawdy o S12, bo bez tego z całą pewnością nie byłoby dziś na mapie wariantu południowego (za górką).
    Ktoś mądry powiedział, że prawda kosztuje i rzeczywiście miał rację.
    Szkalowanie, straszenie prokuraturą, ośmieszanie - to jedyna nagroda jaką otrzymujemy za walkę o tę gminę.
    Pieniądze bierze kto inny.

    Odpowiedz
 8. Belzebebe

  Coś z chłopcami z "integracji" jest nie tak !!!
  Pan radny M.Gębski oczernia i szkaluje ludzi z komitetu, którzy walczą w sprawie s12 od tylu już miesięcy broniąc gminę przed katastrofalnym w skutkach podziałem gminy na pół przez wariant B, oraz broniąc ludzi z Kowali-Kolonia czyli okręgu wyborczego p. radnego M.G. przed utratą dorobku życia.
  Tym czasem p. M.G. palcem nie kiwnął żeby przez 10 lat poinformować kogokolwiek o całej sytuacji, a teraz pozwala sobie na oszczercze wypowiedzi pod adresem komitetu - co za człowiek!!!

  A pan radny A. Pięta pozwala sobie przy świadkach grozić ludziom z Zabierzowa że "załatwi ich w białych rękawiczkach". Całe to zajście dobrze się nagrało i jest jako oficjalne nagranie sesji rady gminy na oficjalnej stronie internetowej UG Kowala. - dobrze słychać wypowiadane stwierdzenia przez radnego p. Pięte.
  To by się chyba kwalifikowało pod jakiś paragraf - oficjalny dowód już jest.

  Odpowiedz
  1. Jacek

   Nieźle! Pomówienia i groźby karalne wobec zwykłych ludzi domagających się jedynie uczciwości - oto metody, które stosują "Integralsi" w imię walki o władzę. A wszystko to podczas zaledwie jednej sesjii.
   Czy to komuna wraca?

   Odpowiedz
 9. Różowa Pantera

  Poszukuję bezpośrednich świadków pomówień przez radnego p. M. Gębskiego względem działaczy z komitetu społecznego Kowala-s12.

  Odpowiedz
 10. Wyborca

  Pan Radny na sesji powiedział, że "Komitet Społeczny przekształcił się w komitet wyborczy", tylko znów zapomniał powiedzieć - czyj. Jedno jest pewne - nie jest to komitet pana radnego. Bardzo panu szkoda, czyż nie?

  Odpowiedz
  1. baczny obserwator

   No wreszcie coś podane do publicznej wiadomości!! Słyszałem od dawna tu i tam,że się podaje ludzi komentujących na tym blogu do Prokuratury,że się usilnie stara rozszyfrować kto pod jakim pseudonimem pisze! Zgadnijcie po co??? Jakoś nie widać by była pisana riposta do tych niewygodnych komentarzy!!! Nie macie po prostu NIC na swoją obronę ,a z tego co słychać marzy się WIELKI POWRÓT do WŁADZY!!! INTEGRACJA i wzajemna adoracja ludzi zadufanych w sobie i na pewno ANTYSPOŁECZNYCH!!!

   Odpowiedz
  1. Mel

   No tak, Juliusz Słowacki zgrabnie napisał: "Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa.......Strofa winna być taktem, nie wędzidłem". Nie umiem rozeznać, czy Pan Radny ma problem z językiem czy myśleniem. No, ale nie mnie to oceniać.

   Odpowiedz
   1. Lama

    A mnie się tak jakoś od razu przypomniało, co powiedział Kmicic do mości Kuklinowskiego - ale nie zacytuję, bo się pan Mieczysław wkurzy.....

    Odpowiedz
 11. GutMir

  Dobrze ułożony pies nie wyskoczy za bramę nie szczeka do przechodniów i rowerzystów tylko pospolite kundle to robią atakują bezbronnego i spokojnego CO ZA WSTYD

  Odpowiedz
 12. Zeus

  Mowa jest po to żeby dobrze komunikować się nawzajem a nie ranić innych Język to najbardziej niebezpieczne ostrze które wiele ran może zadać a nawet tego co nim atakują i wydaje mi się że są nietykalni władza im zaszkodziła

  Odpowiedz
  1. BB z wiarą

   Ogromny szacunek dla ludzi z komitetu s 12...za wielką pracę na rzecz dobra wspólnego . Każdy przyzwoity człowiek tylko tak powinien oceniać Waszą szlachetną aktywność. Pan "jąkała-dukała" MG to nie Waszą liga. To przykład człowieka , który nie powinien reprezentować kogokolwiek.. Mam nadzieję , że Macie uczciwych ludzi po swojej stronie. Prawda i tylko prawda warta jest tego aby o nią się bić. Mała refleksja... Szkoda prądu na ograniczenia intelektualne MG i jego zakompleksionego , chorego na władzę mentora S.S. Te aspołeczne persony nie są zdolne do refleksji , że warto być przyzwoitym.. Mam też świadomość , że prawda , którą konsekwentnie prezentujecie na Waszym blogu jest początkiem nowej jakości w życiu publicznym Kowali . Potwierdzeniem tej tezy jest zajadły atak na Was . Zło jest hałaśliwe , ale dobrem je ZWYCIĘŻYMY!!! Ps.dziękuję za ostrzeżenie

   Odpowiedz
   1. Ktoś z Komitetu

    Nasz Komitet jest kością w gardle wielu osobom. Obrywamy nawet od tych, którzy niejako "z urzędu" powinni stać po stronie prawdy.
    Dzięki "BB z wiarą" za słowa otuchy, bo czasami rzeczywiście już nie mamy siły.

    Odpowiedz
    1. Z Komitetu

     Takie mamy czasy. Kiedyś uważano, że domaganie się sprawiedliwości, to cecha ludzi prawych. Teraz są tacy, co nazywają to bezczelnością. No cóż, trzeba się hartować, bo wszystko wskazuje na to, że będzie tylko gorzej.

     Odpowiedz
     1. Też z Komitetu

      Zrobili nam wielką krzywdę - w białych rękawiczkach. Jesteśmy ofiarami zmowy ludzi władzy. Próbujemy się bronić uczciwymi metodami - ujawniając prawdę (udokumentowaną). Tymczasem chcą nas pokazać jako agresorów. Czy ci ludzie mają jakąś moralność?

 13. BB z wiarą

  Szanowny Komitecie... Nie jesteście ,,ofiarami"zmowy ludzi władzy - tylko obiektem ataku ofiar i miernot intelektualnych i moralnych , które kosztem mieszkańców uparcie realizują zamierzone ponure i szkodliwe cele . Nie przewidzieli tylko determinacji i kompetencji ludzi takich jak Wy. Jesteście początkiem "nowej" jakości w życiu publicznym- mieszkańcy patrzą z nadzieją na waszą pracę ponieważ wiele obszarów naszej gminy wymaga gruntownej przemiany... Czy to prawda, że stare "schematy" wracają do parafii w Kowali???

  Odpowiedz
 14. miejscowa

  Jeśli osoby pracujące w urzędach i podejmujące ważne decyzje będą miały świadomość, że ludzie patrzą im na ręce, bo mają do tego prawo- to może dwa razy pomyślą zanim coś zrobią.

  Odpowiedz
  1. BB z wiarą

   O czym mowa... W tym urzędzie jeden z ......... , a drugi "szanowni państwo","co ja mogę',"to Tadek decyduje" "całuje rączki ' etc. czyli nic do zaoferowania- po za bardzo wysokim własnym- ego. Szkoda ludzi...

   Odpowiedz
   1. Gruzin

    Gruz i kamieni kupa.
    Ten pan okazał wielką niemoc (moc) w sprawie S12.
    "co ja mogę", "urząd wszystko już zrobił", "wszędzie dzwoniłem", "nikt nie chce ze mną rozmawiać", "koparki was na pewno nie rozjadą", "o niczym nie wiedziałem", "map nie znałem" etc......
    Ot kandydat na wójta typu cwany-cwańszy.

    Odpowiedz
 15. GMO

  Komitet s-12 tworzymy wszyscy mieszkańcy gminy Kowala Jesteśmy zwolennikami prawa chcemy prawdy i poszanowanie godności człowieka i jego prawa Domagamy się przejrzystości i uczciwość we wszystkich działaniach urzędników TO GDZIE TU JEST PROBLEM TO WSZYSTKO MAMY ZAPEWNIONE W KONSTYTUCJI

  Odpowiedz
 16. OSP

  Czytam właśnie waszego bloga i natchnąłem się na temat który jest jak najbardziej aktualny, bo dotyczy szkodliwej działalności M.G, który pomawia, dokucza, szkaluje, szkodzi, napuszcza w całej gminie i niestety parafii też.
  Nie mogę zrozumieć - pomóżcie. Minęło nieco ponad 2 lata jak poprzedni proboszcz odszedł nie w chwale zostawiając parafie w opłakanym stanie. Strażacy którzy tam porządkowali ten bałagan, ale i zwykli mieszkańcy mieli przyjemność a raczej nieprzyjemność popatrzeć do czego doprowadzili poprzednicy urzędujący na plebanii. Każdy wie że były proboszcz K. J. wraz ze stałymi rezydentami p. M.G , S.S. i pani Małg. byli odpowiedzialni za ten przykry stan rzeczy. Przez 2 lata trwało wielkie sprzątanie i doprowadzenie parafii do stanu w jakim znajduje się teraz przy udziale oczywiście nowego proboszcza P.B, który wykazuje się dużą gospodarnością. W/W panowie przez ten czas przepadli chyba ze wstydu. Ale ostatnio M.G pojawił się na plebanii i zaczyna dawne gierki. Idą już ogłoszenia z ambony chwalące S.S. - o co tu chodzi???, czy nowy proboszcz już zapomniał co zastał jak tu przybył, a może nawet nie wie że jest rozgrywany przez nich i potrzebna jest "ambona wyborcza" nawet w kościele.
  Jeśli wraca to co już było nawet do kościoła - to powiem Wam szczerze, że pora udawać że się jest parafianinem.

  Odpowiedz
  1. Mel

   Remont - owszem, bardzo potrzebny - ale nie za wszelką cenę.
   To nieprawda, że cel uświęca środki.
   Co komu po pięknej elewacji, jeśli w środku wiernych nie będzie.

   Odpowiedz
   1. Jacek

    Jeśli szykuje się "powtórka z rozrywki" - to bawcie się sami, ja stąd spadam.
    Zabawa w kościół mnie nie interesuje.

    Odpowiedz
 17. OSP

  ............i zapomniałem jeszcze dodać.
  Zachęcam wszystkich do zapoznania się z (usunięto przez administratora do czasu ustalenia faktów) .
  Może to choć trochę pomoże Wam zrozumieć o działaniach tego pana i dlaczego zaczyna pomawiać i szkalować Komitet Społeczny. Dobrze, że są odważni ludzie którzy nie kucają przed draństwem. Dobrze że jest taki Komitet i blog na którym można się wypowiedzieć - dzięki.

  Odpowiedz
  1. baczny obserwator

   No a gdzie tę uchwałę można przeczytać bo bardzo jestem ciekaw??? Faktycznie jegomość w procesyi B.Ciała nie dowodził orszakiem jak onegdaj bywało.Coś jest chyba na rzeczy!

   Odpowiedz
  2. BB z wiarą

   Czy cel uświęca środki ? Liczę na mądrość KS. Proboszcza Kowala - te parę srebrników nie jest warte zaprzedania duszy i wartości . Pan Jezus Chrystus , też był kuszony przez szatana ale pokłonu mu nie oddał-to jedynie słuszną postawa. Gdyby gospodarz parafii miał jeszcze wątpliwości , to przypominamy , iż te "piniondze" pochodzą od wyznawców np.czarnych marszów , zwolenników aborcji- sam kwiat PO ... choć bardziej
   niż kwiat pasuje okraślenie *Huba* lub inny pasożyt . Duet M.g. +S.S. = UP (upadek moralny) czego już ta zacna parafia i jej nie mniej zacny Patron doświadczyli .Wybaczamy , ale pamiętamy...z wiarą i nadzieją , honor nie ma ceny...

   Odpowiedz
   1. z nadzieją

    Skoro mamy wieczór wspominkowy to dodam coś od siebie, bo może nie wszyscy zacni parafianie św. Wojciecha o tym jeszcze wiedzą. Otóż trójca M.G, S.S, i K.J tak handlowali ziemią parafialną, że w rozpędzie tudzież rozmyśle sprzedali połowę działki na której mieszkają nasze Siostry Michalitki, pozbawiając ich wjazdu do ich własnego domu. Obecny wójt wykazał się krztyną honoru i postanowił że UG odda ten kawał ziemi Siostrom.
    Tak BB przebaczamy, ale pamiętamy............

    Odpowiedz
    1. Hubal

     Bardzo, bardzo dawno temu pewna rodzina zupełnie bezinteresownie przekazała prywatne grunty na rzecz Zakonu Michalitek. Taki stan rzeczy utrzymywal się przez dziesiątki lat do czasu przybycia do parafii jud........ .
     To fakt, że połowa tego gruntu została sprzedana przez byłego K.J. na rzecz UG Kowala tak że granica nowej granicy biegła po samej fasadzie budynku sióstr pozbawiając własnego wjazdu na posesje.
     Skandal, Skandal - ktoś oddał grunty a poprzednicy porządzili się jak swoim na krzywdę Nam i Zakonowi.
     Dzisiaj ta sprawa jest odkręcana, ale nie bez problemu. Dobrze, że żyją jeszcze ludzie którzy mogli zeznać przed sądem o pewnych sprawach.
     p.s.
     Prosimy o modlitwę za Siostrę Janę, która obecnie boryka się z dużymi problemami zdrowotnymi i jest częstym gościem szpitalnych oddziałów. Tak nie dawno dbała o wizerunek naszego parafialnego Kościoła, dlatego było tak pięknie.

     Gratulacje dla poprzedniej ekipy: K.J. , S.S. , M.G., i p. organ. M.

     Prosimy o opamiętanie dla nowego proboszcza P.B. - trzeba wybierać, takie czasy. Z resztą jak zawsze.

     Odpowiedz
 18. Pijany Mistrz

  Tak mnie na poezyję ludową dziś najszło:
  Fraszka
  Gdzieś w Kowali na krzaczynie wiszą gacie po Mietcynie
  Kto sie z S.S. integruje, co dziń gacie te całuje.

  Kto dostał pismo ten wie.

  Odpowiedz
  1. tyiteraz

   Które gacie,które gacie -na myśli P.Mistrzu macie?????? Czyż to nie te kalesanty (2pary) które mu strażaki oddać kazały z resztą umundurowania??????Tak podobno ma nakazane w tej uchwale co tu ktoś o nią pyta-też chcę ją przeczytać w oryginale! Kto ma , niechby puścił na tego bloga!!!

   Odpowiedz
   1. Pijany Mistrz

    Próbowałem ale mi nie wpuścili. Trzeba dotrzeć samemu, przyszło podobno do wszystkich instytucji gminnych, mam nadzieje że i parafialnych.

    Odpowiedz
    1. BB z wiarą

     Niech zgadnę.... czyżby "szanowni państwo" zamiast pisać porządne wnioski o kasę dla mieszkańców , rozwija swój intelekt *promując* przymioty MG. Cz przez to rozumie gotowość do pełnienia urzędu wójta...?

     Odpowiedz
 19. Pijany Mistrz

  Niestety facet się zintegrował z ciemną stroną mocy tak dawno temu, że trudno próbować doszukiwać się w nim jakiegoś przebłysku ludzkiej przyzwoitości, a o cnocie jego to nic nie wiem

  Odpowiedz
  1. BB z wiarą

   Zadziwiająca zajadłość " całuję rączki" i S.S. w kwestii ataku na komitet s12 . Ciekawy alians .Choć S.S. jak zwykle wysługuje się pomagierami takiemu jak np.M.G i jemu podobnym indywiduum.
   Innym razem w białych rękawiczkach robią to wolne sądy... wróć , wolne prokuratury... Oczywiście w trosce o jakość debaty publicznej...

   Odpowiedz
 20. Miejscowa

  To niesamowite, że niektórzy nie rozumieją na czym polega demokracja. Nie dość, że nie dbają o dobro społeczności, którą reprezentują, to jeszcze nie dają ludziom prawa do krytykowania ich działań. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na temat spraw publicznych, które go dotyczą.
  Urzędnicy to przedstawiciele społeczeństwa i tylko na pewien czas. Nie są władzą absolutną, choć niektórzy z nich tak uważają. Ciekawe dlaczego ?

  Odpowiedz
     1. BB z wiarą

      Co za uchwała i czy podpisana..Bo be podpisów to tylko lipny paszkwil...

 21. Prezes bez kota

  Dla zainteresowanych list do prywatnego wglądu u mnie. Ktoś podrzucił do skrzynki pocztowej.
  p.s.
  Jest tam prawie cała odważnie i z jajem napisana prawda.
  Szkoda, że to nieoficjalny dokument.

  Odpowiedz
   1. Jacek

    Masz rację BB, ale wiesz, dlaczego powstał taki niepodpisany, "nieoficjalny dokument"? To z powodu hasła wyborczego, które zostało zacytowane w tym piśmie: "Jak wróci ......., to nie będzie zwalniał, ludzie sami będą spierd.....". Te słowa znane są tu już od dawna i bynajmniej nie są kiepskim żartem. Przecież przerabialiśmy już to.
    Absolutnie nie popieram tworzenia takich "nieoficjalnych dokumentów", ale w tym jednym, szczególnym przypadku, jest on zapewne wyrazem bezsilności i utraty wiary w praworządność tego kraju. Tak sądzę.

    Odpowiedz
    1. BB z wiarą

     Na bezsilność czas odpowiedzieć w sposób przemyślany. Może potrzeba wreszcie kogoś racjonalnego z kręgosłupem moralnym , otwartego na ludzi i nazywającego cierpliwie ,rzeczy po imieniu . Może jakaś rozsądną Pani... Może jakiś poukładany Pan - chyba nie jesteśmy ślepi . Ludziska wybory samorządowe tuż , tuż... Chyba rozumiecie , że czas na nową jakość w naszym życiu publicznym- pod każdym względem...

     Odpowiedz
 22. miejscowa

  Pan radny z Kowali Kolonii zasłużył na słowa krytyki. I gdyby miał choć trochę przyzwoitości to przeprosiłby ludzi, którzy mu wiele razy zaufali.
  Dlaczego ludzie obawiają się, że " stare" wraca ? Może i chce, ale to od nas zależy kogo wybierzemy. A myślę, że skończyły się już w naszej gminie dobre czasy dla ludzi, którzy lekceważą swoich wyborców.

  Odpowiedz
  1. BB z wiarą

   Shrek is the best of ...no i ta muzyka w tle.... Apropos muzyki.. Niestety nikt z szanownych blogowiczów nie odniósł się do odejścia zjawiskowej Kory... *Kocham Cię kochanie moje*Boskie Buenos..* Cykady na cykladach* i wiele innych... Drogi Komitecie...szacunek dla artystki przez duże A...

   Odpowiedz
 23. Prezes bez kota

  Popisy językowe zostawcie na grilla.
  Proszę o powrót do meritum sprawy - są zbyt poważne.
  KORA była i jest przełomową wokalistką dziejów Polskiej sceny muzycznej i rockowej, ale nam mieszkańcom Gminy Kowala już nie pomoże.
  Jej teksty są wciąż aktualne - ale czy wrogowie i szkodnicy rozumieją???.
  Nie ma co rozmydlać dyskusji.

  Odpowiedz
  1. Chili

   Czasem żartem można więcej........
   Trochę luzu wakacyjnego nikomu tu nie zaszkodzi i niczego nie ujmie w Naszej sprawie 🙂

   Odpowiedz
   1. Cat of the president

    A ja lubię czasem pokonwersować w języku obcym - chau, chau, chau.
    Znam też łacinę, ktoś chętny?

    Odpowiedz
  2. BB z wiarą

   Oj oj oj...jestem lekko zmieszana i wstrząśnięta , tą skądinąd rozważną reprymendą w słusznej sprawie...Pozwolę sobie jednak być i rozważną i romantyczną ... No i chcę kolejny raz podziękować Komitetowi - pięknie dziękuję za możliwość swobodnej wypowiedzi... pozdrawiam

   Odpowiedz
   1. Kot Prezesa

    Ja też jestem fanem Jane Austen. Polecam "Dumę i uprzedzenie". Płaczę za każdym razem, i to zakończenie. Ach.

    Odpowiedz
 24. BB z wiarą

  Trochę z innej beczki... Faryzeusze od S.S. głoszą ,że tzw. radni z integracji dochowują ślubowania.. biorąc pod uwagę kilka ostatnich sesji i ich kompromitujących występów to ciekawa rzecz . Tu trzeba psychiatry...Co wy na to..?

  Odpowiedz
   1. Alonzo

    No chyba nie Nam mieszkańcom tej gminy, i na Boga raczej się nie powoływali. Widzę przepaść między metodami w "białych rękawiczkach", ignorancją mieszkańców w sprawie S12, deptaniem ludzi z Zabierzowa a tekstem przysięgi Radnego. Pytanie, komu ślubowali? pozostaje otwarte, może ktoś wie i nas oświeci???

    Odpowiedz
 25. Pijany Mistrz

  E tam zaraz psychiatra, spokojnie starczył by jak za jaśnie panującego cesarza Franciszeka Józefa I dobry konował sprawny w aplikacji lewatywy, Szwejk mówił że dobra na wszystko...

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *