Przeskocz do treści

Vox populi…

Poinformuj innych

 

Vox populi...

Po II spotkaniu informacyjnym z przedstawicielami GDDKiA mieszkańcy gminy Kowala, poprzez skierowaną do całej społeczności ankietę, mieli możliwość opowiedzenia się za wybranym wariantem trasy S12.

Do dnia 15 maja 2018 r. do Komitetu Społecznego wpłynęło 905 formularzy
z poparciem „wariantu południowego”.

Zostały one dostarczone bezpośrednio do biura Schuessler-Plan w Warszawie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcając swój wolny czas
majowego weekendu oraz pomimo wielu obowiązków, zaangażowali się
w przeprowadzenie tego sondażu.

Zapewniono nas, że opinia mieszkańców wyrażona dużą liczbą ankiet
z poparciem „wariantu południowego” stanowi ważny argument
przy wyborze preferowanego wariantu trasy S12.

53 myśli na “Vox populi…

  1. expres

   Niektórych jednak chyba bolało,inni się bali (tylko kogo????) bo wieeelu było takich co mieli podane do ręki a nie raczyli wypełnić----wstyd i obciach!!!

   Odpowiedz
   1. obserwator

    Ankieta,dwie,trzy to może nic,ale prawie TYSIĄC ????!!!! to bardzo poważny GŁOS LUDU,który trudno ot tak sobie zignorować!!!

    Odpowiedz
 1. Stąd

  Bez zaangażowania osób, które osobiście przeprowadzały ankietowanie, nie byłoby tak dużej liczby formularzy z poparciem wariantu południowego.
  Na szczęście są jeszcze tacy, którym zależy, którym się chce, którzy potrafią zrobić coś dla dobra wspólnego.

  Odpowiedz
 2. Piotr

  Witam wszystkich
  Gratuluje Komitetowi Kowala S-12 wysokiego poziomu prowadzonego bloga, gratuluje uzyskanych efektów i bardzo dziękuje za ogrom pracy.
  Pozdrawiam Was serdecznie

  Odpowiedz
  1. Chili

   Przyłanczam się do gratulacji i chylę czoła. Mam nadzieje że ten wysiłek nie pójdzie na marne i wybawi nas wszystkich.

   Odpowiedz
  1. Osadnik z Radomia

   Taka popularność tego bloga dowodzi jak ludzie są traktowani i informowani w tej gminie. Tylko tu można było się czegoś dowiedzieć

   Odpowiedz
 3. Orzeł Biały

  Gratulacje dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy zdecydowali się oddać swój głos w tej ważnej dla NAS wszystkich sprawie.
  Gratulacje dla tych wszystkich ludzi, którzy poświęcali swój prywatny czas kosztem własnego odpoczynku, długiego weekendu itp... na zbieranie ankiet dotyczących przebiegu S-12 przez naszą Gminę Kowala.
  Wspólnym wysiłkiem osiągniemy sukces - jestem o tym przekonany.
  Mimo, że na początku tej walki o naszą ziemię, domy, gminę - mówiono nam że już po Was, że w tej sprawie nic się nie da zrobić!!!
  O tuż Nie - da się zrobić i to bardzo wiele. Zależy to tylko od Nas samych, od naszego zaangażowania w sprawy które Nas dotyczą bezpośrednio.
  Okazało się, że nie możemy zupełnie pozostawać bierni wobec decyzji jakie zapadają w naszej gminie, nie możemy się nie interesować sprawami które są kluczowe dla Nas wszystkich.
  Błędem było i jest 100% zaufanie ludziom którzy zgłosili swoje kandydatury na stanowiska w naszym Urzędzie Gminy.
  O mały włos i doszłoby do tragedii - gdyby nie czujność kilku obywateli naszej gminy.
  Teraz dostają mocno po głowie i są próby zastraszania - ale przetrwają to, bo są mocno osadzeni na fundamentach moralnych, prawości, uczciwości i sprawiedliwości.
  My wszyscy zmieniamy rzeczywistość - WSPÓLNIE.
  Zachowaliśmy się jak trzeba!!!.
  Pozdrawiam Komitet Społeczny.

  Odpowiedz
 4. GutMir

  Czas podziękować wszystkim niby pełniącym funkcje w samorządzie gminnym za ich bezczynność i nic nie robienie dla naszej KOWALI to ich obowiązki bronić mieszkańców gminy i walczyć o prawa i bezpieczeństwo każdego z NAS

  Odpowiedz
 5. miejscowa

  Premier mówi, że rząd chce Polski uczciwej i sprawiedliwej. To dobrze. Miejmy nadzieję, że powołane do tego instytucje czuwają ( i będą ) nad tym, aby urzędnicy państwowi postępowali uczciwie. A wobec ludzi nieuczciwych będą wyciągane konsekwencje. Takie postępowanie uwiarygodni słowa premiera. A niestety jak się okazuje nie można naiwnie wierzyć w uczciwość niektórych ludzi.

  Odpowiedz
 6. Pucin

  Łukaszenka - widzę, żeś człowiek porywczy, ale ty lepiej nie wywołuj wilka z lasu.
  Znając życie, to może być cisza przed burzą...

  Odpowiedz
   1. Macaron

    Jak to na kogo?
    Na tych wstrętnych buntowników z dystryktu K !
    Nie słyszałeś?
    To oni niweczą globalne plany połączenia wschodu z zachodem.
    To oni za nic mają dobro narodowe.
    To oni blokują rozwój Radomia i Kowali.
    A najgorsze jest to - że depczą po piętach - fajtłapy jedne !

    Odpowiedz
   1. Castro

    Ale to "Łukaszenka" planuje totalną zagładę i chce ostrzelać dystrykt K.
    Ponoć kamień na kamieniu nie zostanie.
    Kto wie, cała Kowala może oberwać rykoszetem!!!

    Odpowiedz
 7. Alonzo

  Widzieliście najnowsze plany S12 naszego specjalisty planowania dróg przez cmentarze?. To sobie zobaczcie, http://kowala.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=5&schemat=&dzialy=5&akcja=artykul&artykul=3060
  Szczególnie polecam mieszkańcom Augustowa, Kosowa i Ludwinowa. Król wespół z naszym szanownym wójtem i ponoć Radomiem (tak pisze) wymyślili najnowszy wariant S12 między torami w Kosowie i Ludwinowie. I donoszą do GDDKiA na planiste z Schussler - Plan, że się tym pomysłem nie zachwycił. Oni wciąż nie rozumieją i nie mogą się z tym pogodzić, że jedynym wariantem który akceptuje społeczeństwo Kowali jest wariant południowy!!!

  Odpowiedz
 8. Alonzo

  I jeszcze donosi, że węzeł w Młodocinie to jest planowany tylko dla zespołu hotelowego (nie trudno się domyśleć jakiego).
  Coraz ciekawiej się robi.
  Mieszkańcy Młodocina Kąty przy tej okazji mogliby zawalczyć o siebie.

  Odpowiedz
 9. Mieszkaniec i wyborca

  To co się wyprawia w tej gminie za poprzednie władze i obecne,
  Na bardzo dłuuugo zapadnie mi w pamięci!!!

  Odpowiedz
  1. zdumiony

   Co to muszą być za SKARBY po północnej części gminy związane z tą trasą s-12
   skoro z OBŁĘDNYM uporem nasi gminni DOSTOJNICY chcą te trasę puścić jakkolwiek byleby tą częścią gminy?????

   Odpowiedz
   1. obserwator

    Taka koronkowa robota-misternie przygotowany od wielu lat dochodowy plan się wali a ty jesteś zdumiony,że OBŁĘDNI RYCERZE walczą wszystkimi sposobami????

    Odpowiedz
 10. z Kowali-Kolonii

  O, ho,ho......nasi włodarze wymyślili nowy wariant......a jeszcze na początku maja, co niektórzy mieszkańcy Kosowa i Ludwinowa mówili, że S12 ich nie dotyczy.
  A nie mówiłam, że S12, to problem całej gminy?
  Choć szczerze mówiąc, to chyba każdy już wie, że prawdziwym problemem naszej gminy nie jest S12, lecz byłe i obecne władze - właściciele praw autorskich tej "jazdy" przez Kowalę.

  Odpowiedz
    1. Kierowca

     Tak, trzeba zadbać o poprawę bezpieczeństwa w naszej gminie. Konieczne jest postawienie kilku znaków : "zakaz wjazdu".
     Najlepiej zrobić to w listopadzie.
     Drogi wiodące z Kowalówki i Parznic wydają się być szczególnie niebezpieczne.

     Odpowiedz
     1. Rowerzysta

      Już jest mała poprawa.
      W Kowali-Kolonii osunęli znak : "pierwszeństwo przejazdu".

 11. Pedro

  Robi się coraz ciekawiej!
  Z tego co widać na stonie UG - wtajemniczeni w sekrety S12 zaczynają sypać
  na siebie nawzajem.
  Czy to początek ucieczki z tonącego statku?
  Poczekajmy cierpliwie jeszcze trochę.....

  Odpowiedz
 12. miejscowa

  Urzędnicy mogliby się wreszcie porozumieć i ustalić coś konkretnego. Zgodnie z prawem, rozsądkiem, sumieniem i honorem. Nie za plecami ludzi ale jawnie. Dlaczego serwują wszystkim takie nerwy? Może rzeczywiście najlepiej jak zaplanują trasę przez swoje domy - jest szansa, że zrozumieją wtedy choć trochę co czują ludzie.

  Odpowiedz
  1. opinia

   Prawo,rozsądek,sumienie i honor?????? to coś takiego jeszcze istnieje???? Na pewno nie w naszym Urzędzie Gminy!!! ,,Nasi''urzędnicy zwłaszcza ci tzw.wójtowie od wieeelu lat pokazują znaczenie tych słów,a ta większa sprawa z s-12 po prostu ich do cna obnażyła!!! Niebawem zobaczmy jak ci prawi,honorowi,sumienni i rozsądni będą po raz kolejny pchać się do władzy,już widać jak nagle zrobili się pobożni,aktywni,hojni.....etc...

   Odpowiedz
  2. Obywatel RP

   Dobrze mówisz miejscowa to by było najsprawiedliwsze rozwiązanie, choć nie o zemstę tu chodzi.
   Im już rozum odjeło i błądzą w swoim nieudolnym, pokręconym, przekłamanym światku.
   Pogubili się tak bardzo, że nie odrużniają fałszu od prawdy, zakłamania od honoru.
   Trochę szkoda mi ich, ale pełnią zbyt poważne funkcje żeby przyglądać się z boku - bo robią już krzywdę wszystkim i kaleczą tą naszą ziemię Kowala.

   Odpowiedz
   1. Una

    Jako osoby publiczne muszą liczyć się z tym że będą podlegali ocenie przez obywateli włącznie z oceną krytyczną negatywnych postępowań.
    Nie ma zgody na kłamstwo, mataczenie.Gdyby byli ludźmi honoru,w pełnym tego słowa znaczeniu, podaliby się do dymisji. Póki co, to o honorze, odpowiedzialności ładnie się mówi przy kolejnych rocznicach, festynach ale jak się okazuje to puste słowa w ustach tych osób. Nam mieszkańcom w sprawach ważnych nic się nie mówiło, albo mówiło się niewiele, albo wiedzieli tylko wybrańcy-w myśl zasady im mniej wiedzą tym lepiej. Niestety ta metoda była od zawsze promowana.Dochodziły wcześniej mnie słuchy, że Kowala to taki ciemnogród :,,ludzie się nie interesują swoją gminą a i wójtowie od dawien dawna robią co chcą,,Z pierwszym się nie zgodzę a co do drugiej części zdania myślę że odpowiedź wszyscy znamy.

    Odpowiedz
 13. z Kowali

  Na II spotkaniu informacyjnym w kwietniu, ktoś z sali zapytał, czy możliwe jest wprowadenie trzeciego wariantu przez Kowalę. Projektant z Warszawy zdecydowanie zaprzeczył. A jednak. "Nasi" wymuszają kolejny wariant północny - między torami.
  Znowu widać, ile warte są wypowiadane wielokrotnie słowa panów wójtów o tym, że GDDKiA nie pyta się nikogo jak poprowadzić tę drogę, że oni, jako włodarze, nie mają żadnego wpływu na decyzje w tej sprawie.

  Odpowiedz
  1. kinoman

   Na nagraniu z ostatniej Rady Gminy(18maja-58minuta nagrania) Bulski znowu występuje jako RZECZNIK interesów ,,Radomia''i przyznaje ,że jeździli całą świtą kowalską do znanych nam prominentów radomskich,coby koniecznie spróbować jednak puścić s-12 północną częścią gminy tym razem po domach ludzi w Augustowie,Kosowie,Ludwinowie-----to ci super kandydat na przyszłego wójta Kowali!!! Niech od razu wali na prezydenta Radomia,przecież to tamtych interesów tak wiernie jak pies pilnuje!!!!!

   Odpowiedz
   1. Kowalak

    Sołtys z Kowali dobrze zkwitował to co robią włodarze,
    "Gmina jest za a nawet przeciw ".
    Totalny chaos, czemu ma to służyć. Kolejni mieszkańcy naszej gminy tym razem z Kosowa, Ludwinowa dowiadują się że mogą stracić dorobek całego życia, domy, działki - bo Bulski wraz z Królem ogłosili kolejny zaje... sty pomysł w sprawie przebiegu S-12.
    Ludzie - jak długo będziemy to tolerować???.

    Odpowiedz
 14. Oz

  Na ostatniej radzie gminy nareszcie rada gminy uchwaliła (z wielkimi bólami),
  uchwałę intencyjną w sprawie poparcia przez UG Kowala dla wariantu południowego "C" trasy S-12, jako najkorzystniejszego dla Gminy i mieszkańców. Ale chwilę póżniej Bulski informuję o nowym pomyśle Króla który zupełnie tym razem za darmo chce spieprzyć życie ludziom na północy gminy o wytyczeniu nowego korytarza S12 między torami kolejowymi.

  Odpowiedz
 15. Solidarny

  Chciałem nadmienić, że autorem tej pozytywnej dla naszej gminy uchwały jest radny z Kotarwic Pan Wiesław Pachniewski.
  Przynajmniej jeden trzeżwo myślący radny, który rozumie powagę sytuacji w jakiej znalazła się nasza Gmina.

  Odpowiedz
 16. Wieszcz

  A co robi radny z Kowali - Kolonii Pan Mieczysław Gębski?
  To przecież mieszkańców jego okręgu wyborczego spotkało to nieszczęście, to przecież Kowalę-Kolonia chcą zaorać buldoźery przy budowie S12.
  Tego pana nie było stać na obronę tych ludzi.
  Nie zorganizował ani jednego zebrania, czy protestu, nie postarał się o uchwałę, nie ostrzegł nigdy ludzi nawet tych przeznaczonych do wyburzenia choć sam znał przebieg tej trasy tym korytarzem od ponad 10-ciu lat.
  Dzięki wielkie również dla poprzedniego wójta Sławomira Stanika, który w roku 2009 wraz z radą gminy uchwałą dokonali zmiany studium zagospodarowania przestrzennego gminy i przesuneli korytarz S12 (usunięto przez administratora) nie informując o tym nikogo z tej ulicy o takich zamiarach.
  Jak wtedy głosował p. radny M. Gębski?
  Dlaczego zmieniono uchwałę z 2001 roku, która mówiła jak przebiegają korytarze S12 przez naszą Gminę.
  Czy można tak łatwo i tak po prostu zmieniać przebiegi dróg ekspresowych?
  Co wtedy na to mówiła GDDKiA.
  Co na to Państwo Prawa i Sprawiedliwości?.
  Dlaczego wciska się kit ludziom, że o wszystkim decyduje GDDKiA w Warszawie?

  Odpowiedz
 17. Zeus

  Nikt nie wykonuje w/w czynności za darmo gdyby tak nie było to nie było by tych wszystkich działań mataczenia i już nie wiadomo co żeby coś osiągnąć tylko co to jest i dla kogo takie ważne ? ? ?

  Odpowiedz
 18. miejscowa

  Obawiam się, że ta droga między torami to mydlenie ludziom oczu. To dobrze, że możemy wyrazić swoje zdanie, przynajmniej tu na blogu, ale to chyba nie wystarczy. Nikt się z nami nie liczy. Należy podjąć skuteczniejsze działania. Jeśli ludzie będą razem to można wiele zrobić.
  Dlaczego niektórzy nadal uważają, że są ważniejsi od innych? A przecież miało być wreszcie inaczej. Wszyscy mieli być równi. Czy będzie to prawo i sprawiedliwość ? Tak naprawdę dla każdego?

  Odpowiedz
 19. GutMir

  Twórcy gier komputerowych mogą pobierać naukę od władz gminy Kowali miasta Radomia Bo ta gra to najwyższy poziom manipulacji niebezpieczenstwa szantażowani są wszyscy ludzie Nieruchomości ich są kartą przetargową w ręku graczy Tylko co jest celem i kto zostanie z tarczą a kto na tarczy

  Odpowiedz
 20. Z okolicy

  W piątek protestowali mieszkańcy Makowa Nowego przeciw budowie S12 w wariancie A i B.
  Najbardziej akceptowalny jest dla nich wariant C.
  Były obecnie lokalne media, jest też o tym w internecie.
  Gmina Kowala akceptuje tylko i wyłącznie wariant C. Ostatnio potwierdziła to rozwiązanie Rada Gminy Kowala głosując za przyjęciem uchwały na rzecz wariantu C jako najkorzystniejszego dla Gminy i mieszkańców.

  Jeśli zajdzie taka potrzeba - to połączymy siły i zorganizujemy mega protest przeciw tej głupocie i projektowaniu na siłę S12 przez środek gmin, po naszych domach, szkołach, naszym życiu.
  Usłyszy o nas cała Polska i Europa, a Radom odczuje to na własnej skórze.

  Odpowiedz
 21. miejscowa

  Jeśli większość ludzi będzie tak myślało, mówiło i gdy zajdzie potrzeba - działało, to możemy wiele. Nie można się poddać, tym bardziej, że niektórzy na to liczą, że sprawa ucichnie, a oni nadal będą po cichu załatwiać swoje interesy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *