Przeskocz do treści

NOWE WARIANTY S12

Poinformuj innych

 

Ogłoszenie!!!

Dnia 18 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Publicznej Szkole Podstawowej              w Kowali odbędzie się II spotkanie informacyjne dotyczące planowanej            na terenie gminy Kowala drogi ekspresowej S12 z udziałem przedstawicieli GDDKiA oraz firmy projektowej Schuessler-Plan.

Zamieszczona poniżej mapa ukazuje aktualne warianty przebiegu trasy S12.

Bardzo dobra wiadomość - wstępna analiza mapy wskazuje, że nasz "wariant południowy" z oznaczeniem A, nie zakłada żadnych wyburzeń.

Pamiętajmy, że ten korzystny dla naszej gminy projekt posiada wielu oponentów.

Musimy go obronić !

Mapa przebiegu wariantów S12 kwiecień 2018r- po kliknięciu na ikonkę "satelita" w lewym górnym rogu można dokładnie analizować przebieg planowanych wariantów.

 

41 myśli na “NOWE WARIANTY S12

  1. Realistka

   No to super ?
   Znając życie to na pewno nasi,,niemamocni,,tzn wójtowie ogłoszą, że wywalczyli dla Kowali ten wariant. Wszyscy wiemy że nie jest to zgodne z prawdą. To zdesperowni mieszkańcy wymusili działania.!!!!! Mam nadzieję że panowie Osiński i Bulski nie będą hipokrytami. Teraz ważne jest, aby ten wariant został utrzymany.

   Odpowiedz
 1. Komitet Społeczny Kowala S12

  Na stronie UG Kowala jest zawieszona propozycja odnośnie przebiegu wariantu, natomiast na mapach zawieszonych na blogu są już najnowsze oficjalne przebiegi wariantów S12, które będą zaprezentowane na spotkaniu 18 kwietnia. Informacja ta jest pozyskana bezpośrednio od projektantów S12 (Źródło: http://s12-radom-pulawy.pl/przebieg-wariantow)

  Odpowiedz
  1. tutejsza

   To niesamowite jak determinacja,uporczywa walka i chęć obrony naszej Małej Ojczyzny przed rozpołowieniem sprawiła,że garstka desperatów--prawdziwych PATRIOTÓW doprowadziła do powstania tak korzystnego wariantu ,,A''. Jak pięknie spisali się projektanci z W-wy--- brawo!!!! Teraz tylko obronić ten wariant przed pazernym Radomiem,który dalej prze na wariant przez środek naszej gminy!

   Odpowiedz
 2. Kot Kota

  EEEE, dajcie spokój naiwniacy, jaki południowy wariant? Wariant północny jest Dobrem Narodowym, minimalizuje przecież negatywne zjawisko suburbanizacji. No co mam wam jeszcze za argumenty przedstawić? No dalej to już jęzora strzępić nie będe.

  Odpowiedz
 3. drzazga

  No patrzcie jak Urząd Gminy śledzi tego bloga! Zobaczyli tu najnowszą mapę to na swojej stronie też szybko wstawili--- i to ze wsteczną datą----- znowu grają na zwłokę! Widocznie mają już te mapy tylko znowu przetrzymują do ostatniej chwili!!! ----dziś wiele razy wchodziłam na str UGminy i ich nie było! Ale i tak są niekompletne!!!

  Odpowiedz
  1. tutejsza

   Te na blogu to można obejrzeć jako zdjęcia satelitarne ---widać dokładnie każdy szczegół projektowanej drogi---faktycznie na wariancie ,,A,,przez gmine Kowale ani jednego wyburzenia?

   Odpowiedz
   1. Opinia

    Jak to się stało,że teraz można było zaprojektować normalnie,bez rujnowania gminy i poszczególnych ludzi drogę a wcześniej nie????? Ludzie tu naprawdę coś porządnie śmierdzi,czyżby tę Kowale ktoś faktycznie sprzedał???? Może by się ktoś tym wreszcie zainteresował?????

    Odpowiedz
  2. Realistka

   To jest dowód na to że nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedyś mówiło się papier obecnie komputer wszystko przyjmie -nawet zmianę daty.

   Odpowiedz
  3. Alonzo

   A czym się mieli chwalić? Jakie argumenty przedstawić, żeby chociaż Kąty rozjechali, żeby kawałek cmentarza urwali. A tu nic? I jak tu taki wariant obalić?

   Odpowiedz
   1. osadnik z Radomia

    Oj tam, grunt że nasz Urząd zmotywowany, bloga śledzi, szybko reaguje. Wszak o to wszyscy tu walczymy. O prawde.

    Odpowiedz
    1. Swojak

     Śmieszne, ale tak się składa że i ja szukałem tej nowej mapy dzisiaj jeszcze po południu na stronie UG, i dopiero po waszym wpisie sie pojawiła. A może tą informacje od was jednak zaczerpneli? Chi

     Odpowiedz
 4. GutMir

  To nie garstka despertów działa Całe społeczeństwo jest bardzo aktywne i efektywne w działaniu dla Kowali i za sprawą całego społeczeństwa są takie postępy władze gminne wszystkie sprawy dostały w prezencie od społeczeństwa obywatelskiego które wiele może razem zrobic

  Odpowiedz
 5. Syn tej ziemi

  Jest to bardzo dobry kompromis wypracowany przez mieszkańców gminy Kowala pod przewodnictwem Komitetu Społecznego "Kowala s-12" a pozostałymi gminami Skaryszew, Gózd i miasta Radom
  Chwała im za to. Sprawy wracają na właściwy tor.
  Jak to mówią "wracamy zza światów".
  Wieczna hańba dla zdrajców i konfidentów, którzy doprowadzili prawie do rozbioru naszej Gminy - Małej Ojczyzny.

  Odpowiedz
 6. Komitet Społeczny Kowala S12

  Dziękujemy projektantowi z Schuessler-Plan Panu Zbigniewowi Wichańskiemu za kawał dobrej roboty dla naszej Gminy, oraz dyrekcji GDDKiA na czele z dyr. wydziału Panu Tomaszowi Kwiecińskiemu.
  Wraca wiara w ludzi i sens współistnienia na tej ziemi.
  Wraca wiara w wartości demokratyczne.
  Trasa S-12 powstać musi i powstanie.
  Budowanie na zasadach absurdu było nie do przyjęcia.

  Odpowiedz
 7. Rozki

  A czemu zostal przyjety ze przez srodek wsi Rozki bedzie lecial wariant poludniowy? W pierwszych planach mial byc za wszystkimi domami bardziej na poludnie a teraz nie dosc ze rozdziela wies na pol to i tak leci przez tereny gdzie ludzie maja juz stany surowe domow

  Odpowiedz
 8. swojak

  Akurat dla Rożek to zarówno wcześniejszy wariant "północny" - brązowy na mapie, jak i wariant "południowy" - niebieski biegną prawie tak samo na odcinku od węzła w Młodocinie do odlewni żeliwa.

  Odpowiedz
  1. Rozki

   No właśnie poprzedni projekt południowego wariantu był skierowany bliżej smolarni, za wszystkimi mieszkańcami. Małe grono ludzi zostanie odepchnięte od gminy zostaną wydzieleni...

   Odpowiedz
   1. tutejsza

    Rożki !----wydzieleni ale nie zgładzeni---jeszcze nie tak dawno to właśnie z Rożek były głosy b. niegrzeczne ,że nawet na ewentualny protest sie nie wybierają bo droga w poprzednim wariancie tzw północnym ich nie dotyczy zbytnio.,nikt nie wczuł sie w sytuację tych,którzy idą do wyburzeń i muszą całe życie zaczynać od nowa. W obecnym wywalczonym wariancie ,,A,,nie ma wyburzeń i gmina nie jest rozpłatana na pół!!!

    Odpowiedz
   2. Swojak

    Myślę, że przedstawiony wariant to wciąż jednak projekt korytarza, i jakieś korekty, przesunięcia są przewidziane na wniosek mieszkańców, po to właśnie jest to spotkanie konsultacyjne 18 kwietnia w szkole. Trzeba koniecznie przyjść i zgłaszać swoje uwagi. Szkoda że Rożki do tej pory się wogóle nie odzywały, ani pani radna, ani pani sołtys.

    Odpowiedz
    1. Alonzo

     Kurcze, Rożki - przecież u was wariant leci tak samo jak było prezentowane w grudniu na spotkaniu, wtedy wam pasowało (nie słyszałem o jakiś działaniach z Rożek)? protestach, itp. Można by uznać że droga była akceptowana przez miejscową społeczność.

     Odpowiedz
    2. Rozki

     Pani sołtys i radna to maja budowę trasy tam gdzie słońce nie dochodzi bo przecież ich to nie dotyczy, ich domy nie beda miały styczności z s12...

     Odpowiedz
     1. Swojak

      To tak samo jak na Kowali - Kolonia, mieszkańcy musieli wziąźć sprawy w swoje ręce. Tylko pytanie po co ich wybieramy, i za co diety biorą. U nas jeszcze lepszy przekręt bo szło po płotach wójta w Kowalówce i radnego, to sobie przepchneli na sąsiadów. Tyle mamy wszyscy z tej władzy!!!

 9. Pijany Mistrz

  Dzięki temu delikatnemu odbiciu inżynierom planującym te warianty udało się ominąć kilka domów w Adamowie. Sam bym tego lepiej nie zaprojektował, gratulacje dla projektantów.

  Odpowiedz
 10. Sąsiad

  Bazą nienaruszalną jest tzw. "węzeł" na E7/S7/S12, który będzie zlokalizowany obok Dworku Antoniego. Z tego węzła będzie wychodzić S-12 w stronę Kowali, Parznic itd.
  Im bliżej węzła tym mniejsze pole manewru.
  To rozwiązanie jest optymalne dla wszystkich.
  Lepiej było by wyburzać???. No, że chyba są chętni.

  Odpowiedz
 11. złośnica

  Rozki , no rozwalasz mnie ty wiesz co piszesz poczytaj ty trochę bloga mniej jakie takie pojęcie o co tu się walczy. Uniknięcie wyburzeń to jeden z celów Komitetu S-12, ważne jest żebyśmy jako gmina nie zostali w czar....j d....ie odcięci od świata, nie patrz na to co teraz tylko co będzie za kilka lat, poczytaj sobie i popatrz w internecie na zdjęcia gdzie powstały podobne inwestycje jak było a jak jest, teraz to wymarłe tereny bez szans na rozwój, ludzie młodzi uciekają, zostają dziadkowie z emeryturami, bo nie ma tam szans na zarobek, a co dopiero o jakimś biznesie, który dawałby dochody. Miałam okazję osobiście rozmawiać z Panią, która mieszka przy autostradzie A2, miejsce naszego spotkania to MOP w 2015 r do tej pory pamiętam tą rozmowę. Kobieta sprzątała właśnie ten przybytek nawiązałyśmy rozmowę i z ciekawością wysłuchałam jej opowiadania ( nie wiem czemu akurat mi o tym opowiedziała tak wyszło, może umiałam słuchać, a może to, że akurat na dłużej zatrzymaliśmy się odpocząć), ale o tym opowiem w następnym komentarzu, może wtedy zrozumiecie wy nie zorientowani o co tu się walczy.

  Odpowiedz
 12. Rozki

  Złosnica wiem o co walczymy, ale w przypadku Rozek te kilka domow co beda po stronie poludniowej wariantu zostaną odcięte od świata. A doslownie kilka metrow jakby skierowali na poludnie za Rożki-Adamów nie byłoby takiego rozłamu

  Odpowiedz
  1. Sąsiad

   Sęk w tym, że według pierwotnych planów S-12 omijała wszystko i Kąty i Adamów, Rożki - ale później zmieniono lokalizację głównego węzła przesuwając go trochę na północ i to spowodowało zmianę planów. Teraz niewiele da się już zrobić. Im bliżej węzła tym mniejsze pole manewru.

   Odpowiedz
   1. Alojzy

    Czemu Kąty, Rożki dały sobie tak blisko w......yć węzeł, praktycznie pod domami. Bo co Dwór Antoniego - nieprawdaż?. Na południe w kierunku Orońska całe połacie ziemi na węzeł, wtedy całą gminę można by było po granicy objechać. A tak to d......pa.
    Kąty, Rożki czemu to przespaliście????. Bo działeczki wam ładnie ktoś zaczął skupować, samochody kupione za to za 5 lat będą kupą złomu, a syf pod nosem zostanie na zawsze. Ładny spadek dzieciom uszykowaliście. Oni wezmą za te dzialeczki teraz 10 razy tyle. Daliście się wydudkać, jak przysłowiowe pierdoły. A teraz będzie płacz.

    Odpowiedz
    1. Bezstronny

     A czy Rożki i Kąty wiedzą KTO, KIEDY i za ILE przesunął projekt węzła, który był planowany za Kątami a teraz jest przesunięty w kierunku północnym przed Kątami? Z tego przesunięcia właśnie problemy!
     Im proszę podziękować. Podziękujcie też swoim radnym i sołtysom, za zainteresowanie sprawą (chociaż sołtys Kątów kiedyś pięknie stanął w obronie swoich, jak pan projektant gminny Król chciał ich wyburzać).

     Odpowiedz
 13. GutMir

  MY Wszyscy nie dajmy się emocją patrzmy i szukajmy najlepszego rozwiązania dla NAS WSZYSTKICH Z CAŁEJ GMINY KOWALA bo tu o nas mieszkańców chodzi ze wszystkich miejscowości bez wyjątku Każdy z nas osobno i Wszyscy razem jesteśmy dla siebie ważni bardzo ważni i dbamy o wspólne nasze gospodarstwo GMINĘ BO KTO JAK NIE MY SAMI ZADBAMY RAZEM

  Odpowiedz
 14. GutMir

  18 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 spotykamy się w Publicznej Szkole Podstawowej w Kowali Razem stoimy murem popieramy budowę drogi S 12 na terenach nie zamieszkałych Bronimy naszej ziemi i nas samych przed podziałem i zniszczeniem

  Odpowiedz
  1. Syn tej ziemi

   Racja GutMir, teraz musimy skupić się na najważniejszym - obroną naszej ziemi przed egoistycznymi wpływami złych ludzi, oraz niewyobrażalną głupotą pewnych decydentów z naszej ziemi.

   Odpowiedz
   1. Kowal

    Dzisiaj wice Radomia Frysztak uzewnętrzniał się na łamach prasy internetowej, że popiera wariant tzw. "północny", który niszczy naszą Gminę Kowala.
    Do jasnej cholery, niech sobie wezmą tą S-12 do samego Radomia. Są jeszcze puste przestrzenie pod Radomiem w których od lat nie były wydawane pozwolenia na budowę, bo tamtędy był planowany korytarz pod S-12. Nie mamy nic przeciwko!!!
    Dlaczego my mieszkańcy gminy Kowala mamy ponieść tak niewyobrażalnie wysoką cenę tej inwestycji. Czy p. Frysztak może podać choć jeden SENSOWNY argument???

    Odpowiedz
    1. Realistka

     Obawiam się że nie poda żadnego sensownego argumentu, bo taki nie istnieje. Do tej pory go nie uzyskaliśmy. Liczy się tylko Radom i interesy poszczególnych osób.

     Odpowiedz
     1. Opinia

      Żeby chodziło o RADOM jako społeczeństwo i jego dobro to możnaby jeszcze się zastanawiać-----ale to wręcz przeciwnie---ludziom z Radomia chce się zafundować gigantyczny smród hałas niszcząc przy okazji sąsiednią gminę Kowala gdzie Radomianie całymi rodzinami przyjeżdżają na niedzielny piknik---grupa przyziemnych cwaniaków ciągnie autostradę pod swoje wcześniej zaplanowane biznesy----ludzie z Radomia i okolic trzeba powiedzieć dość!!!!

    2. Alonzo

     Pan Frysztak nie poda żadnych argumentów, bo takie nie istnieją.
     Pan Frysztak zapomniał skąd mu nogi wyrosły.
     Prezydentem się bywa. Ludzie pamiętają i będą pamiętać o pańskim wkładzie w niszczenie rodzinnej miejscowości. Ja pamiętam pana dziadka, nie wiem czy byłby z pana dumny.
     Do zobaczenia w Kowali.......

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *