Przeskocz do treści

DEMENTI

Poinformuj innych

 

Dementi

Wyjaśniamy sprawę śledztwa policyjnego prowadzonego w sprawie sfałszowanych podpisów.

Kłamstwem jest pogłoska, że sprawa śledztwa policyjnego  dotyczy podpisów złożonych podczas zebrania w świetlicy „Szansa”, zorganizowanego na wniosek Komitetu Społecznego w styczniu 2018 roku.
Na zebraniu tym wyłożone były listy poparcia „wariantu południowego”,
które zostały przesłane do GDDKiA.

Listy te  nie podlegają jakimkolwiek weryfikacjom policyjnym.

Prawdą jest natomiast, że prowadzone jest oficjalne dochodzenie policyjne
w sprawie złożenia wielu sfałszowanych podpisów na listach mieszkańców opowiadających się przeciw „wariantowi południowemu”, które również przesłano  do GDDKiA.

Bezpośrednio na Policji uzyskaliśmy potwierdzenie tych informacji.

Trudno nie odnieść wrażenia, że kłamstwo to rozpowszechniane jest
w celu zdyskredytowania osób działających w ramach Komitetu Społecznego.

Wiemy, że czynią to osoby dobrze zorientowane w tej sprawie.

W naszym uznaniu działają one jednak na własną niekorzyść.

35 myśli na “DEMENTI

 1. doświadczony

  ,,Łapać złodzieja''----zwykle krzyczy tenże złodziej ,,Pali się ''---podpalacz!!! Żeby czasem wyżej wymienione śledztwo policyjne nie potwierdziło tych porzekadeł! ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

  Odpowiedz
 2. z Kowali

  Potwierdzam - radny Pan Mieczysław Gębski od dawna rozpowszechnia to kłamstwo, gdzie się tylko da!

  Odpowiedz
  1. z Kowali-Kolonii

   Pan radny MG jednak podejmuje działania w sprawie S12. Tylko dlaczego takie?
   No cóż zaskoczona nie jestem.

   Odpowiedz
 3. tutejsza

  To nie jedyny przykład SABOTAŻU związanego z walką przeciwko szkodliwemu wariantowi ,,B''drogi s12-- przecież rozpowiada się w gminie,że ankiety powinni wypełniać tylko mieszkańcy przeznaczeni do wyburzeń--a tymczasem ankiety te opracowali projektanci tej drogi ,aby uzyskać na ich podstawie opinię całej społeczności gminy co do aktualnie zaproponowanych przez nich wariantów !!!

  Odpowiedz
  1. obserwator

   Spoko-spoko--redaktorek Z TVN wyglądał na poważnego gościa-może wkrótce się okaże skąd to ciśnienie na ten wariant,,B" i te pseudo działania Urzędasów Gminnych i ich pachołków!!!

   Odpowiedz
   1. opinia

    Pachołki się ujawniły same!--każdy kto nie chciał wypełnić ankiety w obronie gminy i ludzi przeznaczonych do wyburzeń mimo ,że mieli te ankiety przyniesione do ręki to ludzie uzależnieni mniej czy bardziej od wójtów albo tak płytcy i ogarnięci znieczulicą ,że obrzydzenie bierze!!! Los bywa przewrotny--a dach nad głową można stracić z różnej przyczyny!!!

    Odpowiedz
  2. Ankieta

   Właśnie taką informację przekazuje się ludziom w naszym Urzędzie Gminy, no i niestety są tacy, którzy im jeszcze wierzą.
   Ta ankieta jest formą głosowania na wybrany wariant, który w mniejszym lub większym stopniu dotknie wszystkich, dlatego wypowiedzieć się mają prawo wszyscy, a nie tylko wyburzani. To logiczne.

   Odpowiedz
   1. Jacek

    Widać, że wójtowie nie odpuszczają, nadal robią wszystko, by przeszedł wariant północny. Teraz zniechęcają do wypełniania ankiet, bo wiedzą, że wielkiej liczby głosów mieszkańców nie można tak sobie zlekceważyć.
    Może się kiedyś dowiemy, dlaczego są tak zdeterminowani i uparci.

    Odpowiedz
 4. Zeus

  Gebels największy manipulant i mistrz propagandy i kłamstwa My mamy współczesnego naśladowcę Gebelsa A jak on skończył wiemy

  Odpowiedz
 5. Sowa

  Sprawa tych fałszywych list, to wyjątkowe draństwo. Ciekawe, czy dowiemy się, kto za tym stoi?
  Pamiętam wypowiedź pana wójta podczas sesji (z nagrania) - użył tych list jako argumentu, że Urząd nie może poprzeć wariantu południowego, bo jest wielu mieszkańców, którzy go nie chcą - wtedy jeszcze nie wiedział, że sprawa się wyda.

  Odpowiedz
  1. Wiem

   Pochodzą nie tylko z Parznic. Są tam podpisy mieszkańców Sołtykowa (to nie nasza gmina), a także "podpisy" mieszkańców odległych miast - np. Krakowa.
   Ktoś to nieźle wykombinował.

   Odpowiedz
 6. Lama

  W sprawie list znów potwierdziło się powiedzenie, że "kłamstwo ma krótkie nogi".
  Pan radny, też ma krótkie nogi, za to bardzo długi nos.

  Odpowiedz
 7. z Kowali-Kolonii

  Trzeba jednak przyznać, że kłamstwo w sprawie tych list rozpowszechniane przez pana radnego, to całkiem sprytna sztuczka.
  Jest też takie powiedzenie: "Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada".
  Panie Radny - niech Pan patrzy pod nogi, bo narobiło się bardzo dużo tych dołków.

  Odpowiedz
 8. GutMir

  Jeśli osobnik będący radnym kłamie i to publicznie rozpowszechnia klamstwa TO takie czyny są haniebne Podlegają pod czyny karalne jako fałszerstwa? Czy wszyscy słuchacze mają tego świadomość że są wciągani w .. .......... ? ? ?

  Odpowiedz
  1. pospolite ruszenie

   Wielki finał ankiet! Projektanci niech je analizują i prowadzą trasę najlepszym wariantem czyli ,,C'' Każdy kto poczuł się odpowiedzialny za losy naszej gminy ,jej mieszkańców ,przyszłych pokoleń i wypełnił ankietę przeciw szkodliwemu wariantowi ,,B''niech się czuje dzielnym żołnierzem w BITWIE O KOWALĘ!!!

   Odpowiedz
 9. Karamba

  Panowie pseudo radni z Kowali i Kolonii Kowala skoro nic nie pomagacie przy ratowaniu gminy, to skoncentrujcie się na trenowaniu muskułów, już niedługo w "Boże Ciało" będzie trzeba podtrzymywać nasze Proboszcza pod ręce na procesji. Tylko jak wy będziecie mogli spojrzeć prosto w oczy uczciwym mieszkańcom. No ale cóż jest powiedzenie, że jak się pluje komuś w oczy, to nie którzy mówią że deszcz pada.

  Odpowiedz
 10. Karamba

  Wieść gminna niesie, że super śpiący na sesjach radny naszej miejscowości Tadeusz S., odmówił jednemu z Naszych Ziomali wypełnienia ankiety. Panie radny Pana zasranym obowiązkiem jest dbanie o mieszkańców swojej miejscowości. Ale już nie długo wybory, trzeba wybrać mądrych ludzi na radnych, ale tylko takich którym zależy na dobru gminy i jego mieszkańców, trzeźwo myślących którzy mają honorowe podejście do wielu spraw. Czas skończyć z radnymi którzy przesypiają posiedzenia, a jego obecność na sesji polega na jedzeniu paluszków popijając wodą sodową i podnoszeniu ręki do głosowania za innymi wspólasami.

  Odpowiedz
 11. Chili

  No tak, milczący Skopek, wziął swoje 40 tyś. diety od mieszkańców, córę ulokował na urzędzie, i we wszystkim węszy "spisek" polityczny.
  To są miernoty, które nie rozumieją, że to historyczny dla tej gminy moment.
  No cóż "NIE ZACHOWAŁ SIĘ JAK TRZEBA" - jak zresztą wielu, wielu innych.....

  Odpowiedz
 12. Kowala Walcząca

  Gdyby to były inne czasy, gdy w lesie działała partyzantka wtedy inaczej byśmy zatańczyli z tymi zdrajcami.

  Odpowiedz
  1. opinia

   Tak więc na miarę obecnych czasów trzeba zrobić porządek--przy urnach wyborczych--tylko patrzeć jak te największe nieroby,zdrajcy i pożyteczni głupcy masowo będą się pchać na kolejną kadencję na sołtysów ,radnych itd.... Ta batalia o Kowalę w kontekście S12 obnażyła pięknie kto jest kim w tej gminie!!!

   Odpowiedz
 13. miejscowa

  I znowu sprawdza się stare przysłowie : " Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie". Nikt nie wymaga od wójtów czy radnych, żeby byli aż przyjaciółmi, ale wypadałoby, żeby uczciwie wykonywali pracę, za którą biorą państwowe pieniądze. Skoro można kpić z uczciwych ludzi i kłamać bez mrugnięcia powieką to ... może lepiej powiedzieć " przepraszam" i podać się do dymisji ?

  Odpowiedz
  1. Syn tej ziemi

   Natychmiast dymisja i pod sąd!!!
   Mimo tego wszystkiego złego co wydarzyło się ze strony naszych urzędników w naszej gminie, jeszcze wierzę odrobinę w wartości demokratyczne tego kraju.

   Odpowiedz
   1. drzazga

    Z tą demokracją to jest różnie!!!---pokątnie mówi się ,że niektóre osoby ubiegające się o głosy wyborców mniej lub bardziej wprost obiecują pracę w instytucjach państwowych,przywożą niby to bezinteresownie do lokali wyborczych-zwłaszcza starsze i samotne osoby,rozdają różne gadżety,alkohol,a nawet żywą gotówkę!!! Wszyscy wiedzą,ale nikt niema odwagi zgłosić tego organom ścigania---wszak to przestępstwo!!!

    Odpowiedz
    1. Gumowe ucho

     Drzazga! -zwłaszcza o jednym gościu,któremu sporo się poświęca uwagi na tym blogu głośno jest w terenie w kontekście tego co piszesz!Robi to coraz zuchwalej,ale ,,dopóty dzban wodę nosi-dopóki się ucho nie urwie''

     Odpowiedz
 14. z Kowali-Kolonii

  Od dawna opisywane na tym blogu przypuszczenie o zakusach wchłonięcia części naszej gminy przez Radom - znajduje teraz oficjalne potwierdzenie na stronie Radom24.pl, gdzie można przeczytać: "Musimy powiększyć Radom o sąsiednie gminy - to pomysł na rozwój miasta".
  Zabrać podatki najbardziej dochodowej części gminy - to sposób myślenia rozbójników.
  Teraz widać wyraźnie, że S12 wariantem B ma tę sprawę ułatwić i przyspieszyć.

  Odpowiedz
  1. z Kowali

   Jest państwem teoretycznie demokratycznym. Kto na własnej skórze doświadczył tej "demokracji", ten wie.
   Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą oczywiście "wybrani", ale także wszyscy obojętni, strachliwi, układni, służalczy - to dzięki takim - politycy i urzędnicy robią, co im się podoba.
   Gdyby ludzie stanęli jednym frontem w obronie słusznej sprawy - byliby bezsilni.
   Niestety, ludzi szlachetnych jest mało.

   Odpowiedz
 15. stąd

  Pomysł poszerzenia granic Radomia popierają politycy wszystkich opcji - słyszałem o tym już wcześniej.
  Jeśli przeforsują wariant B i zabiorą nam północną część gminy - to czeka nas dziadostwo.
  Nie zazdroszczę tym z północy, którzy za swoje nieruchomości i działalność gospodarczą będą płacić miejskie stawki podatków.
  Nie lepiej będą mieć ci z południa, którzy będą musieli utrzymać lokalne instytucje - im też znacznie wzrosną podatki.
  O inwestycjach trzeba będzie zapomnieć.
  Spadek wartości nieruchomości w strefie S12 i odpływ ludzi, jeszcze pogorszą tę sytuację.
  I co na to ci mieszkańcy, którzy twierdzą: "Mnie S12 nie dotyczy?"

  Odpowiedz
  1. Tuż obok

   Bardzo trafne spostrzeżenia!!!
   Tak właśnie będzie jak im na to pozwolimy.
   S12 dotyczy wszystkich, całą Gminę Kowala.

   Odpowiedz
   1. Bilans

    Jeszcze kadencja ew. dwie i gmina Kowala jako taka przestanie istnieć---to nam szykują od trzech kadencji (w porozumieniu z włodarzami Radomia) nasi wójtowie ,którzy jak powszechnie wiadomo nadal szykują się na najwyższe stanowisko w gminie w wyniku najbliższych wyborów! Czy nadal będziemy na to pozwalać? Czy może wreszcie obudzimy się i rozliczymy ich z dotychczasowej zdradzieckiej polityki,która wydała się w kontekście S-12 względem nas wszystkich???????

    Odpowiedz
 16. mieszkanka

  Pan ,, wice '' marzy o wyborach ?, a kto on jest?.
  po?, psl ?....czy pis?.. czy ,,cóś'' ..bo On chyba sam już nie wie ,ten Nasz spec.od wszystkiego.

  Odpowiedz
 17. miejscowa

  Są ludzie, którzy chcą wygrać za wszelką cenę. Na takich ludzi szkoda oddawać swój głos, bo oni nie chcą nic dobrego zrobić dla kraju tylko dla siebie. I nie można wierzyć w to , co mówią, bo za chwilę mogą zmienić zdanie jeśli będzie im to na rękę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *