Przeskocz do treści

Świetna wiadomość ???

Poinformuj innych

 

Maska teatralna

"Świetna wiadomość" ???

„To świetna wiadomość, zwłaszcza dla wszystkich naszych mieszkańców” – napisano grubym drukiem we wtorkowym „Echu Dnia”, cytując wypowiedź v-ce wójta Dariusza Bulskiego (20.03.2018 r.).

Jak wskazuje nagłówek, ta „świetna wiadomość” jest efektem protestu mieszkańców, czego dowodem jest zamieszczone duże zdjęcie dwojga naszych radnych.

Zatem „przeczytajmy” ten artykuł ze zrozumieniem:

 • Co przedstawia zdjęcie?

Zdjęcie to zostało wykonane 20 grudnia ubiegłego roku ("Echo Dnia" 20.12.2017), podczas protestu mieszkańców Sołtykowa, zorganizowanym  wkrótce po pierwszym spotkaniu z GDDKiA. Na zdjęciu widzimy przede wszystkim naszych radnych:           p. Mieczysława Gębskiego oraz p. Barbarę Kołodziejczyk.  Byli oni jedynymi reprezentantami naszej gminy na tej pikiecie, ponieważ nikogo o niej                       nie zawiadomili -  szkoda, bo wtedy bardzo liczyliśmy na wspólną z Sołtykowem, wielką akcję protestacyjną.

W rękach trzymają (jak powiedzieli tam) mapę ukazującą tzw. wariant południowy, wspólny dla Kowali, Skaryszewa i Gozdu („Echo Dnia”  z   20.12.2017 r.) - opracowany rzekomo przez poprzednie władze w 2009 r. Dlaczego „rzekomo”? Ponieważ nasz urząd nie posiada żadnej dokumentacji w tej sprawie (Pismo z dnia 23.01.2018 r. znak BI.7010.8.2018).

 • Co to za „świetna wiadomość” ?

W artykule czytamy, że GDDKiA podda analizie tzw. „wariant błękitny” (wypracowany ostatnio  w wyniku porozumienia Skaryszewa, Gozdu i Radomia)  oraz tzw. "wariant południowy" (dla Kowali, która nie zawarła żadnego porozumienia) - HURA !!!

Zastanówmy się jednak: przebiegi te (według upublicznionych map) nie mają żadnych punktów stycznych. Co więcej, „błękitny wariant” łączy się (o zgrozo)             z fatalnym dla nas "wariantem północnym" – HURA ???

 • Skąd się wzięła ta „świetna wiadomość”?

Ogłaszając ją publicznie, p. v-ce wójt Dariusz Bulski, powołał się na ustną wypowiedź p. Marty Małęczyńskiej z GDDKiA. Szkoda, że w artykule nie podano żadnego źródła tej informacji, nie zamieszczono też żadnej mapy, która dawałaby powody              do uzasadnionej radości. My, nigdzie nie natrafiliśmy na jakąkolwiek wzmiankę w tej sprawie. Znamy jedynie powszechnie dostępną wypowiedź p. Małęczyńskiej              z dnia 15.01.2018 r., która nie napawa zbytnim optymizmem.

Wygląda na to, że chyba ktoś zbyt wcześnie odtrąbił „swój” sukces….

Z niecierpliwością i niegasnącym, mimo wszystko, optymizmem czekamy na oficjalną informację w tej sprawie.

39 myśli na “Świetna wiadomość ???

  1. Komitet Społeczny Kowala S12

   Prosimy o merytoryczne wpisy w zakresie tematu, któremu ten blog jest poświęcony.

   Odpowiedz
 1. Gutmir

  Taka troska "NASZYCH RADNYCH" z KOWALI p. Mieczysława Gębskiego oraz p. Barbarę Kołodziejczyk o dobro naszej gminy i jej mieszkańców a to przecież ta ekipa wyżej wymienionego i tamtego wójta w 2009 roku poprowadziła ten ślad na mapie oddalając TYLKO S 12 od domostw byłego wójta a pozwalając na zniszczenie domów swoich sąsiadów mieszkańców gminy Kowala gdzie wasza troska o bliźniego i zasady dekalogu mówiące o poszanowaniu drugiego człowieka i tego co wypracował OPAMIĘTAJCIE SIĘ PUKI JESZCZE MACIE CZAS WY KTÓRZY NISZCZYCIE BEZBRONNEGO I CHCECIE ZROBIĆ Z NIEGO BEZDOMNEGO tacy z was chrześcijanie

  Odpowiedz
 2. Lama

  Jak to? Skoro"wariant błękitny" niszczący Kowalę powstał w wyniku protestów mieszkańców Sołtykowa (tak czytam w "Echu dnia"), a byli tam obecni nasi radni: M. Gębski i B. Kołodziejczyk, to znaczy, że ładnie nas załatwili." Dziękujemy" wam!!!!!

  Odpowiedz
 3. perła

  Ojojoj! Mieciu, toś sobie pięknie w kolano strzelił! Gdy następnym razem będziesz chciał zamówić sobie artykuł, to pomyśl 3 razy i naucz się czytać mapy.

  Odpowiedz
 4. Gutmir

  MISTRZU to oni się pomylili oceniając nas mieszkańców za nic nie widzących i nie patrzących na sprawy nas wszystkich i wspólne nasze dobro całej społeczności KOWALI a nie tylko własny folwark a radny MG mógł przepuścić S 12 przez domostwa swojej rodziny i wrócił by na ojcowiznę popierać Bulskiego bo oni z tej samej ziemi

  Odpowiedz
 5. obserwator z sąsiedztwa

  Ludzie!!!! ale Mieciu G. ma nas wszystkich za debili- nawet o nowe zdjęcie do tej gazeciny sie nie postarał ! a radna z Mazowszan co tam z nim robi??? Ciekawe czy sie jej chociaż zapytał czy ma ochote na taką kompromitację ???

  Odpowiedz
 6. Lama

  To wielka szkoda, że Kowala i Skaryszew nie grają do jednej bramki, przecież obu gminom pasuje wariant południowy. Razem bylibyśmy siłą, która mogłaby się przeciwstawić interesom Radomia. Szkoda, że ktoś to zmarnował.

  Odpowiedz
 7. Sowa

  Dlaczego p. radny z Kowali wraz z p. radną pojechali na pikietę do Sołtykowa, a u siebie nawet nie próbowali zorganizować jakiegokolwiek protestu? Ta czapka na zdjęciu, to przypadek? Ich obecność tam, to rzeczywiste zainteresowanie problemem, czy raczej autopromocja?

  Odpowiedz
 8. Kula

  P. radny M.G. w sprawie S12 - zrobił sobie tylko zdjęcie w Sołtykowie, no i jeszcze 6 razy przed kamerą wypowiedział czarodziejskie słowo "Stanik". Widać, że "szczerze" współczuje wyburzanym mieszkańcom ze swojej ulicy.

  Odpowiedz
 9. tutejsza

  Lama ma racje! czemu ten Skaryszew brnie w te chore układy z Radomiem, przecież ich południowe tereny lepiej pasują na trase s12. Coś ten ich burmistrz też kombinuje.

  Odpowiedz
  1. obserwator

   Radny MG to przez wszystkie kadencje przeslizgnął się rzucajac tylko hasełka i nic nie robiąc.Od czsu do czasu w galowym stroju strażaka przeparadował sie tam gdzie więcej sie zebrało ludzi .

   Odpowiedz
   1. tekla

    No jak to MG nic nie robił ? A zamieszanie wokół siebie to mało? Spracowany już porządnie--wysłać go na odp

    Odpowiedz
 10. Sowa

  A co zrobiła Rada Gminy? Niiiiiiiiiiiiiiiic !!! Po co w ogóle istnieje takie "coś", skoro w historycznej dla gminy sprawie, nie kiwnęli palcem. Wstyd! To tylko kiepska parodia samorządności.

  Odpowiedz
   1. PATRIOTA

    Czy oglądali Państwo kiedykolwiek nagranie z sesji naszej rady. Dwóch, może trzech radnych ma coś sensownego do powiedzenia, reszta albo milczy jak "zaklęta", albo tylko "ujada". Chyba już czas się ogarnąć, naprawdę wstyd, żeby to szło w Polskę. Ja się wstydzę jak na to patrze. O przygotowaniu merytorycznym nawet nie wspomnę.......

    Odpowiedz
    1. Wernyhora

     Był kiedyś Perykles (495 p.n.e) - twórca demokracji w Atenach. Żaden inny polityk nie zdobył podobnej pozycji w państwie. Perykles był wybierany corocznie na stanowisko stratega. Doprowadził Ateny do najwyższego stopnia rozwoju gospodarczego i kulturalnego.
     Nie widzę powodu by w naszej małej demokracji miał by nie znaleźć się strateg, który ukierunkuje naszą gminę w stronę realnego rozwoju. Żal patrzeć, że gmina o takim potencjale położenia oraz zasobów ludzkich przez partykularne warcholstwo kolejnych władz tkwi w bylejakości.
     Czas porzucić "homo sevieticus" czekającego jaki ochłap rzuci władza, a wziąć swoją przyszłość we własne ręce.

     Odpowiedz
 11. Lama

  Jak patrzę na mapę z "błękitnym wariantem" dla Skaryszewa i Gozdu, to wątpię, aby ekspresówka mogła zostać przeprowadzona takimi falami. Nic jeszcze nie jest pewne. Może jeszcze dojdzie do naszego wspólnego protestu?

  Odpowiedz
 12. Armagedon

  Pan M.G. jadąc na ten protest (razem z koleżanką) nie powiadomił nikogo z Kowali-Kolonia, nawet tych co są do wyburzenia. Jak myślicie jak można nazwać takie zachowanie?. To zwykła bezczelna autopromocja z napisem na czapce. Przy tak ważnej sprawie jak budowa S-12 przez środek naszej gminy, która zmieni jej strukturę na zawsze, takie egoistyczne zachowanie jest niewybaczalne.

  Odpowiedz
 13. Lama

  Coraz wyraźniej widać, że ktoś nieźle kombinuje w sprawie S12. Najpierw "nicnierobienie", potem skłócanie ludzi, szemrane listy z podpisami, a teraz wypuszczanie fałszywych informacji. "Komuś" bardzo zależy na tym złym wariancie. Ten "ktoś" w końcu się doigra....

  Odpowiedz
 14. perła

  Lama - to jest już oczywiste. Pomyśl, co czują ci ludzie, którzy w napięciu czekają na jakąkolwiek informację.Tak sobie igrają ludzkimi emocjami. Moja znajoma mówiła, że jak tak dalej będzie, to u niej będą dwa pogrzeby, bo ma mocno starszych rodziców, którzy nie chcą się pogodzić z wypędzeniem. Kto za to odpowie?

  Odpowiedz
 15. Kmicic

  Armagedon - Zauważyłeś, jak to "ojcowie sukcesu" w sprawie S12 : p. Darek i p. Miecio dogadali się? Do tego artykułu - jeden dał tekst, a drugi fotkę. Co za udana współpraca. Oni teraz tak razem...zgodnie.....Nie tak jak kiedyś.

  Odpowiedz
 16. pat

  Mówie wam przecież,że ta trasa s12 to WIATR HISTORII , który wywieje PLEWY z naszej GMINY !!! ---nieżaleznie już jak przebiegnie !

  Odpowiedz
 17. Mieszkaniec gminy

  Widzę że nie ma tu nic w obronie gminy przed wariantem trasy S 12 . Wyżywacie się pod pseudonimami .
  Zapytajcie przewodniczącego na czyj wniosek radni gminy uczestniczyli w spotkaniu w GDDiA w Warszawie i na czyj wniosek zorganizował spotkanie przewodniczący z radnymi i sołtysami bo wójt nie chciał zorganizować spotkania z mieszkańcami. Poproszę o przekazanie prawdy. Do Pana Sylwestera miałem nadzieję, że ten portal zjednoczy mieszkańców i razem będziemy mieli przede wszystkim dobro mieszkańców którzy są w zawieszeniu bo nie wiedzą co z nimi będzie , ale ten portal sieje tylko agresję i hejt!!!!!

  Odpowiedz
 18. Sylwester

  Szanowny "Mieszkańcu gminy" blog ten służy wyłącznie obronie Gminy przed niszczącym wariantem północnym. Wszystkie nasze artykuły mają na celu uświadomienie mieszkańców w jakiej sytuacji się znajdują i odzwierciedlają dotychczasową walkę naszego komitetu - właśnie w obronie GMINY. Liczymy na wspólne stanowisko w tej sprawie. Za treść komentarzy nie ponosimy odpowiedzialności (zgodnie z regulaminem) - każdy ma prawo do wypowiedzenia się. Ilość wejść na nasz blog świadczy o ogromnym głodzie informacji w tej kwestii. Skoro zwraca się Pan do mnie imiennie - oczekuję tego samego.

  Odpowiedz
  1. GutMir

   Witam mieszkańca gminy w związku z twoim pytaniem Zapraszamy do udziału w sesji rady gminy i do konkretnych pytań i działań Skoro tak twierdzisz że nie ma żadnych konkretów A możesz sam zapytać radę gminy o jej działania chętnie cię wysluchają może będziesz miał szczęście

   Odpowiedz
 19. Pan Wołodyjoski

  Racja Kmicic, przecież tych dwóch jakże osobliwych panów, jak wszyscy wiedzą na co dzień bardzo się nienawidzą. Co się stało, że razem w artykule Echa Dnia występują?. Może redaktor niechcący się pomylił?. Ojjjjjj przekichane chłopisko będzie miało!!!. A może jak stare przysłowie mówi " zwierz w panice tumanieje ".

  Odpowiedz
  1. Panienka z okienka

   A myśliwi gonią, gonią, gonią........................w końcu zwierz w pada we własne rozłożone tu i ówdzie potrzaski.

   Odpowiedz
 20. Znachor

  Skoro to taka " świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców " - to dlaczego p. v-ce Bulski nie odtrąbił tak spektakularnego sukcesu najpierw na oficjalnej stronie UG Kowala. Czyżby mógł przepuścić taką okazje na hit dnia na swojej stronce www. ?. A może w euforii zapomniał obsługi komputera?.
  Ludzie, jeszcze wierzycie tym kłamczuchom???. Otwórzcie oczy jak nami manipulują!!!

  Odpowiedz
  1. Znachor

   UWAGA, UWAGA, UWAGA,
   trzeba zadać jedno podstawowe pytanie,
   - dlaczego GDDKiA na 1-szym spotkaniu informacyjnym przyjechała tylko z jednym wariantem trasy S-12 dla Gminy Kowala, chociaż od 10-ciu lat wiadomo że istnieją dwa a nawet trzy korytarze tej trasy a panowie z W-wy byli zdziwieni, że ludzie są przeciw temu wariantowi?, a z kolei Gmina Skaryszew miała zaproponowane aż trzy warianty do wyboru przez GDDKiA?.
   - następnie to samo pytanie trzeba zadać projektantom z firmy Schuessler Plan w Warszawie.
   - i następnie to samo pytanie trzeba zadać naszym włodarzom p. T. Osińskiemu i D. Bulskiemu z UG Kowala.
   Wtedy powstanie znakomity materiał do prasy i telewizji.
   Jeśli są jacyś rzetelni dziennikarze którzy by chcieli wyjaśnić tą dziwną sytuacje w jakiej znalazła się Gmina Kowala, to działajcie. Może dobry dziennikarz lub redaktor pomoże nam ocalić naszą małą Ojczyznę Kowala.

   Odpowiedz
  1. obcy

   nie jestem stąd,ale wasza sprawa z drogą ekspresową mnie zainteresowała bo byłem już w podobnej sytuacji----wyburzani biorą psie pieniądze, muszą szybko spieprzać, ale w jeszcze gorszej sytuacji są ci co zostaną często z urwanym podwórkiem,smrodem i hałasem,a czas budowy jest koszmarem!????

   Odpowiedz
 21. pat

  Obcy to co mówisz to jedno a niech sobie wyobrażą wszyscy jakie będzie natężenie ruchu,pżecież to trasa wschó-zachód.

  Odpowiedz
  1. obserwator

   Może ktoś wie jak wygląda sprawa wypłat odszkodowań? bo słyszałem,że bywa i tak ,że zadatek dadzą ,opuścić miejsce trzeba a potem Bóg wie kiedy reszte i czy wogóle ? Są już na ten temat z Polski w mediach różne przykłady.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *