Przeskocz do treści

39 myśli na “Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. budowy drogi ekspresowej S-12

 1. Pinokio

  Co to za kukiełkowy teatrzyk, dla kogo? A poziom bardzo mierny.
  Za to nasz wójt się wyrobił, jak rasowy polityk, "za a nawet przeciw", tylko skąd on wziął tę liczbę wyburzeń, nigdy taka liczba nie padła na spotkaniach informacyjnych, coś przed nami ukrywa???

  Odpowiedz
 2. Zgroza

  Co ma znaczyć wypowiedź wójta D. Bulskiego?
  Nasz wójt wciąż uważa, że S12 dotyczy jedynie wyburzanych. Nie widzi przyszłych degradujących skutków dla całej miejscowości, a nawet gminy. Zapomniał o półtora tysiącu ankiet mieszkańców, którzy mając nieco szersze horyzonty myślowe, wypowiedzieli się przeciwko wariantowi B.
  Jednym słowem znów zawalczył o nas jak "lew".

  Odpowiedz
 3. Mieszkaniec

  Wspaniałemu Burmistrzowi Sulejowa udało się wywalczyć uczciwe i służące społeczeństwu rozwiązanie. Wójt Gielniowa idzie podobnym torem. Tylko u nas - jak zawsze.
  Mieszkańcy muszą działać dalej, bo nie będzie dobrze.

  Odpowiedz
 4. Tadeusz

  Tak, ja też zwróciłem uwagę na wypowiedż Wójta Bulskiego i zabrzmiało to jak zaproszenie dla gdaki do realizowania wariantu B północnego którego chcą władze Radomia Witkowski i Frysztak.
  "W Kowali jest tylko 6 czy 7 wyburzeń, więc śmiało"
  Jestem mocno rozczarowany. Nic Bulski nie wspomniał o jednomyślności na ostatnim spotkaniu informacyjnym w Kowali z GDDKiA gdzie na sali było głosowanie za którym wariantem są mieszkańcy obecni na zebraniu a było bardzo liczne zebranie i mieszkańcy jednoznacznie opowiedzieli się za wariantem południowym A, C.
  Nic nie wspomniał o bardzo dużej ilości ankiet wysłanych z naszej gminy w ilości prawie 1500 sztuk przeciw wariantowi północnemu B tak bardzo szkodliwemu dla całej gminy.
  Nie wspomniał o bliskim sąsiedztwie szkół w Kowali i Mazowszanach z drogą ekspresową S12 w wariancie północnym B.
  Nie wspomniał o bardzo ważnej uchwale rady gminy Kowala która dotyczyła stanowiska urzędu Gminy Kowala za poparciem wariantu południowego A,C i została przyjęta przez 99% radnych. Przeciw głosował tylko radny Chruślak.

  A miał wielką szansę dobitnie i merytorycznie się wypowiedzieć w obronie gminy Kowala, w obronie wariantu południowego A, C. Nie zrobił tego! Dlaczego??
  Jak słyszeliśmy inni wójtowie z Sulejowa czy Gielniowa potrafią się odezwać w obronie swoich gmin i mieszkańców i wygląda na to że pójdzie po ich myśli.
  Wstydzę się panie Wójcie Bulski za Pana bylejakość.

  Odpowiedz
  1. rtg

   Panie Tadeuszu tam na sali był również przewodniczący Rady Gminy Kowala p. Chruślak - nawet dzioba nie otworzył w imieniu Rady za obroną naszej małej ojczyzny Gminy Kowala, a na radach tak się popisuje jaki to ważniak przewodniczący i wszystkich gani, ucisza, poucza.
   Ale to w takich sytuacjach poznaje się prawdziwych "mężów stanu, ludzi zaufania publicznego" - p. Chruślak niestety również nie zdał tego egzaminu.
   W boju nasi włodarze są nic nie warci, niestety.
   Może onieśmieliło ich sąsiedztwo Witkowskiego i Frysztaka po przeciwnej stronie stołu?
   Jak by tu się podlizać ale nie podpaść.

   Odpowiedz
 5. Irena

  Co fakt to fakt, sytuację uratował starosta radomski W. Trelka. To on wyraźnie wypowiedział stanowisko Starostwa i urzędów Kowali i Skaryszewa i wole mieszkańców tych gmin za poparciem wariantu południowego A, C.
  V-ce Radomia Frysztakowi wyraźnie się to nie podobało za co zganił starostę Trelkę, a co z kolei wprowadziło w zakłopotanie Starostę?
  Czyżby p. Starosta stosował podwójne standardy "jestem za a nawet przeciw" co od razu oburzyło Frysztaka?
  Jeżeli nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Starostwa Powiatowego Radom odnośnie za preferowanym wariantem południowym A, C to dobrze by było nadrobić jak najszybciej zaległości żeby w temacie była jasność.
  Ludźmi nie wolno się bawić, bo wcześniej czy później kończy się........

  Odpowiedz
  1. Mieszkaniec

   Jak to o co chodzi?
   O lans przedwyborczy!
   Nagle o wypadkach, ciekawe.
   Jeżeli politycy p. Suski, p. Macierewicz i inni tam obecni posłowie chcą jak najszybciej wybudować tę drogę S12 - to nic nie stoi na przeszkodzie!
   Potrzeba kompromisu pomiędzy samorządami oraz samorządami i GDDKiA.
   Jeżeli nasza prywatna własność się nie liczy, jeżeli nie liczy się interes całej gminy (mam na myśli gminę Kowala, bo tu mieszkam) i jej mieszkańców a liczy się tylko i wyłącznie prywatna własność polityczno-biznesowa pewnych osób pokazanych niedawno w reportażach ogólnopolskich TVP i TVN dla których podciąga się drogi za publiczne pieniądze czyli i za nasze, to o co tu chodzi?
   W gminie Kowala istnieje wariant południowy A, C który jest akceptowany przez urząd gminy i mieszkańców - budujcie śmiało choćby jutro. Nic nie stoi na przeszkodzie.

   Odpowiedz
 6. Echo

  Decyzja o wariancie preferowanym zapowiedziana była na przełom marca i kwietnia, a tym czasem należy sie go spodziewać pod koniec roku, czyli.....po wyborach......mówi wam to coś?

  Odpowiedz
  1. Z gminy

   Wygląda na to, że to mieszkańcy muszą wziąć sprawy w swoje ręce i nieważne że będzie po wyborach. Jeżeli chcą budować w spokoju to niech wezmą pod uwagę stronę społeczną która opowiedziała się jednoznacznie na dokumencie jakim były ankiety. Takiej ilości ankiet nie wolno zlekceważyć. To silny głos społeczeństwa którego nie wolno w państwie demokratycznym i państwie Prawa i Sprawiedliwości nie brać pod uwagę!

   Odpowiedz
 7. HeYa

  Tak czy siak, przed wyborami, po wyborach oczywistym jest drodzy decydenci, że mieszkańcy wykorzystają wszystkie możliwe procedury odwoławcze łącznie z tymi w UE. W Kowali mimo "płochej" postawy Bulskiego jest jednogłos odnośnie przebiegu wariantu, potwierdza to decyzja Rady Gminy z 2018 roku, którą wójt czy mu się to podoba czy nie musi respektować. Przygotujmy się kochani, że jeszcze się trochę pobujamy z tą drogą. Przewodniczący zespołu może narazie spuścić powietrze - do następnego teatrzyku, pod koniec to już mi go nawet żal już było 🙂

  Odpowiedz
 8. Wisła

  Prezydenci Radomia p .Witkowski i Frysztak wprosili się do komisji podejmującej ostateczne decyzje wyboru wariantów. Nie kryją jednocześnie, że chodzi im o wariant B.
  Dlaczego nie chcą wariantu A, który zadowala i Kowalę i Radom?
  Przydałby się kolejny reportaż o radomskich decydentach!

  Odpowiedz
  1. Anonim

   Był w wiadomościach.
   Odnośnie ustaleń superwizjera i wiadomości, nigdzie nie ukazały się sprostowania, nie toczą się żadne pozwy, więc należy uznać że dziennikarze pokazali prawdę. Wiemy natomiast, że Bertold Kittel wygrał proces z wiadomościami w związku z podaniem przez nich nieprawdziwych informacji o znajomości z Witkowskim. Takie mamy na razie fakty, reszta to ble, ble, ble.....

   Odpowiedz
 9. Roman

  Czy mógłby ktoś z blogowiczów wrzucić linki z tymi reportażami TVN i TVP o decydentach radomskich na blog, bo chętnie obejrzę dla przypomnienia.

  Odpowiedz
 10. Olek

  Prezydentowi Witkowskiemu tak leży na sercu dobro społeczne, że zaapelował o zmianę prawa, aby zwykli ludzie nie mieli żadnych możliwości ingerowania w proces projektowania takich inwestycji jak np. S12. Chyba ma dość uganiania się z pospólstwem.

  Odpowiedz
  1. Echo

   No to wygląda na to, że jeszcze będzie musiał się trochę pouganiać. Jeśli nie podoba mu się wariant A - kompromisowy dla Kowali i Radomia, to niech powie dlaczego. Póki co, jest jeszcze kilka instytucji którym można zadać to pytanie.

   Odpowiedz
  2. Anonim

   Może Witkowski z Frysztakiem przedstawią liczbę ankiet, ilu to Radomian jest za wariantem "B", tak chetnie podpierają się tezą że mieszkańcy radomia chcą S12 jak najbliżej. Na spotkaniach informacyjnych widziałem 5 słownie (pięć) osób.

   Odpowiedz
 11. Wizjoner

  Wszystko powoli zaczyna się układać w całość - S12 w wariancie B, nowy ślad 733 i hale krychnowickie - to inwestycje sprzężone.
  OK - tyle że te hale to interesy prywatne, a ciągnięcie dróg publicznych pod interesy prywatne to coś, co podlega paragrafom.
  Czy tym razem o tę korzyść dla Radomia chodzi?

  Odpowiedz
 12. Też z gminy

  Jestem pod wrażeniem tupetu i hipokryzji v-ce Frysztaka.
  Lobbuje za wariantem jak najbliżej Radomia, który przebiega przez działki jak to powiedziano w reportażu TVP jego dalekiej rodziny niszcząc bezpardonowo gminę Kowala i powodując wyburzenia mieszkańców kowali-kolonii.
  Czy wszyscy oślepli?? Co on sobie wyobraża?? Że jesteśmy bydłem do przeganiania z pola na pole??
  Panie Frysztak wariant południowy, który jest tylko ok. 1 km oddalony od północnego ratuje gminę Kowala i nie przeszkadza w interesach Radomiowi.
  Dżentelmeni umieją zawierać kompromisy. Czy jest Pan takowym?
  Proszę powiedzieć wprost, o co Panu chodzi? O tejże działki z reportażu TVP, czy o coś innego?
  Miejmy nadzieję, że GDDKiA weźmie pod uwagę silny głos społeczny mieszkańców gminy Kowala i poprowadzi korytarzem jak najmniej inwazyjnym czyli południowym A.

  Odpowiedz
 13. tgj

  Bujajcie się i tak zrobimy swoje. Wasze szczekanie nic nie pomoże, każdy wie że dobry troll może dużo.
  See yoo tomorrow.
  Kogo obchodzi los zwykłego wieśniaka.
  A już na pewno nie Antoniego.
  Po trupach do celu.

  Odpowiedz
 14. miejscowa

  Nasza gmina nie miała szczęścia do panów wójtów. W sumie to od nich wszystko się zaczęło. Tylko dziwne, że nadal tak można. A miało być inaczej.
  Ale o sprawiedliwość trzeba walczyć. Chyba gdzieś są porządni ludzie od których coś zależy - jak nie u nas , to dalej ...

  Odpowiedz
 15. Amelia

  Można było coś zmienić podczas wyborów i wybrać tego porządnego człowieka...obecny pan wójt, jako zastępca nic dobrego w sprawie S12 nie robił, a jednak nadal jest przy stołku i kontynuuje swoje działania...

  Odpowiedz
  1. Po sąsiedzku

   Brawo dla komitetu społecznego halekrychnowice za determinację, za szybkie i skuteczne działania, za jedność i odwagę.
   Dowiedzieli się o tej gigantycznej inwestycji w ostatniej chwili dzięki czujności jednego z mieszkańców który podniósł alarm.
   Tak to było by po nich.
   Tak miasto Radom informuje swoich mieszkańców.

   Odpowiedz
   1. ehh

    Jakiej ostatniej chwili jak to były dopiero konsultacje przed decyzją środowiskową, którą każdy może zrobić dla dowolnego terenu, nawet jak nie ma szans na kupno danych działek (to jest tylko badanie terenu).
    Nie wiem też co ma Radom do przepisów, które obowiązują w całym kraju - zgodnie z prawem była rozwieszona informacja i to dzięki temu mieszkańcy się o tym dowiedzieli, a miasto nie ma wpływu na to że jakaś prywatna firma bada teren - jedynie co może zrobić to informować społeczeństwo zgodnie z procedurami o kolejnych etapach, jak dla każdej takiej inwestycji.

    Odpowiedz
    1. Po sąsiedzku

     Jedną postrzępioną i zamokniętą kartkę na drzewie uważasz ehh za odpowiedni i wystarczający sposób informowania społeczeństwa??
     Jak trzeba zrobić wiec przedwyborczy albo konwencję, to wiecie jak skutecznie poinformować ludzi , zaprosić a nawet zrobić zebranie.
     Tak samo było w sąsiedniej gminie Kowala, gdzie mieszkańcy dowiedzieli się że będą wyburzani przez S12 dopiero na zebraniu jak przyjechała GDDKiA.
     Nikt z włodarzy nie raczył uprzedzić ludzi o planach przebiegu trasy.
     Także ehh sposób działania w takich sytuacjach żeby ukryć przed ludżmi plany pewnych krętaczy są znane i się powtarzają.
     Czy w ostatniej chwili? - oczywiście że tak, ponieważ zostało im tylko kilka dni na zgłoszenie uwag do ratusza miejskiego w wyznaczonym terminie.

     Odpowiedz
 16. Haratyk

  Terminy dla odcinka gr. woj. łódzkiego - Radom (bez węzła):

  Etap realizacji: Przygotowanie – w opracowaniu STEŚ-R
  System realizacji: P&B
  Data umowna wykonania STEŚ-R: 03.12.2020 r.
  Data planowana odbioru PB: 15.04.2023 r.
  Data planowana wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia na realizację: 15.11.2021 r.

  Decyzje administracyjne:
  Planowana data uzyskania DŚU: 15.10.2020 r.
  Planowana data złożenia wniosku o ZRID: 15.04.2023 r.
  Planowana data uzyskania ZRID: 15.11.2023 r.

  Terminy dla odcinka Radom (z węzłem) - Puławy:

  Etap realizacji: Przygotowanie – w opracowaniu STEŚ-R
  System realizacji: P&B
  Data umowna wykonania STEŚ-R: 13.05.2020 r.
  Data planowana odbioru PB: 15.04.2023 r.
  Data planowana wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia na realizację: 15.11.2021 r.

  Decyzje administracyjne:
  Planowana data uzyskania DŚU: 15.10.2020 r.
  Planowana data złożenia wniosku o ZRID: 15.04.2023 r.
  Planowana data uzyskania ZRID: 15.11.2023 r.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.