Przeskocz do treści

„Król jest nagi”

Poinformuj innych

Król jest nagi

"Król jest nagi"

W lokalnych mediach coraz częściej słychać o „wielkim sukcesie” naszych włodarzy w sprawie S12.
Zapewne, jako pierwsi, pośpieszylibyśmy z gratulacjami, gdyby nie fakt, że mieliśmy sposobność uczestniczenia (jako obserwatorzy) w kilku spotkaniach negocjacyjnych oraz gdyby nie świadomość coraz pełniej ukazującej się PRAWDY.

W efekcie skierowanej do GDDKiA prośby, w dniu 9 kwietnia 2018 r.          uzyskaliśmy interesującą nas dokumentację dotyczącą trasy S12.

Dokumenty z roku 2016 obnażyły dużą część prawdy o procesie planowania przebiegu S12 przez teren naszej gminy.

Wynika z nich jasno, że uporczywa narracja naszych włodarzy o wyłącznej decyzyjności GDDKiA w sprawie projektu S12 oraz o tym, że są tak samo zaskoczeni jak my, nie znajduje żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Zamieszczone poniżej pismo urzędowe z dnia 15.06.2016 r. jednoznacznie wskazuje, że autorem niszczącego Kowalę „wariantu północnego”                  jest -  własnoręcznie podpisany - WÓJT TADEUSZ OSIŃSKI.

Załączona do pisma mapa, oprócz znanego nam „wariantu północnego” ukazuje także - zaplanowany pro forma - „wariant południowy”.
Jego przebieg przecina środkową część góry i ociera się o południową część cmentarza parafialnego, co ze względów oczywistych skazało go na odrzucenie przez ekspertów ( potwierdził to naczelnik wydziału GDDKiA ).

Zawarte w piśmie uzasadnienie wskazanych na mapie przebiegów zawiera szereg przekłamań, godzących w powagę sprawowanego urzędu.

W ten oto sposób, na I spotkaniu informacyjnym z GDDKiA w Kowali, ukazał się naszym oczom jedyny i „jedynie słuszny północny wariant” S12.

Zaangażowanie najbliższych współpracowników p. wójta w tuszowanie prawdy, świadczy zapewne o ich współudziale w tym projekcie.

Godne podkreślenia są także „zasługi” współpracującego przez lata z Urzędem Gminy projektanta p. Władysława Króla – autora tych i wielu innych gminnych map projektowych, który za niemałe zapewne pieniądze z naszych podatków „przysłużył” się Kowali i jej mieszkańcom.

Dzięki pozyskanej w GDDKiA dokumentacji można już odpowiedzieć na większość pytań zadanych w pierwszym artykule naszego bloga „Wojna o Kowalę”.

Te odpowiedzi nie wymagają jednak pisemnego sformułowania, gdyż są już         zbyt oczywiste.

Pozostaje tylko pytanie o motywację zdradzieckiego postępowania „naszych” włodarzy...

 

 

37 myśli na “„Król jest nagi”

 1. Pijany Mistrz

  Może zróbmy quiz:
  1. Kto z Państwa został poinformowany/ spotkał się z jakąkolwiek informacją o konsultacjach społecznych w 2016r jak napisano w piśmie?
  2. Kto z Państwa został poinformowany/ spotkał się z jakąkolwiek informacją o konsultacjach społecznych dotyczących przebiegu drogi S12 w przeciągu ostatnich 10 lat.

  Odpowiedz
  1. Misia

   Tych "ojców" wariantu północnego jest conajmniej dwóch. Dwaj zaciekli wrogowie, poprzedni wójt i obecny, ale w sprawach "słusznych" - jednomyślni. Wszak konsultacje już w 2009 roku z nami przeprowadzano - jak to zapisano na papierze.

   Odpowiedz
   1. Halo tu miś

    Dokładnie tak.
    Tu nie trzeba wielkich wywodów.
    Fakty są faktami.
    To jest klasyczna ustawka i przekręt.
    A ludzie myślą, że to tak zgodnie z................... niestety nie.

    Odpowiedz
 2. pat

  Włodarze niech się cieszą,że to nie czas wojenny,bo w przeciwnym razie byliby od razu zozstrzelani za zdradę przez sąd wojenny----teraz co najwyżej mogą być sądzeni latami przez nieudolny sąd cywilny!!!

  Odpowiedz
  1. Opinia

   Jak teraz znosić wizerunki tych panów do wyborów? Jak oni sami zniosą swoje wizerunki zdrajców Kowali patrząc w lustro? Jak można tak żyć?

   Odpowiedz
   1. tutejsza

    Może niech przeprowadzą konsultacje społeczne co z nimi zrobić? Wyznaczą jakieś warianty,żeby ich wyburzenia i straty przyrodnicze były minimalne--są w tym mistrzami!

    Odpowiedz
    1. drzazga

     Ciekawe od jakiego czasu ten jegomość W.Król pracuje dla gminy? Tyle badziewia tu wszędzie,tzw rynek opłakany czyżby taki miał styl? Te dziury przy przejeździe kolejowym w kierunku Radomia też zaprojektował-tak samo destrukcyjne jak te jego warianty s-12 przez Kowale z 2016r

     Odpowiedz
 3. Biała Dama

  Ta mapa to jest po prostu SABOTAŻ.
  Król jest nietylko nagi, ale i głupi!!!
  Myśleli, że nikt się nie połapie???
  Z premedytacją zaprojektowali wariant tzw. "południowy" tak, żeby został odrzucony przez GDDKiA. Wtedy został tylko wariant tzw. "północny" - jedyny słuszny dla grupy cwaniaków, którzy poskupywali działki pod S-12, a że przy okazji chcieli zniszczyć całą Gminę i skrzywdzić mieszkańców - to się nie liczyło.
  Trzeba być kretynem, żeby stworzyć taką mapę. Ile ten Król dostał za to kasy???, żeby On i firma REXPOL podpisali się pod czymś takim.
  Zaprojektować trasę przez środek góry Kowalskiej i cmentarz??? - debilizm!!!
  No tak - zmarli nie będą protestować.
  Tą sprawą powinien się zająć PROKURATOR.

  Odpowiedz
  1. tutejsza

   Zobaczycie jeszcze ustawią sobie na spotkanie z GDDKiA stół prezydialny,zasiądą dumnie i będą nas REPREZENTOWAĆ!!!!!!

   Odpowiedz
   1. sprawiedliwość

    Jak im nie zabraknie odwagi niech to zrobią,ale na ich miejscu bardzo bym się zastanawiała; chyba że ludzie ze względu na gości zGDDKiA okażą powściągliwość?

    Odpowiedz
    1. Z Polski

     To,że tyle lat tutejsza społeczność tolerowała to wszystko to albo cud albo wytresowanie jeszcze z czasów komuny-nie ma innego wytłumaczenia!!! Czas na zmiany!!! Władzy i podejścia do niej przez mieszkańców oczywiście!!!!

     Odpowiedz
  2. Realistka

   Biała Darmo Pan Bóg jeśli chce człowieka ukarać to mu najpierw rozum odbiera -tak mówi mądrość ludowa -i z taką sytuacją tutaj mamy do czynienia. Jeżeli zaś ów człowiek jest nierozumny to, o ile mi wiadomo, nie powinien sprawować funkcji publicznych.

   Odpowiedz
 4. alonzo

  Kłamstwa, kłamstwa, same kłamstwa. Na spotkaniu 14 grudnia w szkole, na radach w UG. Beszczelne kłamstwa. Jak oni się nie wstydzą na ulicy pokazać. Wszystko dostarczyli, opracowali a potem wmawiają ludziom, że to GDDKiA "tak zrobiła". Czy oni się Boga nie boją??

  Odpowiedz
  1. tutejsza

   Teraz czas ,żeby wójtowie wypowiedzieli swoje słynne słowa,najlepiej na Radzie Gminy przed kamerami jak dotychczas: p.Osiński: ,,mieszkańcy nam nie pomagają ....... mieszkańcy znowu nam nie pomagają........"
   p.Bulski: ,,wszystko już wiecie?,wszystko już wiecie?wszystko rozumiecie?co jeszcze chcecie?wszystko wam powiem,wszystko pokaże!"

   Odpowiedz
   1. obserwator

    BULSKI to już dużo pokazał-zwykły urzędniczyna tzw płotka w 4 lata zamieniła się w nienapasionego rekina żarłacza-co będzie przez kolejne 4 lata wyprawiał.....? Chyba że mentora Osińskiego zabraknie i rekin w jakieś sieci się zaplącze....?

    Odpowiedz
 5. lama

  Prawda powinna pociągać do odpowiedzialności. Niestety, w tym kraju pełniący funkcje publiczne są "bezpieczni". Wielkie możliwości - zero odpowiedzialności.
  Nasi wójtowie powinni zwrócić swoje ogromne pensje finansowane z naszych podatków. Powstałaby za nie jakaś piękna droga lokalna.

  Odpowiedz
  1. opinia

   Szkoda,że to nie Japonia bo by płakali publicznie,kłaniali się po tysiąc razy i żebrali o wybaczenie oraz wyznaczenie stosownej kary!A tu jeszcze dumnie i butnie będą się lansować do najbliższych wyborów----Oj chora jeszcze ta nasza polska rzeczywistość!!!

   Odpowiedz
 6. GutMir

  Witam i o cel powstania projektu nowego śladu drogi 733 gdzie i po co ma on prowadzić i czemu ma służyć a może komu Początek bierze na zakręcie przed Kowalą kończy się i łączy z istniejącą drogą wlotową do Radomia ? ? ?

  Odpowiedz
  1. obserwator

   Gutmir!Jeszcze masz wątpliwości jakieś?Sprawdź czyje działki wzdłuż tego planowanego nowego śladu 733 leżą to się dowiesz czemu a raczej komu ma służyć poprowadzenie tej drogi-pokój nr 10 w ug w Kowali może Ci pokażą? jak nie są inne sposoby! Słynny projektant W. Król wie wszystko na ten temat!

   Odpowiedz
   1. Drzazga

    Kolejna droga ciągnięta pod prywatny interes ślizgaczy ( przestępców )w białych kołnierzykach co mieli dostęp do skrywanych przed społeczeństwem planów.Dlatego tak upierają sie na ten wariant s-12 przez środek gminy bo wtedy tylko ten plan może wejść w życie!

    Odpowiedz
  2. Rozwój

   No jest to ciekawostka. 733 niedawno remontowana, chodniki, zjazdy i nagle zupełnie rownolegle sobie wymyślili nowy ślad przesunięty o 200-500 metrów. Stara miałaby zostać "zaślepiona" czyli nie przejezdna w przypadku budowy S12 w wariancie północnym. Czy finansowanie takiej drogi przez wojewodę, czyli skarb państwa to nie nadużycie? Należało by się przyjrzeć "nowym" właścicielom działek, szczególnie chyba w okolicach Kosowa. Ktoś sobie uszykował kolejny "rozwój" własnych portfeli. Oj dużo tych " rozwojów " mamy uplanowanych w Kowali.

   Odpowiedz
   1. Toya

    Jakaż ogromna determinacja w dążeniu do tego "rozwoju"!
    Nawet nie zauważyli, że po drodze (S12, 733) rujnują ludziom życie.
    Jak to mówią "do celu - po trupach".
    Dziękujemy Panowie!

    Odpowiedz
 7. Realistka

  Jakim to trzeba być zepsutym człowiekiem, żeby wobec tego wszystkiego co się stało mieć taki tupet i udawać że się nic nie stało. Panowie wójtowie!!!!!!

  Odpowiedz
 8. głos z zaświatów

  Wiedzcie wszyscy ci ,którzy krzywdzicie innych,że wyrządzone zło wraca zawsze z podwójną siłą--opamiętajcie się,bo po tamtej stronie życia czeka was płacz i zgrzytanie zębów!!!

  Odpowiedz
 9. GutMir

  Na Pana trzeba mieć wygląd i pieniądze nie wspomnę o kulturze i obyciu Pojawiają się literówki w tekstach to jest rozbój a nie rozwój naszej umęczonej ziemi ojczystej

  Odpowiedz
 10. miejscowa

  Przedstawiciele naszej gminy są wójtami czy radnymi tylko dlatego, że zaufało im wielu mieszkańców. Zabiegali o ich głosy, obiecywali już nie pamiętam co, ale na pewno uczciwą pracę dla dobra społeczności lokalnej. Nie wiem, czy mogą jeszcze naprawić swoje błędy, ale niech spróbują, bo dali ogromną plamę nie tylko jako urzędnicy, ale przede wszystkim jako ludzie.

  Odpowiedz
 11. Realistka

  Powracając do Głupiego i Głupszego oni realnie tacy byli a tutaj jest wyrahowanie i perfidne kłamstwo pasowałoby raczej cwany i cwańszy.

  Odpowiedz
 12. Chili

  A czy ktoś z mieszkańców naszej gminy posiada wiedzę jakie jest planowane dobowe obciążenie S12?. To śpiesze donieść, że jest to 50 tysięcy samochodów/dobe. Proszę Państwa 50 000!!!!. I takiego smoka w środek osad ludzkich. Gdzie my żyjemy? Czy ktoś jeździł autostradami na zachodzie? Proszę powiedzieć tym BARANOM, jak to tam wygląda!!! Bo chyba nigdzie nie byli. Barany, weszły do UE 15 lat temu ale mentalność buraczana została. Nic dziwnego te same "leśne dziadki" od lat. Pojeść, popić i potańcować, od festynu do festynu i zrobić zdjęcie na strone urzędu. I tyle w głowie. I tyle w temacie!

  Odpowiedz
 13. Matematyk

  To wychodzi średnio na dobę 35 samochodów/minutę , w tym wielkie ciężarowe (trasa tranzytowa). Przy czym nocą ruch jest dużo mniejszy, także w dzień będzie wyższy, można śmiało przyjąć ok 1 samochód/sekundę.

  Odpowiedz
  1. Chili

   No to teraz sobie wyobraź Matematyk, jak te 50 000 samochodów będą się tłoczyć na skręcie pod Radomiem - jaki zaproponowano w wariancie różowym? Przecież tam będzie ograniczenie do 30 km/ha, żeby z tego łuku samochody na pole nie powypadały. Europejskie Standardy, robić drogę ekspresową za miliony, i ograniczenia prędkości, bo paru pajaców sobie tak zażyczyło.
   Czy widział ten projekt jakiś Komisarz od dróg?? Może tam trzeba by to pokazać?

   Odpowiedz
 14. Chili

  A jeszcze powinni odebrać uprawnienia panu Królowi, za projektowanie dróg przez czynny cmentarz. Albo niech się już uda na emeryturę, razem z panem Osińskim i kilkoma innymi lokalnymi celebrytami.

  Odpowiedz
  1. obserwator

   No to już z tym apelem do Brukseli-słać szybko! Niech się przyjrzą tej drodze międzynarodowej-unijnej przecież, za unijną kasę-- niech biorą za d...ę kogo trzeba!

   Odpowiedz
 15. GutMir

  18 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 spotykamy się w Publicznej Szkole Podstawowej w Kowali Razem stoimy murem popieramy budowę drogi S 12 na terenach nie zamieszkałych Bronimy naszej ziemi i nas samych przed podziałem i zniszczeniem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *