Przeskocz do treści

Sesja Rady Gminy – kto kłamie?

Poinformuj innych

Sesja Rady Gminy – kto kłamie?

Po odsłuchaniu nagrań z ostatniej sesji Rady Gminy (z dn. 23.03.2018),         zaistniała konieczność podzielenia się naszymi wrażeniami.

Przede wszystkim, z radością przyjęliśmy wiadomość, że grono czytelników naszego bloga, powiększyło się o najznamienitsze osoby naszej gminy.

Jesteśmy też zbudowani faktem, iż na posiedzeniu poświęcono nam jakże cenny czas i uwagę.

Widzimy już pierwsze efekty naszych działań:  Otóż, u progu końca kadencji, znacznie wzmogła się aktywność niektórych Panów Radnych, zwłaszcza wobec „Komitetu Społecznego S12”.

Niestety, zauważyliśmy też, że zapewne z powodu naszej długiej nieobecności         w Urzędzie Gminy, narosły pewne nieporozumienia, które zostały wypowiedziane podczas sesji, a które śpieszymy wyjaśnić:

 • Pan Tadeusz Skopek wyraził głęboki niepokój nazbyt wcześnie rozpoczętą kampanią wyborczą za sprawą naszego bloga.

- Panie Radny Kowali  - pragniemy uspokoić, iż „Komitet Społeczny S-12”                 nie zamierza ubiegać się o stanowisko wójta na najbliższą kadencję.

 • Pan Dariusz Bulski pochwalił się wielkim zaangażowaniem w sprawie działań na rzecz „wariantu południowego” S12.

- Panie V-ce wójcie, ogromnie się cieszymy ze zmian jakie zaistniały w Pańskim myśleniu i postępowaniu, bo jak słusznie mówią „tylko krowa nie zmienia poglądów”. Właśnie o to nam chodziło.

 • Pan Mieczysław Gębski mówił o licznych rozmowach z mieszkańcami       Kowali-Kolonii.

- Panie Radny – Pan nas chyba trochę nie lubi, bo nie był Pan u nas ani razu. Szkoda, ale niech się Pan nami nie przejmuje, jak wybudują trasę przez tę naszą wspólną ulicę, to pewnie i tak się już więcej nie zobaczymy. Z powodu ekranów oczywiście.

 • Pan Dariusz Bulski, żartując, zdementował pogłoski o swoim utajnionym wyjeździe do GDDKiA.

- Panie V-ce wójcie – nam też się robi wesoło na myśl, że wtedy potajemnie,               a teraz otwarcie nie zaprosiliście naszego Komitetu do udziału w delegacji               do GDDKiA. Ale i tak tam będziemy.

 • Pan Tadeusz Osiński zganił przewodniczącego naszego Komitetu                       za uderzenie ręką w stół podczas marcowego spotkania.

- Panie Wójcie – nasz przewodniczący, zwykły człowiek w ważnym urzędzie, zaledwie próbował dorównać poziomowi ekspresji swego rozmówcy, a Pana zastępcy. Wspominaliśmy już o tym.

Mamy nadzieję że udało nam się rozwiać narosłe między nami nieporozumienia.

Szczególną jednak satysfakcją napełnia nas fakt, że pomimo naszej nieobecności   na sesji, poświęcono sprawie drogi S12 bezcenny czas ( i to aż 20 minut ).

 

A TERAZ CAŁKIEM POWAŻNIE

1.

(Czas nagrania sesji: 1h33min.) – Radny Mieczysław Gębski zarzucił Komentatorom naszego bloga rozpowszechnianie kłamstwa.

Kłamstwo to ma dotyczyć przebiegu  wariantu północnego S12,                               czyli przez Kowalę – Kolonię.

Komentatorzy napisali, że pierwotny korytarz przebiegał o około 200 metrów dalej w kierunku Radomia - uległ więc celowemu przesunięciu.

Wójt Tadeusz Osiński oświadczył, że jest to nieprawda ( "to są wyssane z palca informacje" ) potwierdzając tym samym wypowiedź radnego Mieczysława Gębskiego.

My, jako Komitet, zadaliśmy sobie trud sprawdzenia informacji, czy rzeczywiście nigdy nie istniała inna wersja obecnego wariantu północnego.

Nie było trudno dotrzeć do dokumentów w tej sprawie.

Poniżej zamieszczamy mapę dwóch różnych wersji obecnego wariantu przez Kowalę-Kolonię.

Mapy te jednoznacznie wskazują, że to nie Komentatorzy kłamią w tej sprawie.

2.

(Czas nagrania sesji: 1h36min.) – Radny Mieczysław Gębski zarzucił mieszkańcom Kowali-Kolonii rozpowszechnianie kłamliwych informacji o dodatkowych wyburzeniach domów - od p. Gaworów do p. Woźniaków ("Nie przekazujmy fałszywych informacji do ludzi").

Poniżej zamieszczamy mapę opracowaną w naszym urzędzie, która ukazuje trasę 733 zaprojektowaną nowym śladem – przecinającym wyżej wymienione posesje.

Należy dodać, że budowa S12 pociąga za sobą przebudowę 733 na odcinku    Kowali-Kolonii, co wskazuje na to, że inwestycje te muszą być realizowane                 w tym samym czasie (w przypadku dopuszczenia wariantu północnego).

PRAWDA BRONI SIĘ SAMA

21 myśli na “Sesja Rady Gminy – kto kłamie?

 1. Seniorka

  Szanowni Wójtowie ”Wielcy” Włodarze naszej Gminy, ostatnich trzech kadencji!
  To wyłącznie nam mieszkańcom Gminy Kowala zawdzięczacie fotele, w których zasiedliście na gminnym urzędzie. Obdarowaliśmy Was zaufaniem, że z pożytkiem dla nas wszystkich będziecie sprawować swój urząd.
  To nie wy, ale my jesteśmy suwerenem, to wy przed nami odpowiadacie za wszystkie decyzje dotyczące ważnych spraw, wspólnego dobra i słusznych decyzji. To wy powinniście cierpliwie wysłuchać naszych propozycji, skarg i zażaleń. To wy powinniście w naszym imieniu walczyć w GDDKiA o przeprowadzenie drogi S12 przez teren niezabudowany w tzw. wariancie południowym. Ten wariant jest korzystny również dla Sołtykowa i Skaryszewa.
  Konia z rzędem temu, kto odgadnie, dlaczego prominentni Włodarze Radomia zaciekle bronią przebiegu drogi S12 przez gęsto zaludnione tereny okolicznych wsi i osiedli niszcząc bez skrupułów cały dorobek życia zrozpaczonych rodzin.
  Niezrozumiały jest dla nas fakt, że bez żadnych konsultacji z mieszkańcami od 9-ciu lat Włodarze naszej gminy potraktowali swoich wyborców jak stado głupich baranów, którzy nie potrafią dochodzić w prawdzie swoich racji.
  Panowie wójtowie Gminy Kowala – wasze kłamstwa, mataczenie mapami i różnymi pismami w sprawie S12, buta i pewność siebie doszły do zenitu. To jak potraktowaliście Przewodniczącego Społecznego Komitetu S12 w dniu 16 marca zasługuje jedynie na odwołanie was z tego urzędu.
  Wstyd i hańba dla waszej arogancji i ukrywania prawdy o S12.
  Wójtowie, radni i sołtysi wybierani są w sposób bezpośredni i tylko przed swoimi wyborcami odpowiadają za swoje działania.
  Nie obchodzą nas wasze polityczne kariery i nie obchodzi nas wasza nadzwyczajna kasta utworzona wokół S12 – my nie damy się rozjechać trasą S12, my walczyć będziemy o swoją Gminę, o swoją Parafię, o swoje miejsce na ziemi.

  Odpowiedz
  1. Syn tej ziemi

   Droga Seniorko,
   Mądrość Twoja jest bezdyskusyjna,
   Tak szczere i szlachetne słowa mogą pochodzić tylko od osoby, która z godnością, uczciwością i dekalogiem idzie przez życie.
   My chrześcijanie wybaczamy - ale pamiętamy.
   Niech Pan Bóg im wybaczy.

   Odpowiedz
   1. tutejsza

    Aby się nawrócić ze złej drogi nigdy nie jest za późno! Oby Dobry Łotr w tym WIELKIM TYGODNIU był dla źle czyniących natchnieniem do przemiany serc!

    Odpowiedz
     1. Drzazga

      Smutne jest niestety to,że samopoczucie i samozadowolenie wójtów i niektórych radnych jest wciąż doskonałe. To właśnie Waleczność i Determinacja garstki mieszkańców,którzy zawiązali Komitet S-12 doprowadziła do tego,że na Radzie Gminy w ogóle omawia się temat drogi S-12(chwała im za to!!!) W nagrodę są wytykani bezwstydnie i publicznie z imienia i nazwiska choć działają w imieniu Komitetu S-12.

    1. Opinia

     UDERZ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ ! Proszę, żeby zatuszować machloje to nawet najwięksi na co dzień wrogowie się wsparli ! Nie ,nie -kreski na mapach to jakoś same wyemigrowały--ciekawe!?

     Odpowiedz
 2. GutMir

  Czas na zmiany koniec z kłamcami i oszustami to nie włodarze gminy gospodarze pasterze To najemnicy zostawiają w potrzebie swoje stado i gonią za czym? Przed wyborami mówicie że człowiek najważniejszy panowie radni Wstyd kłamać wstyd oczerniac innych gdzie wasz honor o przepraszam to nie wasz poziom

  Odpowiedz
 3. Kora

  Panie wójcie Tadeuszu Osiński " - KŁAMSTWA WYPOWIADANE PUBLICZNIE NARUSZAJĄ GODNOŚĆ URZĘDU, KTÓRY PAN SPRAWUJE!!!!

  Odpowiedz
 4. Kos

  T. Osiński, D. Bulski, S. Stanik : przed wyborami nienawiść-----teraz w sprawie S12 przyjaźń ---- żądza władzy dzieli ----interesy łączą.

  Odpowiedz
 5. Karol

  Na ostatniej Radzie Starszyzny Plemiennej przemówił słynny wojownik Irokezów Milczący Snopek, trzeba by to zgłosić jako cud za sprawą bloga Komitetu S-12

  Odpowiedz
 6. Karol May

  Wydarzenia które wstrząsnęły prerią początek swój wzięły na Radzie Starszyzny Plemiennej w rezerwacie przy Górze Kowala. Starszyzna Plemienna chcąc przypodobać się i udobruchać okrutne Blade Twarze z Północy przedsięwzięła postanowienie, iż przepędzi stada tłustych bizonów jak najbliżej siedzib Białych Twarzy. Jednak trasa przebiegu Bizonów prowadziła przez środek indiańskiej wioski oraz wigwamy ich mieszkańców. Wieśniacy ci nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji zaczęli buntować się i podnosić głosy przeciwko Radzie Starszych i Mądrzejszych. Bezwzględni wojownicy wierni Radzie Starców dawno by już przyozdobili swe wigwamy skalpami krnąbrnych wieśniaków, gdyby nie rok cudów wyborczych, który się właśnie zaczął, a który decydować miał o losach wszystkich Starszyzn Plemiennych w całej krainie.
  Nasza Rada Starszyzny jednak nie mogła pozwolić, by kilku wieśniaków mogło pokrzyżować ich szczwany plan. Doszło do tego, że wódz Irokezów Uzbrojona Pierś wypalił fajkę pokoju ze Wściekłym Bykiem młodym wodzem Zielonych Stóp, adoptowanym synem starego szamana Zielonych Stóp Ognistej Wody, odwiecznymi wrogami Irokezów.
  Na początek dla opamiętania krnąbrnych wieśniaków wyjęli oni Księgę Mądrości Indian Rezerwatu: Echo Prerii, tam odczytali uroczyście swe zwycięstwo i sukces nad Białymi Twarzami. Tańcom, śpiewom i radości nie było końca, szaman Zielonych Stóp przez tydzień rozmawiał z duchami przodków, cieszyli się wszyscy: Indianie i konkwistadorzy. Radość ich jednak nie trwała długo...
  cdn...

  Odpowiedz
 7. GutMir

  Pan Mieczysław Gębski mówił o licznych rozmowach z mieszkańcami Kowali-Kolonii. (wypowiedź na sesji rady gminy )
  Czyżby się sklonował w/w albo gada do lustra co rano i wpada w samozachwyt i uwielbienie Przecież to taki zacny katolik chrześcijanin Zanim usta otworzy to już kłamie i obiecuje złote góry ? ? ? W 2014 miał być robiony gaz ziemny i gdzie ten gaz Teraz omamia ludzi NAWET inteligentni i wykształceni sąsiedzi mu uwierzyli że DROGA S-12 PRZED KOWALĄ TO ROZWÓJ DLA NASZEJ GMINY PYTAM WAS Droga ścieżka przechodnia przez nasze/wasze podwórko działkę to rozwój czy zniszczenie i degradacja terenu

  Odpowiedz
 8. Kos

  Te mapy wyraźnie pokazują KTO i DLACZEGO zmienił kreski na mapie. Myśleliście, że to nie wyjdzie? Myślicie, że wystarczy kłamać do kamer, aby załatwić sprawę?
  Prawda ma taką właściwość, że zawsze potrafi wyjść na wierzch, nawet spod grubej warstwy ohydy.

  Odpowiedz
 9. Karol May

  Czołowy zwiadowca i tropiciel z plemienia Irokezów Wielka Twarz dostąpił do Zgromadzenia Wodzów i tak zaczął swą mowę: Dostrzegłem, że ci szkaradni niewdzięcznicy, którzy nie patrzą na nasz rozwój, zaczęli coś grzebać przy szlaku przeprawy bizonów. Chcą oni by te biedne zwierzęta szły, o zgrozo, skrajem bagien. Jak my możemy dopuścić by bizony się pobrudziły, co powiedzą na to Blade Twarze, czy uznają taki gest za zgodny z umową? Musimy być sprytniejsi od tych wieśniaków i postaramy się żeby ta przeprawa poszła przy bagnach, ale tak by szła przez naszą Świętą Ziemię, wtedy najwyżsi szamani Matki Ziemi na pewno nie dopuszczą do takiego świętokradztwa. Rozmawiałem już z jednym znajomym szamanem Matki Ziemi, obiecał mi on wszelką pomoc w tej sprawie. Howgh!
  Wodzowie w ciszy skinąwszy głowami przystali na ten plan, wysłali też znaki dymne do szamana Matki Ziemi, by ten zajął się sprawą z góry.
  Czy powiedzie się niecny plan Starszyzny Plemienne, czy może znajdzie się jakiś bohater który uratuje wioskę, jej mieszkańców i ich wigwamy?
  Dowiecie się wkrótce.

  Odpowiedz
 10. GutMir

  Wodzowie i Rada Plemienna Szukają rozwiązań i wypłynięcia na spokojne wody Tak to bywa że Tonący to się brzytwy chwyta

  Odpowiedz
 11. Loyer

  Ludzie, przestańcie się z nimi wreszcie pie....ć !!!
  Komitet Społeczny powinien w tym momencie tym kłamczuchom, konfidentom i cwaniakom wywalić jak najszybciej POZEW ZBIOROWY DO SĄDU za działanie na szkodę Gminy Kowala i jej mieszkańców, oraz zgłoszenie do PROKURATURY O MOŻLIWOŚCI POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA dla niektórych funkcjonariuszy publicznych.
  Zachęcam was do tego gorąco.

  Odpowiedz
  1. Drzazga

   Niech pilnują teraz sami by droga ekspresowa poszła szlakiem południowym bo w końcu doigrają się tego jak mówisz Loyer !

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *